Щоб перець був урожай

Авторadmin

Щоб перець був урожай

Зміст:

Вирощуємо перець удома: коли садити та як, щоб був великий урожай

Підготовка насіння перцю до посіву на розсаду включає кілька кроків, про які краще дізнатися відразу.

Коли садять перець на розсаду 2024/ Колаж Главред, фото flickr (Marco Verch, U.S. Department of Agriculture)

Для тих, хто хоче спробувати щось нове у своєму саду, вирощування перцю може стати відмінним початком. Це процес, який не вимагає особливих навичок, але приносить велике задоволення від власноруч вирощеного врожаю. Розповідаємо, як виростити гарний урожай без проблем, і що варто для цього врахувати.

Коли садити перець на розсаду

Садити перець на розсаду рекомендується за 8-10 тижнів до передбачуваної дати висадки у відкритий ґрунт, що часто припадає на лютий або березень, залежно від кліматичної зони. Оптимальний час може варіюватися залежно від регіону і погодних умов, тому важливо враховувати місцеві кліматичні особливості та рекомендації.

Для успішного росту перцю потрібно забезпечити такі умови: температура повітря для проростання насіння має бути близько 25-28 °C; після появи сходів рекомендується знизити температуру до 16-18 °C вночі і 20-25 °C вдень для запобігання витягування розсади. Перець потребує багато світла, тому за нестачі природного освітлення використовують фітолампи. Важливо також підтримувати помірний полив, уникаючи перезволоження ґрунту, і забезпечити хороший дренаж.

Поширена помилка, якої припускаються люди, вирощуючи овочі у своєму саду

Три речі, які приваблюють щурів у ваш сад: як уникнути появи гризунів

Підготовка до посіву насіння перцю

Підготовка ґрунту до посіву насіння перцю включає створення легкого, поживного і вологопроникного ґрунту. Рекомендується змішати садову землю з компостом або перегноєм і додати пісок для поліпшення дренажу. Важливо також перевірити pH ґрунту, який має перебувати в діапазоні 6.0-6.8, для оптимального поглинання поживних речовин. Перед посівом ґрунт можна обробити слабким розчином марганцівки для дезінфекції.

Підготовка насіння перцю до посіву на розсаду включає кілька кроків: замочування насіння в теплій воді на 24-48 годин для прискорення проростання, обробку слабким розчином марганцівки або спеціальним стимулятором росту для збільшення стійкості до хвороб і пророщування у вологому середовищі при температурі близько 25°C до появи паростків. Ці процедури сприяють кращому проростанню і формуванню здорової розсади.

Для вирощування розсади перцю можна використовувати:

  • Пластикові горщики – універсальний варіант, придатний для пересаджування без пошкодження коренів.
  • Торф’яні таблетки – ідеальні для мінімізації стресу під час пікіровки, оскільки пересаджуються разом із рослиною.
  • Розсадні касети – економлять простір і зручні для вирощування великої кількості розсади.
  • Контейнери з дренажними отворами – підходять для вирощування декількох насінин в одному контейнері, забезпечуючи хороший дренаж.
  • Торф’яні горщики – розкладаються в ґрунті, позбавляючи необхідності витягувати рослину під час пересадки.

Вибір залежить від особистих переваг, доступності матеріалів і планів з пересадки розсади.

Поради з вирощування перцю

Найкращі умови для росту перцю настають у теплі місяці року, коли йому доступно не менше 6 годин сонячного світла на день. Тому важливо вибирати місця для його вирощування в саду або на городі, які забезпечені достатнім освітленням.

Болгарський перець схильний до різних захворювань, особливо в більш м’якому кліматі. Для запобігання цим проблемам необхідно регулярно оглядати рослини на наявність плям, зазвичай викликаних бактеріями і грибками. Плями на листках можна лікувати з використанням сірки, олії німа або інших фунгіцидів. Перед застосуванням фунгіциду важливо уважно вивчити інструкцію із застосування та безпеки.

Болгарський перець також може піддаватися нападам шкідників, таких як блішки, рудокопи і попелиці, які можуть негативно позначатися на зростанні рослин. Для боротьби з ними ефективно використовувати органічні фунгіциди, наприклад, на основі сірки. Важливо ретельно ознайомитися з інструкцією перед застосуванням.

Після збору болгарський перець слід зберігати в холодильнику, оскільки термін його зберігання там становить близько трьох днів. Для подовження терміну придатності можна нарізати і заморозити перець, однак це слід зробити протягом трьох днів після збору, щоб зберегти свіжість.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Чим підгодувати перці, щоб був хороший урожай: прості поради для дачників

Як правильно саджати перець – по одному або два, не є питанням для досвідченого дачника, який порадить садити дві рослини для їхньої обопільної підтримки.

Обов’язково треба знати, як правильно саджати перець у відкритий грунт, щоб не припустится помилок при посадці / фото instagram / @fruktoviugolok_

Солодкий перець, який називають і болгарським, дуже добре росте на нейтральному, легкому і збагаченому органікою ґрунті. Але для отримання чудового врожаю треба удобрювати навіть таку землю, оскільки перець дуже примхливий в плані підгодівлі. Після посадки, під час цвітіння, в період плодоношення перцю необхідні поживні речовини. Якщо не удобрювати, перці витягуються, їхне зростання сповільнюється, знижується врожайність і справа може дійти навіть до хвороби. Ми розповімо вам, яке добриво любить солодкий перець і як правильно організувати його підгодовування, щоб отримати хороший урожай.

В якому місяці краще саджати перець

Коли ви вирішили посадити солодкий перець в своїй теплиці, пам’ятайте, що висаджувати його потрібно саме на початку травня. Перець повинен відразу зацвісти, якщо ви посадили його в лютому.

Вже ближче до травня розсаду відносять до теплиці і тримають її під клейонкою, допоки перець не побуде при стабільній температурі, а повітря не нагріється до 15 градусів. Розсаду потрібно не пікірувати, а лише поставити в склянках або ж в коробочках під плівку.

Коли і як правильно саджати болгарський перець

Для того щоб посадити солодкий перець у відкритий ґрунт вам цілком підійде ґрунт, на якій до цього садили картоплю, цибулю, огірки і помідори. Відправляти перець в ґрунт можна тільки в тому випадку, якщо на стеблі з’явилися як мінімум 5-7 листків. Також треба купити органічні добрива – близько 5 кілограм на 1 квадратний метр. Перед посадкою землю радять прогріти, її накривають дугами з плівкою.

Посадка передбачає правильний вибір місця, яке повинно бути заховано від вітрів. За місяць до посадки поруч з місцем, де буде перець, можна посадити високорослі рослини. Але такі, щоб вони не закривали сонячні промені. Висаджують перець орієнтовно на початку червня. Ряди повинні знаходитися на відстані один від одного 50-60 сантиметрів. Самі перці – на 40-50 см. Поглиблювати рослину слід ще до першого листка.

Поруч з перцем рекомендують поставити кілочки для підв’язки. Перець сам по собі дуже ніжне рослина. Коли плоди виростуть, стеблу знадобиться підтримка, щоб він не зламався. У перші дні після посадки перець починає приживатися і хворіє. Йому треба допомогти – провести розпушування землі, щоб повітря краще надходило до кореневої системи.

Рослини слід тримати під плівкою, доки вони не укореняться. Коли на вулиці дуже спекотно, вдень плівку потрібно відкривати.

Декілька видів перцю на грядці потрібно розводити і саджати подалі один від одного, оскільки перець запилюється.

Щоб отримати хороший урожай, потрібно вирощувати по два в лунці. Перці стануть один для одного додатковою опорою і підтримкою.

Чим удобрювати перець у відкритому грунті

Перший раз удобрювати перець можна вже при висадці розсади в грядку. Для цього до кожної лунки додають 1 столову ложки мінеральних добрив і ½ склянки золи.

Для перцю не згодиться в якості добрива торф або свіжий гній. Рослина не любить надлишку мінеральних і азотних добрив.

Підгодівля перцю золою

У золі безліч корисних мінералів, її ще називають “пічним золотом”. У ній багато калію, який дуже люблять перці.

Поки влітку перці наливаються, їх можна удобрювати золою 1 раз на 10 днів все літо. На 10 літрів води потрібно взяти 1 склянку золи, настояти розчин декілька днів і поливати їм болгарський перець під коренем. Можна поливати рясно.

Буде неймовірний смак і аромат: що найкраще посадити поруч із перцем

Секретна добавка підвищить урожайність: як посадити перець незвичайним способом

Якщо у вас суглинний грунт, можна застосовувати золу в сухому вигляді, причому прямо під кущ, після чого добре полити. Однак розчин все-таки краще. Перець починає цвісти і з’являються зав’язі.

Мінеральні добрива для перцю

Кілька разів за сезон можна використовувати комплексні мінеральні добрива, але не багато – лише по 1 столовій ложці під кожен кущ.

Один раз, коли сезон тільки почався, перці можна поливати водою, щоб допомогти їм швидше наростити свою зелену масу. Щоб приготувати дріжджову воду, знадобиться 100 грам свіжих дріжджів, 5 літрів води і трохи цукру. Кілька днів розчин потрібно настояти на сонці, після чого він розбавляється водою 1 до 10. Далі можна поливати кущ, використовується не більше літра.

Дріжджова підгодівля має свої недоліки – вона виводить калій з грунту, який потрібен перцю. Таким чином, наступну підгодівлю за 10 днів слід проводити золою, щоб заповнити калій у вашому ґрунті.

Підживлення перцю йодом

Радять декілька разів за сезон поливати перець йодною водою. Йод допомагає рости перцю, захищає його від хвороб, підвищує імунітет, сприяє засвоєнню азоту і, врешті-решт, впливає на отримання хорошого врожаю.

Досить взяти 1 краплю звичайного йоду і розчинити її в 3 літрах води, після чого кожен кущ полити під корінь. Більше 1 літра виливати не можна, щоб не завдати шкоди рослині і не спровокувати її загибель. Після цієї підгодівлі перець потрібно рясно полити звичайною водою.

Чим годувати перець під час цвітіння і плодоношення

Коли перець цвіте і плодоносить, йому вже не потрібно багато азоту, як на ранній стадії вегетації. Рослині потрібен калій і фосфор.

Після того як перець зацвів, його поливають живильним розчином, який готують наступним чином: в 10 літрах води розводять 35-40 грам простого суперфосфату, 5-7 грам карбаміду і 10-15 грам сульфату калію.

Коли з’являються плоди перцю, підгодовування слід робити тільки в тому випадку, якщо зовнішній вигляд рослини вказує на нестачу харчування. Таким сигналами може стати уповільнення розвитку куща, дрібні листя і деформування плодів. Тоді кущі знадобиться полити розчином калійного і фосфорного добрив. В цьому випадку виняток працює тільки для тепличного перцю – йому таке харчування буде необхідно лише після збору врожаю.

Плодам, які визрівають, крім фосфору і калію знадобиться кальцій, адже його дефіцит нерідко призводить до розвитку вершинної гнилі. У профілактичних цілях перець обприскують 0,2%-м розчином кальцієвої селітри. Робиться це кожні 15-20 днів.

Для квітучого і плодоносного перцю з органічних добрив підійде харчування на основі натрію або гумату. При їх застосуванні прискорюється не тільки дозрівання плодів, але і збільшується термін зберігання врожаю. Зазвичай позакореневе харчування вносять з моменту початку цвітіння перцю і до закінчення плодоношення 1 раз на 2-3 тижні.

Що не любить болгарський перець

Перець дуже любить тепло, тому для його вирощування дуже важлива температура повітря і грунту. Надземна частина самої рослини ще якось може адаптуватися до нетеплим умовам, а ось коренева система – ні. Тому перець вирощують або на теплих грядках, або в теплиці.

Також потрібно не забувати, що рослині не подобаються різкі перепади температури. Щоб цього не було, в теплиці розміщують пляшки з водою. Вдень рідина нагрівається під сонцем, а вночі віддає своє тепло рослинам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Головні секрети вирощування перцю, щоб був великий та м’ясистий

Перець є смачним та корисним овочем, який залюбки вживають свіжим й консервованим. Щоб вдалося отримати його багатий врожай, пропонуємо скористатися декількома дієвими порадами.

Вибирайте якісне, районоване насіння, яке пристосоване до вашої кліматичної зони. В тих регіонах де часто стоїть прохолодна та нестійка погода, вирощувати краще солодкий перець раннього строку дозрівання.

Терміни посіву.

Перець зазвичай вирощують розсадним способом. Висаджуйте сіянці у відкритий ґрунт після загрози заморозків, при температурі ґрунту +15..+17°C та віком 60-80 днів. Висівайте ранні сорти на початку березня, середньо та пізні в середині лютого.

Пророщування насіння.

У теплому приміщенні насіння зійде на 7-10 день. Варто його перед посівом протравити та дати йому трішки прорости. Від кореневої гнилі замочіть його у розчині води та алое в пропорції 1:1.

Після того, як насіння набрякне, загартуйте його протягом 10-12 годин у холодильнику, а через 12 годин цю процедуру повторіть. Як тільки насіння проклюнулося, висівайте його в підготовлену землю.

Посів насіння перцю у одноразові ємності.

Розсада перцю не любить пікіровки, тому буде краще сіяти насіння відразу у півлітрові ємності, торф’яні стаканчики або таблетки. Насіння покладіть на ґрунт та присипте невеликим шаром землі.

Підгодівля та полив розсади.

Поливайте молоді рослини два рази на 7 днів, зволожуючи всю земляну грудку та підтримуйте на рівні 60-65 % вологість повітря у приміщенні.

Підживлення розсади проведіть у фазі двох справжніх листочків. Це може бути рідке органо-мінеральне добриво: Агрікола, Малишок, Ідеал та інше. Підгодівлю та полив проводьте кожні 7-10 днів.

Оберіть місце висадки для перцю.

Перець любить освітлене місце та родючу землю з нейтральною реакцією без протягів. Не можна висаджувати на грядку розсаду перців після пасльонових культур.

Теплі грядки.

Перець можна вирощувати на теплих грядках або в теплицях.

Він не любить різкого коливання температури, тому розташуйте в теплиці наповнені водою пластикові пляшки. Тоді вода в пляшці вдень буде нагріватися, а вночі — віддавати тепло.

Сусіди для перцю.

Добрі сусіди — це базилік, цибуля, чорнобривці, настурція та часник. Вони захищають перці виділяючи фітонциди, від хвороб та шкідливих комах.

Погані — це фенхель та кріп, бо вони можуть пригнічувати зростання перцю. Не садять біля перців пасльонові та бобові культури.

Догляд за перцем.

Дорослі перці потрібно вчасно поливати та підгодовувати. Це повинна бути тепла відстояна вода, з інтервалом раз на 4-6 днів. Після варто розпушити землю на глибину 1,5-2 см та замульчувати. Підгодовуйте перець не менше 2-4 разів на протязі сезону, чергуйте при цьому мінеральне з органічним добривом. Через 14 днів після висадки розсади в ґрунт, проведіть перше підживлення розчинивши у відрі води 30 гр. суперфосфату, 25 гр. сульфату калію та 15 гр. сечовини й пролийте ним перці під корінь.

При появі на перцях зав’язі, проведіть друге підживлення. Для цього розведіть у 10 л. води 10 гр. карбофосу та по 25 гр. сульфату калію й суперфосфату. Дві підгодівлі перців буде достатньо. При сповільненні в зростанні перців, підживіть його раз на 14 днів.

Формування перцю.

Перці потрібно формувати, окрім низькорослих сортів.

При появі на перцях першої квітки, її варто зірвати, щоб рослина спрямувала свою енергію та наростила зелену масу. Після вкорінення та адаптування розсади, можна починати формування. Нижні бічні пагони видаліть до першого розгалуження, а також коронну квітку, яка розташовується на верхівці головного пагона.

На кущах залиште не більше 20 плодів. На початку вересня видаліть нові квіти, щоб врожай встиг достигнути.

Про автора

admin administrator