Засол грибів у банках дуже смачні на один літр

Авторadmin

Засол грибів у банках дуже смачні на один літр

Гриби на зиму в банках. Прості і смачні рецепти маринованих грибів

Всім знайома ситуація, коли вирушаючи за грибами в найближчий лісок, часом і не знаєш, що в результаті вдасться знайти і зібрати. Це приємна лотерея, де призом може виявитися смакота на вечерю, смажені, варені, печені грибочки під усіма соусами і з усіма гарнірами.

А що, якщо ви зірвали джек-пот? Прийшли ви в ліс, а там грибів видимо-невидимо. І залишати не можна і назріває питання, а куди їх у такій кількості потім дівати? За вечір не з’їсти, в холодильнику зіпсуються. Знайома ситуація? Стоїте, дивлячись на всю цю красу на пенечках і під деревами та сумуйте. А сумувати не треба, тому що ми будемо заготовляти гриби на зиму, усіма можливими способами. У сьогоднішній статті я хочу показати самі смачні та прості рецепти, як заготовити мариновані гриби на зиму в банках.

Мариновані білі гриби на зиму — постій рецепт приготування і консервації

Почну я з білих грибів, по-перше, тому що я їх дуже люблю, а по-друге, тому що дуже багато шукають якраз рецепти того, як заготовити білі гриби на зиму. Вважаю, що маринування — це один з найбільш надійних і смачних способів консервації грибів. Вони добре зберігаються і вже готові до вживання, досить лише відкрити банку. Звичайно, сушені гриби дозволять їх посмажити або зварити суп, як і заморожені, але про це ми поговоримо іншим разом. Зараз про те, як консервувати гриби на зиму в банках.

Так як точно дізнатися заздалегідь скільки кілограмів грибів ви можете принести з лісу не можливо, я буду приводити приблизні обсяги і будемо відштовхуватися від кількості маринаду, який буде потрібно для консервації.

Для маринування білих грибів знадобиться:

  • білі гриби свіжі,
  • сіль — 1 столова ложка,
  • цукор — 3 столові ложки,
  • оцет 9% — 80 грам,
  • перець горошком — 6 горошин,
  • запашний перець — 6 горошин,
  • лавровий лист — 3 штуки,
  • часник за бажанням — 1 зубчик на банку.

Читайте також: Смачний салат з баклажанів на зиму. 5 перевірених покрокових рецептів

Приготування:

1. Обов’язково приготуйте заздалегідь стерилізовані банки. Для маринування грибів підійдуть банки невеликих розмірів, але можете взяти будь-які, які знайдуться у вас вдома. Так само банки легко купити в магазині. Але не забудьте купити до них і кришки. Кришки теж обов’язково потрібно простерилізувати. Для цього їх досить прокип’ятити в каструльці приблизно 5 хвилин.

2. Очистіть гриби від залишків землі і лісового сміття. Для цього промийте їх руками під проточною водою, а кінчики ніжок зріжте ножем в тих, місцях, де в’їлася грунт.

Потім, налийте у велику ємність воду і прополощіть гриби. До речі, якщо у воду для промивання додати сіль, то з грибів вилізуть всі черв’ячки і личинки, які в них до цього ховалися.

3. Складіть гриби у велику каструлю або таз, залийте водою, щоб вона покрила їх повністю і поставте на середній вогонь. Дайте грибів закипіти і трохи зменшіть температуру, щоб вода з з’являється піною не тікали на плиту.

Піну в процесі кипіння необхідно обов’язково знімати, в ній з’являються залишки бруду і сміття, які не вдалося змити водою. Часто буває так, що щось дрібне залишається непоміченим або ховалося десь в щелках і складочках гриба.

Варити білі гриби слід не більш півгодини. Я зазвичай перший раз варю всього 15 хвилин, так як благородним грибів не потрібно тривале варіння, занадто довге кипіння тільки позбавляє їх смаку і надмірно разваривает.

4. Через 15 хвилин кипіння, зніміть гриби з плити і злийте їх. Перша вода виливається, вона нам не знадобиться для маринаду, так як все ще не достатньо чиста і трохи склизкая. Відкиньте гриби через сито або друшляк, якщо їх багато, то партіями.

5. Приготуйте маринад, щоб замаринувати гриби на зиму. Рецептів маринаду вкрай багато. В цей варіанті пропонується кисло солодкий варіант, який чимось схожий на маринад для заготівлі огірків. Хоча, я знаю, що деякі не люблять додавати цукор при маринуванні грибів, але думаю, це справа смаку.

Читайте також: Малосольні помідори швидкого приготування — 6 елементарних рецептів смачної закуски з зеленню і часником

Щоб приготувати маринад, налийте в окрему каструлю літр води, всипте в неї сіль і цукор, покладіть спеції (крім часнику, його треба класти на дно банок перед укладанням грибів), потім поставте на вогонь і доведіть до кипіння.

6. У киплячий маринад додайте оцет і відразу ж зніміть з вогню. Перемішайте і залийте цим маринадом ще гарячі, щойно відварені гриби. Гриби повинні покритися повністю. Тобто, якщо їх у вас багато і маринаду не вистачило, то приготуйте ще одну порцію з тими ж пропорціями і додайте. На це піде зовсім небагато часу.

7. Гриби в маринаді (в необхідній кількості) знову поставте на вогонь і доведіть до кипіння, це необхідно для додаткової стерилізації.

8. Укладіть з допомогою великої ложки або ополоника, готові гриби в маринаді в підготовлені банки (якщо додаєте часник, то покладіть один зубчик на дно банки). Постарайтеся заповнити їх до самого верху рідиною.Гриби у вас самі собою спливуть до верху банки, не потрібно їх нічим притискати.

Накрийте гарячими, свіжо стерилізованими кришками і закручуйте.

Закручені або закатані банки переверніть кришку і залиште остуджуватися при кімнатній температурі.

Є ще інший спосіб укладання грибів в банки, при якому зварені гриби спочатку кладуть у банку, а потім заливаються чистим зверху маринадом. Він теж цілком підходить, і якщо вам так звичніше закривати банки, то використовуйте його. Для мене перший спосіб здається надійніше, так як в цьому випадку не залишається абсолютно ніякого повітря між грибами, а отже і ймовірності того, що банки потім вибухнуть.

Способи засолки грибів на зиму: рецепти приготування

Що собою являє засолка грибів? Як її здійснити? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете у статті. Часто любителі «тихого полювання» збирають стільки грибів, що ними можна нагодувати всіх знайомих, родичів і сусідів, і ще пару відер залишиться. У цьому випадку краще гриби засолити: і непогано зберігаються, і смачне яство завжди під рукою. Правильно солити гриби вміють не всі. Адже це досить простий процес.

  • Правила збирання лісових дарів
  • Як підготувати?
  • Засолка в банках (гаряча технологія)
  • Холодний спосіб
  • Суха засолка
  • Засолка з банках з часником
  • Білі гриби в банках
  • Засолка вантажівок
  • Засолка рижиків у банках
  • Підберезовики в банках

Правила збирання лісових дарів

Засолка грибів – відповідальне заняття. Дуже часто жителі мегаполісів розшукують грибні місця в лісосмугах, розміщених уздовж доріг. Вони не знають, що гриби вбирають всі токсини і важкі метали, які від вихлопних газів накопичуються на трасах. З такою колекцією хімікатів грибочки солити не можна.

Який найважливіший принцип при збиранні грибів? Грибні місця потрібно шукати не менше ніж за кілометр від траси. Звичайно ж, це складно. Але здоров’я потрібно берегти.

Наступне правило: за грибами потрібно їхати о п’ятій годині ранку, а не після обіду. Гриби, які зібрані вранці, будуть хрусткими, тугими, та й краще зберігаються.

І останнє: жадничати не потрібно, великий обабок з величезним капелюшком не беріть. Ймовірно, він вже дуже старий, можна в його розрізі виявити червоточини. Краще пошукайте сімейство маленьких сироїжок або молодих опят.

Як підготувати?

Гриби до засолки підготувати нескладно. Є три способи засолки:

Всі ці способи підходять для консервування грибів у банках. Вони розрізняються за тривалістю виготовлення, неоднаково підходять для всіх видів грибів. Але про це розповімо нижче. Зараз з’ясуємо, як підготувати гриби до засолки і чому їх важливо сортувати.

Зазвичай ми радіємо хорошому грибному сезону, а тому в один кошик рвемо все підряд. Усі зібрані гриби зазвичай висипають у велику ванну чавунну. Потім заливають їх водою так, щоб вона покрила їх повністю. У підсумку від грибів відлипнуть хвоїнки, сухі листочки, різне сміття.

Тепер гриби потрібно сортувати і відбраковувати. Їх обов’язково потрібно розібрати по сортах, адже якісь необхідно довго вимочувати, якісь не потрібно взагалі. Та й у всіх різний час приготування.

Відберіть підгруздки, грузді, хвилюшки. Їх потрібно вимочувати до п’яти днів, часто змінюючи воду. Білі, сироїжки і рудики відкладіть в окреме відерко. Ці гриби вимочувати не потрібно.

З капелюшків одних грибів (наприклад, маслят) зніміть шкірку. У інших почистіть ніжки так, щоб вони стали красивими і світлими. Це підосиновики і підберезовики.

Уважно переглядайте гриби, щоб серед них не виявилися отруйні. Деякі з них вміють добре маскуватися. Також перевірте гриби на наявність у них живності. Бувають дуже маленькі, але вже червиві. Їх потрібно викинути.

Засолка в банках (гаряча технологія)

Що собою являє засолка грибів гарячим способом? Ця технологія підходить найкраще для консервування грибочків у банках. Гарячим способом закривати можна будь-які гриби: підосиновики, грузді, обабки, маслята, лисички, хвилюшки.

Цей метод хороший тим, що гриби дуже швидко готуються. Ви їх зможете спробувати вже через місяць, а часом і раніше. Але вони зберігаються не так довго, як засолені холодним способом. Та й не такі хрусткі.

Підготовлені, вимиті і вимочені гриби обов’язково треба перед варінням зважити. Адже вам потрібно знати, скільки знадобиться солі (на кожен кілограм грибів потрібно додавати пару столових ложок).

Залийте гриби водою і варите близько півгодини (грузді краще варити 45 хвилин). Під час варіння обов’язково знімайте піну. Потім відкиньте грибочки на дуршлаг і дайте їм охолонути. Тепер приготуйте банки. Краще взяти п’ятилітрові, які мають широке горлечко. Це потрібно для того, щоб зручно було гніт ставити.

Спершу на дно стерильної банки покладіть шар спецій. Найчастіше це часник, лавровий лист і суцвіття укропу. Потім викладіть шар грибів, посипте сіллю, знову покладіть шар спецій. Так робіть до тих пір, поки не закінчаться гриби.

Далі все це залийте розсолом, що вийшов після варіння грибів, встановіть гніт так, щоб вони були повністю покриті рідиною. Поставте їх на кілька тижнів на холод. Після їх можна по менших банках розкласти.

Холодний спосіб

Розгляньмо холодну засолку грибів. Ця технологія передбачає більш довготривале витримування грибів. Так, грузді білі можна буде вживати після засолки лише через півтора місяці. Але, які вони хрусткі будуть!

Цей спосіб засолки грибів термічної обробки не вимагає. Але тут гриби потрібно гарненько підготувати, перед приготуванням вимочити, часто змінюючи воду.

Спосіб цікавий тим, що гриби в чисту ємність викладаються післяйно з приправами: перчиком запашним і чорним, суцвіттями кропу, лавровим листом і зубками часнику, розрізаними вздовж. Кожен грибний шар сіллю пересипається (на 1 кг йдуть дві ст. л. солі).

Зверху повинен бути розміщений шар спецій, на який ставиться вантаж для того, щоб гриби виділяли сік. Якщо сік з’являється повільно, то масу гніту необхідно збільшити. Такі гриби повинні стояти в холодному місці півтора місяці.

Суха засолка

А як здійснюється засолка грибів на зиму сухим способом? Ця технологія підходить лише для тих грибів, які вимочувати не потрібно. Вона дуже проста і швидка. Гриби в цьому випадку мити не потрібно. Зазвичай з їхніх капелюшків ножем знімають верхню шкірку. Потім гриби трохи підчищають і солять.

Для цього способу застосовують ті ж самі приправи. Спершу гриби шарами викладаються в широку каструлю, ошпарену окропом, або банку. Кожен шар посипається сіллю, причому тут солі потрібно більше використовувати (на 1 кг грибів 3-4 ст. л. солі). Зверху ставиться гніт для того, щоб гриби виділили сік.

Сироїжки і рудики, засолені таким способом, зазвичай вже готові через пару тижнів.

Засолка з банках з часником

Маленькі маслята, приготовані таким способом, подобаються всім. У цьому випадку їх вимочувати не потрібно. Для такого рецепту засолки грибів вам знадобляться:

  • 1 кг олій (але можна брати й інші гриби);
  • сіль (2 ст. л.);
  • часник (три головки);
  • пару суцвітей укропу;
  • п’ять листочків чорної смородини;
  • два аркуші хріну;
  • великий пучок укропу;
  • 5 гвоздичок.

Отже, спершу промийте гриби і замочіть, якщо це потрібно. Потім видаліть зайву воду, залиште в дуршлагу на деякий період часу. Простерилізуйте банку і висушіть.

Тепер ополосніть зелень, почистіть часник і поріжте вздовж на платівки. Першим викладіть шар зелені, суцвіття кропу, листи хріну і смородини. Далі, капелюшками вгору розмістіть гриби, присоліть і рясно посипте порізаним часником і кропом. Такими шарами заповніть банку.

Зверху покладіть гніт і на два тижні поставте гриби в холодне місце. Потім ви можете розкласти їх по невеликих банках, залити зверху рослинною олією і закрити поліетиленовими кришками.

Білі гриби в банках

Продовжуємо далі вивчати домашню засолку грибів. Для створення яства за цим рецептом вам потрібно мати:

  • 1 кг грибів білих;
  • сіль (2 ст. л.);
  • воду (0,7 мл);
  • три горошини перцю чорного;
  • три горошини перцю пахучого;
  • лавровий лист;
  • два суцвіття укропу;
  • три гвоздики.

Спершу гриби почистіть, потім промийте, поріжте на частини, якщо це необхідно. Очистіть часник і розріжте вздовж кожен зубок. У каструлю налийте воду, розведіть у ній сіль і поставте варитися гриби приблизно на 15 хвилин. Пінку потрібно знімати постійно. Потім додайте у воду з грибами всі спеції і варите ще 7 хвилин.

На дно стерильної банки покладіть кріп і пару долок часнику. Викладіть гриби, кожен шар пересипаючи часником. Зверху залийте розсолом і закрийте кришками. Через пару тижнів гриби будуть готові!

Засолка вантажівок

Для виготовлення цієї скриньки вам потрібно мати:

  • сіль (3 ст. л.);
  • 1 кг білих вантаждей;
  • три суцвіття укропу;
  • шість горошин перцю чорного;
  • три гвоздики;
  • три горошини пахучого перцю;
  • два лаврових листа;
  • три зубки часнику.

Переберіть, очистіть і промийте гриби. Замочіть їх перед засолом на три дні, лише ввечері і вранці міняйте воду. Далі гриби в ємність укладіть вниз капелюшками, пересипаючи грибні шари сіллю і спеціями. Зверху розмістіть гніт, і поставте на 30 днів в холодильник.

Ємність дістаньте після місяця засолки. Простерилізуйте маленькі банки. На дно кожної з них насипте трохи солі. Тепер заповніть банки грибами разом з розсолом. Зверху насипайте сіль або налийте соняшникову олію. Закрийте банки кришками і відправте в холодне місце.

Засолка рижиків у банках

Для виготовлення такої консервації вам потрібно мати:

  • 1 кг рижиків;
  • п’ять зубків часнику;
  • сіль (3 ст. л.).

У грибів ніжки потрібно зрізати, оскільки солити можна лише капелюшки. Добре їх промийте і залийте киплячою водою. Залиште під кришкою на три хвилини, потім дайте збігти воді повністю. Далі посоліть гриби, додавши дольки часнику. Добре перемішайте їх і залиште на півгодини.

Приготуйте стерильні півлітрові банки. Покладіть у них щільно грибочки, зверху засипте шаром солі і закрийте кришками. Зберігайте в холодному місці.

Підберезовики в банках

Смачні підберезовики дуже легко солити на зиму. Вони чудово підходять для частування гостей і друзів. Отже, вам потрібно мати:

  • 1 кг підберезовиків;
  • зелень і лист лавровий за смаком;
  • воду (1 л);
  • сіль (50 г).

Очистіть від сміття зібрані гриби і замочіть у відрі на ніч. Далі проваріть їх у солоній воді зі спеціями протягом півгодини. Знімайте постійно піну. Тепер витягніть гриби з розсолу і дайте їм охолонути. Сам розсол процедіть. Гриби розкладіть гриби по знезаражених банках, пересипаючи сіллю кожен шар.

Далі вскип’ятіть розсол і залийте їм гриби. Закрийте кришками банки і переверніть. У такому положенні вони повинні охолонути. Тепер відправте їх у холодне місце. Перед подачею на стіл промийте гриби в кип’яченій воді.

Про автора

admin administrator