Коли можна класти плитку на бетонну стяжку

Авторadmin

Коли можна класти плитку на бетонну стяжку

Зміст:

Бетонна стяжка – як її приготувати і залити

При облаштуванні підлогових підстав для створення рівній і твердій поверхні використовуються розчини, які називаються стяжками. Їх існує не дуже багато, і відрізняються вони один від одного рецептурою, наповнювачами і пропорціями складових. Нас цікавлять найбільш міцні підлогові підстави, поверхню яких покривають складним і міцним розчином. Це так звана бетонна стяжка.

По суті, бетонна стяжка — це звичайний бетонний розчин, який укладається на статеве підстава, споруджена з міцної конструкції. Основна мета при цьому — зробити підлогу міцним і рівним. Правда, рівність не означає горизонтальність. Стяжку можна укласти і під ухилом, що залежить від проекту.

Стяжечный розчин заливається на бетонну плиту перекриття або на бетонні підлоги по грунту. У всіх інших випадках використовуються стяжки полегшеного виду.

  1. Рецептура бетонного розчину
  2. Бетон для стяжки
  3. Спосіб приготування
  4. Легкі бетони для стяжки
  5. Типи бетонної стяжки
  6. Пов’язаний тип
  7. З розділовим шаром
  8. Стяжка на теплий пол
  9. Стяжка своїми руками
  10. Висновок по темі

Рецептура бетонного розчину

Бетонні розчини використовуються в різних будівельних процесах, тому їх марки відрізняються в залежності від призначення. Компоненти при цьому завжди одні й ті ж, а змінюються тільки за їх пропорції.

До складу бетону входять:

Сполучними матеріалами є цемент і вода. Саме їх пропорції відображаються на якості кінцевого продукту. Але фахівці звертають увагу і на вологість піску. Адже саме від цього показника буде залежати кількість води, яку необхідно внести в суміш, щоб отримати високоякісний бетонний розчин.

Щебінь для бетону

Пісок і щебінь — це наповнювачі, своєрідний каркас, за рахунок якого матеріал отримує міцність і надійність. До того ж їхня присутність у розчині знижує ризик можливих деформацій, включаючи необоротні, під впливом тривалих навантажень. Тобто кожен компонент несе на собі певні навантаження точно за своїм призначенням.

Існує класична рецептура бетонного розчину:

  • 1 обсяг цементу.
  • 2 об’єму піску.
  • 4 обсягу щебеню.
  • 0,5 об’єму води.

Оскільки цемент на ринку представлений різними марками, в залежності від цього показника можна зменшити або збільшити кількість внесеного сполучного елемента. По-перше, від цього буде залежати самого марка бетону, якщо взяти для його приготування класичну рецептуру. По-друге, можна використовувати високу марку цементу, але в менших кількостях. З низькою маркою сполучного все навпаки.

Наприклад, якщо вам необхідно отримати марку бетону М100 з розрахунку 1 м3, то потрібно внести в розчин 210 кг цементу марки М400. Якщо необхідний бетон марки М300, то доведеться внести в суміш 382 кг цементу М400. При цьому кількість щебеню і води практично не змінюється, а ось кількість піску зміниться від 870 кг до 705 кг. Різниця невелика, але є.

Бетон для стяжки

Оскільки нас цікавить бетонна стяжка, ми розглянемо рецептуру розчину саме для цих цілей. За чинним на сьогодні СНиП, стяжки з бетонного розчину повинні відповідати марці бетону М300.

Тобто до складу бетону повинні входити:

  • Цемент М400 — 382 кг
  • Пісок — 705 кг.
  • Щебінь — 1080 кг
  • Вода — 220 к.

Приготування розчину для стяжки міксером

Якщо перерахувати все це на частки, то вийде співвідношення 1,0:1,9:2,8:0,6. Як бачите, від класичної рецептури все це сильно відрізняється. Причому точних співвідношень і пропорцій у виробництві бетонних розчинів немає. Є рекомендації, але підрядник будівельних робіт сам вирішує, скільки і якого матеріалу вносити в суміш.

Є ще один момент. Бетонна стяжка — це поєднання чотирьох матеріалів. Але що робити, якщо ви не знайшли цемент М400? У випадку більш низької марки матеріалу доведеться збільшити його кількість в розчині і, відповідно, зменшити вміст наповнювачів. Який наповнювач «скорочувати», вирішуєте ви самі, але рекомендується в рівних частках зменшити вміст обох. І навпаки — якщо ви придбали цемент М500, то рекомендується знизити його кількість і збільшити частки наповнювачів.

Звертаємо вашу увагу на той факт, що обсяг вноситься води буде залежати від вологості цементу, піску і щебеню. Правда, фахівці запевняють, що і жорсткість води впливає на її кількість. Чим вона жорсткіше, тим більше її доведеться додавати.

Спосіб приготування

Щоб правильно приготувати бетонну стяжечный розчин, необхідно строго дотримувати технологію і послідовність внесених інгредієнтів. Це не залежить від того, як буде перемішуватися суміш — вручну або бетономішалкою.

  • В першу чергу змішують цемент і пісок. Тут важливо рівномірно розподілити компоненти по всьому об’єму майбутнього розчину.
  • Потім порційно вливають воду, не припиняючи перемішування.
  • У вже готовий цементно-піщаний розчин у повному обсязі засипають щебінь.
  • Ще раз ретельно все перемішують.

Легкі бетони для стяжки

Які вимоги пред’являються до стяжечным розчинів?

У зв’язку з останньою вимогою стяжки виготовляють з додаванням теплоізоляційних матеріалів, які заміщають в бетонному розчині щебінь. На ринку є єдиний утеплювач такого типу — це керамзит. Керамзитобетону стяжка — це не просто розчин з додаванням теплоізоляційного матеріалу. Сам по собі наповнювач володіє низькою питомою вагою, тому і бетонний розчин буде легким. А це важливий фактор, особливо в приватному житловому будівництві.

Коли питома вага стяжки зменшується, знижуються навантаження на несучі конструкції. А значить, можна знизити витрати на їх спорудження. У всьому своя економія. До того ж керамзит дешевше щебеню, так що і тут своя вигода.

Однак стяжка з керамзитобетону — не єдиний варіант полегшеної теплоізоляційної конструкції. Виробники пропонують різні варіанти, в яких використовуються новітні технології. Наприклад, пінобетон і газобетон, виготовлені на основі бетонного розчину з додаванням хімічних реагентів. Останні вступають з водою в хімічну реакцію, і в результаті всередині бетону по всьому об’єму утворюються бульбашки з повітрям або газом. Ці клітини створюють ефект теплоізоляції і зменшують питома вага розчину.

Правда, розчини такого типу для заливки стяжки практично не використовуються. По-перше, це дорого. По-друге, це складний процес із застосуванням хімічних реагентів. А, по-третє, до таких розчинів пред’являються досить високі вимоги.

Типи бетонної стяжки

Можливо, хтось вважає, що цей матеріал укладається за однією технологією. Але бетонний шар може наноситися на поверхні з різною ізоляцією. Звідси і типи стяжки.

Пов’язаний тип

Це найпростіший варіант. Бетонну основу підлоги покривають грунтовим розчином глибокого проникнення. Далі на оброблену поверхню заливається бетонна стяжка.

Це найкраще зчеплення двох матеріалів, тому стяжечный шар зазвичай витримує найвищі навантаження.

З розділовим шаром

Стяжка з поділом

Гідроізоляція підлогових підстав — один з найважливіших процесів, що відповідають за якість і довгострокову експлуатацію несучих конструкцій будівлі. З цим не посперечаєшся. Тому найчастіше стяжка укладається на підставу, яке покрите гідроізоляційним матеріалом. Це може бути обмазка або рулонне виріб. Найчастіше в приватному житловому будівництві використовують другий варіант.

Для цього підлогу покривають, приміром, поліетиленовою плівкою і по ній вже заливають стяжку. У підсумку виходить підлогу з високими гідроізоляційними характеристиками. Але, на жаль, міцнісні показники у такий стяжки знижуються.

Зверніть увагу! Бетонна стяжка на гідроізоляцію повинна укладатися з мінімальною товщиною в 30 мм.

Стяжка на теплий пол

Теплі підлоги в будинках і квартирах сьогодні не рідкість. Їх укладають в тіло підлоги, тому що фінішне покриття потрібно монтувати тільки на рівну основу. Так що без стяжки тут не обійтися.

Подібний підлога — це багатошарова конструкція, в яку входять, починаючи від заснування:

  • Гідроізоляція.
  • Теплоізоляція з фольгованим шаром.
  • Армуючий каркас.
  • Система теплих підлог.
  • Стяжка.

За всіма показниками, а це гідро-, тепло – і звукоізоляція, даний вид підлог перевершує всі інші. Але по міцності поступається їм. Тому високі навантаження швидко руйнують такий тип стяжки.

Стяжка своїми руками

Залити бетонну стяжку своїми руками не дуже складно. Головне — знати технологію цього типу робіт.

У першу чергу готують основу. Підлогу необхідно підмести і прогрунтувати. Після висихання ґрунтовки розмічають рівень майбутньої підлоги. Для цього потрібно лазерний рівень, з допомогою якого на стіни наноситься відповідна лінія по висоті. Якщо виконується ремонт кімнати, то рівень можна визначити за підлогової обробці сусіднього приміщення. Вимірюється різниця між статями в кімнатах і з неї віднімається товщина вибраного підлогового покриття.

Тепер необхідно встановити маяки, за якими буде заливатися бетонний розчин. І тут є кілька важливих моментів:

  • По-перше, маяки — це металеві профілі.
  • По-друге, кріплять їх на гіпсовий розчин або піскобетон. При цьому вирівнюють строго наміченим рівнем з допомогою вимірювальних інструментів. Цей процес необхідно проводити швидко, поки не засох розчин.
  • По-третє, відстань між маяками залежить від розмірів правила для вирівнювання стяжки. Якщо правило, приміром, двометрове, то відстань між маяками має бути в межах 180-190 див.
  • По-четверте, перший маяк повинен розташовуватися від стіни на відстані 15-20 см.
  • По-п’яте, всі маяки повинні бути укладені паралельно один щодо одного.

Коли маяки закріплені, можна заливати стяжку своїми руками. Робити це треба між двома маяками, а потім вирівняти розчин, витягнувши його правилом на себе. Таким способом заливається бетонна стяжка по всій площі основи.

Через два дні, коли стяжка просохне, треба видалити маяки, закривши місця їх установки розчином. Можна використовувати звичайний піскобетон. А ось навантажувати підлогу дозволяється лише через пару тижнів. При цьому до початку опоряджувальних робіт рекомендується стяжку періодично поливати водою, а в кінці останнього тижня ще і накрити поліетиленовою плівкою. Волога з бетону повинна йти повільно — тільки так можна гарантувати високу якість результату.

Висновок по темі

Як бачите, бетонна стяжка — елемент не найпростіший. Тим більше, що від неї залежить якість підлогового підстави, на якому плануються оздоблювальні роботи. Плюс до всього саме стяжка піддається навантаженням з боку людей, меблів і предметів побуту. Так що їй завжди потрібно приділяти особливу увагу в плані приготування бетону і його заливання.

Укладання плитки на стяжку через скільки часу

Коли можна класти плитку на стяжку, це питання цікавить практично кожного, хто займається самостійним ремонтом свого будинку.

Виникаючий інтерес можна пояснити прагненням якнайшвидше закінчити будівельні та оздоблювальні роботи та насолодитися створеним індивідуальним рішенням, яке прийме готове приміщення.

Однак, якщо кахель буде покладено на свіжу стяжку, це може призвести до поступового руйнування цілісності підлог.

Огляд видів стяжки

Перш ніж говорити про те, через скільки днів після заливки стяжки можна укладати плитку, потрібно знати, що термін прямо залежить від виду основи.

Її монтаж здійснюється відразу після того, як буде виконано очищення основи, визначено характер нерівностей та виставлено маяки. Тільки після цих робіт можна визначатися з методом вирівнювання поверхні, яку укладається кахель.

Напівсуха

Найпростіший і найшвидший метод – це суха стяжка. Для його виконання необхідно зробити гідроізоляцію основи, для цього вживається поліетилен, шви якого склеюються скотчем.

Налягання сусідніх смуг одна на одну має бути не менше 20 см. На стіни робиться нахльост, рівний 15 см, який можна буде зрізати після укладання кахлю. Для виготовлення можна використовувати такі матеріали:

Однак, незважаючи на простоту та легкість у монтажі, слід враховувати, що покласти кахель на таку стяжку можна лише через 1,5 – 2 тижні. Монтаж плитки раніше цього часу призведе до поганої адгезії, відклеювання або розтріскування основи разом із верхнім декоративним шаром.

Мокра

Класичний вид заливки стяжки з використанням цементно-піщаної суміші, розмішаної з додаванням великої кількості води, відомий вже давно і вважається класичним методом вирівнювання основи.

При монтажі потрібно враховувати, що товщина шару має бути не менше 4 см, інакше є можливість того, що під навантаженням шар може продавитись разом із плиткою.

Бажано розпочати укладання плитки не раніше, ніж через 3 тижні

Незважаючи на те, що багато умільців кладуть кахель на 2-3 день після заливання, така технологія вважається неправильною. Для повного висихання буде потрібний набагато більший термін, тому монтаж кахлю на таку основу не допускається навіть на 10 добу.

Оптимальним періодом висихання шару цементно-піщаної суміші товщиною 5 см вважається тритижневий період. Саме після такої витримки можна укладати кахель. Хоча максимальну міцність склад набирає лише на 28 день.

Точна кількість часу залежить від товщини шару і кількості доданої розчин води, тому багато рідини для полегшення розмішування в даній ситуації не завжди буває позитивним. Особливо, якщо потрібно виконати укладання, якнайшвидше.

Монтаж кахлю на не повністю застиглу підставу, яку деякі практикують, пояснюючи свою дію кращою адгезією, помилковий.

Насправді плитковий клей та цементно-піщана суміш є різними за хімічним складом, тому практично не взаємодіють між собою. Таким чином, плитку, укладену на таку основу, можна без особливих зусиль відклеїти. Про те, як не треба укладати плитку, дивіться у цьому корисному відео:

Самовирівнювальна суміш

Поняття наливної підлоги виникло в Україні недавно. Однак технологія вже зарекомендувала себе з позитивного боку та широко використовується при обробці приміщень. Існує кілька різновидів, об’єднаних одним терміном. У нашому випадку під наливною підлогою мається на увазі заливка стяжки для укладання плитки і кахлю.

Після повного висихання основа перетворюється на ідеально рівну і міцну поверхню, що не має вад у вигляді тріщин, сколів і вибоїн. Таким чином, використання сумішей, що самовирівнюються, є найбільш затребуваним методом підготовки підлоги для плитки.

Якщо торкатися головного питання, що цікавить нас, через скільки днів можна укладати кахель, то все залежить від особливостей хімічного складу використовуваної суміші.

У середньому допускається витримка протягом 3 днів, проте точну інформацію можна дізнатися на звороті упаковки, де вказуються пропорції додавання води, умови нанесення та період висихання.

Унікальність даного методу полягає в тому, що немає потреби використовувати маяки. Рідкий склад сам розподіляється за площею у строго горизонтальному положенні.

Який варіант вирівнювання основи буде обраний для конкретного приміщення, вирішує власник. Це залежить від кількох факторів: періоду висихання складу та можливості укладання кахлю.

Крім цього, слід підкреслити, що вартість сумішей, що самовирівнюються, значно перевищує ціну цементно-піщаної стяжки. Проте, остання виграє за характеристиками, термінами та простотою виконання заливки.

Через скільки часу можна класти плитку на бетонній стяжці?

Тих, хто робить ремонт самостійно, цікавить питання, через скільки днів після влаштування стяжки можна класти плитку? Такий інтерес обумовлений бажанням якнайшвидше укласти плитку і отримати насолоду від нової статі. Але якщо укласти плитку на виконану стяжку, це призведе до того, що нове підлогове покриття поступово буде руйнуватися.

Щоб отримати хороший результат, після заливки стяжки варто дати їй повністю висохнути, і лише потім приступати до укладання кахлю та інших покриттів для підлоги. А якщо докладніше розібратися, то час застигання розчину під монтаж кахельної плитки залежить від ряду факторів, про які ми і поговоримо нижче.

Які фактори впливають на час застигання стяжки під укладання плитки

Перш ніж говорити про час застигання стяжки, спочатку варто дізнатися, але основу яких матеріалів вона зроблена. Будівельні суміші можуть бути двох видів: гіпсові та цементні. Найкоротший час висихання у будівельних гіпсових сумішей. Ось тільки на практиці, розраховуючи час висихання стяжки підлоги, і вирішуючи, коли можна класти на неї кахель, професійні будівельники радять вдаватися до спеціальної формули.

Для сумішей на гіпсовій та цементній основі, якщо товщина шару становить до 40 мм, час висихання розраховується так: на кожен 10-міліметровий шар потрібно вичікувати сім днів. Отже, якщо товщина шару становить 30 мм, час її висихання триває двадцять один день.

Стяжка під укладання кахельної плитки

На висихання стяжки підлоги під кахельну плитку впливають такі фактори:

  • Ступінь вологості укладеної будівельної суміші.
  • Показник вологості повітря у приміщенні.
  • Товщина укладеної суміші. Чим товстіший шар стяжки, тим більше часу знадобиться для її сушіння.
  • Присутність у розчині хімічних добавок.
  • Температурний показник довкілля.

Час повного висихання стяжки під кахель

У тому випадку, коли шар укладеної стяжки дорівнює 40 мм, висихатиме вона 28 днів. Якщо покладено більш товстий шар розчину, тоді час висихання збільшиться. При шарі 60 мм плиткова підлога допускається укладати лише через два місяці. Такий великий часовий проміжок сушіння потрібен на те, щоб волога вийшла з нижніх шарів сирого розчину крізь верхні, які вже висохли.

Такі терміни сушіння справедливі за середніх показників вологості повітря – 60-70% і температури в межах 20-25 градусів. Ось тільки дані показники складно дотриматися, тому що в кімнаті з великою площею сушіння поверхні основи рівень вологості буде набагато більше звичайного.

Увага! При висиханні будівельної суміші в жодному разі не можна допускати протягів у приміщенні, це негативно позначиться на якості та призведе до розтріскування. Щоб цього не сталося, час від часу стяжку змочують водою.

При висиханні будівельної суміші насамперед застигає верхній шар, а ось у нижніх залишається волога, яка поступово з них виходить, просочуючи вже висохлі шари. Багато хто не бажає чекати довго, щоб волога сама випарувалася зі стяжки, і створюють для цього відповідні умови, однак такий крок призводить до розтріскування поверхні. А це додаткові трудовитрати, тому що перед укладанням кахельної плитки стяжку доведеться затерти і шліфувати. Цього можна уникнути, якщо почекати достатньо часу щоб суміш застигла природним чином.

Розтріскування поверхні може статися і в тому випадку, якщо на неї впливає високий температурний режим. Тому іноді поверхню потрібно поливати водою. Якщо цього не робити, то навіть температура 20-23 градуси може призвести до розтріскування стяжки. Якщо вам потрібно зменшити час очікування сушіння залитої суміші, в цьому випадку на неї можна впливати високими температурами, але не забувати постійно поливати водою.

Стяжку іноді поливають водою, це запобіжить її розтріскування

Коли можна виконувати укладання кахлю

Якщо поставити питання, через який час виконувати укладання плитки на стяжку, то тут думки фахівців розходяться. Деякі стверджують, що краще кахель укладати через сім днів після того, як зроблена основа, тому що цього часу достатньо, щоб з неї випарувалося 80% вологи, а облицювальні роботи можуть затягнутися на кілька днів. Поки укладання кахлю виконується на напівсуху стяжку, з неї встигне випаруватися волога, що залишилася.

Укладання кахельної плитки на стяжку виконується після висихання

Якщо ви вирішили укласти кахельну плитку на стяжку, але не знаєте, як виконуються такі роботи, тоді подивіться представлене тут відео, де детально показаний процес облицьовування плитки. Але якщо ви не впевнені в тому, що зможете виконати такі роботи самостійно, тоді краще одразу звернутися за допомогою до професіоналів, вони виконають усі роботи грамотно та швидко. Звичайно, їхні послуги коштують недешево, але результат вас неодмінно порадує.

Стяжка під плитку

Дуже часто перед облицюванням нижніх горизонтальних поверхонь для їх вирівнювання та зміцнення необхідно проводити заливку стяжки. Саме завдяки ній можна отримати гладку та надійну основу, на яку згодом буде виконуватися укладання плитки, ламінату, лінолеуму або інших декоративних облицювальних матеріалів. Якщо такі роботи виконувати самостійно, то досягнення якісного результату необхідно дотримуватися як послідовність вироблених операцій, а й терміни їх виконання. Це пов’язано насамперед із тривалістю висихання стяжки. Недостатнє її висихання може стати причиною подальших деформації та руйнування конструкції, а надто тривалі терміни будуть незручні та невигідні виконавцю робіт та власнику приміщення. Скільки має сохнути залита підлога і коли на неї допустимо виконувати монтаж плитки, буде розказано далі.

Про що ця стаття

Чинники, що впливають на застигання стяжки

Перш ніж розглянути самі терміни, при яких сохне залита на підлогу будівельна суміш, потрібно визначити, з чого вона була виготовлена. Стяжки бувають трьох типів:

  1. на цементній основі;
  2. на гіпсовій основі;
  3. суха стяжка.

Найшвидкіша консистенція виходить на гіпсовій основі. Однак, на практиці, під час розрахунків періоду повного висихання, фахівці користуються загальною формулою. І для цементної та для гіпсової стяжок товщиною до 40 мм повний період висихання вважається виходячи з того, що на кожні 10 мм шару потрібен один тиждень. Тобто 40 мм має сохнути 28 днів. Цей термін передбачений і БНіП для повного застигання бетонних сумішей, тим більше що за технологією товщина цементної стяжки повинна бути від 40 мм.

Якщо для того, щоб класти кахель, потрібне виправлення нерівностей поверхні менше 30 мм, це можна робити в процесі монтажу самим клеєм. Це дозволить заощадити на суттєвому обсязі робіт і дозволить створити монолітну з облицювальною плиткою підлогу.

Якщо все ж таки стяжку заливати довелося, то на її висихання впливають

  • вологість розчину;
  • вологість повітря;
  • Температура навколишнього середовища;
  • наявність хімічних добавок;
  • товщина залитого шару.

Скільки часу сохне стяжка під плитку

Як уже говорилося, стандартний шар 40 мм повністю висохне через чотири тижні. При більшій товщині кожен наступний сантиметр вимагатиме вдвічі більше часу. Отже, при товщині 60 мм повний термін сушіння становитиме майже два місяці. Це зумовлено складністю проходження вологи із нижніх шарів через висохлі верхні.

Ці терміни беруться умовні і розраховані для середніх показників вологості повітря, яка повинна бути в межах 60-70%, і температури 20-25 градусів за Цельсієм. Однак не завжди можна дотримуватися таких норм. Адже в приміщенні, де проходить висихання великої поверхні підлоги, завжди вологість буде вищою, ніж у звичайному середовищі. При цьому створювати протяг категорично не можна. Навпаки, рекомендується примусово зволожувати зовнішню поверхню стяжки або накривати плівкою. Це зумовлено особливостями будівельних сумішей. При сушінні першими застигають зовнішні шари, а волога з нижчих виходить шляхом просочування сухіших зон. Якщо створити умови для швидкого випаровування на якійсь частині стяжки, то утворюється кірка, яка запечатує сирі зони. Порушиться обмін водою із атмосферою. Корка перестане вбирати вологу і потріскається. Це часто можна спостерігати на бетонних поверхнях.

Для запобігання цьому, крім зволоження та накриття, використовують спеціальні добавки для уповільнення схоплювання. Такими добавками, залежно від їхньої концентрації, поверхня буде сохнути довше, але вийде міцніше.

Те саме відбувається і з високою температурою. Якщо не створити умови для сильного зволоження, то навіть показник 22-25 градусів може стати причиною розтріскування поверхні стяжки з причини, описаної вище. Тому при високих температурах обов’язковим є примусове змочування сумішей, що сохнуть. Саме на цьому ґрунтується процес промислової пропарки. Отже, терміни висихання залитих будівельними складами поверхонь можна прискорити високою температурою при обов’язковому зволоженні зон, що нагріваються.

При роботі на морозі для прискорення сушіння сумішей використовують антиморозні пластифікатори, які дозволяють не замерзати воді усередині складів та повноцінно їм застигати та схоплюватися.

Як видно з усього сказаного вище, точний термін, який має сохнути стяжка, визначити важко. Але це для того, щоб класти плитку не треба. Деякі майстри користуються старим методом, коли не можуть зрозуміти, сухий бетон чи ні. Вони кладуть на залиту підлогу серветку та накривають її поліетиленом. Якщо за 24 години папір стане сирим, то вогкість вийшла не до кінця.

Через якийсь час після заливання поверхонь допускається починати клеїти кахель на них

Думки фахівців щодо цього різняться. З одного боку, на сиру поверхню краще прилипає клей, процес адгезії проходить сильніше. Тим більше, що для подальшого застигання самого клею теж потрібен такий самий час, як і для сушіння самої стяжки і використовувати його повноцінно раніше не вдасться.

З іншого боку, плитка повністю законсервує всю вологу в залитій поверхні і не дасть їй вийти.

Більшість майстрів вважають, що правильно покласти керамічну плитку у цій ситуації можливо через один тиждень після заливання стяжки. До цього часу 80% усієї вологи вже випарується, а процес монтажу кахлю займе не один день. Поки він укладатиметься на напівсухий бетон, з нього встигне піти вода, що залишилася. Тим більше, що для просушування плиткового клею потрібно буде на кілька днів відстрочити затирання швів. Цього відрізка часу буде більш ніж достатньо для завершення всіх процесів, що протікають у стяжці.

Суха стяжка

Усі чаші майстра практикують укладання плитки без використання мокрих складів. Можливість монтажу плитки на суху відкриває великі можливості для спрощення та прискорення цих робіт. Суха стяжка складається з дрібнозернистого керамзиту та панелей, які виконані зі склеєних через прошарок двох гіпсоволоконних плит.

Такі комплекти добре використовувати на дерев’яних підлогах, де не можна допускати великих навантажень на основну підлогу та під час роботи на морозі, оскільки немає необхідності роботи з рідкими складами.

Керамзит насипається шаром 40 мм, а зверху на нього можуть відразу укладатися плити, які мають на стиках замки. Це забезпечує жорсткість конструкції. При хисткості такої будови, що здається, вона по міцності цілком порівнянна з гіпсовою або цементною заливкою. Покладений на таку поверхню кахель підлоги буде служити довго.

Висновки

Вибираючи, яку стяжку робити під підлогу з плиткою, кожен майстер визначатиме зі своїх переваг і доступності матеріалів. Варто тільки відзначити, що сушіння мокрої залитої підлоги – це саме той випадок, коли «кашу олією не зіпсуєш». Якщо є час почекати до повного висихання суміші, це краще зробити. Суху поверхню потім все одно потрібно обробляти ґрунтом, а він краще вбиратися, якщо не буде зайвої вогкості в матеріалах. Крім того, на повністю просушених шарах будівельних сумішей будуть видні можливі тріщини, які можна буде закласти перед укладанням плитки. А у випадку, якщо стяжка десь вийшла слабкою, можна буде укласти при клеєнні кахлю на ці ділянки металеву сітку для надання додаткової жорсткості підлоги.

Укладання плитки на стяжку: покрокова інструкція

Керамічна плитка є універсальним облицювальним матеріалом, який підходить як для обробки підлоги, так і для обробки стін приміщень різного призначення. Цей матеріал відрізняється високою зносостійкістю, довговічністю та привабливим зовнішнім виглядом. Найчастіше керамічний кахель використовується для обробки санвузлів та підлоги на кухні. При цьому важливо врахувати, що такий кахель має укладатися на бетонну стяжку. Тому важливо розібратися, як робиться стяжка під плитку і через скільки можна буде почати укладати плитку на готову стяжку.

Особливості процесу кладки плитки на бетонну стяжку

Керамічний кахель вважається одним з найпопулярніших та універсальних оздоблювальних матеріалів. Затребуваність кахлю пояснюється його високою стійкістю до стирання, довговічністю, а також стійкістю до тривалого впливу води, вологи та температурних коливань. При цьому незважаючи на складність монтажу цього матеріалу з його укладанням цілком можна впоратися самостійно навіть за відсутності необхідного досвіду. Тому немає нічого дивного в тому, що багато людей, які бажають заощадити на послугах професійних плиточників, бажають з’ясувати, через який час можна класти плитку на зроблену стяжку. Окремо варто відзначити, що сучасні технології дозволяють виконувати роботи з укладання плитки на суху стяжку . В цьому випадку не потрібно довго чекати повного застигання цементного розчину, що значно прискорить процес обробки підлог.

Спеціальна плитка для підлоги відрізняється простотою експлуатації, а також стійкістю до постійних зовнішніх фізичних впливів. Кахель не потребує специфічного догляду. Навіть найскладніші забруднення легко видаляються з поверхні плитки, якщо вона має глазуроване глянсове покриття.

До особливостей використання керамічного кахлю варто віднести необхідність у проведенні підготовчих робіт перекладанням плитки на стяжку . Досить часто недосвідчені майстри вирішують заощадити час і знехтувати цією простою рекомендацією. У результаті це призводить до значного погіршення якості готового покриття для підлоги і до зменшення терміну його експлуатаційної служби. Тому монтаж плитки на непідготовлену поверхню не допускається. Це ж стосується і кладки кахлю на застилу стяжку, що не до кінця. Тому дуже важливо знати, через скільки днів можна почати класти керамічну плитку на стяжку після її заливання.

Основні види кладки плитки на стяжку

Керамічний кахель може укладатися на бетонну підлогу декількома способами, що мають індивідуальні специфічні особливості. Тому важливо розібратися в тому, які є основні типи розкладки плитки при її укладанні на підлогу.

Важливо: незалежно від розкладки плитки майстер повинен знати, через скільки днів можна класти плитку на стяжку за умови її недавньої заливки.

Паралельно

Багато людей віддають перевагу паралельній кладці плитки. Така розкладка нагадує своїм візерунком малюнок звичайного зошита в клітку. При цьому стяжка підлоги перед укладанням плитки повинна повністю застигнути та бути підготовлена ​​для кладки кахлю.

Ялинка

Це досить цікава розкладка, що підходить для обробки підлог у ванних кімнатах та кухні. У цьому випадку стяжка підлоги під укладання плитки ялинкою повинна бути максимально рівною і попередньо перегрунтована для забезпечення максимальної якості зчіпки кахлю з поверхнею, що обробляється. Ця розкладка нагадує принцип укладання паркетної дошки. Для цього візерунка ідеально підійде прямокутна довга та вузька плитка.

Шахова розкладка

Це досить популярна розкладка керамічного покриття для підлоги. У цьому випадку плитка викладається в шаховому порядку, що дозволяє створити цікавий малюнок для підлоги. Щоправда, укладання таким способом плитки може виявитися для новачків досить складним. Тому рекомендується в цьому випадку звертатися за допомогою до професіоналів. Досвідчені майстри не тільки знають усі принципи такої розкладки, але й розуміють, коли можна укладати плитку після заливання свіжої стяжки.

Діагональна розкладка

Діагональна розкладка має велику популярність завдяки своїй здатності візуально збільшувати простір. При цьому новачкам не рекомендується намагатися самостійно викласти кахель у такий спосіб. Це пов’язано з тим, що без належного досвіду буде складно витримувати взятий кут нахилу плитки.

Мозаїчна розкладка

Мозаїчний спосіб розкладки передбачає використання плитки не лише різного кольору та фактури, але й різного розміру. При цьому для створення вдалого та привабливого малюнка рекомендується звернутися за допомогою до досвідчених дизайнерів.

Важливо: при використанні плитки на підлозі в коридорі або кухні рекомендується встановити систему теплої підлоги. При цьому важливо пам’ятати, що укладання кабелю, що гріє, в стяжку має здійснюватися набагато раніше проведення робіт з монтажу підлогового покриття.

Укладання зі зсувом

При використанні цієї схеми всі плитки повинні зрушуватися по вертикалі та горизонталі. При цьому в зазори укладається кахель відповідних розмірів. На виході можна отримати оригінальний та акуратний малюнок підлогового покриття. Правда, при проведенні подібних робіт, надзвичайно важливо дотримуватися акуратності і стежити за рівністю кладки та міжплиткових швів.

Підготовка поверхні

Перед тим, як почати укладати на бетонну стяжку плитку, важливо провести ряд наступних підготовчих робіт:

  • спершу потрібно зайнятися демонтажем підлогового покриття, старої стяжки та шару гідроізоляції;
  • за допомогою будівельного рівня ретельно вирівнюється поверхня, усуваються сколи та наявні тріщини;
  • далі, укладається новий шар гідроізоляції;
  • на наступному етапі відбувається заливання нової стяжки, максимальна товщина якої не повинна перевищувати 1,5 сантиметра;
  • з підлоги видаляється сміття, пил та бруд;
  • після того як пройде достатньо часу для висихання стяжки для підлоги, можна буде приступати до укладання плитки , попередньо перегрунтувавши бетонну підлогу.

Важливо: перед тим як приступити до фінальної ґрунтовки підлоги для проведення наступних робіт з укладання підлогового покриття, важливо враховувати час висихання стяжки підлоги перед укладанням плитки . Це допоможе виключити можливість виникнення проблем, пов’язаних з відшаровуванням плитки або розтріскуванням стяжки.

Принцип укладання кахлю на бетонну стяжку

Роботи з укладання керамічного кахлю на заздалегідь вирівняну за допомогою наливної стяжки бетонну підлогу повинні проводитися відповідно до наступної схеми:

  • спершу готується клей для плитки. Найчастіше він є двокомпонентною сумішшю. його приготування передбачає висип сухої клеючої суміші в таз, куди додається вода. Після цього клей замішується за допомогою міксера і вистоюється близько 10 хвилин для придбання максимальних властивостей, що клеять;
  • оброблювана поверхня ретельно переґрунтовується. На неї наноситься тонким шаром клей для плитки. Це робиться з метою забезпечення більш якісного та надійного зчеплення кахлю із підлогою;
  • на поверхню підлоги плиткова клейова суміш наноситься за допомогою спеціального зубчастого шпателя. Тут важливо пам’ятати необхідність робити всі рухи в одному напрямку для створення максимально рівного шару;
  • після цього можна буде приступити до укладання першого ряду плитки. На кожну плитку перед укладанням наноситься тонкий шар клею. Плитка щільно приклеюється до підлоги і притискається так, щоб з-під неї вийшли всі бульбашки повітря для виключення ймовірності появи під плиткою порожнин;
  • важливо стежити за правильністю укладання плитки по відношенню до стін приміщення та вибраного горизонту. Для цього використовується спеціальний будівельний рівень;
  • Для формування рівних та акуратних міжплиткових швів використовуються пластикові хрестики. Наступні плитки притискаються однією стороною до раніше встановлених пластикових хрестиків, що допомагає формувати рівні шви;
  • при укладанні кахлю з його поверхні потрібно прибирати залишки клеючої суміші;
  • при необхідності підрізування кахлю можна скористатися плиткорізом або болгаркою з алмазним кругом.

TWEETEAM.RU

Корисне про блоки, суміші та добавки в бетон

TWEETEAM.RU

Корисне про блоки, суміші та добавки в бетон

Коли Можна класти Плитку Після Заливки Стяжки

Через як довго можна класти плитку на бетонній стяжці?

Тих, хто робить ремонт самостійно, цікавить питання, через скільки днів після влаштування стяжки звичайно класти плитку? Такий інтерес обумовлений бажанням якнайшвидше укласти плитку і отримати насолоду від нової статі. Якщо укласти плитку на тільки-но виконану стяжку, це призведе для того, що нове покриття поступово буде руйнуватися.

Щоб отримати позитивний результат, після заливання стяжки варто дати їй повністю висохнути, і тільки потім приступати до укладання кахлю та інших підлогових покриттів. Якщо розібратися докладніше, то час застигання розчину під установку кахельної плитки залежить від низки причин, про наявність яких ми і поговоримо нижче.

Які фактори впливають на час застигання стяжки під укладання плитки

Перш ніж говорити про час застигання стяжки, спочатку варто дізнатися, але основі яких матеріалів вона зроблена. Строй суміші зазвичай бувають двох видів: гіпсові і цементні. Найкоротший час висихання у будівельних гіпсових сумішей. Тільки практично, розраховуючи час висихання стяжки підлоги, і вирішуючи, коли можна класти на неї кахель, професійні будівельники рекомендують вдаватися до спеціальної формули.

Для сумішей на гіпсовій і цементній основі, якщо товщина шару становить до 40 мм, час висихання розраховується так: на хто 10-міліметровий шар потрібно вичікувати сім днів. Отже, якщо товщина шару становить 30 мм, то час її висихання триває 20 хвилин.

Читайте також

Стяжка під укладання кахельної плитки

На висихання стяжки підлоги під кахельну плитку впливають такі фактори:

  • Ступінь вологості укладеної будівельної суміші.
  • Показник вологості у приміщенні.
  • Товщина укладеної суміші. Чим товщі шар стяжки, тим не просто часу знадобиться для її сушіння.
  • Наявність у розчині хімічних добавок.
  • Температурний показник середовища.

Час повного висихання стяжки під кахель

Тоді, коли шар укладеної стяжки дорівнює 40 мм, сохнути вона 28 днів. Якщо покладено більш товстий шар розчину, тоді час висихання зросте. При шарі 60 мм плиткова підлога допускається укладати тільки через два місяці. Такий великий тимчасовий просвіт сушіння потрібен на те, щоб вода вийшла з нижніх шарів сирого розчину через верхні, які вже висохли.

Чи можна класти плитку на непросохлий рівнювач

плиткові клей Ceresit cm 9 ґрунт Ceresit ct 17.

Експеримент із плиткою на пухку стяжку.

Питання здається дивним, на жаль деякі кладуть плитку безпосередньо на непросохлий вирівнювач. Чим це загрожує?

Такі терміни сушіння справедливі за середніх показників вологості – 60-70% і температури в межах 20-25 градусів. Але ці параметри складно дотриматися, оскільки в кімнаті з великою площею сушіння поверхні основи, рівень вологості буде набагато ніж просто звичайного.

Увага! При висиханні будівельної консистенції за жодних обставин не можна допускати протягів у приміщенні, це погано позначиться як і призведе до розтріскування. Щоб цього не сталося, стяжку іноді змочують водою.

Читайте також

Протяги в приміщенні погано діють на укладену суміш, на її поверхні утворюються тріщини.

При висиханні будівельної суміші головним чином застигає верхній шар, але в нижніх залишається волога, яка поступово там виходить, просочуючи вже висохлі шари. Напевно немає бажання чекати довго, щоб волога сама зникла з стяжки, і роблять цієї мети відповідні умови, але такий крок призводить до розтріскування поверхні. Як відомо додаткові трудові витрати, так як перед укладанням кахельної плитки стяжку доведеться затирати і шліфувати. Цього ви уникнете, якщо почекати достатньо часу щоб суміш застигла природним чином.

Розтріскування поверхні іноді буває й тоді, якщо на неї вплине високий температурний режим. Тому періодично поверхню потрібно поливати водою. Якщо цього не робити, то навіть температура 20-23 градуси призводить до розтріскування стяжки. Якщо потрібно скоротити час очікування сушіння залитої суміші, за таких обставин на неї звичайно вплинути високими температурами, при цьому не забувати постійно поливати водою.

Стяжку часом поливають водою, це попередить її розтріскування

Коли можна виконувати укладання кахлю

Якщо поставити питання, через який час робити укладання плитки на стяжку, то тут думки експертів розходяться. Деякі говорять, що краще кахель укладати через сім днів коли зроблена база, тому що цього часу досить, щоб з неї зникло 80% води, а облицювальні роботи звичайно затягнуться на кілька днів. Поки укладання кахлю проводиться на напівсуху стяжку, з неї встигне випаруватися волога, що залишилася.

Укладання кахельної плитки на стяжку проводиться після висихання.

стяжка

Потрібен погляд професіонала. Робітники поклали стяжку з піскобетону м300. Коли ми зайшли в квартиру, стало зрозуміло, що вони клали її шматками. Наприклад, поклали на кухні половину вчора, половину сьогодні. По вчорашній стяжці вони ходять. При цьому кажуть, що можна ходити тощо. Але скрізь пишуть, що не можна ходити 48 годин! Стяжка тонка – 3 см. Без армування. Буде в кімнаті ламінат, на кухні плитка з теплою підлогою. Причому вони кажуть, що під плитку стяжка може бути все одно який, хоч і нерівний, а ось під ламінат має бути рівним. Але мені здається, що все навпаки. Адже під плиткою буде тепла підлога! Як ви вважаєте, чи мають рацію робітники?

на мою -колгоспники

3 сантиметри дуже маленька товщина для цементно піщаної стяжки, вся потріскається з часом. Якщо роблять досвідчені будівельники, то вони скрізь рівно зроблять без запитань. З такою товщиною я б наливними сумішами підлогу вирівняв

День добрий, почасти має рацію, те що ходити можна на слід день має рацію, тому що на слід день стяжку потрібно зачищати від нерівностей, а через 48 годин це складно зробити, то що не використовували армуючу сітку це погано, з часом трісне, 3 сантиметри це мінімальна товщина ЦПС і треба використовувати армуючу сітку, якщо по периметру не встановили демпферну стрічку, то взагалі справа погана, стяжка повинна бути рівною скрізь, плиточник потім довго матиме тих хто каже що під плитку можна не рівно криво косо! Скільки майстри беруть за квадрат стяжки якщо не секрет?

При укладанні плитки невеликі нерівності можна вивести клеєм, а під ламінат бажано рівно залити стяжку. Але нормальні працівники мають все робити рівно, а ваші халтурники.

Тобто щоб ситуацію врятувати (щоб не потріскалася через відсутність армування та стрічки по краях), потрібно залити наливну підлогу? Чи це марно? За скільки днів робити?

ті хто це говорить не профі, а просто самозванці

стяжка пескобетон повинна бути не менше 5 см завтовшки у вашому випадку треба зняти цю стяжку потім змонтувати теплу підлогу залити стяжку наливними підлогами бажано перевірений варіант не тріскаються, перепад по готовій стяжці повинен бути не більше 2 мм на 2м стяжку підлоги треба робити однаково рівно що під ламінат що під плитку плитка на рівну підлогу лягає на мінімальний шар клею відповідно в місці стикування ламінату з плиткою буде мінімальний перепад

Ліана, Вам все правильно здається! Якщо на укладку кахлю Ви б запросили мене, я б з Вас взяв ще раз за вирівнювання підлоги під плитку. Якщо плитку кладуть ті ж, хто робить Вам стяжку, то це вже їх гемор класти на криву підлогу.

1. Те, що робітники перед укладанням плитки, маючи можливість зробити стяжку рівно, по маяках, лінуються і не роблять рівну стяжку, говорить про те, що плитка буде викладена за технологією a la rus. Тобто не під гребінець (як на картинках), а “на шар” (покласти побільше коржів клею, довго стукати гумовим молотком і возити рівнем у всіх напрямках) Недоліки цього способу: зазвичай виконавці використовують клей не призначений для товстошарового укладання, неминуче залишаються порожнечі під плиткою, надлишок клею залишається на плитці та в швах, заважаючи якісній затирці. 2. Стяжку можна не армувати при дотриманні технології: 1-ий день знепилити основу, грунтування бетоно-контактом (покращує адгезію, рятує від візиту до сусідів знизу), монтаж маячків – шар не менше 30 мм, монтаж кромкової стрічки, монолітне укладання піскобетону всім приміщенні (дотримуючись пропорції суха суміш-вода, рекомендовані виробником), закрити вікна. 2-й день ранок затирання стяжки: пролити стяжку тонким шаром рідкого пескобетону (+цемент), зняти надлишки правилом, через півгодини затерти пластиковою (дерев’яною) теркою, далі не ходити. Третій день ранок початок експлуатації: застелити готову стяжку плівкою, а краще оргалітом (скотч, вартість питання 80 руб м.кв). 3. Висновки: під ламінат стяжка повинна бути рівна із затиркою (інакше між маяками буде “провисання”-усадка стяжки до 10 мм, що й повторить ламінат), під плитку стяжка має бути рівна із затиркою (швидке та красиве укладання плитки під гребінець, без використання рівня), тепла підлога працюватиме нормально, якщо на неї в процесі заливання не наставали жорстким взуттям і не ставили цебер.

Адже праві при монтажі плитки ще буде наноситися клей який і приховає всі нерівності. А ось під ламінат Потрібно більш рівну основу.

Немає будівельники не мають рації. По стяжці ходити дійсно не можна, і коли вони її заливали треба було по-перше проармувати і заливати її таким шаром краще по приміщеннях хотяби.

Здрастуйте ні вони не мають рацію стяжка повинна бути ідеально рівна що під плитку що і під ламінат але ходити можна 14 годин

Я б цих хлопців вивів на сходи та скинув звідти! Стяжка тонка для цпс і ще ряд питань, якими вам не варто забивати голову. У будь-якому разі в окремому приміщенні стяжка не повинна робитися частинами. Питання в іншому. Скільки вони за все просять?! Не хочу вас образити, але якщо ви одна з тих, хто хоче пошити сім шапок з однієї овчини і вибирали майстрів за принципом “хто дешевше”, то отримуєте рівно те, за що платите. Чудес не буває . Це вам скаже будь-який будівельник. А взагалі не дуже добре лізти у роботу інших людей! Будь-який фахівець, лікар або кухар ЦІН. тим, що він своя “техніка ” і думка і вона часом відрізняється від інших. Саме тому я не працюю з “сиротами” і любителями перевірити ще раз і вивчити “громадську думку”))) Удачі.

Так як треба робити, проблем взагалі-то ніяких немає. тим більше що потім цікаво і кахель робити.

Стяжка з пескобетону повинна бути не менше 5 см завтовшки (і то якщо з армуванням)3 см це замало, хоча якщо основа під стяжкою міцна, добре очищена від пилу і прогрунтована, можливо вона не відшарується від основи. Дурниці говорять що під плитку стяжка може бути будь-який нерівний. По нормальному плитка кладеться на клей під гребінець, тобто шар клею не надто товстий і рівномірний. При великих нерівностях доведеться вирівнювати плитку за рахунок збільшення шару клею (тобто буде перевитрата клею, який значно дорожчий за ЦПС) Так само ускладнюється робота плиточника. Та й взагалі що за розмови, що під плитку можна стяжку зробити погано і нерівно? А під паркет і ламінат стяжка просто повинна бути ідеально рівною, інакше фінішне покриття повторить усі нерівності і буде прогинатися під вагою людини і скрипіти. Ось гладкій стяжці бути не обов’язково, а рівною по площині обов’язково. Це легко перевірити довгим (2м) правилом чи рівнем. Покласти його на підлогу в різних напрямках і дивитися, щоб щілина не перевищила 1-2 мм. Особливо хрінова якщо будуть пагорби (на них правило гойдається) Невеликі западини теж погано але менш хрінова ніж пагорби. Ходити по стяжці можна, якщо вона досить затверділа і не залишається слідів і не руйнується при наступі.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator