Чи потрібно закріплювати лінолеум

Авторadmin

Чи потрібно закріплювати лінолеум

Укладка лінолеуму

Якщо розмова іде про підлогу, то багатьом перше, що спадає на думку це лінолеум. Лінолеум – це вид підлогового покриття яке є саме доступне і найбільш універсальне. Для того, щоб постелити лінолеум, вам не знадобиться багато часу, чи якихось спеціальних вмінь. Цей вид покриття для підлоги вже не один десяток років є найпопулярнішим не тільки в нашій країні, а й у всьому світі. Ця популярність цілком виправдана, оскільки лінолеум це матеріал який має безліч дизайнів, текстур та кольорів, простий у догляді, повністю виконує поставлені йому задачі.
Лінолеум укладають у декілька етапів:
Етап перший – перше і саме головне це основа для лінолеуму. Вона може бути бетонною або дерев’яною, а саме головне щоб вона була рівною та твердою. Чим рівніша основа, тим краще лінолеум буде у вас лежати. Якщо на бетонній основі у вас є тріщини та перепади, їх потрібно заробити та вирівняти відповідно. Для цього зазвичай використовують шпаклівку, це що стосується тріщини, для перепадів використовують самовирівнюючу суміш. Для лінолеуму ідеальним варіантом основи є бетонна стяжка.
Дерев’яну основу вирівнювати простіше. Для цього вам знадобиться ДСП

або листова фанера товщиною не менше 6 мм.

При монтажі фанери будуть виникати стики, які потрібно замазати шпаклівкою.
Після того як ви підготували основу, необхідно обов’язково очистити основу від бруду та сміття.
Укладку лінолеуму не можливо виконати без певного інвентарю. Мають бути такі інструменти: канцелярській ніж, шпатель, рулетка, молоток. Також потрібні такі матеріали: холодне зварювання (якщо потрібне), клей, двохсторонній скотч, цвяхи та шурупи.
Після того як ви закінчили підготовчі процеси, потрібно зробити ще одне. Поміряти стіни кімнати, щоб дізнатись чи немає на них косини, і якщо є, то до кожної стіни необхідно додати приблизно 2 – 5 см.
коли з підготовкою і вимірами закінчено, можна визначити яку кількість лінолеуму потрібно, і якого. Залежно від того куди ви будете брати стелить лінолеум його поділяють на побутовий, напівкомерційний і комерційний. Коли лінолеум буде у вас на місці одразу стелить його не можна(рекомендовано 48 годин), він має пройти акліматизацію прийняти вологу і температуру приміщення. Після того як пройшов цей процес, можна укладати лінолеум. Укладання лінолеуму починається з розпаковування. Укладання лінолеуму починається з того, що на основу наносять ґрунт, це забезпечує чистоту основи, а також унеможливлюють появу грибка. Після цього потрібно нанести клей, ми рекомендуємо клей фінської компанії “Kilto”.

І ось тепер можна укладати лінолеум. Також важливо щоб лінолеум ніде не впирався в стіну, зазор має бути приблизно до 1 см. Лінолеум зазвичай стелять після того, як в приміщенні були закінченні всі оздоблювальні роботи. Зі всім асортиментом лінолеуму ви можете ознайомитись у нас на сайті.

Як покласти лінолеум: порівняльний огляд 4-х способів кріплення покриття до підлоги

На тлі значного ряду підлогових покриттів лінолеум виділяє значуще перевагу: його без утруднень можна укласти, не вдаючись до послуг обробників. У нехитрого процесу укладання є кілька суттєвих нюансів, знати про які слід майбутньому укладальника. Інформація про технологічні прийоми допоможе з’ясувати, як покласти лінолеум, чим і як краще зафіксувати цей матеріал на чорновий поверхні. Нижче ми наводимо порівняння 4-х варіантів кріплення лінолеуму на підлозі.

  1. Зміст
  2. Підготовчі заходи перед укладанням
  3. Підготовка поверхні чорнової
  4. Підготовка матеріалу і умов
  5. Способи укладання лінолеуму
  6. Кріплення цвяхами або саморізами
  7. Кріплення лінолеуму за допомогою клейкої стрічки
  8. Укладання та фіксація полотен лінолеуму з допомогою клею
  9. Укладання лінолеуму без кріпильних матеріалів і пристосувань
  10. Резюме в ув’язненні

Зміст

  • Підготовчі заходи перед укладанням
    • Підготовка поверхні чорнової
    • Підготовка матеріалу і умов
    • Кріплення цвяхами або саморізами
    • Кріплення лінолеуму за допомогою клейкої стрічки
    • Укладання та фіксація полотен лінолеуму з допомогою клею
    • Укладання лінолеуму без кріпильних матеріалів і пристосувань

    Насамперед, потрібно визначитися з терміном, протягом якого імовірно буде служити покриття. Якщо його укладають тимчасово, та ще й в малогабаритній кімнатці (менше 20 м2), не варто надмірно міцно кріпити матеріал до чорнової основи. При бажанні змінити декор інтер’єру, а заодно і лінолеум, демонтувати його буде досить складно. Тимчасово виконуючий обов’язки покриття в таких ситуаціях кріплять зазвичай за допомогою клейкої стрічки.

    У невеликих кімнатах лінолеум можна кріпити до чорнової підлоги, але рекомендовано все ж застосувати хоча б клеючу стрічку

    Зовсім не закріплювати лінолеум можна, але не рекомендовано, оскільки при пересуванні меблів, наприклад, можуть вийти деформаційні хвилі. У цих місцях матеріал буде швидше зношуватися, гребені хвиль стануть заважати пересуванню.

    Підготовчі заходи перед укладанням

    Марок лінолеуму зараз на ринку дійсно неймовірна кількість. Практичне естетичне покриття для підлоги випускають з ізоляційної підкладкою і без ворсистою тильній поверхні. Запропонована маса колоритних, структурних, фактурних варіацій, але на вибір власників переконливіше інших аргументів діє демократичність розцінок. Однак у тих, хто задав питання обробникам «скільки коштує покласти лінолеум», ентузіазм чомусь трохи затухає. Ціни інколи перевищують вартість самого матеріалу (300-450 руб.).

    Висновок: краще укласти самостійно, адже для цього не потрібні професійні знання, практичний досвід, так і надвисоких фізичних зусиль не потрібно. Головне загорітися ідеєю, налаштуватися на роботу, вивчити бажану технології і обов’язково підготувати чорнову підлогу.

    Підготовка поверхні чорнової

    Рекомендовано перед тим, як укладати лінолеум, прибрати старий зносився підлогу, в тріщинах і порах якого, напевно, занадто багато пилу і місць, сприятливих для розселення грибкових колоній. Однак технологічними вимогами не заборонено стелити даний матеріал на старе підлогове покриття. Знову ж господареві вирішувати, що для нього важливіше.

    Підготовка чорнового основи перед укладанням лінолеуму

    Якщо «пошарпаний» попередник з площини підлоги все ж знятий, укладання буде проводитися:

    • поверх дерев’яної підлоги, кожен елемент якого має бути перевірено на надійність, закріплений або замінено у разі необхідності;
    • на відремонтовану і по можливості вирівняну стяжкою бетонну основу.

    Пил, дрібний, тим більше великий сміття потрібно ретельно прибрати, видалити сліди жиру та інших видів забруднень. Перед виконанням опорядження лінолеумом без ворсистою підоснови на чорнове підставу встановлюється підкладка з спіненого поліхлорвінілу. Шви підкладки проклеюють малярською стрічкою. Іноді перед настилом лінолеуму виконується вирівнювання підлоги фанерою. Всі дотичні з укладається матеріалом поверхні обробляються грунтом.

    Лінолеум перед укладанням повинен постояти в облаштовуємо кімнаті, потім полежати перед розкриємо і фіксацією

    Окремо хотілося б виділити відео з корисними порадами:

    Підготовка матеріалу і умов

    Ось що треба мати на увазі:

    • Вологість облаштовуємо кімнати не повинна перевищувати технологічного межі 60%. За два дні до укладання та стільки ж днів після кріплення матеріалу в приміщенні потрібно підтримувати оптимальний рівень температури в 18? С.
    • Перед розкриємо розташовані вертикально рулони лінолеуму повинні саме простояти в призначеній для облаштування кімнаті.
    • Розкроєний матеріал повинен полежати на підлозі перед кріпленням, щоб «розправитися». На піддаються мимовільного розгладженню місця потрібно покласти будь-які важкі предмети як преса.

    Після чого потрібно вивчити інформацію про способи кріплення матеріалу і визначитися з тим, яку технологію укладання ви будете використовувати.

    Слідуючи правилам перевагу способу, без проблем можна буде реалізувати заплановану роботу.

    Способи укладання лінолеуму

    Вибір технології укладання лінолеуму залежить від цілей, переслідуваних власником, точніше від двох визначальних категорій: «тимчасово» чи «надовго». Якщо досконально знати, як правильно покласти лінолеум, свою місію він гідно виконає в обох випадках.

    Кріплення цвяхами або саморізами

    З появою на ринку зручних в нанесенні клеючих засобів та спеціальної клейкої стрічки кріплення саморізами або цвяхами використовується вкрай рідко. Однак є й такий варіант, для здійснення якого потрібно:

    • в бетонній підлозі просвердлити отвори, забити в утворені порожнини дерев’яні пробки, рівні за довжиною встановлюються в них шурупах;
    • до дерев’яній основі відлежатися покриття просто прибити цвяхами через кожні 50 мм.

    Витрата кріпильних елементів, безумовно, буде значним. Економічніше застосувати клейку стрічку, вона також як описаний спосіб підходить для облаштування малогабаритних приміщень.

    Кріплення лінолеуму за допомогою клейкої стрічки

    Технологія укладання на клейку стрічку застосовується для облаштування приміщень з площею більше 20 м2, але з незначною прохідністю.

    • Стрічку, призначену для кріплення оздоблювальних матеріалів, прокладають по периметру, біля дверей і в місцях розташування стикових швів, не знімаючи верхнього шару. З метою виключення здуття матеріалу в центральних частинах полотна відрізки клейкого стрічкового матеріалу довільно наносять по всій площі кімнати.
    • Лінолеум розкроюють, дотримуючись рапорт рисунка, якщо такий є на його поверхні, після чого йому виділяють час на мимовільне розгладження. При розкрої необхідно врахувати, що по периметру цільного або сполученого з окремих смуг полотна повинні бути залишені припуски (приблизно 10 см). Про даному технологічному вимозі не потрібно забувати перед покупкою.
    • Обрізаються припуски.
    • Потім кріплять кожну зі смуг лінолеуму. Спочатку кріпиться розташована біля стіни частину крайньої смуги. Потім піднімають зафіксоване з одного боку полотно і послідовно видаляючи захисний шар, повністю приклеюють її до підлоги. Далі все виконується за аналогією.

    Стрічковий кріплення можна спочатку нанести на лінолеум, потім послідовно розгортаючи рулон з відрізками клейкої стрічки, прикріплювати покриття до чорнової підлоги.

    Функцію з’єднує чорнову підлогу і лінолеум елемента виконує двостороння клейка стрічка

    Один із зручних способів кріплення клейкою стрічкою – нанесення її спочатку на матеріал

    Дізналися, як правильно укласти лінолеум із застосуванням клейкої стрічки? Сміливо беріться за справу.

    Укладання та фіксація полотен лінолеуму з допомогою клею

    Перед нанесенням клею на оброблювану основу з попередньо нанесеним грунтом розкладаються смуги лінолеуму. Після того, як матеріал отлежался покладений для розправлення загинів і хвиль період, роблять наступне:

    • відкочують край одного полотна і покривають клеючим складом основу, потім фіксують лінолеум на обробленій ділянці і виконують ті ж дії з протилежного краю;
    • старанно розгладжують приклеєний сектор, виганяючи з-під нього повітря, що зручніше і надійніше зробити спеціальним валиком або звичайним шпателем;
    • щільно до стіни прикладають правило або лінійку з металу і обрізають припуски, залишені по периметру.

    Для роботи з лінолеумом підійде навіть гострий канцелярський ніж, але бажано запастися спеціальним будівельним ножем з лезом у формі гачка. Лезо потрібно міняти.

    Як укласти лінолеум з допомогою клею

    Можна не промащувати клеєм всю поверхню, якщо є мрія в недалекому майбутньому змінити настеленние матеріал на дороге покриття. Досить обробити клеєм тільки периметр, зону входу і шви між полотнами. Ролик про те, як обробляють клеєм шви і як укласти лінолеум: відео допоможе наочно уявити простий процес.

    У завершенні необов’язково, але краще все ж обробити стики специфічним прозорим клеєм для з’єднання полотен лінолеуму. Цю роботу роблять через добу після приклеювання.

    Укладання лінолеуму без кріпильних матеріалів і пристосувань

    Зовсім не фіксувати полотна покриття, навіть у вельми малогабаритних приміщеннях не рекомендовано. Краще хоча б біля входу і в місцях максимального навантаження прокласти кілька смуг клейкої стрічки. По периметру повинні бути залишені стандартні для настилу лінолеуму відступи у 8-10см. Їх залишають біля кожної стіни, біля дверей і навколо всіх наявних архітектурних елементів.

    Небажано зовсім не кріпити лінолеум

    З підвернутими з заходом на стіну припусками лінолеум повинен відлежатися. Потім впираються в стіни обрізають краї. Перед обрізанням країв знаходяться біля стін смуг лінолеуму кути надрізають по діагоналі. Завершують роботу установкою плінтуса.

    Для зручної обрізки припусків в кутах роблять діагональні перерізи

    Резюме в ув’язненні

    Бюджетна ціна матеріалу – головний пріоритет лінолеуму, але вартість професійної укладання часто розчаровує і зупиняє бажаючих. Значить, варто згадати про другу, не менш важливу гідність: можливості самостійного укладання. Відео матеріали та опис різних технологій допоможе отримати відповіді на питання потенційних укладальників питання. Вивчайте і дійте!

Про автора

admin administrator