Тварини які живуть у полі

Авторadmin

Тварини які живуть у полі

Тварини які живуть у полі

Які групи тварин ти вже знаєш?

У різних куточках Землі можна зустріти зовні дуже несхожих тварин, яких об’єднали в групу звірі.

Чим відрізняються зображені тварини? Що в них спільного?

Кіт, бобер, лось, рись, морж — це звірі.

Звірі — це тварини, тіло яких укрите шерстю.

Шерсть надійно захищає звірів від холоду.

Як пересуваються звірі?

Звірі літають (кажан), стрибають (заєць), плавають (дельфін), бігають (лисиця).

Де живуть звірі?

Звірі живуть у лісі, на луці, у полі. Є звірі, які все життя проводять у воді (кити, дельфіни).

За якою ознакою ти відрізниш звірів від інших тварин? Які свійські тварини належать до звірів?

Позмагайтеся, хто зможе назвати більше звірів.

Підготуй розповідь про звіра, який тобі подобається.

“Нова українська школа” матеріали для вчителів, студентів, учнів та батьків.

Використовуючи сайт ви погоджуєтесь з правилами користування

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Ми приєднуємось до закону про авторське право в цифрову епоху DMCA прийнятим за основу взаємовідносин в площині вирішення питань авторських прав в мережі Інтернет. Тому підтримуємо загальновживаний механізм “повідомлення-видалення” для об’єктів авторського права і завжди йдемо на зустріч правовласникам.

Копіюючи матеріали во повинні узгодити можливість їх використання з авторами. Наш сайт не несе відподвідальність за копіювання матеріалів нашими користувачами.

Тварини тайги: ТОП-20 види – фото, назви, опис

Тайга або бореальний ліс – найбільший наземний біом планети. Незважаючи на значну площу, вона не відрізняється чималим біорізноманіттям, особливо у порівнянні з тропічними лісами. Нижче наведені найбільш відомі тварини тайги (з фото та описом), які пристосувалися до цього суворого середовища існування.

Тварини тайги: ведмеді

Найбільш відомими тваринами тайги є ведмеді. На теренах бореальних лісів Євразії мешкають бурі та гімалайські ведмеді. Типовим мешканцем тайги Північної Америки є барибал або чорний ведмідь.

Густе хутро дозволяє цим велетням бореальних лісів переносити холоди. В найхолодніші місяці вони впадають в сплячку, перед цим набравши восени достатнього запасу жиру, щоб вижити.

Ведмеді – всеїдні тварини. Їхній раціон може значно відрізнятися залежно від певного виду та середовища існування. Ведмеді в тайзі можуть їсти, що завгодно: від коріння, горіхів та ягід до гризунів, лосося та падла.

До уваги! Бурі ведмеді – одні з найнебезпечніших тварин тайги. Хоча вони рідко нападають на людей, але такі випадки існують.

Тварини бореальних лісів: бобри

У світі існує 2 види бобрів – європейський та канадський. Обидва вони є тваринами, що мешкають в тайзі.

Бобри харчуються деревиною та корою. Вони також гризуть дерева для дамб на водних шляхах, створюючи затишні житла, де можна пережити холодні зими.

Боброві хатки змінюють екосистему навколо них, перетворюючи потоки та річки на водно-болотні угіддя. Таким чином ці тварини тайги приносять користь низці інших диких тварин та птахів, забезпечуючи їм затишне середовище існування. Самі бобри живуть лише 10-20 років, тоді як їхні греблі можуть існувати декілька століть.

Тварини тайги: карибу або північні олені

Взагалі ці великі олені є типовими мешканцями тундри. Проте деякі стада та підвиди північних оленів можуть жити у бореальних лісах.

Бореальний лісовий карибу – найбільша тварина тайги. Представники цього виду зустрічаються в тайзі Канади та Аляски.

Більшу частину свого життя вони проводять серед дерев у непорушених бореальних лісах та біля водно-болотних угідь. На відміну від величезних міграційних стад, карибу тайги живуть невеликими родинними групами з 10-12 особин.

Тварини тайги: сірі вовки

Вовки добре пристосувалися до різноманітних середовищ існування по всьому світі. Цих хижаків можна знайти в пустелях та серед скелястих гір, на луках, болотах та навіть в тайзі.

Зазвичай вовки полюють зграями. Таким чином вони здатні нападати та ловити великих копитних: оленів, лосів та карібу. Вовки дуже розумні та винахідливі. Вони часто пристосовують свій раціон відповідно до сезону та місця існування.

Ці хижаки можуть полювати як на велику здобич, так і на менших тварин (кроликів, гризунів, птахів). Популяції вовків, що мешкають біля річок, можуть бути вправними рибалками. Також відомо, що вони можуть їсти фрукти та ягоди.

Цікавий факт! Сірі вовки не можуть бачити колір, але вони мають гарний слух, що у 20 разів кращий, ніж у людини, та в 100 разів гостріший нюх.

Тварини бореальних лісів: рисі

Це ще одні дуже відомі хижі тварини тайги. Два з чотирьох існуючих в світі видів рисі мешкає саме в тайзі. Канадська рись – типовий хижак бореальних лісів Канади, Аляски та півночі Сполучених Штатів.

Євразійська рись поширена на більшій частині Північної Європи та Азії. Канадська рись полює переважно на американських зайців, тоді як звичайна – може нападати на тварин розміром із оленя.

Тварини тайги: болотна райка

В тайзі не найкращі умови для життя земноводних через коротке літо та холодну зиму. Проте є винятки. Болотна райка – амфібія, що населяє значну частину Центральної Канади, включаючи тайгу та окремі ділянки тундри, а також центральну частину Сполучених Штатів.

Ці земноводні являють собою крихітних жабок. Розмір дорослої особини – всього 3-6 см. Болотні райки проводять зиму в сплячці. Проте вони виходять на поверхню рано навесні, часто коли ще є сніг та лід.

Населяють болотні райки стоячі водойми, зокрема стариці та болота. У шлюбний період вони видають звуки, що нагадують ті, коли пальці проходять по зубцях гребінця.

До уваги! До амфібій тайги Північної Америки також належать жаба лісова та леопардова, американська та канадська ропухи, синьопляма амбістома. В тайзі Сибіру мешкає сибірський кутозуб. Більшість цих земноводних зимують під землею.

Плазуни тайги

Дуже мало видів плазунів живуть в холодній тайзі. Суворі зими та коротке літо не сприяють розповсюдженню холоднокровних рептилій в цьому біомі.

Лише звичайна підв’язкова змія та гадюка звичайна – два види змій, ареал розповсюдження яких охоплює навіть тайгу. Перша зустрічається в бореальних лісах Північної Америки, а друга – в європейській тайзі. Щоб вижити в суворі зими, ці змії впадають в сплячку.

Тварини тайги: лосі

Лось – найбільший олень у світі та одна з найбільших травоїдних тварин, які живуть в тайзі. Він харчується переважно листям та гілками високорослих деревних рослин, а не травами.

Влітку лосі споживають листя широколистяних дерев і водних рослин. Взимку вони харчуються переважно деревними гілочками та бруньками. Лосі становлять головну здобич в тайзі для зграй сірих вовків.

До уваги! Густе хутро зігріває лося взимку, а довгі ноги дозволяють легко пересуватися по глибокому снігу.

Птахи тайги: шишкарі

Влітку тайга кишить птахами, оскільки понад 300 видів використовують саме цей біом як місце для розмноження. Однак більшість з них живе тут лише сезонно. З наближенням зими до 5 мільярдів птахів мігрують із тайги до теплішого клімату на південь.

Шишкарі – птахи, що постійно живуть у бореальних лісах. Вони харчуються переважно насінням хвойних дерев, яких чимало в тайзі.

Міцний дзьоб з перехрещеним наддзьобком дозволяє цим птахам з легкістю витягувати насіння із шишок. Таким чином шишкарі мають достатньо їжі навіть під час суворої зими.

Комахи тайги: комарі

Тайга не має такого розмаїття комах, як деякі інші, більш південні біоми. Проте влітку їхня чисельність в бореальних лісах значно зростає. Найбільш відомими комахами тайги є комарі.

Їхні зграї нерідко нагадують хмари. Особливо багато комарів в тайзі в заболочених районах.

Для людини ці комахи можуть бути дуже неприємними. Проте для птахів тайги комарі та мошки є цінним джерелом харчування.

Тварини тайги: росомахи

Ці хижі тварини тайги відомі своєю надзвичайною силою та лютістю. Хоча росомахи харчуються переважно падлом, вони також можуть полювати на живу здобич. Нерідко ці тварини тайги нападають на оленів, які значно більші за них самих.

Росомахи живуть в тайзі Північної Америки та Євразії. Проте в деяких окремих місцях їхні популяції суттєво скоротилися через полювання та деградацію середовища існування.

Тварини тайги: лосось

У бореальних лісах чимало струмків та річок, де риба може відігравати важливу роль не лише у самій воді, а й у всій екосистемі тайги. У тайгових водоймах зустрічається декілька видів лосося.

З’явившись на світ у річках тайги, ці риби мігрують до моря. Потім вони знов повертаються для розмноження в ті самі річки, де самі народилися. Ця щорічна міграція лосося відіграє важливу роль у харчуванні ведмедів та інших тварин тайги.

Птахи тайги: сова бородата

Бореальні ліси слугують домівкою для бородатої сови. Ці хижі птахи безшумно ковзають між деревами тайги, шукаючи здобич. Вони зустрічаються в бореальних лісах Північної Америки, Скандинавії, Сибіру та Монголії.

Бородаті сови – одні з найвищих представників роду Сова. Також вони здаються доволі великими, але це в першу чергу пов’язано не з їх масою, а з розпушеним пір’ям. Пугач та біла сова важать більше, ніж бородата сова.

Завдяки чудовому слуху, ці хижі птахи тайги точно визначають місце знаходження своєї здобичі під снігом. Саме тому вони не залишаються без їжі навіть в холодні зими. Взимку бородата сова може за день ловити та з’їдати до семи тварин розміром із полівку.

Тварини тайги: крук

Крук – дуже розумний птах, здатний до адаптації. Він зустрічається в різних середовищах існування по всій Північній півкулі, включаючи тайгу. Завдяки своїй винахідливості та гнучкому раціону, круки – одні з небагатьох птахів, що населяють бореальні ліси цілий рік.

Ці розумні птахи мають симбіотичні стосунки з вовками в тайзі. Вони кричать, коли знаходять хвору або вмираючу тварину, сигналізуючи своїм хижим партнерам. Оскільки круки самі не здатні вбивати тварин, то вони покладаються на вовків, після яких харчуються залишками падла.

Цікавий факт! Приблизно 60% популяції птахів Північної Америки, що зустрічається на північ від кордону з Мексикою, населяє тайгу. Чимало з них є перелітними різновидами, що мігрують на південь на зимівлю. Протягом зими в біомі залишається лише приблизно 30 видів птахів.

Тварини бореальних лісів: куниця

Ці хижі ссавці – дуже спритні невеликі тварини тайги. Їх раціон може змінюватися залежно від пори року. Таким чином куниці можуть мати постійне джерело харчування. Вони можуть як полювати на дрібних гризунів та рибу, так і споживати комах та листя.

Куниця американська населяє широкий ареал – від арктичної Аляски до канадського Ньюфаундленду. Через неврегульоване полювання популяція цього виду суттєво скоротилася наприкінці 20-го ст. Проте інтенсивні заходи щодо збереження дозволили збільшити чисельність цих тварин тайги Північної Америки.

Тварини тайги: руда лисиця

Руді лисиці – одні з найпоширеніших у світі хижих тварин. Вони зустрічаються по всій Північній півкулі, включаючи біом тайги. Руді лисиці в тайзі полюють переважно в ночі.

Зазвичай гризуни – їхня типова здобич. Також руда лисиця може полювати на кроликів та птахів. Крім того, її раціон значно залежить від місця існування. Ці тварини тайги доволі легко адаптуються до змін навколишнього середовища.

Тварини бореальних лісів: заєць сірий або русак

Ці тварини зустрічаються на більшій частині тайги Північної Америки. Сірі зайці значно більші за кролика. Розмір тіла дорослого русака варіюється в межах 36-52 см, а вага – від 4-х до 10-ти кг.

Сірий заєць має темно-буре хутро, яке взимку стає білим. Таким чином вони більш захищені від хижаків. Крім того, заєць русак здатний бігати зі швидкістю 70 км/год, що також ускладнює полювання за ним.

Тварини тайги: видра річкова

Ці тварини населяють внутрішні водойми у тайговому біомі Північної Америки та Європи. Видри живуть на болотах, біля озер, гирл річок та ставків.

Ці тварини тайги мають два шари хутра. Зовнішня шерсть захищає внутрішнє хутро, створюючи надійний захист від холодів в умовах суворого клімату біому.

Видри – всеїдні тварини. Вони харчуються дрібними ссавцями, молюсками, рибою, жуками та равликами. Головними хижаками видри є лисиці та вовки.

Тварини бореальних лісів: сарна

Сарна європейська або козуля та сарна азійська – ссавці з родини Оленеві, що зустрічаються в тайзі на півночі Європи та Азії. Зовні ці тварини доволі схожі з козами. Саме звідси походить їхня народна назва «дикі кози».

На вигляд сарна – маленький олень. Тулуб в неї відносно короткий, а постать витончена. Забарвлення хутра у сарни руде влітку та сіре взимку. Харчуються ці тварини різними частинами рослин, включаючи листя, коріння та пагони.

Тварини тайги: амурський тигр

Хоча тигри мешкають переважно в більш теплих регіонах, амурський підвид – єдиний, що зустрічається в тайзі. Цей вид тигрів є одним з найрідкісніших в дикій природі. Він іноді ще зустрічається в незайманих бореальних лісах на Далекому Сході.

Амурський тигр – найбільший з існуючих видів тигрів. Довжина тіла в нього сягає 1,9-2,3 м (без урахування хвоста), а висота – 1-1,1 м. Довжина хвоста сягає 1 м.

Найбільший з відомих амурських тигрів важив 384 кг та мав довжину тіла 3,5 м. Наразі ці рідкісні тварини тайги перебувають під загрозою зникнення.

Риси пристосованості тварин тайги до життя в цьому біомі

Зима в тайзі може тривати 6-8 місяців, а зимова температура нерідко становить до –53°С. Тому тварини бореальних лісів повинні мати певні риси пристосування до такого суворого клімату.

Фізична адаптація: м’ясисті подушечки на лапах вовків забезпечують краще зчеплення із засніженою місцевістю. Щоб вижити в холодні зими, деякі ссавці та птахи тайги утворюють шар ізоляційного хутра чи пір’я.

Міграція: чимало птахів тайги на зимівлю мігрують на південь, а карібу з настанням зими також переміщуються у південному напрямку у пошуках лишайників та іншої їжі.

Сплячка: ведмеді сплять усю зиму, а жир у їхньому тілі виконує роль запасу енергії, дозволяючи обходитися без їжі в цей час. Схожа поведінка властива вивіркам та бурундукам.

Камуфляж: сезонна зміна хутра допомагає тваринам захиститися від хижаків. Коричневе хутро сірого зайця взимку змінюється на біле, що дозволяє йому ідеально поєднуватися зі сніговим оточенням. Темно-коричнева шерсть горностая взимку стає повністю білою.

Березень 2024

ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Про автора

admin administrator