Чим навесні підгодувати лохину

Авторadmin

Чим навесні підгодувати лохину

Зміст:

Чим підживити лохину садову навесні і восени: натуральні добрива і хімія

Садівники цікавляться: чим підживити лохину садову навесні. Рекомендується використовувати комплексні сполуки. Вони зміцнюють імунітет і заповнюють брак цінних речовин.

Мій сусід вирощує лохину, він говорить, що корисніше ягід не знайти. Лохина лікує кишечник, покращує зір, омолоджує шкіру. Завдяки вітамінам Е і РР, вона надає антистресовий ефект. Я задумалася, вирішила дізнатися, як правильно вирощувати чудо-ягоду. І ось, що мені розповіли.

Примхи садової культури, особливості вирощування

Лохина приживається в кислому ґрунті з рівнем PH від 4 до 5. Якщо кислотність грунту низька, при посадці потрібно вносити мінерально-лужні сполуки.

Краще всього використовувати сірку. Коли мікроелемент потрапляє в грунт, він окислюється, в результаті лохина краще росте. Замість сірки можна використовувати лимонну кислоту: взяти 1 ч. л. порошку розвести водою в кількості 2 л і зволожити землю.

Якщо рівень кислотності занадто високий (як у торф’яної землі), слід виконати розкислення: взяти жменю піску, змішати з такою ж кількістю вапнякового борошна та внести суміш під перекопування. Лохина потребує мінеральних складах навесні і восени, органіку вона не переносить! Чагарник не удобрюють:

Чим підгодувати лохину садову навесні, влітку, восени, ніж удобрювати, комплексні, мінеральні добрива, Добра сила

Садова лохина вирощується не часто, хоча для багатьох садівників це улюблена рослина, що дає дуже смачні, корисні ягоди. У вирощуванні вона невибаглива, але без своєчасних підгодівлі великим урожай не порадує. Добриво для лохини вибирають в залежності від особливостей грунту і сезону. У цій статті наведені кращі добрива і спосіб їх внесення.

Ознаки нестачі харчування у лохини

Здорова лохина має насичений забарвлення листя, нормально розвивається і дає великі врожаї. Якщо ж культурі не вистачає поживних речовин, це можна буде з легкістю визначити за зовнішнім виглядом кущика.

  • При нестачі азоту сповільнюється розвиток кущика, нові пагони не з’являються, вже наявні на кущі листочки жовтіють, врожайність знижується.
  • Дефіцит заліза має схожі риси з нестачею азоту, тільки жовтизна з’являється виключно на молодих листках, а їх жилки залишаються зеленими.

Якщо культурі нахапає калію, на листках з’являються плями

Незалежно від того, якого елемента не вистачає голубиці, якщо вчасно не вжити заходів у відповідь, культура почне відмирати і з часом повністю загине.

Добриво для лохини при посадці

    Щоб культура швидко почала і пішла в ріст, рекомендується придбати спеціальний грунт «Чотири сезони» для лохини і лісових ягід Садова лохина до вирощування особливих вимог не пред’являє. І все ж для її нормального росту потрібна хороша земля. Щоб культура швидко почала і пішла в ріст, рекомендується придбати спеціальний грунт «Чотири сезони» для лохини і лісових ягід. В такому випадку, при посадці не потрібно буде використовувати добрива, так як ця земля вже містить всі необхідні поживні елементи для нормального розвитку культури.

Чим підгодувати лохину навесні

  • Навесні в першу чергу для садової лохини важливий азот. Вносять його, використовуючи сульфат амонію. 80 г препарату вистачає на 1 рослину.
  • Азофоска може також використовуватися для лохини. До набрякання бруньок її вносять у землю в кількості 50 г / кущ, а в першій половині травня процедуру повторюють, але норма знижується до 30г / кущ.

Щоб добрива не міняли кислотність грунту під голубикой, необхідно проводити підгодівлю в 2 тапа. Спочатку вноситься закіслітель в грунт, а вже через 1-2 тижні можна вносити і саме добриво. Добрива навесні бажано вносити під корінь в сухому або рідкому вигляді.

Чим удобрити лохину влітку

Влітку добрива для садової лохини можна не вносити. Але, якщо культура ослаблена, хворіє, пошкоджена шкідниками, така процедура піде їй на користь. Використовують в цей час калійно-фосфорні добрива. Азоту в них повинно бути мінімум, так як, починаючи з літа, він у великій кількості голубикой не споживається.

Добрива влітку рекомендується вносити позакореневого методом, обробляючи лохину по листу

  • Фосфоритне борошно стримає близько 30% фосфору, 30% кальцію і 2% магнію. Також в ній є залізо, мідь, сірка. На квадратний метр використовується 200-300 г добрива. Його просто закладають в землю на глибину до 5 см.
  • Сульфат калію використовується при нестачі калію. 100 г речовини розчиняють в 10 л води і використовують отриману рідину для обприскування лохини.
  • Сульфат магнію — це дуже корисне добриво для лохини. Вносять його 1 раз за рік, приблизно влітку або пізньою весною. На кущик достатньо всього лише 15 г цього кошти.

Добрива влітку рекомендується вносити позакореневого методом, обробляючи лохину по листу. Проводиться така процедура тільки на заході або під час сходу сонця. Якщо обприскати лохину днем, на листочках вже до вечора з’являться сонячні опіки.

Добриво для лохини садової восени

Восени лохину підгодовують тільки для швидкого відновлення і підвищення захисних сил куща. При цьому вона швидко відновлюється після плодоношення, і до зими підготуватися встигає і без додаткових підгодівлі. Так що процедура проводиться зазвичай, якщо кущах явно нахапає харчування. В цей час застосовувати можна тільки добрива без азоту!

Добриво для садової лохини восени

  • Суперфосфат використовується в кількості 30-45 г / кущ дорослої лохини. Застосовувати його рекомендується саме восени, щоб рослина відновило сили і встигло підготуватися до зимових морозів.
  • Сульфат калію можна вносити разом з суперфосфатом. Це корисна осіння підгодівля для відновлення культури. На відміну від літа, восени це засіб вноситься в землю в сухому вигляді. На кущ достатньо всього 20 г.

Перед тим як використовувати добрива для лохини, необхідно рясно полити грунт водою. Це робиться для того, щоб препарат не нашкодив землі або коріння культури.

Комплексні мінеральні добрива для лохини

У продажу можна знайти чимало спеціалізованих комплексних добрив, розроблених спеціально для лохини. Вони відрізняються збалансованим складом.

  • Флоровіт використовується за весь рік 3 рази з перервою на місяць. У перший раз добрива вносять в квітні. Для щойно посаджених рослин на квадрат витрачається 20 мг кошти. З другого року дозування збільшується до 35 мг / м. кв.
  • Ogrod 2001 — спеціалізоване добриво для лохини. На квадрат посадок витрачається 30-35 г засобу. Перша обробка робиться в квітні, а потім ще дві з інтервалом в 1 місяць.

Комплексні мінеральні добрива для лохини

Перед використанням мінеральних добрив варто уважно читати інструкцію і запобіжні заходи. Більшість таких препаратів можуть викликати свербіж при попаданні на шкіру або роздратування, а деякі навіть інтоксикацію організму. Так що без рукавичок, захисної маски і окулярів краще їх не використовувати, особливо, якщо проводиться обприскування.

Шкідливі добрива для лохини

Ряд добрив для лохини використовувати не рекомендується. Сюди відносять компост, деревну золу, гній і будь-які його різновиди. Причина в тому, що ці добрива мають лужну реакцію. При їх внесення земля для лохини стає непридатною, культура починає поступово в’янути. Багато городників, застосовуючи ці добрива для лохини садової, задаються питанням, чому кущ почав в’янути. Причина саме в тому, що добриво вибрано невдалий.

Лохина — корисна культура. Вона росте кущем, і нерідко вибирається городниками через своїх декоративних якостей. Але крім зовнішньої краси, вона радує ще й смачними ягодами. А вносячи своєчасні добрива для лохини можна виростити гарний смак, що дає щорічно великі врожаї поживних ягід.

Чим підгодувати лохину садову восени, щоб збільшити урожай

Всі знають ягоду чорницю, яка славиться лікувальними властивостями. Це лісове низькоросла рослина з темно-синіми ягодами. Ягоди важко збирати: доводиться весь час нахилятися або повзати рачки.

На дачній ділянці практикують вирощування садової лохини — близької родички чорниці. Високий чагарник набагато зручніше для збору ягід. До того ж отримати їх можна набагато більше з однієї рослини.

Потрібно тільки знати, чим підживити лохину з весни по осінь, як правильно підібрати добрива для підживлення лохини по сезону і по типу грунту. Решта — справа техніки. А тепер по порядку.

Основні правила вирощування лохини

Для більшості садових рослин потрібно нейтральна грунт. При підвищенні кислоти пригнічується ріст овочевих культур і фруктів. Але тільки не лохини. Ця рослина терпіти не може нейтральних, а тим більше лужних грунтів.

Тому для неї відводиться спеціальна грядка, де штучно підтримуватиметься pH грунту від 4 до 4,5 одиниць. З цим пов’язано таку вимогу рослини: підгодівля лохини проводиться тільки мінеральними речовинами.

У попередніх статтях всім городникам рекомендувалося чергувати мінеральні та органічні добрива. Це для всіх інших культур, але не для лохини. Високорослої чорниці протипоказана органіка, так як вона ощелачивает грунт.

Грядка повинна бути добре освітленою з усіх боків.

Тільки за такої умови можливо отримати від 4 до 6 кг ягід з куща за сезон. Рослина любить воду, але погано переносить затоплення, тому краще, якщо грядка буде суха. Води долити завжди можна.

Як використовувати добрива

Велике значення для підгодівлі лохини садової навесні має азот. Від нього залежить, наскільки рослина виросте, набере зелену масу і зав’яже плоди. У разі нестачі мінерального азоту рослина буде слабким, скине квіти.

Правила використання азотних добрив для лохини:

  • вносити в рідкому вигляді тільки під корінь, уникаючи попадання на листя;
  • 2/3 вносити навесні, 1/3 — влітку під час плодоношення;
  • норми дотримуватися строго по інструкції;
  • гранули розсипають під кущем на деякій відстані від втечі.

Азотне добриво для лохини восени не застосовується. Воно стимулює ріст пагонів, які не встигнуть покритися деревиною до зими і можуть загинути. Переборщувати з азотом шкідливо і не вигідно, так як вся енергія куща піде в зростання, а ягід при цьому буде мало. При регулярному мульчировании грунту тирсою, дозування азоту збільшують в два рази, так як деревина забирає поживні речовини у рослини.

Калійні і фосфорні речовини для підгодівлі лохини також вносяться у вигляді мінеральних сумішей. Єдине, що не любить ягода — це хлористих добавок, тому застосовується сірчанокислий калій або калійна сіль з розрахунку 40 г на одне доросле рослина.

З фосфорних — суперфосфат 100 г на кущ. Калій відповідає за зимівлю і смак ягід. Визначити дефіцит можна за сохне листя. Фосфорна голодування викликає зміна кольору листових пластин: вони стають червоного кольору. Ближче до осені — це нормальне явище. Якщо листя залишилися зеленими, значить, було внесено багато азотних добрив.

Відео: Лохина в моєму саду і чим її удобрити

Якщо рослина не вказує недолік елементів харчування, підгодовувати його не потрібно. Всі речовини бажано не вноситимуть комплексно, а окремо.

Іноді потрібно підживлення лохини восени добривами, що містять магній, залізо і кальцій. З кальцієм потрібно бути обережніше, тому що його внесення в грунт може різко підвищити лужність. Мікроелементи бажано вносити у вигляді комплексного розчину під корінь.

Як створити кисле середовище в грунті

Є спеціальні суміші, ніж підгодовувати лохину. Вони містять збалансовану кількість поживних речовин і закіслітелі грунту. Можна використовувати добрива, які підходять для рододендронів — вони також люблять кислий грунт. Якщо таких не знайшлося, доведеться експериментувати.

Досвідчені садівники застосовують різні кислоти для ягідної грядки:

  • лимонну — 5 г на відро;
  • оцтову — 100 мл на відро води;
  • сірчану — у вигляді кислоти для акумулятора 30 мл / 10 л води або порошкову сірку 15 г / квадратний метр.

Кислотні розчини вносять навесні — в квітні або травні. Потрібно встигнути до початку руху соків. Грунт перед цим поливають на глибину 20 см, де розташована основна маса коренів. Якщо грунт достатньо вологий після танення снігу, можна не поливати додатково, відразу вносити рідкі підгодівлі.

Верхової торф має підвищену кислотність, тому його можна використовувати в якості підгодівлі лохини в серпні.

Правила пересадки

При пересадці кущів в лунку вносять суміш хвойних тирси з торфом. Це створить необхідне середовище і рослини швидше приживуться. Ще одна умова — при пересадці саджанців з одного місця на інше необхідно повністю перенести земляний кому рослини на нову грядку.

Справа в тому, що на коренях утворюються колонії Мікориза, грибів, з якими у лохини існують дружні відносини — симбіоз. Потрібно, щоб ці «друзі» залишилися на коренях.

Лунку для чагарнику роблять велику: метр в діаметрі і півметра завглибшки. Відстань бажано витримувати близько 1,5 м між кущами, щоб рослина добре висвітлювалося і було зручно ходити між посадками. Яму засипають опадом і рудим торфом, що не ущільнюючи.

Для швидкого вкорінення потрібно створити хорошу повітропроникність в грунті. Після посадки кущ поливають розчином кислоти і добривами. Надалі слід підтримувати наступний графік поливу:

Кислотної водою не можна робити позакореневе обприскування. Підживлення лохини влітку азотом позакореневого способом застосовується рідко, якщо почався хлороз листя. В такому випадку розводять сечовину в воді: половина або третина від норми за інструкцією і так обприскують. Не можна проводити полив і позакореневе обробку сумішшю однаковою концентрації.

Терміни добрива лохини

Як підгодувати лохину правильно, знають тільки досвідчені садівники. Щоб ніколи не помилятися в догляді за садової високорослої чорницею, рекомендується застосовувати таку суміш:

Все змішати і розділити між рослинами за принципом «хто старше — тому більше»:

  • 1 столову ложку дворічним рослинам;
  • 2 — трирічним;
  • 4 — чотирирічним;
  • 8 ложок покладається п’ятирічок;
  • шестирічним кущах — 16 ложок.

Старше 6 років ягідникам розсипають по 16 ложок. Підживлення лохини садової навесні проводиться двічі. Перший раз на початку утворення бруньок, другий раз сірчанокислим амонієм через півтора місяці. Влітку поживні речовини вносять у міру необхідності, якщо спостерігається пожовтіння або скручування листя.

Восени лохина відновлюється після плодоношення. Для цього їй необхідний калій і фосфор. Осіння підгодівля лохини садової впливає на врожайність наступного сезону, так як вегетативні бруньки закладаються в поточному сезоні.

Велике значення має осіння обрізка ягідного чагарнику. Обрізають слабкі або пошкоджені пагони. Щоб ягоди були більші, обрізають плодові пагони, залишаючи 5 нирок від кореня. Через 4 — 5 років після посадки чагарник повністю вирізається. Зберігаються тільки коріння. Таким чином рослина омолоджується.

Максимального плодоношення кущі досягають у віці 6 років, але при правильному догляді і регулярних підгодівлі можна почати отримувати урожай від чотирьох і п’ятирічних рослин.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Здоров’я, дорогі читачі! Я — творець проекту «Удобренія.NET». Радий бачити кожного з вас на його сторінках. Сподіваюся, інформація зі статті була корисна. Завжди відкритий для спілкування — зауваження, пропозиції, що ще хочете бачити на сайті, і навіть критику, можна написати мені ВКонтакте, Instagram або Facebook (круглі іконки нижче). Всім миру і щастя!

Вам також буде цікаво почитати:

Сайт Павла Траннуа

Вирощуємо своє здоров’я як рослини — з Павлом Траннуа

Знання — це багатство! Тут ви знайдете унікальну інформацію — як жити в єднанні з Природою. Заходьте, ми вам раді!

ВХІД НА ФОРУМ

ГРА В ВИЩЕ-НИЖЧЕ

Книги Павла Траннуа

нові статті

Всі матеріали за рубриками

прокоментували

  • Olga до запису Реальна війна з Наполеоном 1812 року
  • Pavel до запису Реальна війна з Наполеоном 1812 року
  • Pavel до запису Реальна війна з Наполеоном 1812 року
  • Олена (Елена) до запису Жорсткий тип характеру, частина 6
  • Olga до запису Окрема тема — тепер і на форумі!
  • Olga до запису Окрема тема — тепер і на форумі!
  • Pavel до запису Окрема тема — тепер і на форумі!
  • Olga до запису Окрема тема — тепер і на форумі!
  • Pavel до запису Жорсткий тип характеру, частина 7
  • Юлія до запису Жорсткий тип характеру, частина 7
  • Pavel до запису Як пересадити лісові дерева на садові ділянки
  • Lilia до запису Як пересадити лісові дерева на садові ділянки
  • TuliP до запису З Новим 2016 Роком!
  • Olga до запису З Новим 2016 Роком!
  • Ігор до запису Як зупинити процеси старіння, частина 4: складки на обличчі від пригніченою травної системи

Архів найцікавіших коментарів на сайті

Підписка на розсилку

останні коментарі

  • Olga.
    Юлія може ви подумаєте про відкриття свого сайту? де можна.
  • Pavel.
    Біль і негаразди? А там ще є летять зверху снаряди. Їх теж «.
  • Pavel.
    (Відповідь через 6 років, Герман, сподіваюся, не образиться.) Ну що значи.
  • Олена (Елена).
    «Затиснуті почуття, що дозволяють придушити страх — ось справжнє поло.
  • Olga.
    У суворому кліматі вижили білошкірі. А міграційні хвилі продов.
  • Olga.
    Павло ось про генетику — стаття на норвезькому сайті. повністю можн.
  • Pavel.
    Ольга, а про що тут.
  • Olga.
    Павло ось про генетику — стаття на норвезькому сайті. Flere innvand.
  • Pavel.
    Довіри взагалі сильно не вистачає в нашому світі, це вірно! :))).
  • Юлія.
    «Ленін зі Сталіним хотіли розібратися по-хорошому, по-дружньому, п.
  • Pavel.
    Лілія, завдання — зробити так, щоб саджанці за перебування взимку, д.
  • Lilia.
    Привіт, Павло! З поїздки в вчора привезли три.
  • TuliP.
    Дякую Ольго! Як Павло сказав, так воно і є: життя дарує по.
  • Olga.
    Вітаю форумчан з Новим роком та Різдвом! Бажаю всім подальшого вдоско.
  • Ігор.
    Марина, здрастуйте! Розкажіть, будь ласка, детальніше про «б.
  • Pavel.
    Це складно. Побачити заважає власна Балаканина Ума: кожен прищепити.
  • Olga.
    Стосовно до форуму-організувати свою фірму в чужій або бажаючи.
  • Olga.
    Eще приклад з практики. Я працювала колись бухгалтером в небольш.
  • Olga.
    КО. Навесні зателефонувала подруга-бухгалтер. Сказала що взяли на рабо.
  • Ганна.
    «Так як кожен тип характеру має свої проблеми з грошима (пя.

Мітки

Календар

ПнВтСрчтПтСбНд
» Травень
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Запитай у адміністратора

адміністрування

Архів статей по місяцях

Ласкаво просимо!

Друзі, на цьому сайті вас чекають унікальні знання. Це — діючий і єдиний на сьогодні сайт Павла Траннуа (зайшли вперше пропоную заглянути в розділ Про мене ). Відразу хочу попередити, що цей сайт буде виходити за рамки суто вирощування рослин . Тут ми не тільки продовжуємо розбирати питання агротехніки , — ми обмінюємося враженнями про поїздки , аналізуємо явища природи , розповідаємо про домашніх тварин, та й взагалі вивчаємо різні боки природознавства як такого. Цей сайт присвячений природознавства — Природі у всіх її проявах. Природа єдина, і людина — її частина. Без Природи людина не може бути здоровим . Жити в єднанні з Природою — основна тема цього сайту.

Вітаю всіх нас з черговим ювілеєм!

Друзі, завтра у нас виповнюється 4 роки сайту . І мені треба сказати, як Чебурашку, кілька урочистих слів.

Чотири роки тому відкрилася ця наша академія вивчення Природи. Це по-своєму дуже сильний цикл, 4-річний, який означає створення готової структури, в тому числі структури знань, якщо говорити про навчання. [. ]

З Новим 2016 Роком!

Для нас всіх, які відвідують сайт, настає особливий рік. Я не знаю, чому і в чому він буде особливим, — він буде особливим. Відбудеться щось справжнє, для кожного з учасників. Далі нього я не заглядав і не хочу цього робити, щоб спростити стиль роботи. Вона, безумовно, продовжиться. І рік 2016 якимсь. то чи благословенням, чи то призом, то чи ключовим досягненням, після якого неминуче піде вже інша якість. Коротше, на графіку позитивної динаміки повинен бути різкий сплеск. До цього ми були схожі на подорожнього з рюкзаком, він рухався по дорозі, то по полях, обходив болота, втомлювався, а іноді хворів, і одночасно зустрічав багато цікавого і красивих місць. І ось він кудись нарешті прийшов. [. ]

Велика гра в Вище-Нижче

Ця книга — про радикальну відновленні свого здоров’я. Точніше, наш сайт — про радикальну відновленні свого здоров’я, а дана книга в 325 стор. — це якийсь базис, на який ви зможете більш ніж надійно спертися. Я ж за складом почвовед, як-не-як, ціную в усьому роль бази і кореневої системи. При написанні цієї книги у мене виникли труднощі з логічним вибудовуванням глав. Не було впевненості, чи треба так вже строго весь накопичений матеріал розподілити по темам … У підсумку дотримувався якогось логічного побудови, допускаючи повтори. Думаю, для того, хто схопив суть, матеріал виявиться в прийнятному вигляді, так як написаний він просто і зрозуміло. .. [. ]

Винуватий тип характеру. висновок

Винуватий тип характеру. Частина 5. «Сяду на порожнє місце сусіда!» (Закінчення)

Одні люди вічно поспішають. Якщо для всіх неусвідомлено вічно поспішають людей-егоцентриків характерні приступи прискореного серцебиття (аритмія-тахікардія), то для Винуватого типу , з його неусвідомленим гальмуванням всіх справ, властиво зворотне — уповільнення серцебиття, навіть напади зупинки серця. Що злякався?! А тому що ні фіга все гальмувати! [. ]

Винуватий тип характеру. Частина 4. «Сяду на порожнє місце сусіда!»

Ось нам для легкої розминки одне з кумедних спостережень, яке ви зможете помітити у людей такого типу. Їх прагнення «сісти ще й на сусіднє місце». Винуваті норовлять сісти так, щоб захопити заодно і частина чужого місця. Мова зараз йде не тільки про те, що розмір їх тіла часто вимушено прихоплює частину вашого місця. Ми говоримо про те, що мислення Ві їх на це заохочує. [. ]

Винуватий тип характеру. Частина 3. Професійний жебрак

У Винних є це властивість: вони не просто люблять просити, вони на проханнях стоять, хоча і не визнає в цьому. Ві без постійних прохань просто не може. Для нього прохання рівносильна допомоги, а без допомоги він просто не уявляє життя. Адже Ви залишився дитинкою, а дитинка змушений просити дорослих … [. ]

Винуватий тип характеру. Частина 2. Малюнок чакр допомагає зазирнути у внутрішній світ Винуватого

Повторю, що людина Винуватого типу характеру бачить своєю основною метою постати перед вами і всіма іншими людьми (принаймні авторитетними для нього) у вкрай позитивному світлі. І можна не сумніватися, що йому вдасться переконати вас в цьому, хоча по суті він просто обвів вас навколо пальця. У його розумінні постати перед вами понад хорошим — це означає бути покірним, поступливим, на все погоджуватися, не сперечатися, всьому піддакувати, бути послужливим і т.п. [. ]

Винуватий тип характеру. Частина 1

Хто хотів би осягнути природу, той зобов’язаний побачити її закони, або прояви. Природа людини сьогодні проявляється у вигляді п’яти типів характеру. Саме на них нашаровуються всі хвороби, і уникнути будь-які хвороби ми можемо, вирішуючи ці п’ять типів. Нам залишилося розібрати останній тип — Винуватий тип характеру . Він прекрасно пізнаваний зовні (люди зі схильністю до повноти, типу «пупсики»), а ось розібратися в його властивостях — це доведеться вивчати ретельно. [. ]

Нашому сайту виповнилося три роки!

З 16 травня 2012 тут на Головній пішли перші статті (для знайомства з ними до них можна домотать «стрічку статей», рухаючись весь час вниз і переходячи вліво по стрілці «попередня»).

Тоді, три роки тому, відразу відбулося розкриття кращих сторін сайту як унікального сучасного засоби передачі інформації (всі інші, включаючи скайп, не тягнуть, вони як би вже зайве «відкриті», а це заважає): сайт став одночасно дослідним центром і місцем наших зустрічей. «Пізнай себе!» — ось що нас об’єднувало і об’єднує. Це найскладніше. Для обізнаних людей, звичайно. [. ]

Кинутий тип характеру. Частина 14. Висновок

У цій заключній частині ми підіб’ємо підсумки за рішенням Кинутого типу характеру . Нагадаю, що окремі важливі прикладні моменти за її рішенням були розкидані по ходу, починаючи з першої частини . Я постарався дати в усій добірці про Бро надлишок коштів, так щоб можна було «довбати» і «підкопуватися» під цю фортецю з блоків з різних сторін. [. ]

Кинутий тип характеру. Частина 13. Негативне мислення Кинутого

У кожного типу характеру своє негативне мислення, тобто свій спосіб заперечення життя. І у нашого Кинутого воно теж є в кількох проявах.
Пам’ятаю, показували інтерв’ю з якоюсь продавщицею на предмет мистецтва спілкування з покупцем, і мені запам’яталося, як вона сказала, що є ряд покупців «ось з такими складками» (показала пальцями носогубні складки характерного для Бро «вічно невдоволеного виразу»), — цих покупців все одно неможливо здолати ніяким ввічливим поводженням: їм що ні запропонуй, вони в підсумку все одно залишаться всім незадоволені і потім прийдуть повернуть товар і будуть скандалити — і нічого проти них не зробиш. Зрозуміло, що мова йшла про Бро. Нехай не всі Покинуті такі, але саме серед них трапляється описаний портрет покупця. І вічно скрівлённая незадоволена гримаса — це породження їх тіла. [. ]

добриво лохини

Багато садівники намагаються вирощувати на своїх дачних ділянках лохину — смачну, корисну для організму ягоду. Однак виростити цю рослину і домогтися гарного врожаю досить складно. Лохина дуже вимоглива до грунту, потребує грамотної підгодівлі і ретельного догляду.

Види лохини і роль добрива

Лохина — дикоросла рослина, тому для можливості вирощувати її на присадибних ділянках американськими селекціонерами були виведені спеціальні сорти.

Основні види садової лохини діляться на:

  • високорослі чагарники;
  • низькорослі;
  • болотної.

Найбільшого поширення набули низькорослі сорти, так як мають підвищену стійкість до морозів і посухи. Зовні ягоди цього виду схожі на чорницю і мають кисло-солодкий смак.

Особливість вирощування лохини полягає в тому, що вона вважає за краще кислий грунт.

Ріст і розвиток рослини залежить також від поживних речовин, одержуваних з грунту. Склад грунту впливає на отримання повноцінного врожаю. У разі відсутності або нестачі будь-якого мікроелемента, життєво важливого для здорового росту і плодоношення лохини, рослина хворіє і може загинути.

Симптоми дефіциту мікроелементів

Про нестачу поживних речовин і необхідності підживлення лохини говорить зовнішній вигляд рослини. Зрозуміти, якого саме елементу бракує чагарнику можна за такими ознаками:

  • уповільнений ріст і пожовкле листя з червоними вкрапленнями — азотне голодування;
  • пурпурний відтінок листя і притискання до стебла — недолік фосфору;
  • поява темних відмітин на листових пластинах і відмирання верхівок молодих пагонів — мало калію;
  • почервоніння кромки листів і їх подальше скручування — нестача магнію;
  • деформація і пожовтіння країв листових пластин — рослина потребує кальцію;
  • зміна забарвлення листя: чергування жовтих прожилок з зеленими — залізодефіцит;
  • поступове знебарвлення листя — мала кількість сірки;
  • фарбування листя в блакитний колір, уповільнення або припинення росту пагонів — дефіцит бору;
  • поява дрібної листя, яка змінює колір на коричневий або бронзовий — недостатня кількість цинку.

Для повернення рослині здорового вигляду слід наситити грунт відсутніми мікро- і макроелементами.

Оптимальні періоди внесення добрив

Однорічним саджанців додаткова підживлення може нашкодити, тому що вони не мають потреби в підгодівлі. Тому удобрювати лохину рекомендується з дворічного віку, дотримуючись певних термінів.

Підгодовують рослина в три етапи: навесні, влітку і восени.

Весняна підгодівля здійснюється двічі:

  • перший раз — ранньою весною, до того, як почнеться сокодвижение і набухнуть бруньки (кінець березня — середина квітня). У цей період чагарник потребує мінеральних добривах з вмістом азоту, фосфору і калію;
  • другий раз — під час появи квітів (травень — початок червня). Цей час характеризується підвищенням активності сонця, грунт швидко пересихає. Вносити підгодівлю потрібно після рясного поливу. Крім внесення поживних речовин, потрібно підкислити грунт.

Завдання підгодівлі лохини навесні зводиться до стимулювання розвитку рослини.

Влітку харчування чагарнику здійснюється після закінчення цвітіння (кінець червня — липень). Мета річного насичення ґрунту — отримання рясного врожаю. В цей час лохина потребує калії і фосфорі. Вносити азот в цей період не рекомендується.

Останній раз добриво має вноситися восени, після збору врожаю (серпень-вересень). Осіння підгодівля потрібно для насичення чагарнику необхідною кількістю корисних речовин перед зимою.

До складу добрив, що вносяться восени, не повинен входити азот. Він стимулює ріст рослини, а це небажано перед початком зимових холодів , так як кущ може вимерзнуть.

Незважаючи на чималу роль добрива в вирощуванні лохини, надлишок поживних речовин може нашкодити культурі набагато більше, ніж нестача. При цьому, надлишок мінеральних речовин може позначатися на рослині тривалий час, так як відбувається їх скупчення в грунті. Тому проводити підгодівлю лохини потрібно тільки при появі симптомів дефіциту будь-яких елементів.

Через перенасичення грунту азотом, рослина робиться більш вразливим до різних інфекцій , а надмірна кількість фосфору і калію може стати причиною гнилі.

У процесі харчування лохини значення має не тільки витримування термінів внесення підгодівлі, а й застосування добрив, придатних даній культурі.

Основні правила підгодівлі

У перший рік висадки кущів насичення ґрунту відбувається за рахунок мульчування грунту. В якості мульчі використовують хвою, кору, тирсу. Мульчувати грунт необхідно також для збереження оптимальної величини рівня кислотності грунту, так як лохина воліє кислий грунт.

Першорядне значення для ягідника мають азот, фосфор, калій. Дефіцит цих макроелементів негативно відбивається на врожайності і якості плодів.

Наступна за значенням група елементів, що складається з кальцію, сірки і магнію, вноситься в ґрунт у міру необхідності.

Незважаючи на те, що споживання голубикой інших мікроелементів — мінімально, їх нестача негативно впливає на розвиток рослини.

Для підгодівлі кущів використовують мінеральні склади.

мінеральні добавки

Якщо лохина погано розвивається, потрібно підживити ґрунт мінеральним добривом, що містить азот. Найбільшою популярністю у досвідчених садівників користується сульфат амонію.

До складу цієї речовини входить також сірка, Завдяки цьому поліпшується якість ягід і збільшується тривалість зберігання.

В основному це добриво застосовується в сухому вигляді. Необхідна кількість порошку розсипається між рядами. При використанні в якості мульчі тирси, дозування збільшується в два рази.

Перший раз азотовмісна речовина додають в грунт перед посадкою лохини. При цьому річна норма сульфату амонію не повинна перевищувати 1 столової ложки порошку. Потім, до досягнення рослини 6-ти років, щорічно збільшують дозу вдвічі. Підгодовують саджанці три рази за сезон:

  • на початку весни, додаючи половину річної норми;
  • в травні — 30%;
  • на початку червня — 20%.

Сульфат амонію швидко розчиняється в воді, тому його можна застосовувати і в рідкому вигляді. Поливати потрібно акуратно, намагаючись не потрапити на листя.

Переваги сульфату амонію:

  • повністю поглинається корінням;
  • не містить отруйні компоненти;
  • збільшує кислотність ґрунту, що важливо для лохини.

Зазвичай запаси фосфору поповнюють додаванням в грунт суперфосфату. Але для лохини більше підійде фосфоритне борошно. Вона призначена для рослин, що віддають перевагу кислі грунти.

До складу цього добрива входять:

Крім того, воно містить залізо, мідь, сірку, алюміній.

Застосування фосфоритного борошна веде до зниження кислотності грунту . Потрібно відстежувати рівень pH, підкисляючи грунт у міру необхідності.

Хороший ефект досягається при поєднанні сульфату амонію з фосфоритного борошном.

Баланс магнію в грунті відновлюється за допомогою сульфату магнію. Для цього 100 гр. речовини розводять в 10 л. води і обприскують чагарники.

Недолік калію голубиці компенсується додаванням сульфату калію — сірувато-білого порошку, легко розчиняється у воді. Склад речовини, крім калію, включає в себе сірку, магній, кальцій. Застосовувати калійне добриво можна будь-яким з трьох способів:

  • вносити в грунт суху підгодівлю;
  • використовувати розчин;
  • обприскувати листя.

Ще однією перевагою цього добрива є те, що воно сприяє захисту рослини від шкідників і підвищує його морозостійкість.

Як підкислювача грунту для лохини застосовують колоїдну сірку. Через погану розчинність в воді, використовують сухий порошок. Зазвичай її підсипають під мульчу або закопують між рядами ягідника вглиб землі на 12 см.

Забезпечити ягідник усіма необхідними вітамінами доцільніше за допомогою спеціальних комплексних препаратів, призначених для цієї культури.

комплексні добрива

Виробники мінеральних добрив пропонують різні склади, не тільки насичені мінералами і мікроелементами, а й містять окислювачі грунту, що так необхідно для нормального розвитку лохини. До таких живильним сумішей відносяться:

  1. Флоровіт — комплексне мінеральне добриво польського виробництва. До плюсів цієї підгодівлі можна віднести: відсутність нітратів, запобігання хлороза і облітання листя. Використовують в сухому вигляді, посипаючи змішаним із землею порошком грунт навколо кущів. Протягом року ягідник підживлюють тричі: перший — в квітні; повторну підгодівлю проводять через місяць; завершальний етап — в червні.
  2. Добра сила — рідке добриво. Крім основних мікроелементів, необхідних культурі, включає в себе бурштинову кислоту, стимулюючу зростання рослини. Використовують як для насичення ґрунту, так і для обприскування ягідника. Спосіб застосування: 10 мл. речовини розчиняють в 10-ти л. води і вносять під корінь при поливі.
  3. Ліфдріп — поживна, швидкорозчинна в воді суміш, призначена для кореневого та позакореневого підживлення. Переваги препарату: відсутність хлору; підвищення плодоношення і стійкості рослини до впливу несприятливих зовнішніх факторів. Підгодовують цією речовиною ягідник під час цвітіння, зав’язування і дозрівання плодів.
  4. BonaForte — комплексний препарат для зміцнення коренів і підвищення родючості. Використовується один раз за сезон. Надлишок речовини може нашкодити чагарнику.

Удобрювати лохину можна комплексними препаратами, призначеними для рододендронів . Ці рослини мають схожі вимоги до живильних складам.

Запаси фосфору і калію для лохини можна поповнити за допомогою засобів: дженджик Осінь, Агрекол, Кафом К.

Підбираючи підгодівлю для лохини, потрібно пам’ятати, що їй протипоказані препарати з вмістом хлору та нітратів. Крім того, при внесенні добрива необхідно строго дотримуватися дозування. Надлишок вітамінів так само небезпечний для рослини, як і недолік.

органічні добрива

Органічні речовини, що використовуються для підгодівлі більшості культур, не підходять для лохини. Органіка робить грунт лужний, а цей ягідник зростає на кислому ґрунті. Тому для підгодівлі ягідника не рекомендується застосування таких засобів, як гній, коров’як, компост, перегній.

З органічних добрив дозволено використовувати тільки верхової торф. Для виготовлення мульчі вдаються до хвойних матеріалами: корі, сосновим друзкам, тирсі, хвої. Таке покриття затримує вологу і допомагає підтримувати оптимальний рівень кислотності грунту.

Народні засоби

Як і органічні добрива, більшість коштів, приготованих в домашніх умовах, протипоказані для лохини. Настої різних трав, деревна зола, вапно ведуть до підвищення лужності грунту.

Для підкислення грунту можна використовувати такі трави, як ревінь, щавель, кислиця. Для приготування добрива необхідно взяти по пучку кожної трави і подрібнити. Розвести отриманий склад 5-ю літрами води, додавши в нього сік одного лимона. Через добу можна підгодовувати чагарник.

Знизити pH можна за допомогою яблучного оцту. На 10 літрів води береться 1 стакан укусу і 3 чайної ложки лимонної кислоти. Під кожен кущ підливають від 1 до 3-х відер. Головне, не переборщити. У разі, якщо грунт став занадто кислим, додається зола або вапно.

Підгодувати культуру можна 3% -й перекисом водню, розчинивши 30г. речовини в 1 літрі води. Отриманий розчин можна внести під корінь рослини, або обприскати їм. Це сприяє кращому росту кущів і швидкому набрання зеленной маси.

Для позакореневого підживлення іноді використовують нашатирний спирт, що містить азот: 50 м речовини змішують з 10-ю л. води і обприскують ягідник.

Повноцінний розвиток голубики, забезпечення стабільного врожаю і високої якості ягід багато в чому залежить від правильного застосування добрив.

Своєчасне підгодовування культури і дотримання дозування препаратів дозволить радіти чудовій ягоді протягом багатьох років.

Як потрібно підгодовувати лохину садову навесні і влітку?

Садова лохина не найпоширеніша культура, а й зовсім екзотичної її назвати не можна, особливо на тлі зростаючої популярності цього ягідного чагарнику. Інтерес до голубиці викликає питання щодо правильного догляду, а також підгодівлі лохини садової навесні, влітку і восени.

Для чого потрібно удобрювати лохину

Потреба рослин в поживних речовинах не викликає сумнівів. Під час вегетації і плодоношення лохина виснажує грунт і для подальшого повноцінного розвитку кущів склад грунту необхідно заповнити.

Вплив мінеральних речовин на розвиток куща лохини

Лохина може нормально розвиватися тільки на оптимально збалансованому для неї кислому ґрунті. Надлишок або нестача необхідних елементів призводять до захворювання рослини, а в деяких випадках — до загибелі.

На кількість врожаю

Плодоношення безпосередньо залежить від стану рослини. Очевидно, що повноцінний якісний урожай може дати тільки здоровий кущ, який відчуває мінерального голоду і не отруєний надлишком тих чи інших елементів в грунті.

Не викликає сумнівів потреба рослин в поживних речовинах

Ознаки нестачі мікроелементів

Визначити яких саме речовин не вистачає рослині досить просто по його станом:

  • азотне голодування уповільнює зростання куща, листя жовтіє, врожайність падає. Надалі, при неприйнятті заходів рослина може загинути;
  • дефіцит калію проявляється в появі на листках плям і відмирання молодих пагонів;
  • недолік фосфору можна визначити по почервоніння листя;
  • нестача бору призводить до появи у листя блакитного відтінку;
  • симптом дефіциту магнію — кромка листя забарвлюється в червоний колір, на відміну від нестачі фосфору при якому листя червоніють повністю;
  • малу кількість сірки в грунті призводить до побілінню спершу листя, а потім і всього куща;
  • залізодефіцит можна сплутати з недоліком азоту, але на відміну від останнього жовтіють в першу чергу молоде листя, а прожилки зберігають зелений колір;
  • недолік кальцію виглядає як нестача вологи — листя деформуються і жовтіють по краях.

Кращі варіанти підгодівлі і їх дозування

Для того щоб визначити яким добривом підгодувати лохину навесні, треба знати як впливає на її розвиток той чи інший компонент добрива.

Для розвитку рослин азот одне з найважливіших речовин

Азот — одне з найважливіших для розвитку рослин речовин. Він забезпечує зростання зеленої маси, проте його надлишок також шкідливий, як і нестача. Лохина відноситься до рослин особливо чутливим як до нестачі, так і до надлишку цього добрива. Річна доза азоту для підживлення лохини становить до 80 г сульфату амонію на 1 рослину.

Фосфор і калій

Калій і фосфор забезпечують нормальне проходження біохімічних процесів рослини. Від достатньої кількості цих речовин залежить врожайність і якість плодів, а також імунітет до різних захворювань і несприятливих кліматичних умов. Річна норма фосфору до 100 г на кущ, сульфату калію досить 2 м

мікроелементи

Мікроелементи — цинк, мідь, нікель і інші споживаються голубикой в ​​вкрай обмежених кількостях, проте їх вплив на розвиток рослини складно переоцінити. Джерелом мікроелементів служить розкладається органіка або комплексні добрива. Так як для лохини застосування органічних підгодівлі небажано, краще використовувати різні стимулятори росту, в дозуваннях рекомендованих їх виробником.

сульфат амонію

Застосування сульфату амонію як добрива для лохини обумовлено його здатністю збільшувати кислотність грунту, і при цьому збагачувати рослина азотом і сіркою.

Залежить врожайність і якість плодів від достатньої кількості фосфору і калію

фосфоритне борошно

Фосфоритне борошно — мінеральне добриво добре підходить для лохини. Його особливістю є те, що воно засвоюється рослинами тільки на кислих грунтах, в яких фосфор поступово перетворюється в доступну для рослин форму. До складу добрива також входить кальцій.

сульфат калію

Сульфат калію — природне мінеральне добриво, яке можна застосовувати для внесення в ґрунт в сухому вигляді або у вигляді розчину, а також для обприскування.

Плюсами препарату є:

  • зручність в застосуванні;
  • безпеку;
  • низька вартість.

колоїдна сірка

Колоїдна сірка — дрібнодисперсний порошок сірки, який розводять у воді або вносять в грунт в сухому вигляді. Сірка підвищує кислотність грунту, а також діє як захисний засіб від хвороб і шкідників. Річна норма внесення — до 50 г / м2.

Оцет і лимонна кислота

Підвищити кислотність грунту можливо, застосовуючи харчові кислоти — лимонну і оцтову. Їх розчиняють у воді в пропорції 5 г і 50 мл на відро води відповідно. Підживлення лохини садової навесні лимонною кислотою і оцтом є взаємозамінними і не використовуються одночасно.

Лимонну і оцтову кислоти застосовують щоб підвищити кислотність грунту

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator