Кролики не їдять сіно

Авторadmin

Кролики не їдять сіно

Сіно для кроликів: користь і особливості годівлі

Сіно для кроликів – це головна складова всього раціону. Вони люблять покопатися в травинках, вишукуючи найбільш смачні і корисні. Також саме цей корм сприяє розвитку розумових здібностей, вносить різноманітність в життя маленького звірка. При виборі сіна для кроленят необхідно звертати особливу увагу на його якість — поганий продукт може призвести до різних захворювань і нездужань тварини.

При щоденному вживанні сіна у кроликів налагоджується робота кишечника і шлунка, організм працює правильно і активно. Крім того, грубі корми допомагають відмінно сточувати зуби.

Сінна профілактична дієта для домашнього кролика

Якщо кролик відмовився їсти дуже тверду їжу, його можна посадити на смачну сінну дієту. Таким чином, він буде харчуватися тільки свіжим сіном. Правила такого харчування дуже прості:

  • Перші кілька днів. Необхідно знизити кількість їжі до мінімуму. Тільки сіно давати в незмінній кількості.
  • У наступні 2 дні виключіть звичний корм, залиште тільки трохи овочів і зелені. У тварини повинен бути постійний доступ тільки до сухим травичка.
  • Ще 3-4 дні сіно для кролика має залишатися головним блюдом. Якщо він їсть мало, запропонуйте зовсім трохи свіжої зелені. Можна експериментувати з різними добавками і марками. Наприклад, в заважайте сухі листочки.
  • Потім рекомендується знову повернутися до колишнього раціону.

З допомогою цього простого методу ви знайдете ідеальне поєднання смачної сіна та інших кормів.

Самостійна заготівля сіна: нюанси та поради

Яке сіно краще для кроликів в зимовий період? Про заготівлю різних трав для кролика необхідно подбати ще влітку. Для цього вам знадобиться лугове різнотрав’я, рослини з галявин, лісових галявин і околиць. Найкраще підготувати сіно з лугового різнотрав’я, де практично половину складають бобові рослини.

Також обов’язковим складовими гарного і корисного раціону тварин є такі рослини: конюшина, люцерна, кукурудза, пирій, ячмінь, подорожник, кульбаба, манжетка.

У степових районах можна підібрати різнотрав’я з гірких і пахучих трав: молочай, полин і тысячелетник. Не рекомендується зупиняти свій вибір на рослинах з болотистих ділянок, де ростуть кислі трави: осока, хвощ, щучка і канаркової трави. Кролики охоче їдять пижмо, щавель, осот польовий, таволгу, тимофіївку, мишачий горошок, шавлія, кінський щавель, очерет, а також лободу. Ви можете давати суріпицю, озимий ріпак до появи у нього насіння.

При заготівлі сіна на холодний період року необхідно враховувати те, що перевитрата трав кроликами може сягнути 30-40%, так як вони самі вибирають, що їсти в той чи інший момент.

Сушити підібрані рослини найкраще в тіні на спеціальних палях, які ставляться у вигляді огорожі, куреня або піраміди з метою кращого провітрювання. Готуючи сіно таким способом, можна швидко досягти бажаного результату, а в травах залишаться абсолютно всі корисні вітаміни.

Також існує ефективний метод підготовки рослин для кроликів під назвою сінаж. Для цього всю зібрану траву необхідно пров’ялити до вологості в 40-45%, законсервувати в подрібненому вигляді в хороших герметичних сховищах. В умовах повної відсутності повітря в сінажі не відбувається процесу бродіння і гнильного розпаду білків. Ваші кролики зможуть отримати відмінний корм, який мало чим відрізняється від зеленої літньої трави.

Встановлено, що в результаті звичайної сушіння і тривалого зберігання сіно втрачає приблизно 20-25% поживних речовин, які містяться у свіжих рослинах. При силосуванні ці втрати становлять 15-20%, а при методі сінажу – 8-12%.

Найкраще сіно для домашніх кроликів

Корм на основі бобових рослин є найбільш поживним і вітамінізованим. Їм рекомендують балувати самок в період годування малюків, так як воно лактокогонное. Але не варто робити його основним видом харчування, тому що однотипний раціон може викликати збої в налагодженій роботі організму кролика.

Крім того, якісне сіно багата клітковиною, яка необхідна для кожного травоїдного тваринного. Ніякі гранули і комбікорми не зможуть замінити висушеної трави. Сіно для кроликів є запорукою щасливого, довгого і безтурботного життя. При щоденному його споживанні у звірків нормалізується травлення, кал стає щільною і сухою. Зверніть увагу, що трави у маленького друга повинні бути досхочу і цілодобово.

Ідеальний спосіб – поєднання самостійно підготовленого і придбаного сіна. Звичайно, для вагітних і народили самок підбирати раціон треба окремо, максимально збагачуючи його вітамінами і корисними трав’яними добавками.

Ще один важливий нюанс: солома та сіно – це абсолютно різні речі. У першому випадку продукт не має харчової цінності. Годувати кролика соломою можна зовсім недовго і тільки при виниклої гострої необхідності.

У добу для дорослої тварини треба 300 г трав’яного збору, молодняку до трьох місяців – 100 г на малюка, від 3 місяців до півроку – 100-200 р.

Кролик не їсть сіно: причини, вирішення проблеми

Для того щоб з’ясувати, чому кролик не їсть сіно, варто для початку звернутися до професійного ветеринара. Необхідно точно з’ясувати, чи є у тварини захворювання кишкового тракту чи ні. Якщо діагноз підтвердиться, звичайно, варто відразу ж зайнятися лікуванням.

Ті ж захворювання кишечника можуть виникнути при поїданні кроликом вовни, особливо в сезон линьки або ж при низькій його активності: чим менше тварина стрибає і гуляє поза клітини, тим гірше працює його шлунок.

Якщо ваші кролики не їдять сіно, зверніть увагу на правильність їх складання раціону. На 90% він повинен складатися з якісного ароматного сіна, а решта – це інші сухі і соковиті корми. При порушенні встановленого балансу живлення починають виникати проблеми.

Головні вимоги до хорошого сену:

  • його колір повинен бути зеленим;
  • володіє приємним запахом;
  • відмінно висушене;
  • ніякої сінної пилу в упаковці;
  • травинки повинні бути нормальними по своїй довжині, а не нарізані.

Зверніть увагу, що у різних кроликів, найчастіше, самі різноманітні уподобання до сіна. Одним сподобаються грубі травинки, а іншим – м’якше і в різних комбінаціях. Поспостерігайте за звичками і харчуванням тварин, тоді ви зможете дати їм саме те харчування, яке буде корисним і смачним.

Що їдять кролики: чим годувати в домашніх умовах для початківців

Перш ніж купити корми, необхідно з’ясувати, що їдять домашні кролики і чим їх можна годувати. Основна їжа цих тварин – зелена соковита трава, крім отруйних рослин. Взимку переходять на сіно та овочі. Кролики швидко видужують, якщо їм дають зернові суміші, варену картоплю, вологі мішанки. Ослабленим тваринам додають у корм вітаміни та премікси або роблять ін’єкції імунокоректорів.

Види кормів для кролика

Кролиководи знають, що на одному сіні та траві кроликів не виростиш. Тварин необхідно годувати ще й зерном, овочами, давати їм комбікорм, вітамінні та мінеральні добавки.Різні види кормів дають кроликам щодня, у певних пропорціях. Раціон складають таким чином, щоб тварини отримували максимум корисних речовин і при цьому не мали проблем із травленням.

Грубі корми

Це сіно, солома, підлога, гілки дерев, сінне або трав’яне борошно. Грубий корм дають кроликам переважно в зимовий період. Щоправда, гілки дерев повинні бути присутніми в раціоні цілий рік. Сено – це джерело різних вітамінів, зокрема Д. Цінність такого корму незаперечна. Сіно має бути заготовлене в момент цвітіння або колосіння та висушене на сонці. Найбільше користі від конюшини, люцерни, лугових злакових трав. Добова норма сіна для дорослих (молодих) кроликів – 300 (100) грам.

Солому на корм тварин використовують рідко. Якщо і дають, то тільки горохову, вівсяну чи ячмінну. Солома переважно йде на підстилку.

Круглий рік тваринам рекомендується давати гілковий корм (1-2 гілки на день).Це чудовий засіб для сточування різців та поповнення організму вітамінами. Кролики із задоволенням гризуть гілки яблуні, груші, ліщини, винограду, липи, дуба, хвойних порід дерев. Небажано давати тваринам гілочки берези, бузини, вовчого лика, а також вишні, абрикосів та інших кісточкових.

Зелені корми

Це свіжі трави, гілки з листям, бадилля овочів (моркви, брюкви, буряків). Зелені корми – основа раціону у літній період. Добова норма свіжих трав – 500-1500 грам (залежно від віку). Бурякового бадилля дають близько 50-200 грам на добу.

Кроликів рекомендується годувати кропивою, ромашкою, подорожником, конюшиною, люцерною, горохом. Тварини із задоволенням їдять свіжоскошені зелені злакові трави та культури: жито, пшеницю, овес, кукурудзу. Не рекомендується давати білену, лютики, хвощ, дурман, молочай, беладонну.

Концентрати

Це комбікорм, зерно, макуха, шрот, висівки, січка. Кроликів можна годувати такими злаковими культурами: пшеницею, кукурудзою, ячменем, вівсом. Зернові злаки дають у подрібненому вигляді. Кролики, особливо молодняк, погано перетравлюють цілі зерна.

Залежно від віку тваринам дають 50-150 грам зерна на добу, шроту або макухи – 20-100 грам, комбікорми – 100-200 грам. Кроликів, в основному, годують зерновими сумішами, тобто подрібненою пшеницею, вівсом, кукурудзою в рівних пропорціях.

Тварини із задоволенням їдять жовтий горох, білі боби, сою, насіння соняшника та гарбуза. Бобові зерна теж дають кроликам у подрібненому вигляді. Добова норма бобових – 20-50 грам, насіння соняшника – 10-20 грам.

Соковиті корми

Це овочі, коренеплоди, баштанні, силос.Тварини із задоволенням їдять капусту, ріпу, моркву, гарбуз, буряк, кабачки, кавуни, брукву. Норма на день – 100-600 грам (залежно від віку). Кроликам можна давати варену картоплю. Добова норма – 50-100 грам. На зиму тваринам заготовляють силос із зелених стебел кукурудзи. Норма – 100-300 грам на добу.

Вітаміни та мінерали

Це вітамінні препарати («Чиктонік», «Продевіт») та мінеральні добавки, сольові камені («Чика»), які продаються у ветеринарних аптеках та зоомагазинах. Вітаміни дають кроликам із 30 дня життя. Препарати додають у воду для пиття або корм. Ослабленим тваринам рекомендуються ін’єкції вітамінів («Гамавіт», «Е-селен»).

Специфіка годування в різні пори року

Основний корм для кроликів – це свіжа зелена трава. Щоправда, узимку доводиться годувати тварин сіном. У холодний сезон, замість зеленої трави, їм дають більше соковитих кормів (овочів).

У літній період

Влітку кроликам можна давати до 1,2 кг зеленої трави на добу. Для поповнення організму білками та вуглеводами тварин годують зерновою сумішшю (100 грамів на день). Вітаміни кролики отримують ще й з моркви, гарбуза, буряка, капусти (близько 200 грамів на добу).

У зимовий період

Взимку, замість соковитої трави, кроликам дають сіно (близько 300 грамів на добу). У цей період рекомендується годувати тварин, в основному, овочами (гарбуз, капуста) та різними коренеплодами (морква, буряк). У раціоні повинні бути комбікорми або зернові суміші (120 грам на день). Рекомендується давати пророщене зерно, хвойні гілочки, вітамінні препарати, премікси. Добова норма овочів – до 500 г.

Правила годівлі та режим харчування

Раціон та норма кормів залежать від віку та фізіологічних особливостей організму тварин. Маленьких кроленят годують 5 разів на добу, дорослих – 2 рази взимку та 3 рази влітку. Нічний відпочинок – 10-12 годин. Напувають тварин – 1-2 рази на добу (у перерві між годуваннями).

У період спокою

У стані фізіологічного спокою кролики абсолютно невибагливі до корму. Щоправда, це не означає, що тварин можна годувати абияк. Кроликам потрібні різноманітні корми, але у меншій кількості. Тваринам дають 600 г на день соковитої трави або 200 г сіна, 80 г зернової суміші, 300 г овочів. Якщо необхідно швидше відгодувати кроликів, їм дають більше подрібненого зерна, готують вологі мішанки з вареної картоплі та пропарених злаків.

У період підготовки до злучки

Коли тварин готують до спарювання, їх раціон збагачують вітамінними кормами або аптечними вітамінами. Кроликів годують зеленими травами, морквою, буряком, пророщеним зерном, бобовими. У корм додають м’ясо-кісткове або рибне борошно, риб’ячий жир.

Сукрольних кролиць

Вагітних кролів годують легкими кормами, багатими на вітаміни та мінерали.У цей час в утробі самки розвивається плід, а організм готується до лактації. Влітку кролиць годують свіжою травою, коренеплодами, зерновими сумішами, взимку дають сіно, проросле зерно, картопляно-зернові мішанки та більше овочів. Обов’язково в корм додають риб’ячий жир, м’ясо-кісткове борошно, сіль і вітамінні препарати.

У період підсмоктування

Коли самки годують кроленят молоком, їх самих потрібно годувати такими кормами, які сприяють молокоутворенню. Тварини дають більше соковитих зелених трав, взимку їх замінюють коренеплодами. Крольчихи люблять картопляну солону або зернову мішанку з дрібно нарізаною кропивою, тертою морквою, гарбузом, буряком. У клітці обов’язково має бути свіжа вода для пиття.

Чим годувати для швидкого зростання та набору ваги

Залежно від віку кожній тварині потрібна своя дієта. Кролики першого місяця життя харчуються, переважно, материнським молоком.Влітку на 30 день, а взимку на 45 день кроленят відлучають від матері. Молодняк переводять на самостійний корм. Спочатку їм дають підсушену траву, потім – свіжу. Зелений соковитий корм може викликати проблеми із травленням та здуття. До свіжої трави молодняк привчають поступово. У селі кроликів годують тим, що росте на лузі або на городі. Тварини із задоволенням їдять трави, овочі, бадилля. Взимку їх годують сіном, зерном, коренеплодами.

Зернові суміші готують своїми руками. Тваринам дають у рівних пропорціях подрібнені зерна пшениці, ячменю, вівса, кукурудзи. Спочатку кроликів привчають до зерна, тобто дають 10-20 г на добу. Норма на день для дорослої тварини – не більше 150 грам. Від зерна кролики швидко ростуть і видужують. Тварини добре додають у вазі, якщо їм дають варену картоплю (не більше 50-100 грамів на добу), насіння соняшнику або гарбуза (10-30 грамів на день), хліб (раз на тиждень 50-100 грамів).

У промислових масштабах кроликів, переважно, годують зеленою травою, сіном та комбікормом. У домашніх умовах тваринам можна приготувати вологу мішанку. Її роблять із вареної картоплі з додаванням кісткового борошна, комбікорму, дрібно нарізаної кропиви. Навіть для кролівників-початківців не складе труднощів приготувати мішанку з тертого гарбуза або буряка, змішаного з розпареним дробленим зерном. Взимку такий корм дають у теплому вигляді.

Важливо! Новий корм вводять у раціон поступово, з кожним разом збільшуючи дозу. Залишки їжі прибирають із годівниці щодня. Щоб уникнути харчових розладів заборонено годувати кроликів гнилими, запліснілими, прокислими кормами.

Чим не можна годувати

Кроликам заборонено давати в їжу мак, молочай, лободу, мелісу, м’яту, дурман, сон-траву та інші отруйні трави. Буряком годувати можна, але тільки білим (кормовим або цукровим), але не червоним.Не можна звірам давати гілки бузини, абрикоса, черемхи. Картопля можна, але лише у вареному вигляді. Заборонено годувати тварин томатним та картопляним бадиллям, цибулею та часником, м’ясом, молоком, цукром.

Хліб особливої шкоди не принесе, але може призвести до ожиріння. Не дають тваринам деякі злаки: рис, пшоно, просо, жито. Не рекомендується годувати кроликів зеленим горошком та чорними, червоними бобами.

Що їдять кролики в природі

Зайці та кролики на волі влітку їдять траву, зелене листя, молоді пагони, взимку – сухе сіно, кору та гілки дерев. Раціон цих тварин складається із рослинної їжі. Влітку звірі часто набігають на поля фермерів, поїдають злаки, овочі. Тварини їдять усе, що знаходять у лісі: насіння шишок, ягоди малини, горобини, шипшини, кору молодого ракітника, осики.

Про автора

admin administrator