Обєм горщика для герані

Авторadmin

Обєм горщика для герані

Герань: догляд у домашніх умовах

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 15 листопада 2023 Опубліковано: 22 лютого 2019 Перша редакція: 23 квітня 2013 🕒 3 хвилини 👀 57102 рази 💬 18 коментарів

  • Як виростити герань у домашніх умовах
  • Догляд за геранню в домашніх умовах
    • Освітлення
    • Поливання герані
    • Температурний режим
    • Підживлення герані
    • Пересадка герані
    • Субстрат для герані
    • Коментарі

    Як і багато любителів домашніх рослин, я завжди з нетерпінням очікую періоду цвітіння своїх підопічних, тому почала замислюватися про те, що було б добре мати кімнатні рослини, які цвіли б цілий рік. Ну, або майже цілий рік. Так я звернула увагу на герань.

    Герань, або пеларгонія, налічує понад сто видів представників. Серед кімнатних видів герані найбільшою популярністю користуються червона, біла, духмяна, ампельна і царська. Цікаво знати, що герань духмяна підходить тим, хто не любить пахощів звичайної герані. Вона може мати аромат м’яти, мускатного горіха, лимона, яблука, троянди. Герань королівська цінується за особливо великі квіти яскравих відтінків. А ось герань ампельна чудово виглядає в підвісних кошиках. Я гадаю, з великого розмаїття видів герані кожен зможе вибрати той, який підійде саме йому.

    Як виростити герань у домашніх умовах

    Ті, хто любить спостерігати за процесом зростання рослини, можуть виростити герань самостійно живцюванням або з насіння. Для живцювання у дорослої рослини обрізається верхівковий пагін завдовжки 7-8 см з 4-5 листочками. Два нижніх листки видаляють і ставлять живці в воду. Можна зробити простіше, зануривши живці в засіб, який стимулює утворення коренів, після чого посадити їх у спеціальний субстрат. Добре, якщо ґрунт складатиметься з рівної кількості торфу, садової землі і піску. Після того, як паросток укорениться, його прищипують.

    Можна спробувати виростити герань у домашніх умовах з насіння, тільки потрібно мати на увазі, що насіння дуже повільно сходить, і з моменту висаджування насіння до періоду цвітіння зазвичай минає майже півроку.

    Ну, а якщо бажання витрачати час на самостійне вирощування нема, можна купити вже квітучу рослину. І тоді потрібно тільки правильно за нею доглядати.

    Догляд за геранню в домашніх умовах

    Кімнатна герань мені дуже подобається ще й тим, що не вимагає складного догляду. Зовсім трохи знань, часу – і квітуча герань звеселятиме вас майже весь рік.

    Освітлення

    Напевно, одна з головних умов гарного розвитку герані – достатня кількість світла. Рослина не боїться навіть прямих сонячних променів, а ось брак освітлення може призвести до втрати квітів, листя, яскравості забарвлення.

    Поливання герані

    Домашня герань не вимагає обприскування листя. Перезволоження може завдати квітці більшої шкоди, ніж брак вологи. Застій вологи може призвести до загнивання коренів. Узимку герані потрібне помірне поливання, влітку – більш рясне.

    Температурний режим

    Герань чудово розвивається при температурі близько 18-20°С. Взимку необхідна температура 14-15°С, але не нижче 10°С.

    Підживлення герані

    Я дізналася, що існують спеціальні добрива для герані, які враховують усі її потреби. Можна використовувати й універсальні добрива. Періодичність підживлення – 1-2 рази на місяць.

    Пересадка герані

    Пересадка необхідна, якщо горщик став затісний для рослини. Найкраще це робити навесні.

    Субстрат для герані

    Для герані прекрасно підійде універсальна земляна суміш. Зверніть увагу, що ця рослина потребує гарного дренажу. Для забезпечення дренажу я використовую керамзит, який укладаю на дно горщика. При правильному догляді герань практично не потерпає від хвороб і шкідників. Звичайно, при перезволоженні ґрунту можуть розвиватися грибкові захворювання. Сухе, жарке повітря іноді стає причиною появи білокрилки, родича попелиці. Але в такій ситуації на допомогу прийдуть спеціальні препарати, які допоможуть рослині позбутися захворювання або шкідника. Герань нескладно виростити в домашніх умовах. Забезпечивши рослині правильний догляд, ви зможете довгі роки милуватися її пишними квітами з яскравим забарвленням.

    Герань у горщику: опис, догляд і полив, вибір розміру горщика, фото

    У багатьох будинках є герань. Ця квітка гарна і невибаглива. Його поширеність пов’язана і з лікувальними властивостями. Щоб герань у горщику добре росла, за нею необхідно правильно доглядати. Важливо правильно виконувати посадку, пересадку. Про тонкощі вирощування квітки розказано в статті.

    • Опис
    • Коренева система
    • Ґрунт
    • Полив.
    • Вибір горщика
    • Який горщик найкращий?
    • Підготовка до посадки
    • Пересадка
    • Обрізка
    • Розмноження насінням
    • Розмноження черенками
    • Добриво
    • Визволення від шкідників
    • Як підібрати, який горщик потрібен для герані? Вибираємо відповідний розмір, а також дізнаємося що любить цю квітку
    • Опис
    • Особливості кореневої системи
    • Який ґрунт любить квітку?
    • Як правильно поливати?
    • Вибираємо матеріал і розмір

    Опис

    Напевно, не знайти популярніше квітки, ніж герань. Це пишна рослина, яку багато хто любить через простий догляд, витривалість, великі і красиві квіти. Герань у горщику чудово розмножується, а листя має приємний аромат м’яти і лимона.

    Крім естетичного фактора, рослини мають сильну бактерицидну дію. Їх використовують у народній та традиційній медицині. Цвітіння відбувається майже цілий рік. Завдяки правильному догляду рослина матиме охайний і красивий вигляд. Догляд за кольорами герань в домашніх умовах нескладний, потрібно лише запам’ятати прості правила, представлені в статті.

    Коренева система

    Герань росте майже в кожному куточку планети, вона є і в тропіках, і на горах. Це пов’язано зі здатністю рослини пристосовуватися до різних видів ґрунту, що забезпечується розвиненістю коренів. У багатьох видів герані розгалужена коренева система. На кінчиках коренів є спеціальні утовщення, які є додатковим відсіком для стримування надлишку вологи. Під час посухи рослина бере з них запаси води, тому здатна довгий час підтримувати життя, навіть якщо немає регулярних дощів.

    Деякі види герані, наприклад, ірис бородатий, мають інший метод формування живильної системи. Кореневища у них ущільнені і знаходяться біля поверхні ґрунту, вона розтягнуті на значній відстані від рослини, тому вона адаптується до різних умов вегетації. Ця коренева система не гниє при сильному перезволоженні і чудово справляється з короткочасною посухою.

    Існують і такі види, коріння яких формують маленькі клуби, що вбирають вологу. Вони живлять рослину при нестачі води, а також є органами розмноження. При загибелі від важких умов материнської рослини його клубні можуть призвести до появи нової герані. У рослин гірських місцевостей стрижневий корінь з невеликим розгалуженням.

    Ґрунт

    При вирощуванні герані в горщику похибки у використанні землі допускаються, але цим не слід зловживати. Рослині підходить пухкий, родючий, дренований ґрунт, який має слабокислий або нейтральний вміст pH. Готові суміші є в квіткових магазинах.

    Можна придбати готовий субстрат для квітучих рослин або універсальний грунт, який складається з:

    • вермікуліту;
    • промитого річкового піску;
    • торфу;
    • перліта.

    Суміш треба перемішати і перевірити, щоб були відсутні грудки, цвіль і сліди життєдіяльності комах. Для аерації коріння на дно ємності кладеться керамзит або бита цегла.

    Полив.

    Як доглядати за геранню в горщику? Для цього необхідно забезпечити правильний полив. Влітку треба рясно поливати квітку, але контролювати, щоб земля просихала між цими процедурами. Перевіряється сухість ґрунту легко: для цього треба занурити в землю палець на 1-2 сантиметри, відчуття дозволяють переконатися в рівні вологості.

    Якщо все ж є сумніви, необхідно дотримуватися правила: у поливі герані краще недолити воду, ніж перелити її. Батьківщиною цієї рослини є посушлива Африка, тому коріння і листя накопичують вологу і споживають її під час посухи. Від постійної сирості загнивають коріння, а в землі з’являються грибки, згубні для герані. До осіннього періоду число поливів треба зменшити, але не варто допускати сильного пересихання землі.

    Вибір горщика

    Зараз у магазинах продається багато ємностей для кімнатних рослин. Але не будь-яка підходить для герані, оскільки кожен вид горщика має свої плюси і мінуси. Щоб посадити герань, який горщик краще вибрати? Спочатку треба визначитися з матеріалом ємності:

    1. Пластикові вироби довговічні, володіють малою вагою, коштують дешево. Завдяки особливостям виробництва їх роблять різними за формами і забарвленням, тому такі горщики краще виглядають в інтер’єрі.
    2. Глиняні горщики відповідають вимогам квітки. Волога в них здатна випаровуватися швидше, що захищає від загнивання коріння, а глина здатна вимити з ґрунту шкідливі солі. Але поступово ємність чорніє. У глиняних виробів пориста структура, завдяки чому забезпечується додаткова аерація, яка дозволяє корінню дихати.

    Який горщик найкращий?

    Герань у горщику буде нормально розвиватися тільки при правильному виборі ємності. Від її розміру залежить зростання рослини і цвітіння. Якщо буде придбано тари невеликих розмірів, то буде яскраве і тривале цвітіння. Маленькі горщики ідеальні для молодих паростків. При великих ємностях герань буде активно розвивати кореневу систему, тому буде спостерігатися сильне зростання зелені. Краще вибрати горщик діаметром 12-14 см, а висотою до 15 см.

    Коріння квітки заповнюють ємність різного обсягу, тому спочатку краще не купувати великі тари, оскільки пересадку потрібно буде виконувати в ще більші ємності. І буде складно стежити за висотою рослини. Змінювати ємність треба не часто. У 10-12 місяців виконується пересадка або коли герані буде тісно. Важливо, щоб нова ємність була на 2-3 см більше старої.

    Не слід вибирати прямокутні горщики. У кутах накопичуватиметься вода, через що погіршується вентиляція, з’являється цвіль. При пересадці можуть бути пошкоджені коріння. Ємність повинна стояти стійко, особливо якщо вдома є кішка або маленькі діти. Піддон зазвичай є в комплекті, але якщо його треба купити, то виріб повинен мати широкий і з високими бортиками. На дні повинні бути дренажні отвори, а сама ємність непрозорою, корінням не подобається ультрафіолет.

    Підготовка до посадки

    Домашні квіти герань чудово прикрашають приміщення. Щоб досягти цього результату, їх треба правильно посадити. Під час випалювання горщиків з глини в порах з’являються шкідливі для кольору компоненти. Тому ємності треба попередньо замочувати в чистій, простій воді близько 1-2 годин. Вода здатна видалити токсини і гарь, усуваючи сторонні запахи. Знешкоджену ємність треба просушити, після чого вона готова до використання.

    Якщо буде застосовуватися глиняний горщик, де раніше вирощувалися рослини, треба ретельно промити його водою з жорсткою щіткою, а потім прокип’ятити з харчовою содою. Потім треба знову помити. Нові пластикові горщики миють у воді з милом. Нерідко в таких ємностях є шкідливий наліт, який загальмовує ріст коріння.

    Пересадка

    На герань погано діє пересадка, тому бажано не міняти горщики більше 1-2 разів на рік. Зазвичай це потрібно при:

    • маленькому просторі для коріння;
    • надлишку вологи;
    • відсутності розвитку, цвітіння;
    • оголенні коріння.

    Пересадку треба виконувати навесні, з лютого по квітень. Краще не чіпати квітучу рослину, оскільки їм витрачається і так багато сил на цвітіння. Замість пересадки оновлюється верхній шар ґрунту. Потрібно обробити горщик хлоркою, якщо раніше він застосовувався для іншої рослини. На дно викладають дренаж. Підійдуть дрібні камені або пінопласт.

    При пересадці землю слід зволожити, горщик перевернути, акуратно дістати рослину, щоб не пошкодити коріння. Для відокремлення землі від горщика по стінках і дну треба трохи постукати. Коріння треба оглянути: якщо є гниль, то потрібна обрізка. Квітку необхідно опустити в горщик і засипати густі ділянки землею. Потім трохи поливають, ущільнюють і знову підсипають ґрунт.

    Герань треба прибрати в темну ділянку на тиждень, а потім перенести у відведене місце. Через 2 місяці виконується підживлення. Таким способом пересаджується рослина з вулиці до заморозків. При необхідності виконується щадна обрізка. Для цього вкорачуються втечі, залишивши 20 см. У лютому-березні обрізка повторюється.

    Обрізка

    Якщо посаджена квітка герань, як доглядати в домашніх умовах? Для цього треба правильно виконувати обрізку. Робити це слід незалежно від розмірів і віку. Процедура потрібна для збільшення кількості суцвітей. Перший етап обрізки здійснюється перед зимою. Маніпуляція дозволяє калачику зберегти ресурси для переходу в стан спокою.

    Процедуру треба починати після відцвітіння герані: потрібно зрізати половину довжини квітки (це дає великий колір прикореневим квіткам і знижує шанс зараження грибками). Якщо зрізи поступово чорніють, їх треба вкоротити. Повторна обрізка виконується наприкінці лютого або на початку березня. Це потрібно тоді, якщо рослина за зимовий період витягнулася.

    Виконувати обрізку треба гострим лезом, яке перед цим дезінфікують спиртовим розчином. Розрізи робляться навіщо, над листовим вузлом. Усуваються в’ядаючі квітки і засохлі втечі. У цьому випадку куст буде привабливим і маленьким. Рослина буде справлятися з різними проблемами, до того ж знижується ризик появи грибка.

    Розмноження насінням

    Цвіте герань у горщиках дуже красиво, тому багато господинь хочуть ще виростити її. Розмноження може відбуватися насінням. Бажано це виконувати в той час, коли рослина в стані спокою (з зими до середини весни). для процедури потрібен субстрат. У цій ситуації застосовують дерн, пісок і торф (2:1:1). У ньому не може застоюватися вода, а торф буде підживленням для пророслої рослини.

    Після вибору ґрунту треба підготувати насіння. Вони обробляються епіном або цирконом, а потім замочуються на 3 години у воді кімнатної температури. Можна викладати ґрунт товщиною в 0,5 см, а потім кладуть насіння і накривають склом. Ящик встановлюють у світлому приміщенні, де температура + 20 градусів. Проростання виконується 1,5 тижні.

    Після появи 3-4 листочків можна виконувати посадку в горщик. Потрібно роз’єднати корені, які не сильно сплелися. Ємність повинна бути діаметром не більше 10 см. Розмноження насінням – тривалий і трудомісткий процес. І все ж, якщо посаджені квіти герань, догляд в домашніх умовах не буде вимагати багато часу і сил.

    Розмноження черенками

    Герань легше розмножити черенками. Пересадку треба виконувати на початку осені, коли завершено цвітіння. Виконується зрізання міцного і здорового череня довжиною 8-14 см. Зріз виконується гострим ножем трохи нижче вузла. На зрізаному черенку треба залишити 2-3 верхніх листочки, а інші прибрати.

    Черенок треба помістити в розчин стимулятора появи коріння. Якщо немає розчину, все одно є шанс проростання. Потрібно насипати грунт у горщик діаметром 10 см, зробити виїмку і висадити втечу. Потім необхідно зробити так, щоб череня проросло. Для цього використовують полив. У воду треба додати подрібнене вугілля, щоб не допустити появи захворювань. Після появи коріння рослину пересаджують в інший горщик. Догляд і пересадка герані в домашніх умовах практично однакові для всіх сортів рослини. Можуть бути лише деякі відмінності.

    Добриво

    Як правильно доглядати за геранью, щоб вона мала привабливий вигляд? Рослину треба удобрювати. Не можна використовувати органічні добрива. Зате підходять підживлення з калієм, азотом, фосфором в однаковій кількості. Калій потрібен для активного цвітіння герані. Ще рослині потрібно:

    Для квітки купують універсальні добрива, призначені для квітучих рослин. Якщо ґрунт сухий, рідка підживлення відразу не використовується, оскільки з ним обпалюються коріння. Слід наперед полити квітку. Підживлення треба виконувати навесні, влітку. Бажано це робити 2 рази на місяць.

    Якщо герань не квітне, то це може бути пов’язано з несвоєчасним формуванням крони. Рослину слід обрізати, щоб вона краще цвіла. Відсутність кольору може бути пов’язана з низькою температурою або недоліком освітлення. Потрібен великий горщик, що призводить до зростання коріння. Рослина не квітне при малій кількості підживлення.

    Визволення від шкідників

    Якщо посаджена квітка герань, догляд у домашніх умовах полягає в усуненні шкідників, які здатні вражати рослину. Зазвичай з’являються наступне захворювання:

    1. Сіра гниль. У такому випадку листя усувається, а кущик обробляють протигрибковими засобами.
    2. Коренева гниль. З’являється через частий полив. Квітку треба пересадити, усунувши згнилі корінці.
    3. Білокрилка. При цьому недуг листя жовтіє. Потрібен такий засіб, як «Актеллік». Може знадобитися багаторазова обробка.
    4. Мучна роса. Листя має білий наліт. Це грибкова недуга, лікування виконується «Топсином-М» або «Топазом».
    5. Тля. Зауважити її можна на нижніх сторонах листочків. У магазинах є багато препаратів, які усувають шкідників.
    6. Іржа. Це грибкова недуга, для лікування якої використовуються фунгіциди.

    Герань може перестати цвісти. Це відбувається при порушенні умов утримання. Наприклад, є брак світла або ґрунт сильно зволожений. При дотриманні правил відходу рослина буде прекрасно розвиватися, радуючи своїх господарів.

    Квітка герань є прекрасною окрасою домашньої обстановки. Досить правильно доглядати за ним, і тоді він буде радувати своїм зовнішнім виглядом і ароматом цілий рік.

    Як підібрати, який горщик потрібен для герані? Вибираємо відповідний розмір, а також дізнаємося що любить цю квітку

    Від вибору правильного горщика для герані залежатиме подальший розвиток цієї чудової кімнатної рослини, швидкість її росту і якість цвітіння. У цій статті ми розглянемо питання вибору гарного горщика для цієї квітки.

    Розкажемо, як правильно його підготувати до посадки рослини, враховуючи особливості кореневої системи герані. Визначимо відповідну суміш ґрунту і частоту поливу. Також ви можете подивитися корисне та інформативне відео на дану тему.

    Опис

    Мабуть, не знайти більш популярної домашньої рослини ніж кімнатна герань. Ця пишна представниця рослинного царства так полюбилася людьми завдяки простому догляду, витривалості, великим і красивим кольорам (про правила догляду за кімнатною геранню в домашніх умовах і в саду, читайте тут, а з цієї статті ви дізнаєтеся про те, як доглядати за домашньою геранню взимку і чи можна перенести садову квітку в підвал). Герань добре розмножується, а листя рослини витончують освіжаючий аромат м’яти і лимона.

    Особливості кореневої системи

    Герань росте практично у всіх куточках планети, її можна зустріти навіть у тропічному поясі і на горах. Таке широке поширення, рослина отримала завдяки хорошим здібностям до адаптації до різних видів ґрунту. Що забезпечується розвиненим корінням.

    Більшість видів герані має розгалужену кореневу систему. На кінчиках коренів є спеціальні утовщення, що служать додатковим відсіком для стримування надлишкової вологи. У періоди посухи рослина черпає з них запаси води, що дозволяє герані тривалий час підтримувати життя за відсутності регулярних дощів.

    Окремі види герані, такі як ірис бородатий, вибрали інший шлях формування живильної системи. Кореневища у них ущільнені і розташовані ближче до поверхні ґрунту, вони розтягнуті на значній відстані від рослини, що дозволяє їм адаптуватися до різноманітних умов вегетації. Така коренева система не загниє при надлишковому перезволоженні і відмінно перенесе короткочасну посуху, рівномірно розподіляючи вологу по всій мережі коренів.

    Є й такі види, коріння яких, при необхідності формують невеликі клуби, що активно вбирають в себе вологу, а з нею і корисні речовини. Клубеньки виконують відразу дві корисні функції, в періоди нестачі води вони живлять рослину зі своїх власних резервів, одночасно будучи органами розмноження. Якщо материнська рослина не витримавши важких зовнішніх умов гине, її клубні зберігають процеси життєдіяльності і з них може вирости нова герань.

    Рослини герані, що зустрічаються в гірських місцевостях, мають стрижневий корінь з мінімальним розгалуженням. При зовнішній схожості цього сімейства, ми бачимо наскільки різними способами вони еволюціонували, такі відмінності безпосередньо залежать від середовища проживання кольорів.

    Який ґрунт любить квітку?

    Герань рослина не боязкого десятка, і похибки у використанні землі допустимі, якими, однак не варто зловживати. Герань любить рихлий, родючий і добре дренований ґрунт, з кислим, слабокислим або нейтральним вмістом pH. Готові суміші землі для герані можна придбати в квіткових магазинах.

    Можна купити готовий субстрат для квітучих кімнатних рослин або універсальний грунт, додавши в нього:

    Як правильно поливати?

    У літній час рекомендується рясно поливати рослину, але стежити за тим, щоб земля повністю просихала між циклами поливів. Перевірити сухість ґрунту досить просто, для цього необхідно занурити в землю палець на 1-2 фаланги, Ваших відчуттів буде достатньо для визначення вологості.

    Якщо все-таки виникнуть сумніви, просто дотримуйтеся правила: у поливах герані краще недолити води, ніж перелити її. Справа в тому, що герань родом із посушливої Африки, її коріння і листя пристосовані для накопичення надмірної вологи та її раціонального споживання в періоди посухи. Постійна сирість призведе до загнивання коріння, а в землі можуть утворитися згубні для рослини грибки.

    До осені, кількість поливів варто скоротити, проте не допускайте надмірного пересихання землі.

    Вибираємо матеріал і розмір

    На сьогодні квіткові магазини рясніють величезним різноманіттям різних горщиків для рослин. Але не всі з них самотнього підійдуть для комфортного вирощування герані, так як у кожного виду горщиків є свої переваги і недоліки.

    Для початку необхідно визначитися з матеріалом, з якого буде виконаний горщик.

    • Пластикові горщики довговічні, мають невелику вагу, низьку ціну, а особливості виробництва дозволяють надавати їм різні форми і забарвлення, тому вироби з цього матеріалу краще виглядають в інтер’єрі.
    • Глиняні горщики добре відповідають вимогам рослини. Волога в таких горщиках буде випаровуватися швидше, що запобігатиме загниванню коріння, а глина вимиває з ґрунту шкідливі для рослини солі. Правда від цього, горщик з часом стане чорніти. Вироби з глини мають пористу структуру, що забезпечує доповнить

Про автора

admin administrator