Скільки років живуть Жені

Авторadmin

Скільки років живуть Жені

Як довго люди можуть жити насправді?

Хоча більшість з нас може розраховувати дожити до 80 років, деякі люди доживають до понад 100 років.

Рекордсменкою із довголіття стала Жанна Кальман з Франції, яка померла в 1997 році у віці 122 років.

Як довго насправді може жити людина?

Це питання, яке люди ставлять століттями.

У той час, як середню тривалість життя (кількість років, скільки людина потенційно може прожити) відносно легко розрахувати, оцінити максимальну тривалість життя (максимальний вік, якого може досягти людина) набагато складніше.

Попередні дослідження встановлювали максимум близько в 140 років.

Більш недавнє дослідження припускає, що межа тривалості життя людини наближається до 150-ти.

Розрахунок тривалості життя

Найстаріший і до цього часу найбільш широко використовуваний метод розрахунку тривалості життя заснований на функції Гомперца.

Це спостереження, вперше описане в XIX столітті, про те, що рівень смертності людей від хвороб з часом зростає експоненціально.

Це означає, що ваші шанси на смерть, наприклад, від раку, хвороб серця і багатьох інфекцій – приблизно подвоюються кожні вісім-дев’ять років.

Тепер дослідники застосували за допомогою комп’ютерної моделі підрахували, що межа тривалості життя людини становить близько 150 років.

Для проведення моделювання дослідники взяли зразки крові у більш ніж 70 тис. учасників віком до 85 років і подивилися на короткострокові зміни в їхній кількості клітин крові.

Кількість лейкоцитів може вказувати на рівень запалення (захворювання) в організмі, а обсяг червоних кров’яних тілець – на ризик серцевого захворювання чи інсульту або когнітивних порушень, як-от втрата пам’яті.

Потім дослідники спростили ці дані до одного параметра, який вони назвали індикатором стану динамічних організмів.

Ці розрахунки пророкують, що у всіх – незалежно від їхнього здоров’я або генетики – теоретично є до 150 років. Але оцінки цього типу не передбачають, що за життя людини можуть знайти нові методи лікування поширених захворювань.

Це серйозний недолік, оскільки прогрес відбувається протягом усього життя.

Наприклад, дитина, народжена сьогодні, може розраховувати на 85-річний прогрес в медицині для збільшення тривалості життя, в той час як 85-річна людина, що живе зараз, обмежена сучасними медичними технологіями.

Тобто ці розрахунки будуть відносно точним для літніх людей, але будуть ставати менш точними для молодших людей.

Що робити, щоб дожити до 150?

Межа максимальної тривалості життя приблизно на 25% більша, ніж прожила Жанна Кальман.

Очевидно, що хтось колись встановить новий рекорд.

У 1990 році у світі було 95 тис. довгожителів (людей віком 100+).

Через зростання населення та поліпшення охорони здоров’я, це число збільшилося до 451 тис. до 2015 року і, як очікується, досягне 3,7 млн до 2050 року.

Вчені встановили ймовірність того, що хтось може дожити до глибокої старості:

  • до 124 років: 99%
  • до 127 років: 68%
  • до 130 років: 13%
  • до 135 років: “вкрай малоймовірно”

Тому якщо ви плануєте перегнати вік Жанни Кальман, вам знадобляться три важливі речі.

По-перше, це хороші гени, по-друге, повноцінне харчування і вправи, які можуть збільшити тривалість життя до 15 років.

І, нарешті, прорив у методах лікування, які можуть збільшити тривалість життя.

Вас також може зацікавити:

Визначте приблизну тривалість свого життя. Калькулятор від Центру громадського здоров’я

Тривалість життя і статева зрілість більше залежать від мозку, ніж від тіла – дослідження

Оптимісти живуть довше песимістів. Але довгожителем вас оптимізм не зробить – дослідження

Чому жінки живуть довше? Вся справа в генах, але є ще дві причини

Середня тривалість життя у світі в 2016 році, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, складала 72 роки. При цьому середня тривалість життя жінок – 74 роки і два місяці, чоловіків – 69 років і 8 місяців.

У 2010 році в США проживали 53364 людини віком понад 100 років. З них тільки 9162 – чоловіки. Усі інші – жінки.

Чому тривалість життя в жінок більша, ніж в чоловіків? З чим пов’язана така перевага?

Автор фото, Getty Images

У жінок набагато більше шансів відсвяткувати своє 100-річчя

Є три головні причини, чому жінки живуть довше.

1. Гени

База даних людської смертності, створена Каліфорнійським університетом в Берклі та Інститутом демографічних досліджень Макса Планка, враховує статистику по 40 країнам.

При цьому дані про смертність у Швеції враховують статистику з 1751 року, у Франції – з 1816 року. Водночас облік такої інформації в багатьох інших країнах ведеться лише з другої половини 20 століття.

Автор фото, Getty Images

Стать людини визначається парою статевих хромосом: у жінок – ХХ, у чоловіків – XY.

Якщо подивитися на дані всіх країн за будь-який рік, стане очевидно, що очікувана тривалість життя жінок перевищує аналогічний показник в чоловіків.

Схоже, що чоловіки опиняються у більш вразливому становищі просто за самим фактом народження чоловіком.

“Ембріони чоловічої статі гинуть частіше, ніж жіночі”, – каже професор Девід Джемс з Університетського коледжу Лондона.

Одна з можливих причин цього може бути пов’язана з роллю, яку відіграють хромосоми, що визначають стать людини.

Стать визначається парою статевих хромосом: у жінок – ХХ, у чоловіків – XY.

Хромосоми містять гени. Важливо, що X-хромосоми значно більгі і містять більше генів, які допомагають людині вижити. В Y-хромосом генів менше. X-хромосома несе чимало життєво важливих генів, тому проблеми в X-хромосомі для чоловіків мають набагато більш сумні наслідки, аніж для жінок, в яких є “запасна” X-хромосома.

Автор фото, Getty Images

У птахів все навпаки – самці мають дві X-хромосоми, і вони живуть довше.

“Якщо у вас є генетична мутація в X-хромосомі і ви жінка, то у вас є додатковий резерв. Але якщо ви чоловік, то цього резерву в вас немає”, – каже Девід Джемс.

“Хлопчики на 20-30% частіше гинуть під час пізніх термінів вагітності. Також хлопчики на 14% більш схильні народжуватися передчасно. Хлопчики. як правило, більші і тому більш вразливі для травм під час пологів”, – додає Лорна Гарріс з Університету Ексетера.

У птахів все навпаки – самці мають дві X-хромосоми, і вони живуть довше.

2. Гормони

У підлітковий період в організмі в хлопців і дівчат відбуваються серйозні гормональні зміни.

Автор фото, Getty Images

Під час збройних конфліктів гинуть переважно чоловіки

Чоловічий гормон – тестостерон – впливає на розвиток кісткової і м’язової тканини, робить чоловіка більшим і сильнішим за жінку. Також цей гормон відповідає за інші чоловічі характеристики – наприклад, за низький голос і волосся на тілі.

Рівень смертності серед чоловіків різко зростає одночасно зі сплеском рівня тестостерону в пізньопідлітковому віці.

Експерти пояснюють взаємозв’язок тим, що приблизно в цьому віці підвищений рівень тестостерону штовхає чоловіків на різноманітні ризикові вчинки – бійки, керування мотоциклом чи автівкою на високій швидкості, пошук гострих відчуттів. Окрім того, чоловіки більш схильні до самогубства.

Кілька років тому вчений з Південної Кореї Хан Нам Пхар проаналізував записи імператорського двору династії Чосон (19 століття). Він вивчив дані, що стосуються 81 євнуха, які були кастровані ще до того, як досягли статевої зрілості.

Автор фото, Getty Images

Жінки у Непалі так само живуть довше за чоловіків

Виявилося, що євнухи жили приблизно до 70 років, тоді як інші чоловіки імператорського двору доживали в середньому лише до 50. Троє з євнухів навіть дожили до 100 років.

Хоча й не всі дослідження євнухів показали настільки ж явні результати, відомо, що в середньому чоловіки (а також тварини), позбавлені яєчок, живуть довше за своїх сородичів.

Однак справа не лише в чоловічому гормоні.

Як виявилось, жіночий статевий гормон – естроген – грає роль своєрідного “антиоксиданту”, який виводить з організму шкідливі речовини, що чинять негативний вплив на процеси в клітинах організму.

Експеримент, проведений на самках тварин, продемонстрував: ті з них, які не були стерилізовані, жили помітно довше, аніж ті самки, які пройшли через цю процедуру.

Автор фото, Getty Images

3. Вид діяльності і спосіб життя

На територіях, охоплених війнами чи збройними конфліктами, середня тривалість життя чоловіків різко скорочується, оскільки в ході таких подій гинуть в основному чоловіки – до того ж в доволі юному віці.

Водночас тривалість життя жінок виявляється суттєво меншим в регіонах зі слабко розвиненою системою охорони здоров’я, де чимало жінок помирають, приміром, під час пологів.

Є регіони, в яких різниця між тривалістю життя чоловіків і жінок дуже велика. Частково це можна пояснити тим, що чоловіки більш схильні до паління, переїдання і вживання алкоголю і наркотиків.

Довше жити – не означає бути більш здоровими

Хоча жінки й живуть довше, проте впродовж життя, особливо в похилому віці, вони переносять більше хвороб, аніж чоловіки.

Автор фото, Getty Images

Жінки частіше за чоловіків відвідують лікарів

Жінки віком від 16 до 60 років в будь-яких країнах в середньому частіше звертаються за медичною допомогою, аніж чоловіки цього ж віку.

Стівен Н.Остад і Кетлін Фішер з Університету Алабами у своєму дослідженні зауважують, що жінки в західних країнах частіше відвідують лікарів, вживають більше ліків, частіше пропускають роботу через стан здоров’я.

Різниця буде нівелюватися

Останні дослідження кажуть про те, що різниця у тривалості життя чоловіків і жінок найближчими десятиліттями буде скорочуватись.

Автор фото, Getty Images

Найближчими десятиліттями різниця у тривалості життя чоловіків і жінок буде скорочуватись, вважають дослідження

Дослідження проведене в Імперському коледжі Лондона, показує, що у Великій Британії різниця між тривалістю життя чоловіків і жінок до 2030 року складатиме всього 1 рік і 9 місяців.

Інше дослідження, проведене соціологом Леслі Мейх’ю з бізнес-школи імені Джона Касса, прогнозує, що різниця у тривалості життя повністю нівелюється вже до 2032 року.

“Зниження споживання тютюну і алкоголю позитивно вплине переважно на тривалість життя чоловіків, які набагато частіше страждають від алкогольної і тютюнової залежності. Також ми досягли великих успіхів у боротьбі з серцевими захворюваннями, від яких знову ж таки страждають переважно чоловіки”, – пояснює Леслі Мейх’ю.

Також у багатьох країнах падає показник смертності у ДТП, що додає ще кілька років до тривалості життя чоловіків.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Вимираємо та виїжджаємо: скільки людей живе в Україні та які прогнози

Кількість жителів країни ледве перевищує 41 млн. громадян і є тенденція до зниження.

Кількість населення України стрімко зменшується. Якщо 1993 року, коли відзначали останнє зростання чисельності населення жителів країни, було 51, 8 млн, то кількість мешканців в останні роки впала майже на 10 млн. Згідно зі статистикою ООН майже три мільйони українців виїхали на заробітки за кордон. Населення України, за їх даними 41, 4 млн на 1 травня 2021 року. А через 30 років може скоротитися ще майже на 7 млн.

Такі цифри вони оприлюднюють у звіті.

При цьому дані з державних джерел статистики називають більшу цифру майже на 200 тисяч — 41,58 млн. Якщо відняти окуповані Росією Донбас і Крим виходить ще менше — трохи більш як 37,2 млн громадян.

При цьому знижується народжуваність — минулого року вона була вдвічі нижчою за смертність і впала на 40% у порівнянні з попереднім десятиліттям.

Кого в Україні більше чоловіків чи жінок

В Україні 53,65% жінок та відповідно 46,35% чоловіків. При цьому останні в середньому живуть на 10 років менше. Дані за 2019 рік показали, що середній вік чоловіка в Україні трохи вищий за 66 років, тоді як жінки показали результат у 76 років.

При цьому найбільше людей живе у містах – 69,4% населення.

В ООН вважають, що через 30 років, до 2050 року в Україні буде 35,2 млн людей, при цьому кількість пенсіонерів (людей 65+) становитиме майже чверть населення. Їх буде у 1,8 раза більше ніж дітей віком до 14 років.

Раніше “Телеграф” писав, що в Україні запровадили червону зону в 15 областях та окремо — у Києві. Столиця перейде на суворі норми з епідбезпеки з 1 листопада.

Про автора

admin administrator