Чому неможливо зробити березень тест

Авторadmin

Чому неможливо зробити березень тест

Як визначити вагітність – рекомендації гінеколога

Плануючи вагітність, кожна жінка з трепетом чекає моменту, коли зачаття підтвердиться. Дізнатися результат хочеться якомога раніше. Для цього найчастіше використовують домашні експрес-тести. Однак вони недостатньо точні (чутливість становить 85-90%) та можуть підтвердити запліднення не раніше, ніж через 10 днів. Достовірними методами діагностики є аналіз крові на ХГЧ (хоріонічний гонадотропін людини) та УЗД органів малого таза

Перші ознаки вагітності

У всіх жінок симптоми вагітності розрізняються. Деякі помічають ознаки вже в перші тижні, а інші через місяць або два. Значні фізіологічні зміни в організмі відбуваються після 3 тижнів вагітності, тому більшість симптомів проявляються після цього терміну.

Ознаками вагітності можуть бути:

  • затримка менструації понад 5 днів;
  • легкий ниючий біль внизу живота за 5-7 днів до передбачуваної менструації (з’являється при імплантації плідного яйця в стінку матки);
  • мажучі кров’янисті виділення;
  • чутливість грудей сильніша, ніж при менструації;
  • збільшення грудей та потемніння ареол сосків (після 4-6 тижні);
  • нудота (також в основному після 4-6 тижні);
  • часті позиви до сечовипускання (з’являються в перші тижні через збільшення матки та тиск на задню стінку сечового міхура).

У деяких жінок подібні симптоми з’являються й перед або під час менструації. Тому при їх появі не можна бути впевненою, що зачаття дійсно відбулося.

Також до симптомів вагітності приписують сонливість, втому, чутливість до запахів та перепади настрою. Однак вони не вважаються достовірними.

Як визначити вагітність в домашніх умовах

Найпростіший спосіб діагностики вагітності – експрес-тест. Він заснований на визначенні підвищеного рівня ХГЧ в сечі. ХГЧ починає вироблятися оболонкою плодового яйця після прикріплення до стінки матки. У нормі імплантація відбувається через 7-8 днів після запліднення яйцеклітини. З цього моменту кількість ХГЧ в крові та в сечі збільшується.

Проводити тест на вагітність доцільно через 12-14 днів після передбачуваного зачаття. Зазвичай, цей термін збігається з першими днями затримки місячних. Якщо провести тест раніше, найімовірніше він покаже помилково негативний результат. Це пояснюється чутливістю тест-смужок та кількістю ХГЧ в сечі, яка збільшується повільніше ніж в крові.

Експрес-тести мають різну чутливість – від 10 до 30 мОД / мл. Чим нижче цей поріг, тим раніше тест виявить вагітність.

Вважається, що вдома визначити вагітність без тесту можна також за допомогою вимірювання базальної температури (вимірюють її у піхві в один і той же час відразу після пробудження). Температуру відстежують протягом першого тижня після затримки менструації. Якщо температура трохи вище 37 ° С та всі дні залишається приблизно на одному рівні, вважають, що вагітність настала. Це найменш певний метод, оскільки відсутність менструації та підвищення базальної температури бувають викликані й іншими причинами (гормональним збоєм, запальними захворюваннями).

Точні методи діагностики вагітності на ранньому терміні

Достовірними способами підтвердження вагітності є:

  • аналіз крові на ХГЧ – ефективний на 8-10 день після передбачуваного зачаття;
  • УЗД органів тазу – плідне яйце візуалізується через 2-3 тижні (його розмір становить 1-2 мм).

Аналіз крові на ХГЧ – це золотий стандарт діагностики вагітності. Він дозволяє підтвердити зачаття вже на 8-10-й день. ХГЧ починає вироблятися відразу після імплантації плодового яйця в матці та подвоюється кожні 2 доби до 10 тижнів вагітності. Аналіз вважається позитивним, якщо рівень ХГЧ вище 5 мОД / мл.

Кров на аналіз здають вранці натщесерце, але мінімальний проміжок часу після прийому їжі становить 3 години. Результат лабораторного аналізу видають протягом дня.

Також підтвердити вагітність може акушер-гінеколог під час проведення огляду. Стінки піхви та шийка матки набувають легкого синюватого відтінку, а форма та розмір матки змінюються спочатку в поздовжньому розрізі, а пізніше й в поперечному.

УЗД для діагностики вагітності на ранньому терміні застосовують рідко. В основному його призначають, щоб виключити позаматкову вагітність. Розмір плідного яйця на 2-3 тижнях вагітності становить 1-2 мм. Цього недостатньо, щоб підтвердити вагітність. Потрібно, щоб було видно структурні елементи зародка. Однією з них є жовтковий мішок, який утворюється тільки через 5-6 тижнів після зачаття, і на той час досягає в діаметрі 3 мм. Чітко візуалізувати ембріон та відстежити його серцебиття можна з 6 тижні.

Чи можна визначити вагітність раніше

Основний метод раннього підтвердження вагітності – це аналіз крові на ХГЧ, рівень якого збільшується через 7-8 днів. На УЗД плід візуалізується ще пізніше – не раніше 2-3 тижнів, але структурні елементи стають видні на 5-6 тижнях. Таким чином визначити вагітність в перші дні після запліднення неможливо. Зробити це до затримки менструації також складно, тому що рівень ХГЧ досягає обумовленого тестами рівня якраз до цього моменту.

Щоб переконатися, що вагітність є й розвивається нормально, найкраще відвідати акушер-гінеколога. Він проведе огляд, призначить аналіз крові на ХГЧ та при необхідності зробить УЗД.

Супутні послуги:

Тест на вагітність: 5 способів уникнути помилкового результату

Буває так, що жінка давно знає свої дні овуляції та все розрахувала правильно, але тест не показує бажаного результату. Чому так відбувається? Чи може тест на вагітність бути хибним? Давайте дізнаємось, як уникнути неточного результату!

Коли в аптеці ви купуєте тест на вагітністьостаннє, що ви хочете, так це отримати неправильний результат. Кожна жінка хвилюється перед тим, зробити тест і з захватом серця чекає, поки виявляться смужки.

Дізнайтеся про 5 найпоширеніших помилок, через які можна отримати помилковий результат тесту на вагітність.

Робити тест зарано

Чому тест не вказує вагітність? Буває так, що затримки у жінки ще немає, але у самопочутті вона відчуває зміни, які можуть свідчити про наявність вагітності.

Сучасні тести обіцяють показати вагітність вже з перших днів зачаття, але не у всіх майбутніх мам у сечі однаковий рівень ХГЛ на ранніх термінах, тому тест може давати неправильний результат.

Не чекати достатньо часу після процедури

Майже всі тести на вагітність мають дуже точну інструкцію щодо використання. Кожен тест має свої тимчасові рамки, які потрібно почекати, щоб побачити результат.

Поки сеча проходить через індикатор, краєм ока може здаватися, що ви бачите обидві лінії або знак плюс (у тестах дорожче). Але це зовсім не означає, що тест позитивний, це означає, що він працює.

Потрібно почекати необхідну кількість часу, вказану в інструкції і лише тоді дивитися на результат тесту. Зазвичай на це йде кілька хвилин.

Чекати надто довго після процедури

Є жінки, які роблять тест, і щоб почекати потрібної кількості часу після процедури, починають займатися своїми справами або йдуть у душ, і оцінюють результат аж через півгодини.

Але, на жаль, багато тестів показують правильний результат 5-7 хвилин. Після цього тест може продовжувати працювати та показати слабку другу смужку, хоча насправді вагітність відсутня.

Тому, навіть не намагайтеся оцінити результат тесту на наступний день або після декількох годин. Набагато ефективніше зробити новий.

Недовіра до тесту на вагітність

Потрібно розуміти, що помилковий тест на вагітність може бути в тому випадку, якщо ви не правильно його використовували або не дотримувалися інструкції. Інакше, помилковий позитивний тест буває дуже рідко.

Якщо тест показує 2 смужки, вам потрібно повірити, що ви вагітні і прийняти це. Найімовірнішим буде той факт, що може статися хімічна вагітність або викидень, ніж те, що тест виявиться неточним.

Довіряйте – але перевіряйте

А от якщо ви побачили на тесті лише одну смужку, а менструація так і не почалася, то незабаром потрібно зробити ще один, щоб переконатися, чи вагітності немає.

При негативному першому тесті необхідно дати організму виробити необхідну кількість ХНЧ у сечі. Одна смужка на тесті не завжди може означати негативний результат, іноді він дуже ранній.

Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ “Про авторські та суміжні права – “Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. “

Про автора

admin administrator