Жива вага корови в кілограмах обчислюється приблизно за формулою

Авторadmin

Жива вага корови в кілограмах обчислюється приблизно за формулою

Скільки важить корова: середні та максимальні показники в кілограмах

Не в кожному господарстві є великі ваги для визначення маси тіла тварин. Від показника залежить розрахунок кормової бази на рік, кількість вакцини для профілактики захворювань та інших важливих параметрів. Існує кілька варіантів, щоб дізнатися, скільки може важити корова. Похибка універсальних методик складає всього пару десятків кілограмів.

Від чого залежить вага?

Маса залежить від кількості їжі, віку, породи та інших характеристик. Своїми габаритами виділяються голштинці. Значна вага – у герефордів, а також у калмицьких та казахських білоголових корів.Найбільш легкі тварини м’ясо-молочного спрямування. І найбільшими є особини, яких спеціально розводять на м’ясо.

Умови утримання впливають на здоров’я ВРХ. У хворих тварин знижується апетит, корови починають втрачати вагу. Раціон харчування складають ретельно. Коровам потрібні і сухі корми, і соковиті. Корисні добавки обов’язково використовують узимку, коли немає доступу до свіжої трави та коренеплодів.

Середні показники ваги

Показники маси залежать від віку та статевої приналежності тварин.

Корови

У кожного типу тварин різна вага. Виділяють 4 різновиди:

  1. Тварин близько 450 кілограмів відносять до першого класу.
  2. Корови, які набрали 4 центнери, – це другий клас.
  3. 300-350 кілограмів характерні для ВРХ третього класу.

12-місячні телиці важать близько 2 центнерів. Організм ще не готовий до спарювання, лактація не настала. Статевої зрілості у різних порід корови досягають у 2 або 3-річному віці. Максимальної ваги самки досягають до 5 років життя.

Быка

Биков на категорії не ділять. Чоловічі особини значно важчі за самок. Різниця у вазі становить від 300 до 500 кілограмів. Через місяць після народження бичок важить півцентнера, до однорічного віку – вже 4. Максимальний приріст маси у кілограмах бики демонструють після кастрації. У раціон вводять збагачені корми. Формування м’язового каркаса завершується в 18-20 місяців, і тварин відправляють на забій.

Бики-виробники часто важать більше за тонну. У період парування тварини скидають до 50 кілограмів.

Теленка

У звичайних умовах вага новонароджених телят становить 30-40 кілограмів.Відхилення від норми можливі при захворюваннях корів під час вагітності. За місяць після появи на світ тварина набирає близько 15 кілограмів. Приріст маси у здорового потомства становить 500 г на добу. Після відлучення від материнського молока набір ваги сповільнюється. До однорічного віку бичок набирає близько 400 кілограмів, телиця – 200.

Відмінності в залежності від напрямку

Селекціонери виводять породи для різних напрямків. Від одних корів отримують молоко, інших використовують із виробництва м’ясної продукції. Від цілей залежать і показники продуктивності, включаючи вагу.

Молочні

М’ясо тварин молочного напрямку менш поживне, а маса тіла – невелика. Середня вага корови складає всього 3 центнери, у бугаїв – 6. Від інших порід відрізняється тим, що телиці швидше досягають віку статевої зрілості. Вже за 2 роки вони здатні приносити потомство.

М’ясні

Це найважчі представники ВРХ. Вагу корови набирають дуже швидко. М’ясо смачне за рахунок особливого розвитку м’язів та розподілу внутрішньої жирової тканини. Навіть самки мають значний вигляд і габарити – до 800 кілограмів, а бики ще більш важкі, у деяких представників маса тіла перевищує 1 тонну.

М’ясо-молочні

Універсальною вважають породу, яку розводять для одержання і молока, і м’яса. Показники продуктивності таких корів усереднені. Рівень надоїв нижчий, ніж у представниць першого спрямування. А яловичини одержують менше, ніж від тварин м’ясної породи. Телиці важать близько 550 кілограмів, бики – до 900.

Вихід м’яса з забою

Забійним виходом називають виражене у відсотках відношення маси туші після оброблення та ваги живої корови. Після вибою з тварини знімають шкіру та відокремлюють внутрішні органи. Для різних порід нормою вважають середні значення:

    До 50 % у молочного напрямку.
  1. Від 50 до 60 % – у ВРХ, що вирощується на м’ясо.
  2. У корів бельгійської блакитної породи спостерігають подвоєний приріст білкової маси. Показник забійного виходу досягає рекордних значень – 75%, а іноді й вище.

На величину виходу м’ясної продукції впливають:

    Порода.
  1. Раціон харчування тварин.
  2. Стан здоров’я ВРХ.
  3. Умови змісту.

Недостатнє годування призводить до виснаження тварин. Зменшується вага корів і знижується приріст м’язової маси. З віком ВРХ стає важчим, але співвідношення м’яса і жиру збільшується на користь останнього.

Як визначити вагу дорослої корови?

У тваринництві використовують кілька методів, щоб дізнатися масу корови без терезів. Відомості отримують за допомогою обмірів деяких частин тіла, формул і таблиць.

Для орієнтира беруть середні показники ваги, які порівнюють з отриманими даними, щоб унеможливити явні помилки.

Формула Трухановського

Часто фермери за основу беруть спосіб Трухановського. Цей метод простий, похибка обчислень невисока.

  1. Вимірюють довжину – В. Для цього беруть пряму рівну палицю, на яку наносять поділки в сантиметрах. Атрибут прикладають до виступаючих точок на лінії лопаток і крижів. Записують отримане значення.

Після визначення показників приступають до розрахунків:

    А множать на і потім ділять на 100.
  1. Отримане число множать на коефіцієнт. Для молочних порід він дорівнює 2, для решти – 2,5.

Отриманий результат коригують з урахуванням вгодованості тварини. Від результату забирають від 5 до 10%, якщо корова струнка. Додають таке ж значення, якщо тварина має запаси жиру в різних частинах тіла.

Метод регресій

У цьому способі для визначення ваги дізнаються лише один показник – обхват грудини. На точність результату впливає правильність вимірювання. Стрічку розміщують під грудною клітиною на відстані долоні дорослої людини, приблизно за 6 сантиметрів від ліктя. Отримане значення множать на 5,3 і потім забирають певне число:

Ширина грудини, см

170-180

180-190

Більше 190

Значення коефіцієнта
507
486
465

При знятті мірок досягають повної нерухомості корови. Якщо тварина поводиться неспокійно, роблять кілька спроб. Для розрахунків використовують середні значення.

Спосіб Клювер-Штрауха

У фермерів популярний ще один спосіб визначення ваги корови. Метод Клювер-Штрауха зручний тим, що не потребує додаткових розрахунків. Величину маси тіла знаходять у таблиці, попередньо дізнавшись 2 показники. Вимірюють обхват тіла за лопатками – А та відстань від стегна до середини шиї – В.

А, см

125

125

140

155

170

185

200

215

В, см
140155170185
164
216213
264295328
355393431
464508552
597649
751

Маса тіла знаходиться на перетині показників. Корова з грудною клітиною 125 сантиметрів і такою ж косою довжиною тіла важитиме 164 кілограми. Метод підходить лише щодо показників дорослих тварин, які мають кістяк вже сформувався.

За допомогою стрічки

Деякі фермери для визначення ваги використовують спеціальну стрічку. На гнучку смугу тканини наносять поділки над сантиметрах, а відразу в кілограмах. У корови вимірюють об’єм тулуба за передніми ногами.

Правила проведення обмірів:

    Слідкують, щоб стрічка при намотуванні розташовувалася перпендикулярно до тулуба.
  1. Роблять кілька вимірів і визначають середнє значення.
  2. Залежно від вгодованості корови додають або віднімають від результату до 10%.

Такий метод має найбільший ступінь похибки.

Рекордсмени за вагою

Деякі корови – справжні рекордсмени.Максимальна вага була зареєстрована ще минулого століття у корови голштинсько-дурхманської породи. Особа на прізвисько Маунт Катадін, масою більше 2 тонн, в обхваті досягала майже 4 метрів, а у висоту – близько 2. Найбільша представниця ВРХ потрапила до Книги рекордів Гіннесса. Набрати ще більше кілограмів жодна корова так і не змогла.

Сучасні тварини відрізняються скромнішими параметрами. Серед них виділяється Велика Корівка Чіллі. Вага перевищує 1 тонну, зростання в загривку – 1,83 метра.

Вага ВРХ визначають різними способами. Кожен має різну міру похибки. Методи більше підходять для невеликих ферм та приватних господарств. На великих підприємствах масу дізнаються точно, поставивши корову на ваги.

Скільки важить корова в середньому (таблиця)

Вага – один з ключових показників, що дозволяють визначити категорію, до якої належить корова, і її приблизну вартість. Для цього КРГ зважують на спеціальних терезах, а при відсутності можливості зважити, визначають його масу за допомогою обмірів і спеціальних таблиць. Точність отриманих даних залежить від методу обчислення.

Вагова класифікація ВРХ

На вагу корови впливають кілька факторів.

  1. Тип породи – молочна, м’ясна або м’ясо-молочна. Представники останніх важче особин молочної різновиди.
  2. Породисті характеристики. Наприклад, представниці породи Степова Червона важать 450 кг, голштинської – 550 кг, холмогорської – 500 кг.
  3. Вікові особливості та статева приналежність. Корова завжди важить на 350-500 кг менше бика.
  4. Раціон харчування і дотримання умов утримання. За вгодованості ВРХ поділяються на 4 вагові категорії:
  • добірні – великі породи корів, маса яких становить близько 500 кг;
  • перший клас – корови, що важать по 400-450 кг;
  • другий клас – середньорослі корови, що набирають по 350-400 кг;
  • третій клас – дрібні породи, у яких дорослі особини набирають по 300-350 кг живої маси.

Увага! Середня вага корів, що належать до середньо і крупнорослим породам, становить 350-450 кг.

Процентне співвідношення м’язової маси, жирової, кісткової і сполучної тканини характеризують ступінь вгодованості ВРХ. Вона може бути нижче середнього, якщо обсяг м’язової маси становить 60% загальної маси тварини, середня – 59%, вище середнього – 56,6%.

Розрахунок вагових показників ВРХ

Як було вже сказано вище, дізнатися, скільки важить ту чи іншу тварину можна, використовуючи для цієї мети спеціальний вимірювальний прилад. При його відсутності, скільки важить КРГ можна визначити:

  • Методом обміру. Використовуючи для цього спеціальну формулу і всього 2-х виміру, виконані за допомогою вимірювальної стрічки, можна легко обчислити жива вага будь-якого представника ВРХ – будь-то, корова, бик або теля. Перший вимір – обхват грудей (ОГ) виконується у тварини за лопатками, другий вимір – довжина тіла від шиї до куприка (ДС). Найзручніше проводити виміри удвох. Добре, якщо мірки зніматимуть люди, регулярно доглядають за твариною і тому добре знайомі з ним. При їх виконанні слід дотримуватися обережності, щоб не потрапити під випадковий удар рогів або копит. Потім, в залежності від ступеня вгодованості корови, отримані дані збільшують або зменшують ще на 10%.

Увага! Розрахунок даних здійснюється за формулою – ОГ помножити на ДС, розділити на 100 і множити на коефіцієнт похибки (2-2,5). Останній показник залежить від типу породи: у молочних – 2, у м’ясомолочних і м’ясних – 2,5.

  • За формулою Клювера-Штрауха. Масу в цьому випадку визначають, використовуючи таблицю, в якій зазначено співвідношення ОГ і косої довжини корпусу (КД). Для цього корову вимірюють, а отримані показники порівнюють з даними таблиці.
  • За допомогою рівняння регресії. Цей метод можна застосовувати тільки для корів, які повністю відповідають типовим параметрам породи. Для обчислення ваги тварини потрібно поміряти ОГ. Якщо він менше 180 см, то маса корови буде дорівнює 5,3 × ОГ – 507. Якщо ОГ в діапазоні 181-191 см, то вага корови розраховується так: 5,3 × ОГ – 486. Якщо ОГ перевищує 192, то вага особини розраховують за формулою – 5,3 × ОГ -465.
  • Менш точні показники – з похибкою до 50 кг, демонструє метод вимірювання і співвідношення обхвату грудей і черева. Отримані показники вимірювань співвідносять з даними, зазначеними в таблиці.

Знання, як визначити вагу без зважування, дозволяє судити про стан тваринного, його відповідність характеристикам породи. Крім того, використовуючи таблиці з показниками маси ВРХ легко розрахувати раціон, як окремої особини, так і цілого стада.

Вага корови: відео

Каталог

Новинки

Лидеры продаж

Распродажа

Категории товаров

Новости

Прыжки на скакалке Желаете сбросить лишние килограммы и укрепить мышцы? Причем хотите добиться результата в короткий срок? Выход есть! В ваших стремлениях вам помогут прыжки на скакалке. Мало того что это очень легко и

Прыжки на батуте – как бизнес. История развития в России и некоторые факты. Подготовлено: “ЗВЕЗДА-ЦЕНТР”, i Star, г. Москва www.batut.istar.su Прыжки на батуте, как бизнес в Российской Федерации, начинает свою историю примерно в середине первого десятилетия начала двухтысячных

Прыжки на скакалке При тотальной нехватке времени в современной жизни не каждый может выделить несколько часов для посещения фитнес центра. Поэтому в борьбе с лишним весом на помощь приходит скакалка. Скакалка для похудения

Прыжки на скакалке Прыжки на скакалке помогают постоянно держать себя в тонусе и прекрасной физической форме. Вопреки распространённому мнению, они популярны не только у девушек. В своих тренировках скакалку используют

Прыжки с выпадом в сторону Прыжки с выпадом в сторону – скользящие прыжки вдоль плоскости туловища, развивающие боковые мышцы ног (латеральные мышцы бедра) и поясницу. Поясница тренируется за счет наклонов вниз. Спина должна быть

Прыжки от Целлюлита на скакалке. Зачем: 8-пунктов в роли ответа. Знакомая нам с детства «прыгалка» способна заменить многие тренажеры и даже курсы массажа! Думаете реально совместить в одном занятии активный расход калорий, массаж проблемных зон и избавление от целлюлита,

Прыжки на скакалке для начинающих. Советы и рекомендации. Польза, основные, упражнения, противопоказания, похудения В детстве прыжки со скакалкой являются популярным развлечением. Девочки и мальчики упражняются с инвентарем, прыгая на одной или двух ногах, скрещивая руки, продвигаясь в различных направлениях. Польза

Сборная России по прыжкам в воду выиграла две медали на Олимпиаде ЛОНДОН, 12 июл – РИА Новости, Вероника Гибадиева. Российская сборная по прыжкам в воду, одержав одну победу, завоевала две медали на Олимпийских играх в Лондоне. Обе медали были выиграны россиянами

Игры прыжки в воду с вышки, трамплина Прыжки в воду с вышек и трамплинов Краткое содержание статьи: Прыжки в воду с огромной высоты становятся все более популярными. Множество зрителей готовы ради такого экстрима собраться возле экранов

Прыжки в воду в Пензе – дайвинг, федерация, сайт Дайвинг один из подвидов прыжков в воду Краткое содержание статьи: Прыжки в воду это водный вид спорта, который заложил свою историю еще в древние времена. Еще по памятникам можно понять то, что прыжки

Контакты:

Телефон:
(050) 60-30-100
(098)4-63-63-63

ТЦ “Южная галерея”, ул. Киевская 189,г.Симферополь, АР Крым, Украина

Режим работы:
с 10:00 до 20:00
7 дней в неделю

Про автора

admin administrator