Агрономія для початківців

Авторadmin

Агрономія для початківців

В чому полягає професія агронома

У цій статті ми розглянемо професію агронома під різними кутами. З’ясуємо, чим займається такий фахівець, який набір навичок йому необхідний. А також розберемося, скільки вийде заробити на такій посаді в Україні, і де (та скільки) для цього необхідно вчиться.

Агрономія — це вид діяльності, коріння якої тягнуться ще з тих часів, коли люди тільки почали обробляти землю.

Як професія широкого поширення вона набула лише в 80-х роках. За радянських часів агрономами було прийнято називати тих, хто здобув середню або вищу освіту в сільськогосподарській сфері. На сьогодні ця професія має на увазі виконання куди більш широкого спектру завдань, проте її суть залишилася тією ж самою. Сучасний агроном — це дипломований фахівець в сфері сільського господарства, який володіє широким набором навичок і знань.

Що належить до сфери обов’язків агронома

Агроном є універсальним фахівцем. Він повинен керувати процесом посіву і збору врожаю, займатися підготовкою добрив і боротьбою зі шкідниками. І все це в великих масштабах поля, а то і декількох полів. Якщо розглядати функціональність фахівця більш детально, то отримаємо приблизно такий список:

  • Раціональне використання посівних територій;
  • Вибір найбільш ефективних сортів рослин, враховуючи кліматичні та інші умови;
  • Ретельна перевірка стану насіння, контроль підготовки до посіву;
  • Огляд поля на предмет наявності хвороб і шкідників;
  • Планування боротьби зі шкідниками, безпечним для рослин і ґрунту способом;
  • Вибір добрива і способу його внесення, визначення дозування;
  • Контроль якості продуктів, їх первинної обробки;
  • Контроль польових робіт та їх коригування.

Якими знаннями повинен володіти кваліфікований агроном

З огляду на багатозадачність цієї професії, можна зробити логічний висновок, що фахівцю потрібно чимало навичок. І це дійсно так. В першу чергу це звичайно профільні аграрні знання. Навчальна програма «Агрокебети» складається з таких предметів як рослинництво, тваринництво, аграрна інженерія та аграрне право. Останнє до речі зараз дуже актуально, дізнатися докладніше про законодавство в сфері сільського господарства ви можете з нашої статті «Поняття аграрного права як навчальної дисципліни, галузі законодавства і права».

Якщо є бажання досягти серйозних висот в аграрній сфері, то одними лише профільними знаннями не обмежишся. Необхідно розвивати управлінські вміння , адже в процесі роботи доведеться постійно контролювати і регулювати виконання завдань іншими людьми. Також знадобиться і навик планування . Зокрема, для складання посівного плану на рік. Потрібно вміти продумати всі етапи від посіву, до збору врожаю.

Ну і куди ж без особистісних якостей , їх розвиток стане в нагоді в будь-якій професії. З урахуванням нинішнього робочого темпу в великих фірмах, як ніколи актуальним став тайм-менеджмент . Його освоєння допоможе не закопатися в роботі, виконувати всі завдання в встановлені строки і економити свої фізичні і емоційні сили. Також не забуваємо і про комунікабельність . На сьогодні вже практично не знайдеш таку професію, де не потрібно було б налагоджувати зв’язки з підлеглими, колегами або клієнтами.

Зростайте разом із нами

Найкращі лектори-практики України та світу. Вони досягли успіху в справі, якій навчатимуть вас.

Переглядайте відеолекції, виконуйте практичні завдання, спілкуйтеся з викладачами на вебінарах і форумах курсів.

Вивчайте матеріали курсів за власним графіком. Платформа адаптована для мобільних пристроїв, щоб ви могли продовжити навчатися дорогою на роботу чи під час подорожі.

Успішно виконайте всі завдання курсу, отримайте сертифікат та з гордістю додайте його до вашого резюме.

Відгуки наших випускників

Олена Казакова

Дуже сподобалась методологія тренінгу – співвідношення лекційної частини та практичної, розгляд ризиків та критичних точок, а також шляхів їх подолання. Крім того, особисто для мене важливим було питання живлення рослин при. Далі

Олена Казакова

Дуже сподобалась методологія тренінгу – співвідношення лекційної частини та практичної, розгляд ризиків та критичних точок, а також шляхів їх подолання. Крім того, особисто для мене важливим було питання живлення рослин при застосуванні технології гідропоніки.

Ірина Найданова

Я вперше навчаюсь за подібною програмою. Чудово, коли на семінарі теорія підкріплена практикою – це дає набагато більше результатів. Ми дуже детально розглянули питання вгодованості тварин та обговорили помилки, які можуть. Далі

Ірина Найданова

Я вперше навчаюсь за подібною програмою. Чудово, коли на семінарі теорія підкріплена практикою – це дає набагато більше результатів. Ми дуже детально розглянули питання вгодованості тварин та обговорили помилки, які можуть вплинути на продуктивність тварин, та методи їх уникнення.

Альона Божко

Курс перевершив мої сподівання – дуже сподобалось. Я вже не вперше на подібних курсах, тому є з чим зрівняти. Була дуже інформативною частина програми курсу, що стосувалася годівлі ВРХ – за допомогою викладачів-експертів ми. Далі

Альона Божко

Курс перевершив мої сподівання – дуже сподобалось. Я вже не вперше на подібних курсах, тому є з чим зрівняти. Була дуже інформативною частина програми курсу, що стосувалася годівлі ВРХ – за допомогою викладачів-експертів ми проаналізували критичні точки процесу годівлі.

Олександр Крижановський

Найбільш корисними для мене були методи призначення строків та управління поливами (норми поливу) сільськогосподарських культур у південному регіоні України Далі

Олександр Крижановський

Найбільш корисними для мене були методи призначення строків та управління поливами (норми поливу) сільськогосподарських культур у південному регіоні України

Сергій Трубаєв

Є пропозиція – частіше інформуйте аграріїв про світові проблеми змін клімату, а саме фахові аспекти підвищення та зміни температури. Далі

Сергій Трубаєв

Є пропозиція – частіше інформуйте аграріїв про світові проблеми змін клімату, а саме фахові аспекти підвищення та зміни температури.

Андрій Коломийченко

Найбільш корисною була практична частина тренінгу, особливо та, що стосується безпосередньо маркетингових аспектів. Дуже вдячний тренерам за те, що надали максимально повну картину в цьому направленні. Все було розписано майже. Далі

Андрій Коломийченко

Найбільш корисною була практична частина тренінгу, особливо та, що стосується безпосередньо маркетингових аспектів. Дуже вдячний тренерам за те, що надали максимально повну картину в цьому направленні. Все було розписано майже покроково і максимально зрозуміло.

Спеціальність “Агрономія”

Агроном – це дипломований фахівець в сфері сільського господарства, який володіє широким набором знань і вмінь із рослинництва, землеробства, агрохімії, генетики, селекції, насінництва, ґрунтознавства, кормовиробництва, плодівництва, овочівництва, механізації сільськогосподарського виробництва, технології зберігання і переробки сільськогосподарської продукції, фітопатології, ентомології та інших. І одна з найбільш затребуваних професій на ринку праці. Нині фахівець з агрономії має великі перспективи, адже земля – стале джерело достатку, ефективне використання якого можливе лише за умови ґрунтовних знань і вмінь.

Фахівець за спеціальністю «Агрономія» здатний виконувати професійну роботу, пов’язану з вирощуванням зернових, технічних і кормових культур. Він, з огляду на конкретні виробничі умови, займається впровадженням і освоєнням науково обґрунтованої системи землеробства та подальшої інтенсифікації рослинництва з метою збільшення виробництва і підвищення якості вирощеної продукції та підвищення родючості ґрунту. Фахівець з агрономії добре обізнаний з механізацією с.-г. виробництва, зберіганням і первинною переробкою продукції рослинництва та її реалізацією.

Перелік посадових обов’язків агрономів широкий і включає:

  • організацію виробництва сільськогосподарських культур,
  • визначення раціональних структур посівних площ,
  • розроблення системи сівозміни, внесення добрив і застосування засобів захисту рослин,
  • складання науково обґрунтованих карт обробітку культур і робочих планів на окремі періоди сільськогосподарських робіт, а також організацію їхнє виконання,
  • застосування індустріальних прийомів агротехніки,
  • здійснення заходів з одержання високих урожаїв на поливних і осушених землях,
  • вирішення завдань, пов’язаних з організацією насінництва, прогнозуванням одержання нових сортів і гібридів сільськогосподарських культур,
  • здійснення виробничих дослідів і наукових досліджень.
  • організацію зберігання, первинну переробку й реалізацію сільськогосподарських культур.

Отже, агроном є універсальним фахівцем. І щоб бути успішним у цій професії, необхідно володіти рядом вмінь і навичок, а саме:

  1. Витривалість.
  2. Водійську вправність.
  3. Уважність. Адже важливо не переплутати гербіциди з інсектицидами, правильно розраховувати концентрацію робочого розчину та його витрати на обробіток поля.
  4. Знання сучасних технологій. Агроном повинен бути впевненим користувачем ПК, вміти працювати з програмами GPS моніторингу, дронами для аерозйомок, сервісами для бухгалтерського обліку 1C.
  5. Хороша пам’ять. Оскільки важливо орієнтуватися без будь-яких записів у сівозмінах полів, урожайності базових культур господарства тощо.
  6. Знання маркетингу – уміти проаналізувати ринок продукції, відслідкувати тенденції та зробити прогноз щодо цін.
  7. Організаторські здібності. Агроном – посередник між працівниками та керівником агрофірми. Він домовляється про понаднормову роботу, витрати на навчання персоналу, закупівлю посівного матеріалу. Тому без дрібки дипломатії аж ніяк.
  8. Іноземні мови. По-перше, зі знаннями іноземної мови та досвідом роботи агроном відразу може претендувати на високу зарплату та цікаві місця роботи (наприклад, представник іноземного агрохолдингу в Україні). По-друге, такий спеціаліст може вільно читати професійну літературу, видану за кордоном, спілкуватися з колегами з інших країн, тому активніше пізнавати інновації аграрної справи та запроваджувати їх у себе в господарстві.

Перед молодими фахівцями із агрономії відкриваються широкі простори для працевлаштування у фермерських господарствах, інших сільськогосподарських підприємствах і в наукових організаціях на посадах: інспектор із захисту рослин, науковий співробітник, дорадник, дорадник-експерт, менеджер-консультант представництв провідних маркетингових фірм, які діють на аграрному ринку України; кредитний та страховий експерт, керівник с/г підприємства.

Дипломований агроном може обіймати посади:

  • керівника наукової та освітньої установи НААН та НАН України,
  • керівника обласного та районного управління агропромислового розвитку,
  • керівника с.-г. підприємства, у т.ч. фермерського,
  • головного агронома обласного управління агропромислового розвитку,
  • головного агронома та агронома районного управління агропромислового розвитку,
  • головного агронома та агронома с.-г. підприємства,
  • агронома із захисту рослин,
  • агронома-дослідника,
  • агронома-менеджера,
  • менеджера-консультанта з агрономії,
  • інженера з охорони праці,
  • бригадира рільничої та комплексно-механізовоної бригад,
  • наукового співробітника науково-дослідних установ галузі,
  • наукового співробітника в освітніх закладах,
  • викладача навчального закладу І–ІІ рівня акредитації.

Професорсько-викладацький колектив факультету агрономії Уманського НУС 100-відсотково знає, як підготувати висококваліфікованого фахівця зі спеціальності 201 . Тому запрошуємо Вас здобути освіту агронома саме тут, в Уманському національному університеті садівництва.

Про автора

admin administrator