Що за хробаки в акваріумі

Авторadmin

Що за хробаки в акваріумі

Живородящі акваріумні рибки

Першими вихованцями початківців акваріумістів найчастіше стають живородні рибки, які привабливі не тільки своїми екзотичними формами і яскравими кольорами, а й невибагливістю до харчування і невибагливістю до умов утримання. Втім, жівородкі улюблені і досвідченими власниками акваріумів, в тому числі і за легкість розмноження, а також за можливість виведення різноманітних декоративних форм цих риб.

  • Яких рибок називають живородящими
  • Популярні види з фото
    • гуппі
    • Меченосец
    • Моллінезія
    • пецілія
    • Амека

    Яких рибок називають живородящими

    Живородящими таких рибок називають за те, що вони не метають ікру, а народжують живих мальків. Насправді, таке «живородіння» сильно відрізняється від справжнього живорождения. Справа в тому, що ікра запліднюється всередині організму самки. Вона її не викидає, а спокійно носить в собі до перетворення ембріонів в мальків, після чого народжує живих сформувалися мальків.

    Харчування для свого розвитку ембріон отримує тільки з ікринки (яйця), а не з організму матері за допомогою плаценти, як у справжніх живонароджених тварин. Тому цих риб називають ще Яйцеживородящие, на відміну від плацентарних живонароджених, до яких відносять вищих тварин.

    Чи знаєте ви? Прототип сучасного акваріума створила французька натуралісткою Жанна Вільпрё-Пауер (фр. Jeanne Villepreux-Power) в 1834 році. Цю жінку іноді називають «матір`ю сучасної акваріумістики».

    Популярні види з фото

    Існує чимало видів живонароджених риб, що містяться в акваріумах, згідно з класифікацією німецького аквариумиста Посекерта їх налічується більше двохсот. Нижче наведені описи лише деяких, найбільш популярних з них.

    гуппі

    серед акваріумістів гуппі вважаються одними з найпопулярніших риб. Їх можна зустріти в будь-якому зоомагазині. Цей вид акваріумних рибок відрізняє яскрава розфарбування, часто вже не повторюється і пропонує будь-які природні відтінки.

    Відмінною рисою гуппі є довгі вуалеподібного хвости і плавники у самців. Але взагалі хвостовий плавець у цієї риби може бути дуже різноманітний за формою – як круглим, так і володіти мечами, відразу двома (зверху і знизу хвоста) або ж дископодібним єдиним мечем. Розміри гуппі не дуже великі і становлять 1,5-3 см у самців. Самки набагато більший і досягають в довжину до 6 см, але при цьому їх зовнішність не настільки ефектна. У більшості з них відсутня великий хвіст і розфарбування однотонна, сіра, хоча зустрічаються самки і з подовженими плавниками.

    Цей вид ідеально підходить для утримання на початковому рівні і комфортно себе почуває навіть в зовсім невеликих 15-літрових акваріумах. При невеликій заселеності такого акваріума 5-7 особин цілком можуть обійтися без додаткової фільтрації та аерації води. Акваріум варто берегти від прямих сонячних променів, чаші міняти воду і чистити грунт.

    Щоб рибки і рослини відчували себе комфортно, потрібно додаткове освітлення, їм може послужити навіть найпростіша настільна лампа. Як корм підійдуть сухі кормові суміші. Гуппі невибагливі і спокійно переносять навіть тижневу голодовку. При годівлі не слід перегодовувати риб, це може привести до псування води в акваріумі.

    Дізнайтеся як вибрати фільтр, нагрівач, як визначити оптимальний температурний режим, встановити лампу, врегулювати жорсткість води.

    Гуппі – рибка неагресивна, і містити її можна тільки з миролюбними, що не хижими видами. Виключено зміст з такими видами, як барбуси або африканські хижі риби, для яких гуппі є всього лише об`єктом полювання. Цей вид добре уживається з живонароджених рибками. Мечоносці, моллінезіі, пеціліі або Амек ідеально підходять для сусідства з даним видом.

    Отримати потомство у гуппі досить просто. Вони регулярно розмножуються навіть в загальних акваріумах, але тут слід пам`ятати, що все живородні рибки, включаючи гуппі, дуже погані батьки і можуть запросто з`їсти своє потомство. Тому, щоб зберегти мальків, вагітних самок або відкидають від основної групи, або в загальному акваріумі влаштовують густі зарості, де молодняк зможе сховатися від ненажерливих батьків.

    Чи знаєте ви? Найдорожчий акваріум був виготовлений британським дизайнером Стюартом Хьюзом. На його виготовлення пішло золото 999-ї проби, для створення ландшафту використовувалися кістки динозавра і бивні мамонта. Акваріум оснащений системою фільтрації, обігрівачем, пристроєм автоматичної подачі. Ширина становить 10 футів (близько трьох метрів). Коштує такий резервуар 4,8 мільйона доларів США.

    Меченосец

    Ця акваріумна рибка належить до сімейства пецилієві загону коропозубоподібні і так само, як і гуппі, є одним з найбільш поширених акваріумних улюбленців. У природі цей вид можна зустріти у водоймах Центральної Америки.

    Рідний колір мечоносці трохи пурпуровий або зелений з чорною горизонтальною смужкою по центру тіла. Хвіст забезпечений мечовиднимвідростком знизу, через що ця риба і отримала свою назву.

    В акваріумах, завдяки селекціонерам, можна зустріти більш ефектний окрас – від радикально чорного до лимонного. Найбільш популярна забарвлення рибки – червоне тільце і чорний хвіст з мечовидним загостренням знизу.

    Незвичайною особливістю даного виду є те, що мечоносець здатний змінити свою стать. Відбувається ця метаморфоза в тому випадку, якщо акваріум перенаселений самками. Розведення мечоносців не складає великих труднощів навіть для недосвідчених акваріумістів. Меченосец – це живородящая риба, яка здатна до репродукції приблизно через рік. Самка метає близько півсотні малюків за один раз. «Вагітність» триває 40 днів.

    Перед самими пологами черевце самки стає квадратним. У цей період її бажано відсадити в нерестовий акваріум, так як мальки можуть бути з`їдені як батьками, так і іншими рибами. Після пологів самку слід відсадити від мальків.

    Прикрашаючи свій акваріум слід врахувати не тільки естетичну, але й практичну сторону питання при виборі заднього фону, грунту, стилю оформлення акваріума.

    Годування мальків не викликає труднощів, оскільки вони народжуються досить великими. Годують їх Артемій, нематодами і навіть дрібно різаним трубочником або ж добре розтертим сухим кормом. Іноді в раціон малюків вводять варений жовток курячого яйця.

    Дорослі особини мечоносців зовсім невибагливі до їжі. Вони їдять будь-який живий корм – трубочник, коретру, циклопів, Дафна. Сухі суміші, а також консервований морожений корм також відмінно сприймаються цієї рибкою. Меченосец спокійно переносить тривалі голодування, аж до двотижневого відсутності зовнішньої годівлі. Якщо в акваріумі є живі рослини, а це бажано для утримання та розведення цих риб, то мечоносець цілком може протриматися на рослинній дієті досить тривалий час. При щільній заселеності акваріума бажана регулярна підміна води, приблизно на 30% в тиждень, а також постійна аерація.

    Моллінезія

    Моллінезія відноситься до сімейства пецилієві і до роду пеціліямі, однак акваріумісти зазвичай не змішують їх з іншими пеціліямі, про які докладніше буде сказано нижче. Найчастіше моллінезій називають рибок з глибоким чорним забарвленням, яких правильніше називати Black Molly. Ця форма відрізняється ще й красивим лірообразную хвостом.

    У природі цей вид поширений в Центральній і Південній Америці. На півострові Юкатан мешкає вітрильна різновид, а на великих просторах від Техасу до Колумбії можна зустріти малоплавніковую моллінезію.

    Природна забарвлення цього виду може бути від жовто-сірого до плямистої. Спочатку в XIX столітті, коли цю рибку завезли в Європу, була популярна плямиста форма цієї рибки, зараз домінує чорний окрас моллинезий. Максимальна довжина рибки, становить 6 см у самців і 8 см у самок. Зміст моллинезий не така проста, як гуппі або мечоносців. Для цієї рибки акваріум повинен бути досить просторим, бажано від 60 літрів. Потрібно штучна яскраве підсвічування. Бажана фільтрація і аерація води. Підміна води раз в тиждень – теж необхідна процедура.

    У раціоні даної риби повинні бути присутніми як живі, так і рослинні корми. Як рослинної складової раціону можна використовувати звичайний салат або листя капусти, попередньо ошпарені окропом. Моллінезія – довгоживуча рибка і при правильних умовах проживання може прожити в акваріумі до 8 років.

    важливість акваріумних рослин при розведенні живородок складно недооцінити, тому до їх вибору слід підходити відповідально, пропонуємо ознайомитись з роголистником, яванською мохом, Криптокорина, погостемон, сагіттаріі, Хемиантус, марсилії.

    Моллінезіі не агресивні і зазвичай добре уживаються з іншими НЕ хижими видами. Але, незважаючи на це, варто уникати перенаселення, так як при цьому самці можуть атакувати один одного. Оптимальна посадка – 25 літрів на одну особину.

    Здатність до репродукції настає у самців через 8-12 місяців, а у самок – приблизно через півроку. Вагітність самки триває від 60 до 70 днів. Доросла велика самка здатна привести на світ до 240 мальків. Для отримання красивого молодняку ​​з довгими плавниками молодих особин містять при знижених до +20 градусів температурах. Вагітну самку бажано отсаживать в нерестовик ємністю від 40 літрів, який рекомендують попередньо щільно засадити рослинами. Рекомендована температура для успішного нересту становить +25 ° С. Годувати з`явилися мальків слід ціклопом, Артемій або інший «живим пилом».

    пецілія

    пеціліі – це невибагливі рибки, популярні поряд з гуппі і мечоносцями серед початківців акваріумістів. Різні види пецілій утворюють рід пеціліямі, що входить в сімейство коропозубоподібні.

    У природі ці рибки водяться, так само як і багато живородні акваріумні види, в Північній і Центральній Америці, аж до Гватемали, звідки вони і були завезені на початку минулого століття.

    Природна забарвлення пецілій істотно відрізняється від забарвлення їх акваріумних побратимів – вона жовтувата з коричневими цятками перед хвостовим плавцем. Однак в результаті активної селекції ця рибка обзавелася найрізноманітнішими квітами і відтінками, що говорить про пеціліі як про відмінний селекційному вигляді. Серед акваріумістів відомі десять основних варіантів розмальовки пецілій. Розмір статевозрілої особини досягає 5 сантиметрів. Рибка має вкорочене тіло і часто витягнуті, парусообразние плавники.

    Утримувати цю живородку нескладно. Пара пецілій вільно приживеться в п`ятилітрової ємності. Для зграйки з 5-6 рибок досить акваріума від 50 літрів, щоб вони там відчували себе максимально комфортно. Температуру води слід підтримувати в діапазоні від +22 ° С до +25 ° С.

    На жаль ідеальних умов в акваріумі складно досягти, дізнайтеся як і для чого використовують метиленовийсиній, сайдекс, Малахітовий зелений.

    Воду бажано замінювати приблизно на одну третину щотижня. Також не буде зайвою аерація води і хороша штучне підсвічування акваріума. Для пецілій в акваріум іноді додають харчову сіль. Десяти грамів солі на 10 літрів води буде цілком достатньо, щоб цей вид відчував себе максимально комфортно.

    Годування пецілій не завдасть особливого клопоту аквариумисту, навіть початківцю, так як цей вид всеїдний. Будь-який сухий, живий або рослинний корм підходить для цієї рибки. Найкраще годувати пеціліямі трубочником або мотилем. Пеціліі, як і всі живородні, розмножуються дуже просто. Якщо рибки не відкидають в нерестовик і залишити її в загальному акваріумі, то для малюків слід організувати густі зарості рослин, щоб ті змогли там сховатися, в тому числі і від батьків. Час виношування мальків самкою становить 40-50 днів. Кількість малюків, які з`являються у пеціліі, – до 80 штук.

    Якщо вагітна самка відкидають із загального акваріума, то відразу після пологів її слід повернути назад, отсадів від молодняка. Стартовим кормом для мальків є артемія, циклоп, різаний трубочник або сухий, добре розтертий корм. Крім того, на початковому етапі життя малюків пеціліі можна годувати звареним жовтком яйця.

    Амека

    Амека є єдиним видом, що належить роду Амека. Рибка була поширена на території Мексики, там вона жила в гірських річках. Але з 1996 року цей вид числиться зниклим в дикій природі. На щастя, в акваріумах її можна побачити, причому часто.

    Тіло у Амек високе, стисле з боків. Самки більші за самців, досягають довжини 12 см. У них сріблясте забарвлення, крім того, все тіло вкрите чорними цятками. Довжина самців не перевищує 8 см, лусочки дзеркальні, хвостовий плавник окантований жовто-чорною смужкою. Вранці на тілі рибки можна спостерігати виражену темну смужку, що тягнеться уздовж боку, вдень же ця смужка стає малопомітною або зовсім зникає. Амека – дуже активна зграєва рибка. Бійки між самцями за лідерство в зграї – звичайне явище серед них, причому поєдинок може супроводжуватися пораненнями і пошкодженнями плавників супротивників. Переможець таких сутичок займає чільне місце в зграї і відрізняється більш яскравим забарвленням.

    важливо! Якщо Амек ловлять сачком, наприклад, для переміщення в інший акваріум, то вона прикидається неживої. Але варто тільки опустити сачок з рибкою в воду, вона тут же «оживає» і ховається в рослинах.

    Подібно до інших Живородки, Амек невибагливі до умов утримання. Оптимальна температура води для них – + 22 . + 26 ° С, але ці рибки можуть витримати і суттєві температурні коливання, навіть короткочасне зниження до + 15 ° С.

    На зграйку із півтора десятка рибок вистачає 60-літрового акваріума. Рекомендується щотижня міняти 20% води в акваріумі. Їдять вони практично будь-який живий і сухий корм, аж до листя кульбаби. Статевозрілими Амек стають у віці 5-6 місяців. Виношування мальків триває близько 60 днів. Народитися може від декількох особин до двох десятків малюків. Годують їх дрібним живим або сухим кормом. Власне потомство ці риби не поїдають.

    Утримувати даних живородок можна і з іншими видами, але приблизно рівними за розмірами і вимагають аналогічних умов утримання. Занадто маленьким рибкам може бути непереливки від Амек, а надто великі самі можуть доставити їм неприємності.

    Чи є особливості в догляді

    В цілому все жівородкі відрізняються невибагливістю. Вони непогано себе почувають в широкому температурному діапазоні від +20 ° С до +30 ° С. Не настільки чутливі до розмірів акваріумів і жорсткості води, як інші рибки. Харчуються як живим, так і сухим кормом, досить легко розмножуються.

    важливо! При покупці живородок можна легко нарватися на партію дуже дешевих, але нежиттєздатних рибок, що виживають тільки при температурі + 28 . + 30 °З, уражених інфекціями і живуть не більше року. Щоб уникнути проблем з рибками, рекомендується купувати їх в зоомагазинах і у любителів, які дорожать своєю репутацією.

    Цікавою особливістю живородок є те, що самка після контакту з самцем здатна народити кілька разів без повторних контактів. Таке можливо, так як сперма самця зберігається в організмі самки в життєздатному стані до півроку.

    На закінчення можна відзначити, що живородні рибки по праву дуже популярні як у початківців, так і у просунутих любителів акваріумних риб. Поряд зі своєю невибагливі до умов проживання вони часто відрізняються ефектним екстер`єром і порівняльної легкістю розведення – все це робить їх незмінно привабливими в очах мільйонів акваріумістів.

    Живородящі акваріумні рибки для вашого акваріума

    «Живородки» вже багато років користуються незмінною популярністю серед акваріумістів. Новачки з їх допомогою набувають необхідного досвіду утримання декоративних рибок.

    Досвідчені ж заводчики їх цінують за легкість розведення і простір для експериментів з генетикою.

    Опис і назви

    Живородящими називаються риби виробляють на світло вже повністю сформоване потомство. З`явилися мальки можуть самостійно плавати і харчуватися з перших хвилин життя.

    Виділяють дві основні форми живорождения у риб:

    • яйце живорождение. Зародки розвиваються всередині яєць, які перебувають в тілі самки і звільняються від яйцевих оболонок безпосередньо перед народженням або навіть після виходу з материнського організму. Первісне харчування відбувається за рахунок запасу речовин що містяться в самому яйці.
    • істинне живорождение. Живильні речовини і кисень надходять ембріону через плаценту і пуповину, якої він з`єднаний з матір`ю. Через неї також виводяться продукти обміну. Характерно для ряду видів акул, скатів і костистих риб.

    Більшість живонароджених акваріумних мешканців відносяться до першого типу.

    Отже, які саме акваріумні рибки живородящие?

    Всього з 480 відомих сімейств риб близько 15 виявляють деякі форми живорождения. Серед прісноводних найбільш поширені представники наступних сімейств:

    1. Пецилієві або гамбузіевих. До нього відноситься більше 186 видів живонароджених рибок з 26 різних родів.
    2. Четирёхглазковие. Єдині рибки, які можуть бачити як над, так і під водою. Це відбувається завдяки очам, розділеним горизонтальної епітеліальної перегородкою на дві частини. Їх всього чотири види, але для акваріумів з Центральної Америки привозять Анаблепса.
    3. Гудееви.

    В акваріумах найчастіше можна зустріти представників сімейства пецилієві. Воно не тільки найчисленніше, але і включає в себе найбільш яскраво забарвлених представників, в тому числі і виведених штучним шляхом.

    Список живонароджених акваріумних рибок:

    1. Гуппі (від 2 до 7 см). Найпопулярніші акваріумні мешканці. Невеликий за розмірами рибка з подовженим будовою тіла. Самці яскраво пофарбовані і мають пишними плавниками і хвостами. Самки непоказні сіро-сталевого кольору з короткими плавниками. Тривалість життя від 1 року від 3 років. Завдяки селекції виведено безліч колірних варіацій.
    2. Мечоносці (від 4 до 7 см без урахування хвоста). Самці цієї рибки мають хвостовий плавник, що нагадує своєю формою меч. Тіло подовжене, сплющене з боків. Природний окрас – сірувато-оливковий з поздовжньою червоною смугою. Гібридні форми можуть бути чорного, червоного, лимонного, і інших кольорів. Різниці між забарвленням самців і самок практично немає. В акваріумі живуть від 3 до 5 років.
    3. Пеціліі (4-5 см). Невеликі барвисті рибки. Тіло ромбовидное з широким хвостовим плавцем і щодо маленькою головою. У природі пофарбовані в коричнево-жовтий колір, в акваріумах варіантів забарвлень набагато більше (блакитна, ситцеве, райдужна та т. Д.). У хороших умовах можуть прожити близько 4 років.
    4. Гірардінуси (від 2,5 до 6 см). Маленькі невибагливі рибки. Мають витягнуте трохи сплющене тіло, забарвлене в кольори від сіро-коричневого до жовтого. По тілу довільно розкидані темні плями неправильної форми (їх немає тільки на нижній частині черевця). Крім того існує селекційна форма пофарбована повністю в чорний колір. В акваріумі можуть прожити до 3 років.
    1. Атрізона або кубинська гуппі (максимум 3 см). На тлі оливкового забарвлення по тілу рибки розташовані кілька рядів блідо-блакитних райдужних точок, які зливаються в лінії. Забарвлення точок і їх інтенсивність залежить від емоційного стану. В акваріумі можуть прожити 3 – 4 роки.
    2. Молінезія (6-12 см). Одна з найкрасивіших живонароджених рибок. Існують 3 основні різновиди: сфенопс або чорна (сама невибаглива), веліфера (біла), латіпінна (сріблясто-коричнева, з темними і блакитними точками і великим спинним плавником). Крім того селекційним шляхом отримані райдужні, леопардові або бордові різновиди. Тривалість життя більше 3 років.
    3. Формоза (від 2 до 3.5 см). Крихітна рибка з кремово-жовтим забарвленням і великими очима. Серед акваріумістів цінується за здатність очищати стінки акваріумів і листя рослин від мікроорганізмів, що утворюють наліт. Термін життя – 2 роки.
    4. Дермогеніси карликовий (від 6 до 7 см). Зовні нагадує невелику щучку з довгим, тонким, сплощенням з боків тілом. Нижня щелепа помітно витягнута вперед. Забарвлення сіро-оливковий або сріблястий з невеликою домішкою блакитного кольору. В акваріумі воліє верхній шар води. Живе в середньому 3 – 4 роки.
    5. Харакодон латераліс або червоний принц (5-6 см). Дуже яскрава рибка родом з Центральної Америки. Самці забарвлені в золотисто-червоний колір. Самки трохи крупніше і непоказний. В акваріумі можуть дожити до 4 років.
    6. Лімія чернополосая (від 4.5 до 7 см). Рибка має подовжене і сплощення з боків тіло і широкий хвостове стебло. Спина висока і горбата з різким переходом до голови. Колір тіла оливково-зелений з чорними нерівними смужками (від 7 до 12). Забарвлення самок менш інтенсивний. Живуть близько 3 років.

    Чи підходять живородні акваріумні рибки для початківців акваріумістів?

    Для тих, хто тільки робить перші кроки в акваріумістики, живородні риби – справжня знахідка. Саме їх порадять придбати в зоомагазині або на професійному форумі.

    Для цього є кілька причин. По-перше, «жівородкі» одні із самих невибагливих риб. Вони з легкістю переносять:

    • різка зміна температурного режиму;
    • відсутність аерації і високий рівень вуглекислого газу у воді;
    • скачки тиску;
    • слабку або надмірно яскраву освітленість;
    • повишенную жорсткість води,

    тобто всі поширені помилки, які допускають недосвідчені акваріумісти.

    По-друге, для утримання більшості живонароджених риб досить невеликого акваріума. Зазвичай ємність підбирають з розрахунку 1,5 літра води на одну особину.

    Крім того рибки, що виробляють на світло вже живе потомство відрізняються:

    1. всеядністю. Вони з апетитом поглинають будь-який із запропонованих кормів.
    2. легкістю розмноження. Процес нересту не вимагає додаткової стимуляції і втручання з боку акваріума.
    3. плідністю. Зазвичай за нерест з`являється від 10 до 200 мальків від однієї самки (в залежності від виду).
    4. високою сумісністю з іншими гідробіонтами.
    5. високою виживаність потомства.

    Саме ці причини роблять більшість живонароджених рибок відповідними вихованцями саме для малодосвідчених або зайнятих господарів.

    висновок

    Незважаючи на дивовижну живучість живонароджених рибок, не варто заводити їх без мінімальних базових знань. Постійні грубі помилки у змісті можуть стати фатальними навіть для таких невимогливих істот.

    Живородні рибки в акваріумі: популярні і маловідомі види

    Ще з шкільних уроків зоології усі приблизно знають, як відбувається процес розмноження (нерест) рибок – самки відкладають ікру, яку потім запліднюють самці. Та є рибки, які народжують уже живих мальків, здатних практично одразу споживати корм. Власне тому їх і називають живородні. Навіть далекі від акваріумістики люди хоч раз чули про таку рибку як гуппі. Вона часто є першою, з якої починають акваріумісти-початківці. Це пов’язано з відноснодею простотою в утриманні цієї рибки, а також можливістю наочно побачити, як народжують рибки.

    Ще з популярних живородок можна згадати мечоносців, пецилій та молінезій. А є й такі, про які ніколи не чули навіть досвідчені акваріумісти, як от – дермогеніс карликовий, формоза, брахірафіс Розена та ін. А бувають серед живородних акваріумних мешканців навіть скати.

    Для таких рибок притаманне живонародження, а якщо точніше – яйцеживонародження. Це, коли, що яйце запліднюється всередині тіла самки і розвивається. У результаті на світ з’являється вже повністю сформований мальок, готовий до самостійного харчування. У природі ця особливість суттєво підвищує ймовірність виживання мальків у природі.

    Розглянемо коротко особливості кожної з груп живородок.

    Гуппі

    Рибки гуппі без сумніву найбільш популярні серед усіх живородних риб. Це пояснюється не лише простотою утримання, а й неймовірно великою кількістю форм і забарвлень цієї рибки. Швидкість і простота розведення цих риб дозволила селекціонерам вивести сотні різновидів.

    Самка гуппі може щомісяця продукувати від 20 до 50 і більше мальків. Стать у рибок дуже легко визначити. Самці менші (3-4 см) за самок, мають великі яскраві хвости з найрізноманітнішим забарвленням. Самки дещо більші за самців до 6 см, їх забарвлення скромніше. Колись вони були зазвичай просто сірі з мінімальним малюнком на хвості. Та зараз уже можна знайти цікаве забарвлення навіть у самок.

    Хоч це невеликі рибки, та існують ще дрібніші їх форми, як от гуппі Ендлера.

    Оптимальна температура для них 24 – 26 градусів. Та діапазон температур, при якому можуть жити ці рибки, – від 18 до 30 градусів. Прийнятна кислотність води: 6,5 – 8,5 pH, жорсткість до 25 gH.

    У кормі невибагливі. Але ці рибки плавають зазвичай у верхніх шарах води, тож бажано, щоб і їжу вони могли знайти там.

    Детальніше про догляд за рибками гуппі читайте ТУТ.

    Мечоносці

    Ще однією з популярних живородок є мечоносці. Це вже дещо більші за гуппі риби, головною особливістю яких є хвостовий плавник у вигляді меча у самців. Звідси й назва.

    В акваріумах виростають до 10 см. Самки дещо крупніші за самців. «Меч» присутній лише у самців, їх може бути кілька. Виведені багато різновидів мечоносців усіляких кольорів та форм.

    Мечоносці не є надто вибагливими, але значно краще себе почувають у якісній воді та в більших об’ємах, бо є доволі рухливими рибками. Оптимальна температура: 24-26 градусів. Витримують тимчасове пониження температури до 16 градусів та значні коливання жорсткості води – від 8 до 25 градусів. Показники кислотності краще тримати в межах 7-8. Звичайно, не варто допускати різких перепадів параметрів води.

    Цікаво відбувається залицяння мечоносця до самки – він робить різкі поступальні рухи поруч з нею. Виглядає – ніби він орудує мечем.

    Кількість мальків у самки залежить від розмірів та віку і коливається від 20 до 100 і більше за раз.

    Самки мечоносця можуть міняти стать навіть після нересту. Таке трапляється при малій кількості самців або ж взагалі їх відсутності. У такої рибки виростає меч і через певний час він здатний продовжувати свій рід. Зворотного процесу (від самця до самки) не буває.

    Детальніше про мечоносців читайте ТУТ.

    Пецилії

    Пецилії також популярні живородні рибки. Вони мають невеликі розміри (4-5 см), невибагливі в утриманні. Самці дещо дрібніші за самок. У самки анальний плавник ширший. Існує величезне різноманіття форм і забарвлень.

    Оптимальні параметри води: температура – 24-27 градусів, кислотність рН – 7,5-8, жорсткість gH – 8-25.

    Зазвичай самка пецилії народжує кожні 28 днів. За раз – 20-40 мальків.

    Більшість пецилій, які є у продажу, – результат багаторічної селекції та схрещувань, у тому числі з мечоносцями. Взагалі за сучасною класифікацією пецилій зарахували до роду Мечоносці. Однак через відсутність меча та менші розміри акваріумісти продовжують їх називати пециліями.

    Детальніше про утримання пецилій ТУТ.

    Молінезії

    Моллі ще називають цю живородну рибку. Цікавою особливістю молінезій, яка вирізняє її з інших живородних рибок, є можливість утримання як в прісноводному, так і морському акваріумі. Це пов’язано з її природнім ареалом проживання. Загалом моллі населяють південний схід США, Центральну Америку, північну і східну частини Південної Америки. Тримаються в спокійних водоймах з прісною водою, а також в солонуватій воді гирла річок і лагун.

    Природне забарвлення молінезій – жовтувато-сіре або сріблясте, по всій поверхні розсипані сіро-блакитні, синювато-чорні або жовто-зелені цятки. Існують також жовті, білосніжно-білі та ін. Найпопулярнішою виведеною формою є чорна – чорна моллі (Black Molly).

    Також популярні форми з ліровидним хвостовим плавцем і балони (мають вкорочене тіло і опукле черевце).

    Самки у всіх молінезій більші за самців і можуть досягати в розмірі до 10 см. Анальний плавник у самки трикутної форми, закруглений.

    Молінезії здатні адаптуватися до широкого діапазону параметрів води. Молінезії люблять теплу воду з температурою 23-28 °С. Вона має бути нейтральна, або слабокисла (pH = 7-8). Занадто м’яку воду молінезії не люблять, краще тримати жорсткість від 10 до 20 ° dGH.

    Як ми згадували, молінезії здатні жити в трохи солонуватій воді. Дуже часто в літературі рекомендується періодично підсолювати воду в акваріумах з молінезіями (до концентрації 2-3 г/л). Для цієї мети краще всього використовувати спеціальну морську сіль. Але варто нагадати, що це можливо тільки при окремому утриманні рибок. Або ж у морських акваріумах з невеликою концентрацією солі.

    Самки молінезій дуже плідні. Залежно від розмірів і віку одна самка здатна видавати від 50 до кількох сотень мальків. У нерестовику можна воду трохи підсолити.

    Детальніше про утримання молінезій ТУТ.

    Формози

    Формозу називають найменшою серед живородних рибок. Формоза – миролюбна, зграйна і полохлива рибка. Самці досягають не більше 1,5-2 см у довжину, а самки – до 3,5 см. Вони більше нагадують мальків, ніж дорослу рибу.

    Вона не така яскрава і кольорова як родичі, тому не надто користується популярністю.

    Має видовжене і сплющене з боків тіло, забарвлене у сіро-сталевий або жовтуватий колір. Має широку чорну горизонтальну смугу, розташована по боках. У формоз незвичайні рухливі очі, не властиві іншим рибкам із застиглим поглядом.

    Зграйка таких рибок може доповнити асортимент у вашій банці. Звичайно, врахуйте розміри, бо з більшою рибою формоз не варто тримати, бо вони швидко закінчаться.

    А взагалі рекомендують утримувати формоз в окремому видовому акваріумі. Цікаво зграйка цих невеличких рибок буде виглядати у травнику, де є хороше освітлення.

    Оптимальна для неї температура води – 20-25 °. Але витримує температури від 15 до 30 градусів. Звичайно, без різких перепадів. Жорсткість води середня приблизно 7-15 dH, кислотність (pH) – до 7.5.

    Для стимуляції нересту температуру води підвищують до 28 – 30°С. Цікаво, що процес нересту у формоз тривалий. Вагітна самка метає по 2 – 3 мальки на день упродовж майже місяця. Одна самка дає до 50 мальків.

    Дермогеніс карликовий

    Дермогеніс карликовий – незвична живородка з родини напіврилих (назва пов’язана з унікальною будовою ротового апарату)

    В акваріумі розмір цих мініщучок не перевищує 7 см. Тіло видовжене, забарвлене в сріблястий колір із блакитним відливом. Плавці невеликі, практично прозорі. Спинний і анальний зміщені до хвоста.

    Самців просто відрізнити від самок – вони забарвлені яскравіше, особливо біля хвостового плавця. На спинному плавці є яскраво червона пляма зі світлим обрамленням. Зазвичай верхня щелепа самців забарвлена у червоний колір.

    Дермогенісів тримають парами або групами з переважанням самок. Велику частину часу вони проводять біля поверхні, що пов’язано із особливостями будови рота та харчування.

    Без проблем витримують температури у межах 22-30 градусів, жорсткість dH 8-20, кислотність рН 7-8.

    Залежно від температури води вагітність самок триває 50-60 днів. Після цього на світ з’являються близько 30 мальків.

    Брахірафіс Розена

    Ще одна цікава, але маловідома живородна рибка – брахірафіс Розена. Складність її утримання і розведення пояснюється тим, що рибка активно поїдає своє потомство. Самку треба пересаджувати у відгадник, у якому облаштовано багато укриттів. Навіть це не є гарантією, що мальки вціліють.

    Як у всіх живородок самки більші –до 6 см завдовжки, самці мають заледве 4 см.

    Забарвлення строкате з сіро-жовтим або помаранчевим відтінком. Луска має блакитний відлив.

    Брахірафіс Розена вирізняється прикрою вдачею – самці не надто доброзичливі, можуть виявляти агресію до менших видів, своїх родичів та самок під час періоду розмноження.

    Необхідно підтримувати чисельність зграйки щонайменше 5–6 особин. Знизити надмірну агресію самців можна, якщо на кожного припадатиме 3-4 самки, а в акваріумі є достатня кількість укриттів.

    Оптимальні параметри води для утримання:температура 22-28 ° С, жорсткість dH 2-12 °, кислотність рН 6,5-7,5.

    Related Posts:

Про автора

admin administrator