Теплиця пристінна з алюмінію

Авторadmin

Теплиця пристінна з алюмінію

Зміст:

Теплиці з алюмінію: опис, конструкція і характеристики

Садівники і дачники все частіше влаштовують на своїх ділянках теплиці. Виготовити їх можна самостійно, але простіше купити готову модель. Популярними стали алюмінієві теплиці, обшиті полікарбонатом або склом. Конструкції, виконані з цих матеріалів, в результаті виходять якісними, тому в них можна сміливо вирощувати будь-які рослини.

  • Загальний опис
  • Різновиди
  • Планування і вибір місця
  • Фундамент
  • Збірка каркаса з алюмінієвого профілю
  • Полікарбонат для алюмінієвої теплиці: переваги і монтаж
  • Скління алюмінієвої теплиці
  • Додаткові елементи
  • Ув ‘язнення

У запропонованій статті розглянуто характеристику теплиці з алюмінію і описано основні різновиди цієї корисної будови.

Загальний опис

Завдяки сучасним технологіям на ринку можна знайти теплиці, каркас яких зроблений з різних матеріалів. Найчастіше виробники виготовляють ці конструкції з оцинкованої сталі, труб або алюмінієвого профілю. Саме останній варіант – оптимальний для створення сучасної тепличної споруди, яка буде володіти високими технічними властивостями і хорошими експлуатаційними якостями. Крім того, така будова має естетичний вигляд, тому вона прикрасить дачну ділянку.

Щоб доповнити опис теплиці з алюмінію, необхідно згадати відмінні достоїнства цієї функціональної конструкції:

  • можна виготовити самостійно (знадобиться мінімальний набір інструментів і будматеріалів);
  • простий монтаж завдяки невеликій вазі алюмінієвого профілю;
  • здатність витримати великі навантаження, підвищену температуру, високу вологість і мороз;
  • обшити каркас дозволяється полікарбонатом, звичайним склом і поліетиленовою плівкою;
  • споруда добре утримує тепло і швидко нагрівається, оскільки прекрасно пропускає сонячне світло;
  • не піддається корозії.

Теплиця з алюмінію – конструкція, здатна витримати велике вагове навантаження. Крім того, їй не страшні погані погодні умови (наприклад, сильний вітер).

Різновиди

Теплиці з алюмінію класифікуються за формою на такі моделі:

  1. Арочні – конструкції, перевага яких полягає в тому, що сніг не буде накопичуватися на їх даху завдяки дугоподібним стінам. Однак у теплицях цього виду високорослі рослини доведеться вирощувати лише в центрі, оскільки біля стінок для цього буде недостатньо простору. У цьому випадку каркас бажано обшити плівкою або полікарбонатом.
  2. Односкатні – теплиці, які треба встановлювати впритул до стіни житлового будинку. Це економний варіант, оскільки матеріалів доведеться закуповувати менше, ніж при інших методах. Таку споруду рекомендується будувати з південного боку.
  3. Англійські – елітні теплиці з алюмінію з високим цоколем.
  4. Двоматні – класичні різновиди, що відрізняються високою міцністю. Розміри таких конструкцій визначаються за індивідуальним проектом. Каркас двоматних теплиць виконують з алюмінієвого профілю.
  5. Пірамідальні – конструкції невеликих розмірів для вирощування розсади.
  6. Купольні – теплиці, які завдяки своїй незвичайній формі пропускають всередину велику кількість сонячного світла. Але виготовити самостійно такі конструкції складно.

Садівники рекомендують будувати теплі теплиці з алюмінію, каркас яких буде обшитий листовим полікарбонатом або склом.

Планування і вибір місця

Щоб побудувати теплицю, необхідно спочатку розробити її креслення. У цьому документі відображаються розміри споруди: довжина, ширина і висота конструкції, а також дистанція між планками каркаса. Крім того, на схемі вказуються місця, де будуть встановлені дверні та віконні прорізи, параметри покрівлі та інші технічні дані.

При виборі ділянки потрібно врахувати такі важливі вимоги:

  1. Місце має бути добре висвітлене з усіх боків. Якщо поруч є високі дерева або будівлі, треба пошукати менш затінену ділянку.
  2. Відстань від господарських будівель – важлива умова, оскільки конструкція треба розмістити на відкритому місці. Цей показник повинен становити не менше 1,8 м, проте дана вимога неактуальна, якщо буде зводитися односкатна теплиця, прибудована до стіни будинку.
  3. Конструкцію рекомендується встановлювати в напрямку з півночі на південь: так об ‘єкт буде забезпечений рівномірним прогрівом.

У проекті також вказується число і розмір майбутніх грядок. Наприклад, для стандартної теплиці з алюмінію розмірами 6 ^ 3 м рекомендується вибрати такі параметри:

  • кількість грядок – 2 шт.;
  • ширина – 1,2 м;
  • поздовжній прохід – 0,5-0,6 м.

Фундамент

Для алюмінієвої теплиці необхідно звести міцну основу. Можна використовувати такі матеріали для організації фундаменту:

  • гвинтові палі (якщо на ділянці переважають глинисті ґрунти);
  • залізобетон;
  • клеєний брус.

Підстава зробить будову більш надійною і захистить каркас алюмінієвої конструкції від впливів навколишнього середовища. Якщо проігнорувати цю вимогу, на поверхні так званого скелета теплиці може утворитися біла іржа.

Майстри рекомендують зводити бутобетонний стрічковий фундамент глибиною близько півметра. Це надійна і міцна підстава, для пристрою якої виривають траншею шириною 30-40 см, заповнюють її шаром піску, монтують опалубку з дощок і заливають розчин. Крім того, на цьому етапі можна зробити всередині конструкції огорожі для майбутніх грядок.

Збірка каркаса з алюмінієвого профілю

Спочатку потрібно заготовити деталі згідно з розмірами, наведеними в чертежі. Як правило, для влаштування каркаса теплиці з алюмінію використовується профільна труба розмірами 20 20 1,5 мм. Це добре оброблюваний матеріал, який можна зігнути, розпиляти і зварити. Гнутий профіль використовується для будівництва елітних багатофункціональних теплиць і арочних алюмінієвих моделей.

Кріпити каркас можна такими способами:

  1. Зварюванням – метод, для виконання якого потрібно інвертор і спеціальні електроди.
  2. Анкерними болтами – оптимальний варіант, якщо доведеться переносити теплицю на іншу ділянку.
  3. За допомогою витяжних заклепок з алюмінію – нерозйомне з ‘єднання.

Спочатку до фундаменту потрібно прикріпити профіль анкерами. В результаті вийде підстава самого каркаса, на яку і треба за допомогою будь-якого з описаних методів фіксувати профільні труби з урахуванням проектної документації. У торцевих частинах споруди влаштовуються вхідні двері та вікна.

Щоб отримати якісну алюмінієву конструкцію, її “скелет” слід обшити полікарбонатом або склом. Далі будуть детально розглянуті обидва варіанти.

Полікарбонат для алюмінієвої теплиці: переваги і монтаж

Це міцний будматеріал, до достоїнств якого можна віднести не тільки високі технічні параметри, але і декоративний вигляд. Листи полікарбонату бувають суцільні і стільникові. Саме останній варіант вважається підходящим для обшивки каркасу теплиці. До переваги стільникового полікарбонату належать такі властивості:

  • висока міцність;
  • довговічність;
  • легкість і пластичність;
  • витримує температуру від -35 до + 60 ° C;
  • високі теплоізоляційні якості завдяки багатошаровості;
  • верхній шар захищений від накопичування пилу;
  • висока світлопропускна здатність;
  • при горінні не виділяє токсичних речовин.

Щоб обшити готовий каркас теплиці з алюмінію полікарбонатом, необхідно спочатку прикрутити листи до “скелета” конструкції термошайбами. Ці роботи необхідно починати з даху і стін, а після обшити двері та вікна. Укладати полікарбонат треба встик за допомогою спеціальних сполучних профілів.

Скління алюмінієвої теплиці

Якщо обшити каркас склопакетами, в результаті вийде конструкція з високими теплоізоляційними якостями. Але на пристрій і ремонт такої теплиці доведеться витратити багато грошей. Дешевший варіант – використовувати звичайне скло.

Дах необхідно обшивати від коника, а стіни – з нижньої частини. Щоб прикріпити скло до алюмінієвого каркасу, для цих цілей треба скористатися поліуретановим герметиком. Щоб між деталями не утворилося зазорів, їх слід класти внахлест. На фото теплиці з алюмінію, каркас яких обшитий склом, виглядають досить презентабельно (знімок наведений нижче). Навіть відразу і не скажеш, що головний недолік цієї конструкції – крихкість.

Додаткові елементи

Доріжку всередині невеликої споруди рекомендується викласти з цегляної крихти. Не варто забувати: взимку теплицю потрібно обігрівати. Для цих цілей можна використовувати пічне, газове, водяне або електричне опалення. Останній варіант вважається оптимальним, оскільки на ринку продається багато видів потужних обігрівачів, що працюють від електроенергії. Але такі прилади будуть нерівномірно нагрівати конструкцію, тому їх доведеться встановити в різних місцях.

Теплиці з алюмінію треба також забезпечити якісною вентиляцією. Кватирки та вентилятори – елементи, за допомогою яких можна вирішити зазначену проблему. Краще їх розташовувати в даху, оскільки так вони не створять наскрізняка.

Ув ‘язнення

Алюмінієва теплиця – міцна і корисна конструкція, в якій можна вирощувати овочеві культури та інші рослини. Але не менш важливо забезпечити спорудження постійним доглядом. Грядки потрібно періодично обробляти дезінфікуючими засобами.

Якщо потрібно побудувати гарну та оригінальну споруду, у статті розказано, як це зробити. на закінчення ж додамо, що теплиця з алюмінію вважається класичною моделлю, перевіреною часом.

Теплиці з алюмінієвого профілю

Незважаючи на широке застосування теплиць з полікарбонату, багато дачники воліють застосовувати алюмінієві конструкції, які, завдяки, технічним особливостям, дозволяють спростити догляд за рослинністю і створити комфортні умови для її розвитку, навіть в зимовий період. У чому головні переваги теплиці з алюмінію, і чи можна її зробити самостійно – далі в статті.

Для чого потрібні алюмінієві теплиці?

Теплиці з алюмінію являють собою несучу конструкцію, що складається з каркаса і обшивального матеріалу, в ролі якого може виступати полікарбонат, плівка ПВХ, скло і т. П.

  • зимових садів;
  • вирощування ранніх плодових культур;
  • захисту більш пізніх сортів рослин від несприятливих кліматичних умов, зокрема, палючого сонця, злив, різких стрибків температур.

Алюмінієвий профіль має надзвичайної легкістю і пластичністю, що дає можливість надати конструкції будь-яку форму. Крім цього, подібні пристрої досить часто застосовують в якості прибудови до будинку або будь-якого господарської споруди. Їх встановлюють на дахах будинків або вбудовують на першому поверсі багатоповерхівок.

Чи знаєте ви? Світовим лідером з видобутку і виробництва алюмінію є Австралія.

Переваги та недоліки алюмінієвої теплиці

Теплиці з алюмінієвого профілю і скла відносяться до недешевим спорудам, тому мають досить високою вартістю. Однак, їх ціна повністю виправдовується з точки зору практичності, довговічності та естетичності конструкції. З описуваного матеріалу особливим попитом користуються зимові теплиці.

  • Серед позитивних якостей алюмінієвих пристроїв можна виділити кілька найбільш ключових:
  • висока міцність і надійність;
  • легкість матеріалу, його здатність приймати необхідні форми;
  • довгий термін експлуатації, за рахунок високої зносостійкості, стійкості до корозії, утворення цвілі і грибків;
  • легкість і простота в монтажі;
  • ергономічність;
  • відмінні показники світлопроникності;
  • стійкість до згубного впливу зовнішніх факторів;
  • можливість будівництва ексклюзивної теплиці за індивідуальним ескізом;
  • привабливий зовнішній вигляд;
  • можливість витримувати високі поверхневі навантаження.

Чи знаєте ви? Дивно, але в чистому вигляді алюміній практично ніколи не зустрічається в природі, оскільки він швидко вступає в реакцію з іншими елементами. У мінімальних кількостях його можна знайти в жерлі вулканів.

Пристрої з алюмінію не деформуються, не “йдуть» на всі боки, можуть витримувати вітрове і снігову навантаження. Вони відмінно підходять для поєднання зимового саду, вирощування тропічних рослин і організації кімнати відпочинку.

  • Між тим, не позбавлена ​​конструкція деяких недоліків, серед яких найбільш істотними дачники вважають:
  • необхідність побудови фундаменту;
  • високий ризик пошкодження скляного покриття при негоді;
  • досить висока вартість і вагу скління.

види конструкцій

За конструктивними особливостями розрізняють кілька видів теплиць з алюмінію, кожна з яких має свої переваги й недоліки.

двосхилі

Двосхилі пристрої являють собою теплицю класичної форми у вигляді «будиночка», яка володіє вертикальними стінами і традиційної дахом. Вона характеризується універсальністю в застосуванні, має високі характеристики міцності якостями і довговічністю, ідеально підходить для скління.

Розміри подібної конструкції можуть бути різними і залежати від потреб городника. Двосхилий теплиця, за рахунок особливостей будови даху, легко очищається від снігу, опалого листя і т. П.

англійські

Англійські теплиці за формою нагадують традиційні двосхилі, однак, забезпечені більш високим цоколем і додатковими декоративними елементами на верху даху. Конструкція практична, функціональна, відрізняється витонченим, акуратним виглядом, відмінно переносить різні погодні умови, не потребує особливого догляду.

Вона відмінно підходить для культивування високорослих, індетермінантних рослин з нелімітованою зростанням центрального провідника.

Важливо! Основними мінусами будівель вважаються високі грошові витрати на будівництво конструкції. Однак, багато овочівники розуміють, що запорукою гідного врожаю є міцна і якісна теплиця.

Англійські теплиці можуть бути:

  • елітні або люкс: мають надзвичайну міцність і надійністю, оскільки оснащені подвійними склопакетами і високоміцним фундаментом. Приміщення досить світлі і теплі, що дає можливість вирощувати рослини будь-якого типу;
  • традиційні: до їх складу входять рами з поодинокими стеклами. Проте, в такій теплиці рослини отримують необхідну кількість вологи, сонця і тепла, вони надійно захищені від пригріву влітку, від дощів – навесні і восени, від снігу – взимку.

Кутові і з тамбуром

Великою популярністю у вітчизняних овочівників користуються кутові теплиці, які дають можливість суттєво заощадити простір. Найчастіше такі конструкції роблять невеликими і встановлюють в найбільш оптимальному вугіллі ділянки.

Кутові теплиці в більшості випадків – це монументальні пристрої, які складаються з декількох зон, призначених для культивування рослин різного типу. Подібні будови оснащені двосхилим дахом, мають міцну і надійну основу. Як правило, розміри теплиці і її форму підбирають з урахуванням ділянки, на якій вона буде розташовуватися.

Важливо! Кутова теплиця вигідна тим, що при її примиканні до іншої будівлі, обігрівати приміщення можна, використовуючи прилади основної будівлі.

Оригінальним архітектурним рішенням є теплиці з тамбуром, які оснащені герметичними дверима, що не дозволяє холодному повітрю проникати всередину приміщення. Особливою затребуваністю користуються готові конструкції з тамбуром компанії Віконт, які характеризуються високою надійністю, практичністю, довгим терміном служби, наявністю гарної системи вентиляції.

Сьогодні виробники пропонують користувачам два види конструкцій:

  • з тамбуром «Т»: пристрої відносяться до категорії представницьких, мають великі габарити, що дає можливість застосовувати їх для вирощування рослин у великих обсягах. Подібні споруди оснащені вентиляційною системою, яка передбачає наявність декількох кватирок для провітрювання:
  • з міні-тамбуром: конструкція відрізняється компактними розмірами, має невеликий тамбур, забезпечена декількома бічними кватирками для наскрізного провітрювання.

Чи знаєте ви? Звичайна алюмінієва «бляшанка», наприклад, з-під солодкого напою, в землі розкладається протягом 8090 років.

Теплиця з алюмінієвого профілю своїми руками

Організація теплиці на дачній ділянці дає можливість отримати ранній урожай овочів і фруктів в умовах холодного клімату. У нинішній час вітчизняні виробники пропонують великий спектр моделей подібних конструкцій, проте, багато дачники воліють виготовляти їх самостійно.

Вибір відповідного місця

Перш, ніж приступити до виготовлення алюмінієвої теплиці, потрібно визначитися з ділянкою, на якому вона буде розміщуватися.

При виборі місця, фахівці радять керуватися декількома важливими чинниками:

  • ділянка повинна бути максимально рівним, просторим, добре освітленим;
  • приміщення повинно знаходитись на такій відстані від інших будівель, щоб тінь від них не заважала повноцінному росту рослинності;
  • конструкцію оптимально встановлювати у напрямку з півночі на південь, оскільки в такому випадку прогрівання приміщення буде найбільш рівномірним і ефективним.

Дізнайтеся детальніше, як краще зорієнтувати теплицю відносно сторін світу.

складання креслень

Безумовно, починати збірку алюмінієвого каркаса для майбутньої теплиці необхідно зі складання і вивчення креслень. Недосвідченим майстрам фахівці радять використовувати готові, найбільш прості стандартні креслення, які можна знайти в мережі інтернет.

Для самостійної збірки конструкції краще зупинити свій вибір на двосхилих теплицях з алюмінію і скла.

Інструменти і матеріали

У процесі зведення конструкції можуть знадобитися наступні матеріали й інструменти:

  • алюмінієвий профіль-труба, розмірами 2 × 2 см з товщиною перегородок 1, 5 мм;
  • брус або рейка з деревини;
  • швелер алюмінієвий, розмірами 2 × 2 × 2 см і стінкою в 1, 5 мм;
  • пила, ножиці по металу;
  • шуруповерт;
  • ніж канцелярський.

Покрокова інструкція виготовлення

Існує кілька варіантів моделей теплиць з алюмінієвого профілю, однак, незалежно від цього, інструкція по їх виготовленню складається з однакових етапів роботи.

Фундамент. Для установки конструкції в обов’язковому порядку знадобиться фундамент, який підвищить міцності якості пристрою і зможе гарантувати його стійкість. Фахівці радять робити підставу з бетонних блоків, застосовувати стрічкову заливку або побудувати підставу на палях.

Важливо! Універсальним варіантом, який підійде для будь-якої земельної ділянки, є фундамент на палях. При організації підстави з дерев’яного бруса, його слід в обов’язковому порядку обробити спеціальними захисними антисептиками.

Збірка каркаса. При застосуванні заводського каркаса, його збірку здійснюють згідно з інструкцією. Слід розуміти, що П-подібний профіль оснащений спецпазамі під скло, при цьому широкі пази призначені для подвійного скла, вузькі – для одинарного.

Як правило, в комплектацію готового каркаса входять всі елементи для монтажу: кріплення, гайки, болти. При складанні каркасної конструкції з деталей, зроблених своїми руками, метод монтажу слід вибирати самостійно.

Існує три основних способи збирання:

  1. За допомогою зварювання. У таких випадках знадобляться мінімальні навички роботи зі зварюванням і професійні інструменти: інвертор, електроди для роботи з алюмінієм.
  2. З використанням болтових кріплень. Такі сполуки є розбірними і легко демонтуються в тих випадках, коли теплицю потрібно перенести на інше місце.
  3. Із застосуванням алюмінієвих заклепок. Даний вид з’єднань, так само, як і перший, є нерозбірним.

Скління. Як зазначалося вище, для скління конструкції застосовують подвійне скло або одинарне. Перший варіант, хоч і є більш дорогим, але відрізняється високою міцністю і надійністю, до того ж, дозволяє застосовувати приміщення в зимовий час.

При установці звичайних скляних листів застосовують фахом не твердіє герметик і затискачі. При цьому, листи укладають внахлест, щоб в подальшому краплі вологи не потрапляли в середину конструкції.

Важливо! Скління стін здійснюють у напрямку знизу-вгору, даху – від коника.

Фінішним етапом споруди тепличного приміщення є облаштування простору всередині. Для виготовлення перегородок можна застосовувати листи полікарбонату, для організації доріжок для грядок – щебінь, пісок, деревину, гуму, плитку, цегла і т. П.

При необхідності обігріву конструкції, фахівці рекомендують встановити водні або газові котли, прокласти аналог теплої підлоги або застосовувати переносні обігрівальні електроприлади.

Алюмінієва теплиця зі скла є одним з кращих варіантів реалізації цілорічного культивування овочів і фруктів. Незважаючи на деяку дорожнечу матеріалів, вклавшись всього один раз, овочівники отримують капітальне будова, здатне прослужити без втрати своїх технічних якостей і естетичного вигляду, протягом декількох десятків років.

Теплиця з алюмінієвого профілю

–>Незважаючи на широке застосування теплиць з полікарбонату, багато дачники воліють застосовувати алюмінієві конструкції, які, завдяки технічним особливостям, дозволяють спростити догляд за рослинністю і створити комфортні умови для її розвитку, навіть в зимовий період. У чому головні переваги теплиці з алюмінію, і можна її зробити самостійно — далі у статті.

  • Для чого потрібні алюмінієві теплиці?
  • Переваги і недоліки алюмінієвої теплиці
  • Види конструкцій
    • Двосхилі
    • Англійські
    • Кутові і з тамбуром
    • Вибір відповідного місця
    • Складання креслень
    • Інструменти і матеріали
    • Покрокова інструкція виготовлення

    Для чого потрібні алюмінієві теплиці?

    Теплиці з алюмінію являють собою несучу конструкцію, що складається з каркаса і обшивального матеріалу, в ролі якого може виступати полікарбонат, плівка ПВХ, скло і т. п.

    • зимових садів;
    • вирощування ранніх плодових культур;
    • захисту більш пізніх сортів рослин від несприятливих кліматичних умов, зокрема, палючого сонця, злив, різких перепадів температур.

    Алюмінієвий профіль володіє надзвичайною легкістю і пластичністю, що дає можливість надати конструкції будь-яку форму. Крім цього, подібні пристрої досить часто застосовують в якості прибудови до будинку або господарської споруди. Їх встановлюють на дахах будинків або вбудовують на першому поверсі багатоповерхівки.

    Знаєте ви? Світовим лідером з видобутку і виробництва алюмінію є Австралія.

    Переваги і недоліки алюмінієвої теплиці

    Теплиці з алюмінієвого профілю і скла відносяться до недешевим спорудам, тому володіють достатньо високою вартістю. Однак, їх ціна повністю виправдовується з точки зору практичності, довговічності та естетичності конструкції. З описуваного матеріалу особливим попитом користуються зимові теплиці.

    • Серед позитивних якостей алюмінієвих пристроїв можна виділити декілька найбільш ключових:
    • висока міцність і надійність;
    • легкість матеріалу, його здатність приймати необхідні форми;
    • довгий термін експлуатації, за рахунок високої зносостійкості, стійкості до корозії, утворення цвілі і грибків;
    • легкість і простота в монтажі;
    • ергономічність;
    • відмінні показники світлопроникності;
    • стійкість до пагубному впливу зовнішніх факторів;
    • можливість будівництва ексклюзивної теплиці за індивідуальним ескізом;
    • привабливий зовнішній вигляд;
    • можливість витримувати високі поверхневі навантаження.

    Знаєте ви? Дивно, але в чистому вигляді алюміній практично ніколи не зустрічається в природі, оскільки він швидко вступає в реакцію з іншими елементами. У мінімальних кількостях його можна знайти у жерлі вулкану.

    Пристрої з алюмінію не деформуються, не «йдуть» по сторонам, які можуть витримувати вітрове і снігове навантаження. Вони відмінно підходять для поєднання зимового саду, вирощування тропічних рослин і організації кімнати відпочинку.

    • Між тим, конструкція не позбавлена деяких недоліків, серед яких найбільш істотними дачники вважають:
    • необхідність спорудження фундаменту;
    • високий ризик пошкодження скляного покриття при негоді;
    • досить висока вартість і вага скління.

    Види конструкцій

    За конструктивними особливостями розрізняють кілька видів теплиць з алюмінію, кожна з яких володіє своїми перевагами і недоліками.

    Двосхилі

    Двосхилі пристрої являють собою теплицю класичної форми у вигляді «будиночка», яка володіє вертикальними стінами і традиційної дахом. Вона характеризується універсальністю застосування, володіє високими міцнісними якостями і довговічністю, ідеально підходить для скління.

    Розміри подібної конструкції можуть бути різними і залежати від потреб городника. Двосхилий теплиця, за рахунок особливостей будови даху, легко очищається від снігу, опалого листя і т. п.

    Англійські

    Англійські теплиці за формою нагадують традиційні двосхилі, однак, забезпечені більш високим цоколем і додатковими декоративними елементами на верху даху. Конструкція зручна, функціональна, відрізняється витонченим, охайним виглядом, відмінно витримує різні погодні умови і не потребує особливого догляду.

    Вона відмінно підходить для культивування високорослих, індетермінантних рослин з нелимитированным зростанням центрального провідника.

    Важливо! Основними мінусами будівель вважаються високі грошові витрати на будівництво конструкції. Однак, багато овочівників розуміють, що запорукою гідного врожаю є міцна і якісна теплиця.

    Англійські теплиці можуть бути:

      елітні або люкс: володіють надзвичайною міцністю та надійністю, оскільки оснащені подвійними склопакетами і високоміцним фундаментом. Приміщення досить світлі й теплі, що дає можливість вирощувати рослини будь-якого типу;

    Кутові і з тамбуром

    Великою популярністю у вітчизняних овочівників користуються кутові теплиці, які дають можливість істотно заощадити простір. Найчастіше такі конструкції роблять невеликими і встановлюють в найбільш оптимальному вугіллі ділянки.

    Кутові теплиці в більшості випадків — це монументальні пристрої, які складаються з кількох зон, призначених для культивування рослин різного типу. Подібні будови оснащені двосхилим дахом, мають міцну і надійну основу. Як правило, розміри теплиці і її форму підбирають з урахуванням ділянки, на якій вона буде розташовуватися.

    Важливо! Кутова теплиця вигідна тим, що при її примиканні до іншої будівлі, обігрівати приміщення можна, використовуючи прилади основної будівлі.

    Оригінальним архітектурним рішенням є теплиці з тамбуром, які обладнані герметичними дверима, що не дозволяє холодному повітрю проникати всередину приміщення. Особливої попитом користуються готові конструкції з тамбуром компанії Віконт, які характеризуються високою надійністю, практичністю, довгим терміном служби, наявністю хорошої системи вентиляції.

    Сьогодні виробники пропонують користувачам два види конструкцій:

    • з тамбуром «Т»: пристрої відносяться до категорії представницьких, мають великі габарити, що дає можливість застосовувати їх для вирощування рослин у великих обсягах. Подібні споруди обладнані вентиляційною системою, яка передбачає наявність декількох кватирок для провітрювання:
    • з міні-тамбуром: конструкція відрізняється компактними розмірами, має невеликий тамбур, забезпечена декількома бічними кватирками для наскрізного провітрювання.

    Знаєте ви? Звичайна алюмінієва «бляшанка», наприклад, з-під солодкого напою, в землі розкладається протягом 8090 років.

    Теплиця з алюмінієвого профілю своїми руками

    Організація теплиці на дачній ділянці дає можливість отримати ранній урожай овочів і фруктів в умовах холодного клімату. В нинішній час вітчизняні виробники пропонують великий спектр моделей подібних конструкцій, проте, багато дачники воліють виготовляти їх самостійно.

    Вибір відповідного місця

    Перш, ніж приступити до виготовлення алюмінієвої теплиці, потрібно визначитися з ділянкою, на якому вона буде розміщуватися.

    При виборі місця, фахівці радять керуватися кількома важливими чинниками:

    • ділянка повинна бути максимально рівним, просторим, добре освітленим;
    • приміщення повинно знаходитися на такій відстані від інших будівель, щоб тінь від них не заважала повноцінному росту рослинності;
    • конструкцію оптимально встановлювати по напрямку з півночі на південь, оскільки в такому випадку прогрівання приміщення буде найбільш рівномірним і ефективним.

    Складання креслень

    Безумовно, починати складання алюмінієвого каркасу для майбутньої теплиці необхідно зі складання та вивчення креслень. Недосвідченим майстрам фахівці радять використовувати готові, найбільш прості стандартні креслення, які можна знайти в мережі інтернет.

    Для самостійної збірки конструкції краще зупинити свій вибір на двосхилих теплицях з алюмінію і скла.

    Інструменти і матеріали

    У процесі зведення конструкції можуть знадобитися наступні матеріали та інструменти:

    • алюмінієвий профіль-труба, розмірами 2×2 см з перегородок товщиною 1,5 мм;
    • брус або рейка з деревини;
    • швелер алюмінієвий, розмірами 2×2×2 см і стінкою в 1,5 мм;
    • пила, ножиці по металу;
    • шуруповерт;
    • ніж канцелярський.

    Покрокова інструкція виготовлення

    Існує кілька варіантів моделей теплиць з алюмінієвого профілю, однак, незалежно від цього, інструкція з їх виготовлення складається з однакових етапів роботи.

    Фундамент. Для установки конструкції в обов’язковому порядку знадобиться фундамент, який підвищить міцнісні якості пристрою і зможе гарантувати його стійкість. Фахівці радять робити основу з бетонних блоків, застосовувати стрічкову заливку або побудувати фундамент на палях.

    Важливо! Універсальним варіантом, який підійде для будь-якої земельної ділянки, є фундамент на палях. При організації підстави з дерев’яного бруса, його слід в обов’язковому порядку обробити спеціальними захисними антисептиками.

    Збірка каркаса. При застосуванні заводського каркаса, його збірку здійснюють відповідно до інструкції. Слід розуміти, що П-подібний профіль оснащений спецпазами під скло, при цьому широкі пази призначені для подвійного скла, вузькі — для одинарного.

    Як правило, в комплектацію готового каркаса входять всі елементи для монтажу: кріплення, гайки, болти. При складанні каркасної конструкції з деталей, зроблених своїми руками, метод монтажу слід вибирати самостійно.

    Існує три основних способи складання:

    1. за Допомогою зварювання. У таких випадках знадобляться мінімальні навички роботи зі зварюванням і професійні інструменти: інвертор, електроди для роботи з алюмінієм.
    2. З використанням болтових кріплень. Подібні сполуки є розбірними і легко демонтуються в тих випадках, коли теплицю потрібно перенести на інше місце.
    3. Із застосуванням алюмінієвих заклепок. Даний вид з’єднань, так само, як і перший, є нерозбірним.

    Засклення. Як зазначалося вище, для скління конструкції застосовують подвійне скло або одинарне. Перший варіант, хоч і є більш дорогим, але відрізняється високою міцністю і надійністю, до того ж, дозволяє застосовувати приміщення в зимовий час.

    При встановленні звичайних скляних листів застосовують спеціальний не твердіє герметик і затиски. При цьому, листи укладають внахлест, щоб надалі краплі вологи не потрапляли в середину конструкції.

    Важливо! Засклення стін здійснюють у напрямку знизу-вгору, дахи — від гребеня.

    Фінішним етапом будівництва тепличного приміщення є облаштування простору всередині. Для виготовлення перегородок можна застосовувати листи полікарбонату, для організації доріжок для грядок — щебінь, пісок, деревину, гуму, плитку, цегла і т. п.

    При необхідності обігріву конструкції, фахівці рекомендують встановити водні або газові котли, прокласти аналог теплої підлоги або застосовувати переносні обігрівальні електроприлади.

    Алюмінієва теплиця з скла є одним з кращих варіантів реалізації цілорічного вирощування овочів і фруктів. Незважаючи на відносну дорожнечу матеріалів, вклавшись всього один раз, овочівники отримують капітальна будова, здатне прослужити без втрати своїх технічних якостей і естетичного вигляду, протягом декількох десятків років.

Про автора

admin administrator