Медові стільники можна їсти

Авторadmin

Медові стільники можна їсти

Зміст:

Чи можна їсти стільники? Переваги, використання та небезпеки

Споживання стільників – це спосіб насолодитися плодами праці бджіл. Це може принести користь здоров’ю, від меншого ризику інфікування до більш здорового серця та печінки.

Однак вживання меду прямо з стільника також може становити певні ризики.

У цій статті розглядаються використання, користь і небезпека стільникового меду.

Що таке стільниковий мед?

Стільники – це природний продукт, виготовлений медоносними бджолами для зберігання меду та пилку або для укриття своїх личинок.

Він складається з ряду шестикутних комірок, побудованих з бджолиного воску, які зазвичай містять сирий мед.

Сирий мед відрізняється від комерційного меду тим, що він не пастеризований і не фільтрований.

Стільники також можуть містити прополіс та інші продукти бджільництва, які самі по собі мають потенційну користь для здоров’я. Однак вони, ймовірно, будуть знайдені лише в невеликих кількостях (, ).

Ви можете з’їсти весь стільник, включаючи мед і воскові комірки навколо нього.

Сирий мед має більш текстуровану консистенцію, ніж фільтрований мед. Крім того, воскові клітини можна жувати як жуйку.

Резюме

Стільники – це натуральний продукт, виготовлений бджолами для зберігання личинок, меду та пилку. Можна їсти всі стільники, включно з восковими комірками та сирим медом, який у них міститься.

Багатий певними поживними речовинами

Стільниковий мед багатий вуглеводами та антиоксидантами. Він також містить сліди кількох інших поживних речовин.

Його основним компонентом є сирий мед, який містить невелику кількість білка, вітамінів і мінералів, але на 95-99% складається з цукру та води (, ​​).

Оскільки він не був оброблений, він містить такі ферменти, як глюкозооксидаза, які надають меду антимікробні та антибактеріальні властивості.

Ці ферменти руйнуються під час нагрівання та фільтрації, які використовуються для обробки більшості комерційного меду ().

Крім того, сирий мед менш імовірно забруднений підсолоджувачами, такими як кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози, а також, як правило, містить більше антиоксидантів, ніж оброблений мед (, , ).

це корисні рослинні сполуки, які зміцнюють здоров’я, зменшують запалення та захищають ваше тіло від хвороб. Їх рівень може бути в 4,3 рази вищим у сирому меді, ніж у обробленому (, , , ).

Поліфеноли є основним типом антиоксидантів у меді. Дослідження показують, що вони можуть допомогти знизити ризик діабету, деменції, серцевих захворювань і навіть деяких типів раку ().

Соти також містять бджолиний віск, який забезпечує корисні для серця довголанцюгові жирні кислоти та спирти. Ці сполуки можуть допомогти знизити рівень холестерину (,).

Резюме

Сирий мед і бджолиний віск є двома основними компонентами сот. Сирий мед багатий ферментами та антиоксидантами, а бджолиний віск містить довголанцюгові жирні кислоти та спирти, які можуть принести користь вашому самопочуттю.

Може сприяти здоров’ю серця

Стільниковий стіл може посилити ваші .

Дослідження показують, що довголанцюгові жирні кислоти та спирти, що містяться у бджолиному воску, можуть знизити високий рівень холестерину в крові, фактор ризику серцевих захворювань.

Наприклад, в одному огляді зазначено, що спирти бджолиного воску можуть допомогти знизити рівень «поганого» холестерину ЛПНЩ до 29%, одночасно підвищуючи рівень «хорошого» холестерину ЛПВЩ на 8-15% ().

Однак дослідження в цьому огляді використовували високі рівні ізольованих спиртів, отриманих із бджолиного воску, що робить незрозумілим, чи малі кількості бджолиного воску в сотах спричинятимуть такий же ефект.

Тим не менш, сам мед може мати таку ж здатність знижувати рівень холестерину (, , , ).

В одному невеликому дослідженні учасники отримували 70 грамів цукру або меду на день. Через 30 днів у тих, хто вживав мед, рівень «хорошого» холестерину ЛПВЩ підвищився на 3,3% і знизився рівень «поганого» холестерину ЛПНЩ на 5,8% ().

Крім того, заміна цукру на мед також може допомогти до 19% (, , , , ).

Крім того, антиоксиданти в меді можуть допомогти розширити артерії, що ведуть до вашого серця. У свою чергу, це може збільшити кровотік і знизити артеріальний тиск, потенційно знижуючи ризик утворення тромбів, серцевого нападу та інсульту (, ).

Резюме

Стільниковий мед може принести користь вашому серцю, збільшуючи кровообіг і «хороший» холестерин ЛПВЩ, одночасно знижуючи артеріальний тиск, тригліцериди та «поганий» холестерин ЛПНЩ.

Може захистити від інфекцій

Стільниковий мед може підвищити здатність вашого організму боротися з певними бактеріями та грибками.

Наприклад, дослідження в пробірках показують, що екстракти бджолиного воску можуть забезпечувати захист від патогенних грибів і бактерій, в тому числі Staphylococcus aureus, Candida albicans, Salmonella entericaE. палички (, , ).

Мед також відомий своїми протимікробними властивостями. Дослідження показують, що це може допомогти проти кишкових паразитів Лямблії лямблії

Однак для підтвердження цих ефектів необхідні дослідження на людях.

Резюме

Стільниковий мед може зміцнити захист вашого організму від грибків і деяких типів хвороботворних бактерій. Це також може допомогти захистити ваш кишечник від певних паразитів. Однак потрібні додаткові дослідження на людях.

Може зменшити кашель у дітей

Стільниковий мед також може допомогти зменшити кашель у дітей.

Діти схильні до інфекцій верхніх дихальних шляхів, які можуть викликати кашель. Дослідження показують, що мед може допомогти придушити цей кашель ().

В одному дослідженні вживання лише 1/2 чайної ложки (2,5 мл) гречаного меду за 30 хвилин до сну було більш ефективним, ніж сироп від кашлю, у зменшенні дискомфорту від кашлю у дітей.

Група дітей, які отримували гречаний мед, а також ті, які отримували сироп від кашлю або взагалі нічого ().

Стільникові, ймовірно, пропонують такі ж переваги, оскільки вони багаті медом.

Тим не менш, мед містить спори C. ботулінічний бактерії, які можуть завдати шкоди маленьким дітям. З цієї причини мед або стільники не можна давати дітям до 12 місяців (, ).

Резюме

Стільниковий мед багатий медом, який може допомогти зменшити кашель у дітей. Однак не можна давати його дітям до року через ризик зараження ботулізмом.

Потенційна альтернатива цукру для людей з діабетом

Хорошою альтернативою цукру для хворих на цукровий діабет може стати мед.

Частково це пояснюється тим, що мед набагато солодший за цукор, тому для досягнення того самого рівня солодкості потрібна менша кількість. Крім того, мед підвищує рівень цукру в крові менше, ніж рафінований цукор ().

Тим не менш, мед все ще підвищує рівень цукру в крові, тому людям з діабетом не слід споживати його занадто багато.

Крім того, спирти, що містяться у бджолиному воску, можуть допомогти зменшити кількість бджолиного воску, захворювання, яке сприяє підвищенню рівня цукру в крові.

Невелике дослідження за участю людей з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП) – захворюванням, при якому накопичується жир у печінці, що часто супроводжується резистентністю до інсуліну – виявило, що спиртові екстракти бджолиного воску знижують рівень інсуліну на 37% ().

Ці нижчі рівні інсуліну можуть свідчити про знижену резистентність до інсуліну, що також може принести користь людям із .

Майте на увазі, що потрібні якісніші дослідження.

Резюме

Стільниковий мед підвищує рівень цукру в крові менше, ніж рафінований цукор. Крім того, сполуки, знайдені в сотах, можуть допомогти зменшити резистентність до інсуліну, але потрібні додаткові дослідження.

Може покращити роботу печінки

Соти також можуть сприяти .

Під час 24-тижневого дослідження спиртову суміш бджолиного воску щодня давали людям із захворюваннями печінки. Примітно, що 48% людей у ​​групі бджолиного воску повідомили про зменшення симптомів, таких як біль у животі та нудота, порівняно з лише 8% у групі плацебо.

Крім того, функція печінки нормалізувалася у 28% людей, які отримували спирт з бджолиним воском, у порівнянні з жодним у групі плацебо ().

Хоча ці результати здаються багатообіцяючими, незрозуміло, скільки стільникового меду ви повинні споживати, щоб отримати ті ж переваги. Тому необхідні додаткові дослідження на людях, перш ніж можна буде зробити переконливі висновки.

Резюме

Спирти бджолиного воску, що містяться в сотах, можуть покращити функцію печінки та зменшити симптоми у людей із захворюваннями печінки. Однак необхідні подальші дослідження.

Як ним користуватися

Стільниковий мед можна вживати різними способами.

Хоча ви можете їсти його як є, він чудово підходить для теплого хліба чи англійських кексів. Стільниковий мед також можна використовувати як підсолоджувач у домашніх десертах – або на млинцях, вівсянці чи .

Деякі люди також можуть насолодитися шматочком меду в салаті або разом із фруктами, холодним м’ясом чи зрілими сирами.

Швидше за все, ви знайдете стільники в місцевому магазині здорової їжі або на фермерському ринку, хоча ви також можете придбати його в Інтернеті.

Вибираючи стільники, майте на увазі, що чим темніший мед, тим багатший у ньому корисними сполуками, такими як антиоксиданти (, ).

Стільник можна зберігати при кімнатній температурі. Чим довше ви його зберігаєте, тим більша ймовірність, що він кристалізується, але його кристалізована форма залишається їстівною.

Резюме

Стільниковий мед можна використовувати як підсолоджувач або подавати як гарнір до різноманітних страв. Ви, ймовірно, знайдете стільники на місцевому фермерському ринку, і вам слід зберігати їх при кімнатній температурі.

Потенційні небезпеки

Стільниковий мед зазвичай вважається безпечним для споживання.

Однак, оскільки він містить мед, він ризикує бути забрудненим C. ботулінічний спори. Вони особливо шкідливі для дітей віком до 12 місяців (, ).

У деяких випадках вживання великої кількості стільника може спричинити закупорку шлунка ().

Щоб мінімізувати ризик цього, можливо, краще уникати щоденного споживання великої кількості стільників або просто випльовувати воскові клітини.

Крім того, люди з алергією на бджолину отруту або пилок можуть бути обережними, вживаючи стільниковий мед, оскільки це може викликати алергічну реакцію ().

Важливо також відзначити, що, незважаючи на численні потенційні переваги, стільниковий мед містить дуже багато цукру, тому найкраще їсти його в помірних кількостях.

Резюме

Вживання невеликої кількості стільника зазвичай вважається безпечним. Однак ви не повинні давати його своїй дитині або їсти, якщо ви вагітні через ризик ботулізму. Оскільки в меді багато цукру, також краще не їсти занадто багато стільників.

Суть

Стільниковий мед — натуральний продукт бджільництва, що складається з воскоподібних шестикутних комірок, які містять сирий мед.

і його гребінець їстівні та забезпечують багато переваг для здоров’я, наприклад, борються з інфекціями та покращують здоров’я серця. Стільниковий мед також може підвищити функцію печінки та служити рішенням для людей з діабетом.

Тим не менш, стільники зберігають високий вміст цукру, тому його слід споживати в помірних кількостях.

Медові стільники: користь і шкода, як правильно отримати і їсти

Стільниковий мед вважається природним джерелом бджолиної продукції, тому що на нього не надають жодних сторонніх впливів (перегонки, пресування).

Він містить компоненти: нектар, віск (застосовується бджолами для відбудови осередків), маточне молочко, пергу, пилок. Разом ці елементи виявляють максимальні корисні властивості.

  • консистенція бджолиного продукту – рідка, трохи тягуча;
  • запах, смак – сильні, медові, із солодкуватим ароматом, змінюються залежно від виду медоносу;
  • колір осередків – від світло-жовтого до білого відтінку, може бути золотистим, коричневим;
  • зовнішній вигляд – стільники вкриті зверху забрусом (восковими платівками, печаткою), що говорить про повне дозрівання;
  • процес зацукровування – тривалий через високий вміст прополісу, який виявляє властивості консерванту;
  • стійкість при зберіганні – гарна, продукт бджолиний довго залишається свіжим, ароматним.

Відмінні риси говорять про збереження природної цілющості, смаку, аромату, що максимально розкриває натуральні властивості продукту. Стільниковий мед показує працьовитість бджіл.

Користь та вживання меду в стільниках

У осередках сот знаходяться частинки пилку, перги, прополісу. Пилок та перга – це природні полівітаміни, а прополіс – природний антибіотик.

  • Інші корисні властивості продукту:
  • підвищує імунітет;
  • нормалізує роботу ШКТ;
  • корисний для лікування захворювань дихальних шляхів;
  • підвищує гемоглобін;
  • знижує рівень холестерину у крові;
  • допомагає при грипі та застуді.

Наявність медогонки робить процес відкачування меду швидким та ефективним, але за наявності необхідних знань та терпіння, можна без проблем виконати це завдання вручну та забезпечити свою сім’ю смачним, а головне: корисним продуктом харчування.

Склад та калорійність

Соти з медом наповнені різними компонентами, що утворюються внаслідок діяльності комах:

  • прополіс – вміст становить близько 10%, основні цілющі властивості, що застосовуються людиною – усунення запальної реакції, згубне вплив на бактерій, грибків;
  • віск – займає до 50% компонентного складу, при запечатуванні в комірки залишається чистим;
  • перга – нижній шар у стільниках, отриманий шляхом пресування пилку комахами. В одному осередку міститься до 150 мг квіткових зерен. Згори перга покривається медовим продуктом.

Ці складові визначили багатство хімічного складу, представленого такими компонентами:

  1. Вуглеводами (фруктовий цукор, глюкоза) – від 75 до 82%. Чисті цукри – до 0,1%.
  2. Білками – до 5%, що вважається найвищим показником для бджолиного продукту.
  3. Амінокислотами, ферментами, органічними та жирними кислотами.
  4. Вітамінами – тіамін, рибофлавін, піридоксин, фолієва, аскорбінова, пантотенова, нікотинова кислоти.
  5. Мікроелементами – фтор, цинк, марганець, йод, залізо, мідь.
  6. Мікронутрієнтами – калій, магній, натрій, кальцій.

Відзначено, що корисні речовини стільникового нектару представлені у більшій кількості, ніж відкачений медовий продукт. Це робить його більш прийнятним для лікувальних цілей, що підтверджується рекомендаціями лікарів.

Мед, що реалізується в стільниках, виявляє середню калорійність – на 100 грамів припадає 324-327 кілокалорій (1340 кілоджоулів). Це становить 16% середньої добової норми.

Користь меду в стільниках

Завдяки численному та різноманітному складу стільниковий нектар виявляє такі профілактичні, лікувальні властивості:

  1. Заповнення енергетичних запасів. При інтенсивних розумових, фізичних навантаженнях, після оперативного втручання чи тяжкої хвороби вживання бджолиного нектару відновить сили, поверне тонус. Це відбувається через повноцінне засвоєння поживних речовин (вуглеводів, протеїнів), вітамінів, мінералів.
  2. Захист ротової порожнини. Основні характеристики – гальмування запальних процесів на слизовій оболонці; загоєння дрібних ран; зміцнення ясен, зубної емалі; очищення від нальоту; запобігання розвитку зубного каменю, карієсу.
  3. Цілющість прополісу. Бджолиний клей виявляє ранозагоювальні, протизапальні, антибактеріальні якості. Застосовуються при захворюваннях різних систем та органів.
  4. Користь безпосередньо стільникового нектару. Він вважається природним антисептиком. До інших благотворних властивостей відносять активізацію обмінних процесів, підвищення тонусу, бактерицидність. Стільниковий мед допомагає загоювати рани або виразки, очищати від шлаків, токсинів, покращує склад крові.
  5. Омолоджуючий ефект, що відновлює. Застосовується для здоров’я шкіри волосся. Корисні компоненти живлять клітини, приводять у норму роботу сальних залоз, волосяних фолікулів, зволожують шкіру.

Цілющість медового продукту не обмежується перерахованими властивостями, тому що кожен компонент багатий своїми корисними якостями. У комплексі вони виявляють сприятливий ефект, що значно перевищує корисність чистого нектару.

При яких захворюваннях застосовується

Користь стільникового меду визначила його застосування у медицині. Він допомагає при багатьох захворюваннях – від проблем у порожнині рота до лікування шкірних ушкоджень.

  • Хвороби ротової порожнини, зокрема стоматологічні. Поширені – пародонтоз, каріозні утворення, стоматит, тонзиліт, гінгівіт. Медові стільники допомагають боротися з відкладеннями нальоту, зубного каменю.
  • Зниження захисних сил організму. Відбувається це з різних причин: нещодавно перенесена хвороба, травма чи операція; генетична схильність; постійний стрес. Вживання ніздрюватого нектару зміцнить імунну систему, особливо він корисний дітям, але за відсутності протипоказань.
  • Інтоксикація. Викликають її різні чинники. Віск, що становить половину всіх речовин, активно виводить із організму шлаки, токсини, продукти розпаду. Він виступає абсорбентом, каталізатором відновлення.
  • Запалення органів дихання. Стільниковий мед допомагає в лікуванні та профілактиці риніту, ларингіту, трахеїту, бронхіту, пневмонії, плевриту. Однак у цих ситуаціях бджолиний нектар виступає як допоміжний засіб.
  • Шкірні ушкодження (рани, травми, опіки, обмороження). Це зумовлено здатністю посилювати регенерацію клітин, тканин. Ефект особливо помітний при ранах після операцій, які довго затягуються.
  • Порушення у роботі нервової системи. Стрес, емоційна перевтома, безсоння, депресія – проблеми, з якими успішно справляється мед у стільниках. Регулярне вживання також підвищить настрій, додасть сили.
  • Хвороби серця, судин. Високий вміст глюкози покращує роботу м’язів серця. Стільниковий нектар також посилює кровопостачання органу, нормалізує кров’яний тиск, знімає головний біль, запаморочення. Після інфаркту інсульт допомагає швидше відновитися.
  • Порушення у роботі органів травлення. Корисні речовини зменшують запалення, допомагають загоюватися виразкам при їх появі на стінках шлунка, кишечника. Вони позитивно впливають на роботу печінки, жовчного міхура, проток.
  • ГРВІ, застуда. Комірчастий нектар – ефективний засіб у боротьбі з вірусними, респіраторними, простудними захворюваннями. Головна роль відводиться профілактиці. Він допомагає зміцнити імунітет, особливо важливо для дітей.
  • Захворювання очей. Мед у стільниках – стерильний продукт, тому він добре підходить для лікування очних патологій. Необхідно лише розвести нектар чистою водою та закапати. Це допоможе при кон’юнктивіті, катаракті.

Як дістати мед із сот у домашніх умовах

Іноді необхідно дістати нектар із сот, процес цей важкий. У домашніх умовах поширено три методи:

  1. Сіто. Зняти з стільникового блоку забрус, покласти осередки на сито, яким накрита підготовлена ​​ємність. Через 5 годин нектар акуратно стіче.
  2. Медогонка. Метод широко поширений у пасічників. Пристосування нагадує центрифугу. При підвищеному тиску відбувається відділення тягучої рідини, комірки у своїй залишаються.
  3. Пресування. Як пристосування підійде віджим для фруктового соку.

Однак рекомендується, є солодку рідину разом із стільниками, тоді корисні речовини збережуться у максимальних кількостях.

Процес проціджування

При відкачуванні в мед потрапляють частинки воску, перги та інше сміття, яке важливо видалити. І тому проводиться фільтрація продукту. Для невеликих господарств цілком достатньо подвійного сита. Верхнє сито представлене осередками з діаметром 1,8 х0, 7 мм, нижнє – дрібніше, з діаметром 0, 2х0, 12 мм. Вони вставляються один в одного і закріплюються на різних діаметрах ємностях.

Очищення меду від домішок

Для проведення безперервного процесу проціджування краще купувати два сити, тому що віск може засмічувати інвентар. Поки одне сито очищатиметься, з другим можна працювати.

На замітку. Потрібно кожне сито витягти. Частини воску сита, що застрягли, слід видалити скребком і помістити в друге, щоб залишки меду стекли.

Набагато зручніше взяти у спеціальному магазині вирви із ситом.

Отвір, що перекривається знизу, дозволить вести контроль над заповненням ємності медом. Вгорі такого інструменту розташовується подвійне сито, яке запобігає попаданню сторонніх домішок усередину вирви.

Фільтр для меду

Ці два описані пристрої підходять, щоб видобувати мед на невеликих пасіках, для великих виробничих бджолярних ферм вони не вигідні, оскільки процес фільтрації з їх використанням дуже повільно.

На замітку. На великих виробничих пасіках використовуються спеціальні пристрої, які отримали назву сито Лунцера. В основі його конструкції лежить два циліндричні сити, які вставляються у велику ємність. Після її заповнення чистий мед можна злити та продовжити видобувати продукт бджільництва. Як очистити стільники від меду з їх допомогою, докладно описано в доданій до пристосування інструкції.

Як видно, організувати процес вигонки та фільтрації меду нескладно навіть за відсутності спеціальних пристроїв. Щоправда, використання підручних засобів у бджільництві уповільнить процес отримання цінного продукту, тепер зрозуміло, як дістати мед із сот у домашніх умовах.

Стільниковий мед – це найчистіший і найкорисніший продукт бджільництва. Він не контактував із металевими поверхнями під час відкачування. А це означає, що збереглися всі цілющі властивості у первозданному вигляді. Але бувають випадки, коли виникає питання – як відокремити мед від сот у домашніх умовах. Наприклад, діти можуть відмовлятися вживати їх у такому вигляді. Тоді є необхідність виконати певні маніпуляції з відділення нектару від воску.

Як правильно їсти мед у стільниках

Якщо людина жодного разу не стикався з цим продуктом, його цікавить головне питання: «Як вживати мед, що знаходиться в стільниках?». Основний спосіб – пережовування. Від блоку з осередками відрізають маленький брусок, поміщають у рот і жують як жуйку. Спочатку шматок буде твердим, але згодом розм’якне, втратить насолоду.

Чи можна ковтати віск, що залишився після пережовування, – важливе питання. Лікарі не забороняють, проте радять не зловживати. Віск не розчиняється у шлунку, тому при поїданні його у великих кількостях може статися заворот кишок або непрохідність.

Норма вживання стільникового нектару – для дорослих 100 г на день (8 кг на рік), для дітей – 40 грамів. При цьому вся кількість ділять на 3 прийоми.

Процес відокремлення меду від воску

Відокремлювати компоненти сот можна за допомогою марлі, можна використовувати швидший спосіб, який допоможе зібрати віск і заготовити його для подальшого застосування. Адже це також цінний продукт, який можна використовувати у народній медицині чи косметології.

Деякі бджолярі відокремлюють їх один від одного з використанням пароварки.

На замітку. У складі стільників, крім меду та воску, присутні інші продукти життєдіяльності бджіл, а також різні частинки. Щоб отримати чистий мед та віск без цих домішок, подібний спосіб – найкращий варіант.

Для відокремлення меду від воску та інших частинок вручну знадобляться:

  • пароварка;
  • деревяна ложка;
  • ємності;
  • фільтр з грубою та дрібною сіткою.

Відділення меду від воску за допомогою пароварки

Процес викачування цим способом виглядає так:

  1. Стільники виймаються з рамок і подрібнюються.
  2. Суміш нагрівається у пароварці до температури 60 градусів, маса перемішується дерев’яною ложкою.
  3. Мед важчий і опуститься на дно, віск підніметься нагору. Його слід зняти дерев’яною ложкою та розмістити у контейнері.
  4. Після того, як віск затвердіє, його обмивають від залишків липких ласощів під проточною водою.
  5. Щоб очистити від інших домішок, медову масу слід пропустити через сито з грубою металевою сіткою, потім повторно через дрібну.

Виробництво стільникового меду

Під час виробництва пасічники враховують 2 правила для отримання меду високої якості:

  • сила, здоров’я, продуктивність бджолиного сімейства;
  • правильна конструкція вулика для забезпечення багатого хабара.

Бджолярі ретельно вивчають медоноси, час цвітіння, погодні умови, клімат. Ці чинники впливають на хабарів. Наприклад, восени він буде більше схильний до зацукрування, ніж влітку.

Для виробництва застосовуються соторамки, вкриті вощиною, де бджоли вирощують осередки, заповнюють їх нектаром. Ці пристрої прямокутні, зазвичай з дерев’яних планок. Вощина необхідна для швидкого відновлення сотів. Вона є восковою лист з продавленими осередками.

Для продажу бджолярі розрізають стільникові блоки, тому вони втрачають цілісність, а бджолиний продукт витікає, що не додає переваг товарного вигляду. Тоді рекомендується використовувати мінірамки, які дозволять отримувати стільниковий медичний порційно, без порушення цілісності.

Як витягти мед із сот?

Існує кілька способів, як відокремити мед від воску. Вибір методу залежить від обсягу рамок з медом та персональних можливостей. При великому обсязі не обійтися без спеціального пристрою — медогонки. А за невеликої кількості апіпродукту можна скористатися підручними засобами.

Як відкачати мед без медогонки?

Без медогонки використовується спосіб пресування. Відділення меду, воску таким методом займає чимало часу. Слід вирізати стільники з дерев’яних рамок, подрібнити, помістити в ємність. За допомогою дерев’яної товку медові стільники розминають, потім поміщають на сито. Віджатий мед стікає в ємність, віск, що залишився, можна промити, висушити. З нього виходять чудові домашні свічки.

Викачування медогонкою

За наявності медогонки процес відкачування значно спрощується і займає набагато менше часу. Стільники витягають з рамок, зрізають верхню печатку ножем або проколює спеціальною щіткою, і закріплюють у медогонку. При включенні механізму розкручуються рамки. Під дією відцентрової сили нектар вилітає із сот, після чого стікає по стінках вниз.

Внизу медогонки є спеціальний отвір для витікання меду. Як правило, на виході встановлюють велике сито для проціджування відкачаних ласощів. Таким чином, нектар проходить очищення від великих включень (личинок, бджіл, перги). Потім отримані ласощі піддаються відстоюванню. Це необхідно для того, щоб випливли всі дрібні частинки воску. Верхній шар меду найчастіше пасічники залишають для особистого користування, вживають або використовують для підживлення бджіл.

Протипоказання

Мед у стільниках виявляє різнобічну користь, але при неправильному вживанні завдає шкоди здоров’ю. Протипоказання:

  • цукровий діабет;
  • алергія чи непереносимість компонентів бджільницької продукції;
  • каміння в жовчному міхурі;
  • гастрит, панкреатит;
  • наявність ракових пухлин;
  • діти віком до 3 років;
  • висока температура.

При ожирінні, порушенні обмінних процесів, виразковій хворобі вживати обережно лише після консультації з лікарем. Це стосується також вагітності, хвороб печінки, нирок.

Мед у стільниках – лідер серед бджільницької продукції за вмістом поживних компонентів, корисних речовин. Це визначило широту застосування з лікувальною метою.

Про автора

admin administrator