Ківі тверді що робити

Авторadmin

Ківі тверді що робити

Недооцінена ягода: ківі містить набагато більше вітаміну С, ніж цитрусові

Ківі – це зимова ягода, яку ми точно недооцінювали. З новорічними святами і їх важливим атрибутом – мандаринами – усі геть забули про ківі. А він – кажуть дієтологи – містить набагато більше вітаміну С, ніж цитрусові. Чим корисним іще нас може потішити ця ягода і на що добре згодяться тверді ківі?

Про це йшлося 23 січня у сюжеті ТСН.19:30.

  • Одна вважають його фруктом, інші – ягодою, а хтось називає “китайським аґрусом”. Хай там як, але в користі плодів ківі однозначні й покупці й продавці та радять брати – саме зараз.
  • Нині – сезон дозрівання ківі, тому вони найсолодші. Везуть переважно з Італії, Туреччини, Греції та Ірану. Найсмачніші – продавці обирають не за сортом, бо на ринках він один. Хто бажає з кислинкою – варто твердіші брати.
  • Влітку, кажуть продавці – попит на ківі малий, бо є інші вітаміни. А зараз узимку – беруть кілограмами. Ця ягода – дуже корисна.
  • Ціна на ківі – коливаються в залежності від розміру. Менші можна знайти по 38 гривень за кілограм. А за відбірні – доведеться й 45 гривень викласти. Та ціни, переконують продавці, тримаються на рівні минулого року і суттєвого здорожчання не прогнозують.

Як приготувати цукати з ківі:рецепт

Якщо ви купили ківі, а воно тверде, не переймайтеся. Є ідеальне вирішення, що з ним зробити – цукати. Бо м’яке ківі для цукатів не годиться. Ківі чистимо та нарізаємо кільцями до сантиметра. Скільки штук, стільки з’їмо.

Також читайте

Про користь ківі

А далі готуємо сироп. Треба склянку води та не пошкодувати цукру. Сироп доводимо до кипіння і заливаємо ним ківі. Чекаємо поки сироп охолоне і знову на плиту. Так змочувати ківі в окропі треба тричі. Цукати мають добре насититися цукром, стати м’якенькими, тому ми маємо дати стекти зайвому сиропу і після цього будемо відправляти підсушуватися.

Температура у сушарці – 50 градусів. Можна використовувати й звичайну духовку. І вже за 13 годин маємо результат.

Також з ківі можна приготувати суп, а й соус чи маринад для м’яса. Ківі на кухні згодиться для різного. Дієтологи ж кажуть – у ньому ще й чимало поживних речовин і радять з’їдати до трьох штук на день. Ківі знижує рівень холестерину, поліпшує роботу імунної системи та навіть може вберегти нас від згубного впливу стресів.

Читайте також:

  • Ківі на Львівщині та сорго на Херсонщині: глобальне потепління змінило склад аграрних культур в Україні.

Як росте ківі, його вирощування в домашніх умовах

Ківі або актинідія китайська – деревоподібна тропічна ліана, її ареал проростання знаходиться у субтропіках Італії, Абхазії, Нової Зеландії, Чилі та Чорноморського узбережжя. Вперше цей дикорослий фрукт з’явився у Новій Зеландії на початку ХХ століття. Пізніше було виведено великоплідний сорт актинідії. Але мало хто знає, як росте ківі в природі та домашніх умовах. Тому ця інформація буде корисною для тих, хто хоче виростити цю рослину у себе вдома.

Корисні властивості ківі

У ківі міститься безліч мінералів та вітамінів. Навіть цитрусові містять менше вітаміну С, ніж ківі. До складу ківі також входять ненасичені кислоти, антиоксиданти та дисахариди.

Ківі завдяки своїм корисним властивостям підвищує стійкість до стресів і допомагає впоратися зі втомою. Крім того, дієтологи радять ківі людям, які бажають скинути зайву вагу, тому на його основі розроблено різноманітні дієти.

Ягода краси

Якщо утриматись і не з’їсти соковитий ківі, його можна використовувати для масок. Плід неймовірно корисний для шкіри обличчя. Численні вітаміни та мікроелементи у його складі покращують кровообіг у клітинах, сприяють загоєнню шкіри, збагачують її киснем.

Ківі живить і підтягує шкіру, робить її еластичною, пружною. Після подібних масок обличчя набуває світлішого і здоровішого відтінку. Поєднуючись з іншими інгредієнтами, ківі підійде для будь-якого типу шкіри. Для проблемної шкіри ягоду використовують разом із маком. Для жирної змішують з лимоном, хріном чи глиною.

М’якуш плода використовують і для чутливих типів шкіри, хоча тут слід бути обережним. Насичений сік може спричинити подразнення. Перед тим як робити різні маніпуляції з ківі, варто перевірити, як організм поставиться до нього. Для цього можна нанести трохи суміші на невелику ділянку шкіри.

Нижче наведено коротку інструкцію про те, як виростити ківі в домашніх умовах.

Обробляємо насіння

Для початку потрібно витягти насіння з фрукта і ретельно промити його під проточною водою від м’якоті та соку. Насіння ківі дрібне, тому при промиванні скористайтеся бинтом або марлею як ситечком, або добре прополощіть їх в ємності.

Потім насіння потрібно проростити. Помістіть ретельно промите насіння у склянку з чистою водою і поставте їх у тепле місце на тиждень або два, доки вони не почнуть розкриватися. За потреби можна буде міняти воду.

Після того, як насіння розкриється, змочіть у воді ганчірочку і акуратно розкладіть їх на ній. Зверху накрийте прозорою склянкою або скляною банкою і поставте в тепле та добре освячене місце.

У такій «міні-теплиці» насіння дуже скоро почне проростати. Коли на них помітні міні-корінці, можна приступити до пересадження в грунт.

Як виростити персик з кісточки – догляд, зміст та технологія вирощування персика в домашніх умовах (95 фото)

  • Хвойні рослини у ландшафтному дизайні: як створити гарну композицію у своєму саду
  • Чому не плодоносить слива — 10 основних причин та поради щодо вибору методу лікування сливи та відновлення врожаю

Ківі – вологолюбна рослина, тому слід поставити контейнер у тепле місце та щодня обприскувати. Також можна затягнути контейнер плівкою, щоб створити тепличний ефект. Плівку слід забрати після появи перших сходів.

Коли розсада підросте (вона має досягти 10-15 см і мати два листки), потрібно пікірувати її в окремі горщики. Використовуйте ту саму ґрунтову суміш, але з меншим вмістом торфу.

Підживлення. Підгодовувати ківі потрібно щорічно біогумусом або компостом.

  • Закупівля насіння оптом: 3 ознаки надійного магазину
  • Як розмножити сливу: найкращі способи вирощування, догляду та посадки своїми руками. Відео інструкція та 120 фото
  • На якій відстані садити виноград один від одного: поради та рекомендації професіоналів щодо посадки винограду на присадибній ділянці (125 фото та відео)

Висвітлення. Ківі дуже любить тепло і світло, тому слід берегти рослину від протягів і ставити на освячене сонцем місце, найкраще на вікно, що виходить на південну сторону. Можна заповнити нестачу світла за допомогою ламп.

Ківі – дводомна культура. Для того, щоб ліана плодоносила, потрібно мати рослини жіночої та чоловічої статі. На одну рослину-запилювач слід висаджувати до 4-5 «жіночих» екземплярів.

Як правильно посадити садові дерева

Якщо немає можливості розмістити на ділянці велику кількість дерев або ківі, що вирощується в міській квартирі в одиничному екземплярі, можна придбати селекційні самозапильні (самоплідні) сорти ківі. До таких відносяться:

  • Дженні. Надає плоди масою 70-90 грам. Період дозрівання ягід – вересень.
  • Генріх. Період дозрівання плодів – середина осені, середня врожайність куща 25-35кг.
  • Міні-ківі «Асія» та «Оригінальна». Гібридні морозостійкі сорти пізнього терміну дозрівання. Ягоди важать 12-14 г, з одного куща можна зібрати близько 10 кг.
  • Карпат Стратон. Новий однодомний морозостійкий сорт української селекції. Плоди мають масу близько 90гр, врожайність із куща близько 20кг. Період дозрівання – жовтень.

Як продовжити життя старого дерева

Посадка ківі у відкритому ґрунті

Щоб ківі прижилася і плодоносила, потрібно перед посадкою цікавитися тим, як росте ківі в природі, за яких умов? Нижче будуть надані рекомендації щодо догляду за рослиною у відкритому грунті.

Місце для посадки. Височина найкраще місце для ківі, щоб поблизу від коренів не було грунтових вод. Тяжкий ґрунт для ківі не підійде, варто вирощувати ківі в ґрунті з кислою реакцією.

Опора. Зовні ківі дуже нагадує дерево з широкою кроною, але все ж таки це ліана, тому йому необхідна опора. Добре підійдуть високий паркан або альтанка, але можна зробити спеціальну шпалеру.

Мульчування для ківі є обов’язковим. Добриво варто класти під мульчу або вносити у рідкому вигляді.

  • Аґрус користь та шкода для здоров’я: корисні властивості для організму та опис вмісту ягоди (115 фото + відео)
  • Червона смородина догляд та вирощування: сорти, обрізка, посадка та правила розмноження в домашніх умовах (115 фото)
  • Бузина чорна: посадка, полив, обрізання та розмноження. Протипоказання, лікувальні властивості та рецепти підживлення бузини (110 фото)

Полив. Ківі дуже вологолюбна рослина, тому рясний полив, особливо в період зростання для нього обов’язковий.

Характеристики та особливості рослини

Дерево ківі виглядає як більшість кучерявих рослин, воно може зростати в довжину до восьми та завширшки куща до п’яти метрів. Лоза заплітає всі рослини у радіусі ширини свого куща.

Діаметр листя у чагарника в середньому становить 20-23 сантиметри, мають овальну або округлу форму, текстура листа шкіряста. На молодому листі і пагонах є характерні червоні волоски. Зрілі листи, що зміцнилися, наливаються темно-зеленим кольором, мають гладку верхню сторону, на нижній частині зрілого листя є білий пушок і світлі прожилки.

Цвіте ківі великими білими кольорами з кремовим відтінком розміром від трьох до п’яти сантиметрів. Розпускаються квіти з першої половини травня до середини червня залежно від клімату регіону, де знаходиться плантація, цвітіння куща триває близько двох тижнів. Ківі – дводомна рослина, тобто чоловічі та жіночі квіти виростають на різних рослинах. Щоб плантація давала плоди, потрібно вирощувати різностатеві кущі поруч один з одним.

Сам фрукт ківі росте довжиною до п’яти сантиметрів , може мати овальну або яйцеподібну форму і шкірку червонувато-коричневого кольору, покриту жорстким ворсом. Усередині плід переважно яскраво-зелений, але іноді м’якуш може мати жовте забарвлення, серцевина плода світла, від неї по всьому радіусу відходять світлі прожилки. Між цими світлими прожилками характерна наявність темно-фіолетового або чорного насіння, яке під час їжі практично не відчувається.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator