Навіщо використовується саліцилова кислота 1%

Авторadmin

Навіщо використовується саліцилова кислота 1%

Саліцилова кислота (Salicylic acid) ATC-класифікація

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина із запахом спирту.

Фармакотерапевтична група

Код АТХ D01А Е12.

Фармакологічні властивості

Антисептичний засіб. При місцевому застосуванні чинить протимікробну, подразнювальну, відтяжну дію.

Показання

Застосовують при інфекційних ураженнях шкіри: звичайних вуграх, піодермії.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до лікарського засобу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Місцеве застосування саліцилової кислоти не слід поєднувати з пероральним застосуванням препаратів, які містять ацетилсаліцилову кислоту та інші нестероїдні протизапальні засоби. Не застосовувати разом з бензоїл-пероксидом і місцевими ретиноїдами.

Саліцилова кислота може підвищити проникність шкіри для інших лікарських засобів для місцевого застосування і тим самим збільшити їх потрапляння в організм. Крім того, саліцилова кислота може посилити небажану дію метотрексату і гіпоглікемічну дію пероральних протидіабетичних препаратів — похідних сульфонілсечовини.

Якщо ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково повідомте про це лікаря.

Особливості застосування

Не слід наносити лікарський засіб на великі ділянки шкіри.

Застосування у період вагітності або годування груддю

У період вагітності і годування груддю застосування препарату можливе лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Спосіб застосування та дози

Застосовують зовнішньо, змащуючи або розтираючи уражені ділянки шкіри ватним тампоном, просоченим препаратом, 2–3 рази на добу. Курс лікування визначає лікар залежно від перебігу та тяжкості захворювання.

Діти

Не застосовують дітям віком до 12 років.

Передозування

При застосуванні великих доз лікарського засобу може посилитися кератолітична дія та алергічні реакції. У такому разі препарат необхідно змити водою, звернутися за консультацією до лікаря. Терапія симптоматична.

Побічні реакції

Можливі зміни з боку шкіри: сухість, лущення, подразнення, контактний дерматит, прояви алергічних реакцій (кропив’янка, свербіж), що потребують відміни лікарського засобу.

При тривалому застосуванні можливе всмоктування препарату в загальний кровообіг і розвиток характерних для саліцилатів побічних ефектів: шум у вухах, запаморочення, біль в епігастрії, нудота, блювання, ацидоз, пришвидшене дихання.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря!

Термін придатності

Лікарський засіб не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці!

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С у захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 25 мл або по 40 мл у флаконах.

Як правильно використовувати саліцилову кислоту, щоб не було висипань і закупорених пор

Саліцилова кислота – натуральна бета-гідрокислота (її ще називають – BHA). Компонент отримують з кори верби і використовують як хімічний ексфоліант. Завдяки правильному використанню саліцилової кислоти можна забути про висипання і закупорені пори на обличчі.

Як правильно використовувати саліцилову кислоту

Насамперед варто пригадати, яким чином виникають прищі на обличчі. Навіть після регулярного очищення шкіри на ній завжди залишаються бактерії. Частинки бруду, себуму, відмерлі часточки дерми і бактерії потрапляють всередину пор, утворюючи закупорення, яке згодом запалюється. Перевага саліцилової кислоти у боротьбі зі запаленнями в тому, що вона діє на лише на поверхні шкіри, відлущуючи ороговілі клітини епідермісу, але й проникає глибоко всередину пор і руйнує утворене “закупорення”.

Окрім здатності позбутися від акне, саліцилова кислота також відлущує омертвілі клітини шкіри та стимулює клітковий обмін, що сприяє гладкості, рівності та здоровому вигляду шкіри. Власницям жирного типу дерми, на якій немає особливих висипань, інгредієнт стане у нагоді. Адже саліцилова кислота очищує пори та нормалізує продукування шкірного себуму, що допомагає уникнути появи жирного блиску. Зокрема, компонент є ефективним методом не тільки для лікування акне, яке вже є на обличчі, але й для запобігання появі нових прищів.

Корисний інгредієнт у косметології / Фото з інстаграму @mandymadd

Саліцилову кислоту потрібно наносити точково – на місце запалення. До того ж дерматологи радять звернути увагу на засоби, де кислота є одним з інгредієнтів: менша концентрація та поєднанні зі зволожувальними і заспокоювальними речовинами. Такими б’юті-продуктами є лосьйони, тоніки, засоби для вмивання.

Загалом саліцилова кислота є безпечною й потрібною для жирної шкіри. Натомість тим, у кого суха шкіра, варто не зловживати продуктом, а використовувати його лише після консультації з косметологом.

Методи боротьби з акне / Фото з інстаграму @mandymadd

Важливо знати: саліцилова кислота може бути агресивною для шкіри, яка схильна до лущення і подразнення. Власницям проблемної дерми слід бути обережними у тому випадку, якщо вони ніколи раніше не користувалися саліциловою кислотою. Для цього спочатку нанесіть засіб на невелику ділянку шкіри: якщо не виникає реакції, то сміливо використовуйте на обличчі.

Про автора

admin administrator