Розпилювачі на обприскувач за кольорами норма витрати

Авторadmin

Розпилювачі на обприскувач за кольорами норма витрати

Розпилювачі на обприскувач за кольорами норма витрати

Калібрувати обприскувачі слід на початку сезону і потім перевіряти їх перед кожним обприскуванням. Для перевірки використовуються візуальний і вимірювальний методи.

ПЕРЕВІРКА ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ОБЛАДНАННЯ

1. Наповніть бак обприскувача водою наполовину.

2. Виберіть швидкість обертання двигуна для обприскування. Відзначте вибране число обертів на тахометрі.

3. Увімкніть насос і встановіть робочий тиск (3 атмосфери).

4. Перевірте роботу всіх розпилювачів, запірних клапанів, зворотного трубопроводу й мішалки. Не допускаються підтікання, накопичення рідини зі сполук, патрубків. Після вимикання подачі рідини на штангу і спрацьовування відсікачів допускається прокрапування з розпилювача не більше 2 мл рідини або 5–6 крапель.

5. При сталому тиску 3 атмосфери перевірте за допомогою мірних кухлів рівномірність виливу через кожен розпилювач протягом 1 хвилини. Для розпилювачів з витратою понад 2 л/хв. достатньо 30 сек.

6. Витрата через усі розпилювачі підсумовується і ділиться на кількість розпилювачів. Отримане значення береться як середнє, розпилювачі, які відхиляються від нього більше, ніж на 5 %, вибраковуються. Розпилювачі з відхиленням понад ±5 % слід замінити на нові й повторити перевірку.

Вимір фактичної швидкості руху обприскувача.
Перевірка зношеності, або норма витрати робочого розчину з одного розпилювача

Hypro 110–04 при робочому тиску 3,35 атм. = 1,67 л/хв. Зношеними вважаються розпилювачі, які мають відхилення від середнього значення +/– 7 %. Наприклад: Середнє значення — 1,67 л/хв. Максимально допустиме значення — 1,79 л/хв. Мінімально допустиме значення — 1,55 л/хв. Розпилювачі, норми яких не відповідають максимальним і мінімальним значенням, слід замінити.

Розрахунок гектарної форми

НАЛАШТУВАННЯ ВИТРАТИ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ

1. Підберіть відповідну передачу.

2. Виміряйте фактичну швидкість обприскувача. Для цього виміряйте, за який проміжок часу обприскувач пройде по полю 100 м на робочій швидкості з увімкнутими насосом і гідромішалкою. Вирахуйте фактичну швидкість за формулою:

V = 100 х 3,6/t км/год,
де t — час, за який обприскувач пройде 100 м.

3. Визначте ширину робочого захвату штанги (L) в метрах і за кількістю розпилювачів на штанзі (n) штук.

4. Вирахуйте фактичний вилив робочої рідини (Q, л/га) на гектар за формулою:

Q = 600q x n/LxV л/га,
де q — витрата рідини через один розпилювач, V — фактична швидкість руху.

5. Якщо отримана витрата робочої рідини не відповідає потрібній, її слід скоригувати, збільшивши тиск (якщо подача була нижча від розрахункової) або зменшивши (якщо подача була вища від розрахункової). Якщо зміна тиску в прийнятних межах не дає бажаної витрати, слід змінити швидкість або підібрати інший розмір розпилювачів. У такому разі треба ще раз перевірити зміни витрати робочої рідини та перерахувати всі параметри.

Як показує досвід, навіть господарства, які використовують сучасні обприскувачі, не завжди стежать за якістю внесення. Калібрувати обприскувач треба принаймні кілька разів протягом сезону.

Показники комп’ютера обприскувача і реальна норма витрати робочого розчину можуть відрізнятися. Це свідчить про те, що треба перевіряти справність усіх вузлів і агрегатів обприскувача. Так сталося в одному з господарств, де фактична норма витрати робочого розчину відрізнялася від запланованої на 38 %. Тобто при заданих параметрах (швидкість руху, тиск) робочого розчину не вистачило б для якісної обробки посівів, а в разі застосування концентрованішого розчину виникала б імовірність проявів фітотоксичності. На щастя, калібрування провели до обробки посівів, уникнувши завдяки цьому можливих проблем з ефективністю препарату.

Щоб покращити результат, необов’язково міняти розпилювачі, шланги, насос. Як правило, досить відкалібрувати обприскувач. Так ви підвищите якість обробки цільового об’єкта, а це, своєю чергою, покращить ефект пестицидної дії.

НЕДОТРИМАННЯ ЦИХ ВИМОГ МОЖЕ СПРИЧИНИТИ ВТРАТУ ПОЛОВИНИ МАЙБУТНЬОГО УРОЖАЮ!

Налаштування обприскувача на потрібну норму витрати робочого розчину

Як правильно налаштувати обприскувач на потрібну норму витрати робочого розчину?

  • Вгорі таблиці знаходимо швидкість, з якою ви працюватимете.
  • У лівій частині знаходимо за кольором форсунки, які встановлені у вас на обприскувачі. Цифрами позначені діаметри розпилювачів.
  • Після чого на перетині рядків «форсунка» та «швидкість» шукаємо необхідну вам норму витрати робочої рідини.

·Дивимось, який тиск має бути за заданих умов.

Приклад: Планується обрискування зі швидкістю 8 км/год., форсунки на обприскувачі жовті і потрібно вилити 120 літрів на гектар. Вгорі таблиці знаходимо швидкість і опускаємось до цифри 120. Потім, навпаки, йдемо ліворуч до стовпця з назвою Bar і знаходимо цифру 3.0. Ця цифра говорить, який тиск потрібно виставити на манометрі, щоб вилити 120 л/га. Тепер беремо та виставляємо.

Контрольний вимір. Після того, як ми виставили на манометрі потрібний тиск, ми підходимо до обприскувача з вимірювальною склянкою, включаємо режим обприскування і під одну форсунку підставляємо склянку рівно на 30 сек. Через 30 секунд прибираємо склянку від форсунки і дивимося, скільки в нього налило. Наприклад, за 30 секунд у склянку налило 400 мл. Помножуємо цей результат на 2, отримуємо 800 мл за хвилину. Тепер у таблиці в стовпчику з підписом l/min (поряд із показником тиску) опускаємося на той же рядок, на якому ми знаходили необхідну нам витрату. І перевіряємо отримане значення із цифрою в таблиці. Ми пам’ятаємо, що ми отримали цифру 0,9 літра. Опускаємося по таблиці і бачимо цифру 0,8 літра — отже, все вийшло. Якщо ваша цифра відрізняється від цифри в таблиці, зменшуємо або збільшуємо тиск на манометрі, доки не отримаємо потрібний результат. Увага! Те, що виливає одна форсунка за хвилину – головний показник того, якою у вас буде витрата робочої рідини на гектар.

Для отримання високої ефективності від застосування засобів захисту рослин необхідне правильне налаштування штанг самохідних та причіпних обприскувачів, а також форсунок перед роботою. Пропонуємо розглянути основні принципи, які дозволять фахівцям оптимізувати роботу техніки, що обприскує:

• Першорядне значення для рівномірного розподілу засобів захисту рослин є правильне встановлення висоти штанги обприскувача. Для більшості розпилювачів (форсунок) оптимальна висота становить 50 см від цільової поверхні обробки. При цьому досягається не менш як подвійне перекриття розпилу між форсунками.

• Висота штанги повинна регулюватися протягом вегетації по відношенню до ґрунту, а потім до середнього ярусу листя.

• При висоті 50 см штанги оптимальна відстань між форсунками з кутом факела розпилу від 110° до 120° становить 50 см.

• Розпилювачі форсунок доцільно розміщувати не строго паралельно штангам обприскувача, а з невеликим зміщенням (5°)

• Важливо забезпечити горизонтальне положення штанг обприскувача під час роботи. Провисання кінців штанг призводить до різкого підвищення нерівномірності обприскування, тому доцільно при довжині штанг понад 12 метрів встановлювати на краях гасителі коливань та опорні скоби. Відхилення штанги при роботі обприскувача від оптимальної висоти призводить до передозувань засобів захисту рослин і втрат препаратів через знос вітру.

Про автора

admin administrator