Арки для троянди що плететься

Авторadmin

Арки для троянди що плететься

Зміст:

Шпалера і арки для плетистих троянд своїми руками

За допомогою плетистой троянди можна створити прекрасне місце для відпочинку. Завдяки її здатності кріпитися на будь-які поверхні, садівники оформляють алеї, арки, альтанки, паркани та інші споруди. Також в’юнкі троянди можна кріпити на вертикальну опору, що зробить її ще помітніше. У будь-якому випадку троянда буде виглядати привабливо, тільки на спеціально підготовленій поверхні. Залишивши кущ без нагляду, є ризик, що він просто ліжку по землі.

Звичайно ж, надивившись картинок з інтернету, ця задача може здаватися непосильним. Але все ж, можна створити зовсім нескладну конструкцію, яка буде виглядати ефектно, і стане головною прикрасою вашого саду. Про те, що потрібно врахувати при виготовленні опори для в’юнких троянд своїми руками, ми детально розглянемо в цій статті. А також побачимо конкретні приклади, як можна зробити опору для плетистой троянди.

вибір місця

Вибираючи місце для конструкції, потрібно думати не тільки про те, де б хотіли створити прекрасний куточок. Дуже важливо, щоб в цьому місці троянда відчувала себе комфортно, інакше всі зусилля будуть марними. Невідповідний грунт або занадто велика кількість денного світла може не давати куща активно рости. В результаті вона не зможе витися на споруджений об’єкт.

Садити троянди слід на злегка піднесених місцях, щоб вода не затримувалася, і як наслідок, не з’являлися грибкові захворювання. Бажано, щоб з північної сторони рослина була злегка затінене будівлями або деревами, тоді холодні вітри не зможуть зашкодити зростаючої троянді. Але все ж, вони не повинні повністю покривати кущ густою тінню, тому що троянда – рослина світлолюбна. Для росту і формування квітів їй просто необхідні сонячні промені.

Порада! Не саджайте троянди на відкритій місцевості, де вона цілий день буде схильна до впливу прямих сонячних променів. Через це рослина буде слабким, а квіти дуже швидко зів’януть.

Вибір сорти троянд

Не всі в’юнкі троянди підійдуть для вирощування на будь-яких опорах. Їх усіх можна поділити на 2 види:

Шраби – це переважно потужні кущі з товстими, практично не гнуться гілками. До того ж вони рідко виростають вище двох метрів. Такі сорти мають великі квіти з приємним ароматом. Серед переваг також виділяють те, що на кущах дуже мало шипів. І хоча може здатися, що вони не потребують опори, це далеко не так. Можливо, вони не будуть витися по арці або альтанці, але хоча б вертикальна опора їм просто необхідна. Через вагу квіток, гілки на таких кущах можуть гнутися і просто зламатися. Опора додасть трояндам більш привабливий вигляд, а також захистить кущ від вітру.

Рамблери, на відміну від шрабов, абсолютно не можуть існувати без опори. Їх гілки занадто тонкі, щоб самостійно триматися на вазі. Ці кущі можуть виростати до 4-5 метрів у висоту, завдяки чому легко підлаштуються під будь-яку опору, навіть найскладнішої конструкції. Ці рослини зазвичай мають дрібні квітки, але вони дуже рясно і довго цвітуть.

Пам’ятайте, що опора для в’юнких троянд – це не просто вдале декоративне рішення, а й необхідність. Через сильні вітри кущ може зламатися і сильно постраждати.

Важливо! Якщо в якості опори для троянди передбачається стіна, то садити кущ слід на відстані не менше півметра від неї. Близько посаджена троянда не зможе отримувати достатню кількість повітря.

Види опор для троянд

Хоча варіантів опор на сьогоднішній день просто неймовірна кількість, є основні види, які можна обігравати на свій розсуд. До таких опор можна віднести:

  1. Арки і перголи.
  2. Вертикальні шпалери.
  3. Піраміди.
  4. Грати або сходи.
  5. Стовпи.

Яким би не було спорудження, під час росту куща потрібно постійно спрямовувати його в потрібному напрямку. Сама по собі троянда витися в бажаному напрямку не буде. При цьому гілки необхідно кріпити до опори. Щоб кущ мав декоративний вигляд, основні гілки потрібно кріпити горизонтально до поверхні землі. Квіти на плетистих трояндах виростають на молодих пагонах, які найчастіше розташовуються під прямим кутом до основного стебла. У міру старіння квітів, їх потрібно видаляти з куща, щоб давати силу рослині формувати нові троянди.

Увага! Направляючи пагони вгору, можна отримати бідне цвітіння десь вгорі куща.

Робити опору потрібно ще до того, як цей кущ буде посаджений. Встановлюючи її, можна сильно пошкодити і так слабкі молоді коріння.

Арка для в’юнких троянд

Зазвичай арки встановлюють при вході у двір. Також її можна розмістити біля альтанок, будинку або входу в сад. Основа для арки виготовляється з таких матеріалів, як дерево і метал. Кожен з них має свої переваги.

Дерево, наприклад, дуже добре поєднується з квітами і зеленим листям. На дерев’яні арки зазвичай кріплять товсті стебла. А ось на металевих конструкціях краще виглядають тонкі пагони з дрібними квітками. Єдиною перевагою металевих арок перед дерев’яними є те, що вони прослужать набагато довше.

Порада! Щоб продовжити життя дерев’яної арці, її слід покрити лаком або фарбою.

Таке покриття захистить конструкцію від впливу вологи, і вона зможе прослужити близько десяти років.

Для основи арки потрібно використовувати надійний матеріал, часто їх закріплюють в землі за допомогою бетону. Далі, споруджують звід, або ставлять ґрати, якщо це пергола. Висота стовпів повинна бути близько 1, 8-2 метра. До них прикріплюють прути з металу або дерев’яні бруски, щоб в майбутньому кріпити до них гілки. Для спорудження перголи використовують дерев’яну решітку або мережу з мотузок. Зробивши таку конструкцію, восени буде набагато легше знімати кущ, адже він просто зніметься разом з гратами.

Шпалера для троянд

За допомогою шпалери можна розділити сад на зони, або захистити якусь його частину. Для спорудження шпалери роблять прямокутну раму і грати з дерева або металу, яку кріплять всередину. Щоб не ускладнювати роботу зварювальним апаратом, грати зазвичай виготовляють з металевого дроту або дерев’яних планок. Готові пластикові решітки можна купити, але особливим попитом вони чомусь не користуються. Шпалери також можна розмістити по своєму бажанню, наприклад, так як показано на фото.

Як варіант можна зробити таку нескладну конструкцію:

  1. Вертикально землі закопати металеві йди дерев’яні стійки висотою близько 2 метрів.
  2. У цих стійках потрібно виконати отвори на відстані від 25 см до 50 см.
  3. Довгі цвяхи скривити в форму гачка, і помістити в отвори.
  4. Металевий дріт натягнути на прикріплені гачки.
  5. Готову конструкцію продезінфікувати і пофарбувати

стовп

Стовп – це універсальна опора для троянд, яку можна розмістити в будь-якій частині саду. Вона буде добре виглядати як самостійно біля доріжок, або лавки, так і серед клумби. Їх можна красиво розмістити на однаковій відстані уздовж алеї або паркану. Троянди, виростаючи до висоти стовпа, красиво звисають вниз, створюючи видимість квітучих дерев.

Для спорудження стовпа підійде будь-який матеріал. Найчастіше використовують камінь, дерево і метал. А ось кругові конструкції навколо стовпа повинні бути обов’язково виготовленими з металу або дерева. Саме на них будуть кріпитися гілки. За принципом стовпів, можна також споруджувати піраміди або монументи.

висновок

В’юнкі троянди можуть перетворити ваш сад в надзвичайно красиве місце. Однак для цього потрібно буде докласти трохи зусиль. Опора для саду робиться з найпростіших підручних матеріалів. Каркас для троянд можна спорудити навіть з дерев’яних дощок. Таке декоративне рішення точно сподобається вашим близьким.

Якими бувають опори для плетистих троянд і як їх зробити своїми руками?

Для того щоб гарно озеленити ділянку у вертикальному положенні, рекомендується використовувати плетисті троянди. Головне, знати, як правильно підв’язувати такі рослини. Далеко не кожній опорі під силу витримати надземну масу квітів.

  • Що це таке?
  • Опори для клематисів
  • Для чого необхідно?
  • Ідеї опори під клематиси
  • Вимоги, що пред’являються до конструкції
  • Різновиди опор
  • Арка
  • Шпалери
  • Стовп
  • Відео «Різні види опор»
  • Конструкція з дерев’яних стовпів
  • Ковані опори для троянд
  • Поради та рекомендації від досвідчених квітникарів і садівників
  • Підготовчі роботи, складання проекту та список інструментів
  • Гарні опори для троянд
  • Обеліск.
  • Опора «парасоля».
  • Перголо.
  • Садова скульптура.
  • Ковані екрани.
  • Опора своїми руками
  • Шпалера своїми руками
  • Спорудження арки своїми руками
  • Види оп

Що це таке?

Опори для плетистих троянд являють собою декоративні прикраси саду. Вони не тільки прикрасять будь-яку земельну ділянку, а й заощадять місце, надаючи саду особливу атмосферу. Матеріали та форми опор бувають найрізноманітніші.

Опори для клематисів

Опорою для клематисів може послужити що завгодно. Все залежить від місця посадки рослини. У вікон він може стати імпровізованою рамою. Обвиваючись навколо опор, за формою вікна він прикрасить фасад будинку. Крім того створить тінь, а під час цвітіння з дому буде відкриватися чудовий вигляд із зелені і яскравих кольорів – зірок.

Ця квітка чудово прикрасить ґанок будинку або веранду. Причому опорами стануть архітектурні елементи. На веранді обвитою клематисами буде затишно приймати гостей, або насолодиться читанням книги.

Ще один цікавий варіант це посадка клематису біля садової лави. Рослина буде витися по каркасу і створювати тінь. А ще це відмінний варіант декору присадибної ділянки.

Крім того, кольорами, що плетуться, можна замаскувати глуху стіну або паркан. Таким чином, ви вкрасите свою ділянку квітами і приховаєте негарне місце.

Ну і звичайно ж класика жанру, клематис на садовій арці. Такий варіант підходить для власників великих ділянок, де візуально необхідно відокремити город від галявини. Проходячи через арку з квітами, ви будете потрапляти на іншу частину свого двору. Ось такі варіанти можна запропонувати на вибір.

Для чого необхідно?

Плетисті троянди дуже швидко розростаються, закриваючи великі площі землі, фасаду будинку або того місця, де вони були посаджені.

За допомогою опор можна не тільки створити красиве обрамлення для вікна, входу в сад або лавки, а й врятувати рослину від пошкоджень.

Ідеї опори під клематиси

Коли людина задається пошуком ідеї для опори під квіти, в хід можуть піти найнесподіваніші матеріали. Наприклад, у вас залишилися після ремонту дерев’яні рейки їм можна знайти гідне застосування. Набиваємо їхні стіни альтанки. Пускаємо за ними рослину.

Для опори можна використовувати і кидові матеріали. Якщо у вас є шматок металевої сітки, він може послужити опорою. Згортаємо сітку в циліндр і встановлюємо на клумбу. Після достатньо посадити клематиси, які по мірі зростання будуть витися.

Можна зробити скульптуру їх металевих прутів або дроту. Ажурний каркас також стане красивою опорою клематису. А можна на стіні будинку натягнути сітку і пустити квітку витися по ній. Таким чином ви отримаєте гарний декор стін будинку.

Вимоги, що пред’являються до конструкції

  1. Надійність і стійкість. Опору потрібно добре вкопати в землю і закріпити металевими кольями. Опора з пластику може не витримати тяжкості квіток. Тому краще, якщо вона також буде з металу.
  2. Декоративність. Опора повинна гармонійно вписуватися в ландшафт ділянки.
  3. Відповідність сорту кольорів. Великий стенд буде дивно виглядати в поєднанні з маленькими квіточками. І навпаки.
  4. Економність. Крім магазинних варіантів, є і способи виготовити опору своїми руками.
  5. Екологічність. Це стосується і безпеки самих квітів.
  6. Простота в експлуатації.

Далі пропонуємо ознайомитися з покроковими інструкціями з виготовлення опор своїми руками – шпалери, дерев’яних стовпів, арки і перголи, вежі, вігвама, простої решітки та інших видів, а також подивитися їх фото.

Різновиди опор

Форми опор відрізняються великою різноманітністю, але в основі лежать кілька основних різновидів, які дизайнери обіграють залежно від бажаного результату. Основні з них арка або пергола; шпалери, які можуть мати вигляд вертикальної стінки, піраміди, лісеньки або просто решітки; стовпи або монументи.

Споруджуючи опору, потрібно пам’ятати, що плетисті троянди самі не в’ються і за опору не чіпляються, їх потрібно послідовно направляти в потрібний бік і фіксувати на опорі. Крім того, є дуже важливий секрет цвітіння – квіти утворюються не на основних втечах, а на коротких, зазвичай, гілках, які відходять від них під прямим (або майже) кутом, а ці молоді гілочки завжди ростуть вгору. Тому основні втечі повинні розташовуватися горизонтально або хоча б під кутом в 45 градусів до лінії землі. Про це потрібно пам’ятати, заплітаючи опору. Не можна направляти пагони вертикально вгору, тоді квіти з’являться десь високо, їх буде мало, цвітіння з червня по вересень не вийде. Ну і, звичайно, куст потрібно звільняти від відцвілих вже розочок, що стимулює утворення нових бутонів.

Споруджувати опору потрібно перед посадкою рослини, щоб потім не пошкодити коріння вже зростаючої на цьому місці троянди.

Арка

Арки споруджують біля входу на ділянку, в альтанку, будинок або якусь зону парку. Арка для троянд своїми руками зазвичай виконується з дерева або металу. Дерево завжди відмінно виглядає серед квітів, його використовують для підтримки масивних стеблів, а металеві конструкції часто захоплюють тонкими ніжними втечами. Дерев’яні арки, покриті лаком або фарбою, можуть прослужити більше 10-и років, а металеві не менше 15-и років.

Опорні стовпи потрібно закріпити в землі ґрунтовно, в деяких випадках роблять навіть бетонну основу. Для арки виконують звід, а для перголи встановлюють решітку (найчастіше дерев’яну) за типом даху. Стовпи повинні бути висотою не менше 1,80 м, навколо них встановлюють по колу на однаковій відстані дерев’яні брусочки або металеві прути, їх закріплюють на підставі і верхній балці. Ось по них і будуть направлятися зростаючі втечі троянд, вони будуть витися на стовп по спіралі, розташовуючись майже горизонтально. Дві втечі можна заплести назустріч один одному, вони будуть покриватися молодими гілочками з квітами.

Для перголи можна використовувати знімну мережу з мотузок або решітку з дерев’яних планок. Така конструкція полегшить приховування куща на зиму, його основна частина просто зніметься разом з ґратами або мережею.

Шпалери

Шпалеру розташовують біля стіни або посеред саду, відділяючи різні зони. Вона може бути просто прямокутною спорудою, що складається з міцної рами, як правило, дерев’яної, і решітки, розташованої (закріпленої) всередині цієї рами. Дачники зазвичай використовують для решітки металевий дріт або дерев’яні планки, які відмінно виглядають серед зелені троянди, якщо їх пофарбувати білою фарбою. Рідше використовують пластикові покупні решітки. Шпалери влаштовують у вигляді віяла або надають їм химерної форми, яку набуває сам рожевий куст, приховуючи під собою шпалеру.

Можна просто вкопати в землю вертикальні стійки потрібної висоти, зазвичай від півтора метрів і вище. У них по всій висоті проробляють отвори через 20 – 50 см один від одного, вставляють викривлені гачками цвяхи за допомогою кліщів. На ці гачки натягують дріт – ось і вийшов найпростіший каркас. Його обов’язково дезінфікують і фарбують.

На шпалері не обов’язково розташовувати троянди з одного боку, крізь грати можна продягати втечі, тоді з обох сторін вийде квітуча стіна. Це не дуже зручно для догляду за прихованими трояндами – восени буде важко їх розплутати, щоб скласти і укрити на зиму, а якщо троянди не потребують такого утеплення, то двостороння квітуча шпалера буде дуже ефектно виглядати.

Сітка Рабиця, пронизана втечами плетистої троянди, може служити прикладом простої шпалери, але вона ж може бути чудовою живою огорожею, повністю ховаючись під листям і квітами пишної рослини.

Стовп

Стовп в якості опори для троянд може бути будь-якої висоти, знаходитися посеред квітника, маючи його таким чином у двох площинах, а може стояти біля лавки або альтанки, ускладнюючи погляди відпочиваючих господарів і збуджуючи заздрість у їх гостей. У парках роблять прекрасну композицію, маючи стовпи на однаковій відстані один від одного вздовж алеї або тропки, з’єднуючи їх красиво провисаючою мотузкою або ланцюгом. Троянди, що забивають стовпи, мальовничо звисають з цих ланцюгів квітучими гірляндами.

Стовп може бути виконаний з будь-якого матеріалу, на дачах це, як правило, дерево, а в парках буває все, що завгодно – дерево, метал, камінь. Але навколо цієї центральної опори повинні бути розташовані металеві або дерев’яні горизонтальні кругові фрагменти, на яких будуть зафіксовані побіги, що плетуться по них, так щоб гілки по спіралі піднімалися вгору, а потім так само опускалися вниз, якщо дозволить довжина втечі.

За таким принципом споруджують не просто стовпи, але піраміди або інші витягнуті конструкції, зазвичай іменовані монументами.

Опори, якої б форми вони не були, покликані не тільки підтримувати плетисті троянди, але ще й допомогти їм виглядати у всій дивовижній красі, декоруючи собою сад.

Відео «Різні види опор»

З відео Ви дізнаєтеся про поширені види опор.

Опора для плетистої троянди своїми руками вимагає трохи зноровки і терпіння. У її створенні немає нічого складного.

Ландшафтне декорування дуже часто виробляється з використанням різноманітних плетучих рослин. Таке рішення дає можливість істотно видозмінити зовнішній вигляд садової ділянки або прибудинкової території, надавши їм велику граціозність і лаконічність. Як правило, в їх ролі виступають чагарники троянд або декоративний виноград. При цьому кожна з подібних рослин не може виростати сама по собі і вимагає спорудження спеціальної конструкції, призначеної для їх утримання і завдання напрямку зростання. Опора для плетистої троянди своїми руками є однією з таких систем.

Використання кущів троянд для декорування садових ділянок є досить поширеним рішенням, що використовується в дизайнерському мистецтві вже багато років. При цьому за цей час подібне оформлення досягло найвищих висот. Високі або низькі чагарники, великі бутони або безліч дрібних втечі – все це знайшло своє застосування у створенні ландшафтних проектів. У свою чергу, одним з найбільш вдалих рішень, що дозволяють зробити ділянку воістину чудовою і яскравою, служить використання плетистих троянд. При цьому її застосування передбачає створення спеціальної системи, призначенням якої є розміщення рослини і підтримання її подальшого зростання. Саме ці конструкції дають можливість створювати декоративні об’єкти, здатні лаконічно вписатися практично в будь-який садовий інтер’єр і стати його окрасою.

На сьогоднішній день існує кілька варіантів систем, що грають роль опори для плетистих троянд. Однак більшу популярність серед них мають лише два:

Як показує практика, саме ці два варіанти створення опори для троянди є найбільш оптимальними і найчастіше використовуються для створення декоративних об’єктів. При цьому вибір моделі для плетіння здійснюється виходячи з існуючого ландшафтного дизайну і спрямований на його удосконалення.

Конструкція з дерев’яних стовпів

Опори з дерев’яних стовпів, особливо якщо вони різкі, будуть вишуканим і неповторним атрибутом садової ділянки.

  1. Готовий двометровий стовп потрібно надійно вкопати в землю. Бетонувати його не потрібно.

При роботі буде потрібна лопата, пила, наждак, молоток і цвяхи на 100 мм.

  1. Просякнути стовпи спеціальним складом від вологи за допомогою пензля.
  2. Нанести водостійку фарбу.
  3. На стовпи набити поперечні перекладини діаметром 5 см. Клітини з поперечин повинні вийде близько 50 см.

Можна зробити опору у вигляді конуса, ніжки якої розставлені на відстані півметра один від одного, а верхівка звужується конусом. Така підставка сподобається не тільки трояндам, але й іншим рослинам.

Ковані опори для троянд

Для троянд огорожа з арматури робиться у вигляді арок. Дуже оригінально буде виглядати арка з плетистої троянди при вході у двір. Не менш ефектно вона буде виглядати при вході в сад, альтанку або будинок. За основу для таких арок береться дерево або металеві труби, арматура. Витися рослина буде вгору.

Дуже красиво з листям і квітами буде виглядати дерево. Для того щоб дерев’яна арка виглядала гармонійно, рекомендується висаджувати рослини з товстим стеблем. Зовсім навпаки слід чинити з металевими арками: на них найкраще виглядають рослини з тонкими стеблями. На відміну від дерев’яної, металева арка прослужить довше.

Ковані опори для троянд

Важливо! Для того щоб дерев’яна арка служила довше, її необхідно покривати лаком. Це допоможе вберегти конструкцію від впливу вологи.

Поради та рекомендації від досвідчених квітникарів і садівників

В якості опори для плетистої троянди використовується камінь, дерево, пластик і метал. На те, з чого буде зроблено каркас для рослини, впливає кілька факторів: дизайн саду, ціна матеріалів і конструкції, сорт квітів.

Горизонтальні бруси повинні бути розміщені на відстані в 50 см один від одного. Додаткові поперечні перекладини робляться, якщо куст буде сильно ветвистим.

Зверніть увагу! Великі опори з кулястими формами відмінно підійдуть для кущів з великим суцвіттям. Вертикальні опори підходять для дрібного суцвіття.

Для мінімального вкладення коштів рослину можна посадити біля забору або сараю. Для того, щоб рослина не заразилася інфекцією від опори, її потрібно пофарбувати і покрити лаком.

Замість шпалери можна використовувати паркан

В незалежності від типу опори, в першу чергу необхідно правильно посадити рослину, доглядати за нею, щоб вона росла і піднімалася за виготовленими арками.

Плетиста троянда широко використовується для декорування садових ділянок, однак, якщо її неправильно закріпити на шпалері або опорі, квіти з’являться тільки на верхівці куща. Формувати рослину потрібно так, щоб якомога більше гілок знаходилися в горизонтальному положенні, тоді садівник отримає прекрасні рожеві кущі з рясним цвітінням.

Підготовчі роботи, складання проекту та список інструментів

Будівництво будь-якого об’єкта починається з проведення підготовчих робіт. У нашому випадку їх призначенням служить визначення місця для зведення споруди і його розчищення. Як правило, арки зводяться для візуального виділення будь-яких частин ділянки. Ними можуть бути садові доріжки, місця входу в павільйони або його оформлення. У свою чергу, шпалера зводиться безпосередньо поблизу будь-якого об’єкта і передбачає вертикальне плетіння троянди.

Підготовка до будівництва полягає в розчищенні місця та його попередній обробці. Виходячи з цього всі корені, сміття або нерівності повинні бути повністю невеликі, а поверхня землі вирівняна.

Наступним етапом, без якого неможливо створити повноцінну опору, служить складання плану будівництва, що включає схему будівництва і її опис. Зазвичай, ця частина є найбільш важливою і спрямована на отримання візуального відображення майбутнього об’єкта. Ви можете створити його різними способами з використанням спеціальних графічних програм або олівця та звичайного аркуша паперу. Будь-який з цих варіантів здатний лягти в основу споруди і з’явиться її відправною точкою.

Збір інструментів також відіграє величезну роль, оскільки не тільки здатний істотно скоротити час будівництва, але і зробити його істотно універсальнішим. Для створення пристрою, що підтримує плетисту троянду, потрібен наступний набір інструментів:

  • лопата;
  • рулетка;
  • олівець;
  • молоток;
  • мотузка;
  • шуруперт;
  • викрутка.

Наведений вище набір інструментів необхідний для створення найпростішої опори, в основі якої лежить використання деревини. При цьому наявність всього цього інвентарю підійде як для зведення шпалери, так і звичайної садової арки.

Гарні опори для троянд

Кожен садівник хоче прикрасити свою ділянку квітами і декоративними рослинами. Великою популярністю користуються троянди різних сортів. Дуже красиво виглядає плететься різновид даної рослини. Щоб вона не займала багато простору, необхідно заздалегідь подбає про опору. І звичайно ж, опора повинна бути красивою. Перерахуємо п’ять красивих опор для троянд:

Обеліск.

Опора «парасоля».

Перголо.

Садова скульптура.

Ковані екрани.

Опора своїми руками

Ми представили основні конструкції, які застосовують в якості опори для плетистих троянд. Тепер розглянемо, як спорудити ці опори своїми руками.

Шпалера своїми руками

Шпалеру найпростіше зробити своїми руками. Для цього потрібна рабиця з великими клітинами або звичайна сітка, яку потрібно натягнути між двома опорами. Ще більш простий варіант – використовувати дріт, продетую в отвори на підпорах. Етапи виконання робіт:

  1. Виберіть місце для встановлення конструкції.
  2. Вкопайте підпірки (металеві або дерев’яні).
  3. Надійно закріпите їх у землі.
  4. Покрийте опору фарбою або лаком.
  5. Натягніть сітку (див. фото).

Зверніть увагу! Замість сітки можна використовувати тоненькі дерев’яні планки, розташувавши їх у вигляді решітки на каркасі з брусів.

Спорудження арки своїми руками

Арка для плетистої троянди легко споруджується з арматури або дерева. Алгоритм дій:

  1. Опорні стовпи висотою як мінімум 1,8 м надійно закріпите в землі (краще зафіксуйте їх за допомогою бетонної основи).
  2. Зробіть звід для арки.
  3. Навколо стовпів встановіть по колу металеві або дерев’яні прути, закріпивши їх біля основи і на верхній балці. За ними згодом і будуть витися втечі.

Зробити опору у вигляді стовпа дуже легко: його просто вбивають в землю і споруджують навколо нього горизонтальні кругові фрагменти з дерева або металу. Вони сприяють потрібній фіксації стеблів, щоб вони оплітали конструкцію по спіралі.

Про автора

admin administrator