У чому різниця курєр та експрес

Авторadmin

У чому різниця курєр та експрес

Кур’єр як професія: студентський підробіток чи перспективний старт? Як вибрати місце роботи

За останні 2 роки ми оцінили переваги кур’єрської доставки. Здається, звичка замовляти щось «до дверей» з нами надовго. Найпопулярнішими стають доставка їжі з ресторанів і супермаркетів, а також техніки та інших товарів. У найближчі 5 років тенденція зберігатиметься, а ринок кур’єрської доставки лише зростатиме, переконані в Meest Group.

Раніше роботу кур’єром не вважали перспективною та цікавою, кажуть експерти. Сьогодні ж цей стереотип руйнується — посаду обирають і охочі розвиватись у логістиці. Бути штатним працівником компанії або самозайнятим кур’єром служби доставки — щоб вирішити, варто розглянути особливості обох варіантів. Чи можна кур’єру «дорости» до менеджера та як заробити більше у сервісі доставки, Work.ua розповіла Галина Цвіркун, HR-директор Meest Group.

Штатний кур’єр логістичної компанії

Робота штатним кур’єром логістичної компанії — хороший варіант для тих, хто прагне стабільності й планує довгостроково. Meest та інші поштові оператори пропонують кожен свої умови праці, однак серед переваг залишатиметься стабільність, тобто офіційне працевлаштування, соціальні та корпоративні гарантії, а також можливість кар’єрного зростання.

Захищеність

Робота в штаті — це офіційне працевлаштування, тобто кур’єр зможе скористатися пакетом соціальних і корпоративних гарантій. Серед них страхування, право на безпечні та комфортні умови праці, оплачувану відпустку й лікарняні. Якщо говорити про корпоративні — це впевненість у компанії, яка багато років на ринку праці, має свою культуру та цінності.

Стабільність

Завдяки регулярній зарплаті та фіксованій ставці легше планувати бюджет та витрати.

Щодо середнього розміру зарплати — вона часто залежить від способу пересування кур’єра:

  • На корпоративному автомобілі — у середньому 15 тис. грн. У цьому разі компанія також оплачує пальне та обслуговування.
  • На власному автомобілі — 15 тис. грн і більше. За таких умов обслуговування транспорту відбувається самостійно.
  • Піший, вело- та мотокур’єр отримують приблизно 14 тис. грн (за даними статистики зарплат Work.ua).

У Meest середня заробітна плата кур’єра становить 18 тис. грн, а найефективніші кур’єри заробляють 35-40 тис. грн. Компанія забезпечує необхідною кількістю доставок, а ось справляються кур’єри з цим з різною швидкістю та якістю.

Професійний розвиток

Ми вважаємо, що найкраще навчатися безпосередньо на робочому місці. У найуспішніших компаніях правила та інструкції передаються новачкам автоматично, через сучасні диджитал-інструменти (наприклад, Welcome Bot та Buddy programs).

Ніщо так не допомагає покращити навички комунікації з клієнтами й реагування на критичні ситуації, як постійна практика спілкування як усередині компанії з найкращими кур’єрами, так і зовні з клієнтами. З цього формується найкращий клієнтський досвід та якості працівників, що сприяють розвитку кар’єри.

У Meest ми проводимо інтерактивні заходи та конкурси для всіх співробітників. Наприклад, Meest Awards, де кур’єри змагалися за титул «Найкращий кур’єр місяця». Умовами були найвища ефективність, відсутність скарг та найбільша подяка від клієнтів, а переможець отримав у подарунок новенький смартфон.

Професія кур’єра — не тимчасовий підробіток. У нас багато працівників, які прийшли до компанії 5 чи навіть 10 років тому.

Перспективність

Попри стереотипи навколо професії, кур’єр може претендувати на вищі посади в компанії. У нашій, наприклад, найкращі кур’єри автоматично стають наставниками, неформальними лідерами.

Наступним щаблем є посади логіста, координатора або менеджера операційного відділення компанії. Сьогодні серед керівників операційних відділень, транзитних складів, автоматично-поштових терміналів Meest є люди, які свій шлях у компанії розпочинали саме з позиції кур’єра. Мало того, жоден топменеджер логістичного напрямку компанії не допускається до роботи, якщо не попрацює хоча б 1 день кур’єром.

При цьому робота штатним кур’єром зазвичай передбачає фіксований графік і часом понаднормові години роботи. Для багатьох це перевага, але якщо ви хочете мати повний контроль за плануванням часу, варто подумати над іншими варіантами.

Кур’єр служби доставки

Робота кур’єром у службах доставки їжі підійде тим, хто шукає тимчасового підробітку. Свобода у виборі робочих годин та легкість процесу працевлаштування — те, що робить професію настільки привабливою в очах студентів чи шукачів тимчасової роботи. Серед інших переваг:

Гнучкість

Скільки працювати, цілий день або кілька годин, вирішуєте ви. Кількість перерв на обід не обмежена. Водночас є максимальна кількість годин, коли можна брати замовлення (від 10 до 13 годин на день). Тобто більше працювати вам просто не дозволить програма.

Можна без досвіду

Підходить студентам, тому що серед обов’язкових вимог до кур’єра тільки повноліття й іноді наявність власного транспортного засобу.

Також при працевлаштуванні варто врахувати, що таких кур’єрів часто наймають не самі служби доставки, а їхні партнерські компанії. І що, можливо, вам потрібно буде зареєструватися як приватний підприємець.

Більше виконаних замовлень — більше прибутку

У деяких службах заробітна плата розраховується за формулою і залежить від кількості замовлень по місту на цю мить, а також погодних умов. Йде дощ? Коефіцієнт зростає, а з ним — ціна за доставку та прибуток кур’єра. Зарплата виплачується щотижня.

В Україні кур’єр служби доставки в середньому заробляє 10-15 тис. грн на місяць. Проте деякі кур’єри зазначають, що якщо працювати старанно та швидко, можна заробляти у рази більше.

Найближчими роками тренд на доставку додому залишиться актуальним, тому і запит на кур’єрів продовжить зростати. Стабільна робота в логістичній компанії або незалежність у службі доставки — кожен вибирає те, що підходить його стилю життя. Тільки пам’ятайте, що ця професія сьогодні має більше можливостей, ніж здається на перший погляд.

Зміст розміщених на сайті матеріалів не обов’язково відбиває офіційну позицію Work.ua. Інформація чи погляди, висловлені у матеріалах, є відповідальністю їхніх авторів.

Читайте також

У чому різниця курєр та експрес

Міжнародна зареєстрована пошта проти Express Post проти Express Courier | Пошта Австралії

Однією з різниць між міжнародною рекомендованою поштою та експрес-поштою та експрес-кур’єром є тривалість часу, необхідного для розміщення чогось. Люди кажуть, що кількість листів та посилок значно зменшилася з появою Інтернету та надсилання та отримання електронних листів, але статистика вважає, що це мислення. Якщо ви перебуваєте в Австралії, у вас є багато можливостей надсилати та отримувати листи, конверти та посилки через Australia Post, яка є надійною та швидкою поштовою службою. Існує три служби, що мають подібні функції, які бентежать простих людей, а саме: Міжнародна зареєстрована пошта, Експрес-пошта та Експрес-кур’єр. Ця стаття намагається знайти відмінності між цими послугами, щоб дозволити людям вибрати послугу, яка ідеально відповідає їхнім потребам. Хоча рекомендована пошта та експрес-пошта є послугами розсилки, які також доступні для внутрішніх напрямків, ця стаття стосуватиметься лише міжнародних розсилок.

Хоча експрес-кур’єр, як випливає з назви, є міжнародною кур’єрською службою, інші два – це послуги преміум-класу з різницею в характеристиках, щоб задовольнити людей з різними вимогами. Ось докладніше.

Що таке Express Courier International?

Однією з особливостей, яка спокушає людей висловлювати кур’єрські послуги, є здатність дозволити відстежувати просування посилки. Ця послуга має номер, за яким можна поспілкуватися та забронювати понад 200 напрямків за кордоном. Це дійсно економічно вигідна послуга, оскільки вона дозволяє доставку протягом 2-4 днів, якщо місцем призначення є адреса в метро чи будь-якому іншому великому місті. Один отримує підпис при врученні як доказ доставки посилки. Це дозволяє відправляти посилки вагою до 20 кг та листи вагою до 1 кг.

Що таке Express Post International?

Експрес-пошта або експрес-пошта за кордон – це послуга розсилки до міжнародних напрямків, де користувачі мають доступ до основного відстеження та підпису при доставці, а найбільш привабливою особливістю є пріоритетна обробка листів та посилок. Це трохи дорожче, ніж звичайна авіапошта, і, як правило, доставка здійснюється протягом 3-7 днів. Пункти призначення обслуговують переважно столичні міста, хоча також обслуговуються сільські та віддалені райони. Однак для посилок для більшості пунктів призначення надається лише послуга відстеження. Це означає, що не всі пункти призначення включені до служби відстеження. Крім того, на міжнародній швидкій пошті ви можете відправляти посилки вагою до 20 кг та листи вагою до 500 г.

Що таке міжнародна зареєстрована пошта?

Якщо додається безпека, яка має значення, найбільш переважною послугою є міжнародна рекомендована пошта для предметів вагою до 2 кг. Заявлена ​​вартість посилки повинна бути менше 500 доларів. Одержувач отримує підпис під час доставки, що є підтвердженням того, що одержувач отримав посилку. У більшості випадків посилка доставляється між 3-10 робочими днями. Якщо ви надсилаєте лист, приймаються листи вагою до 500 г. Ви можете відправити в будь-який пункт світу.

У чому різниця між міжнародною рекомендованою поштою, експрес-поштою та експрес-кур’єром?

Всі три методи відправлення, міжнародна рекомендована пошта, експрес-пошта, міжнародна експрес-доставка, є набагато корисними та ефективними способами пересилання посилок та листів через кордони Австралії. Відстеження пропозицій кур’єрської пошти та кур’єрської пошти для більшості напрямків, а також підпис під час доставки. Хоча міжнародна рекомендована пошта постачається із підтвердженням підпису при доставці, вона не має можливості відстеження. Ці варіанти доставки не просто надають вам відправлення посилок, але вони також надають можливість доставляти листи чи документи до закордонних пунктів призначення безпечним та ефективним способом.

• Вартість:

• Міжнародний експрес-кур’єр – найдорожчий. За сумку об’ємом 500 г вона вимагає 50,20 доларів.

• Експрес-відправлення міжнародних платежів 46,05 доларів США за сумку вагою 2 кг.

• Міжнародна рекомендована пошта або зареєстрована міжнародна пошта стягує 28,15 доларів США за 1 кг ватяну сумку.

• Тривалість:

• Експрес-кур’єр доставляє протягом 2–4 робочих днів до основних мегаполісів.

• Експрес-пошта доставляє протягом 3–7 робочих днів до мегаполісів великих міст.

• Міжнародна рекомендована пошта доставляє протягом 3–7 робочих днів до мегаполісів великих міст.

• Пункт призначення:

• Експрес-кур’єр доставляє лише до обмеженої кількості великих мегаполісів.

• Експрес-поштою доставляють у столичні райони великих міст.

• Міжнародна рекомендована пошта доставляє до понад 190 країн.

  1. Поштові шафки в Австралії від Тома Уортінгтона (CC BY-SA 3.0)
  2. Пошта Австралії Mercedes-Benz Sprinter 311 CDI від користувача: Orderinchaos (CC BY-SA 3.0)

Експрес чи ординар: проста інструкція для початківців

Матеріали з позначкою “Спецпроєкт”, “Партнерський матеріал” чи “Актуально” розміщені на комерційній основі. Редакція може не поділяти цю позицію.

Якщо ви лише намагаєтесь розібратися у світі ставок на спортивні події, то, вочевидь, зіштовхнулися з цілою низкою раніше невідомих термінів. Зокрема, з системами самих ставок – основою основ. Нині розповімо вам про найпростіші – експрес та ординар.

У чому різниця між експресом та ординаром

Сама назва ординару вже натякає – це ординарна ставка на одну подію та на один її підсумок. Вони можуть бути різними – переможець матчу, кількість голів, точний рахунок тощо.

Натомість експрес є сукупністю кількох ординарів. Тобто ви обираєте декілька спортивних подій (від 2 і більше, залежно від букмекера) і прогнозуєте результат у кожній з них. Утім, для перемоги потрібно вгадати підсумки всіх подій.

Щоб розібратися в перевагах і мінусах кожної з цих систем, розповімо про обидві по черзі.

Ординар

Як ми вже зазначали, ординар – це одиночна ставка на єдину подію та її єдиний результат. Цей варіант ставок – вдалий вибір для гри “на дистанції” або ж коли ви впевнені в підсумку конкретної події та плануєте на цьому підзаробити.

Щоб пояснити переваги й недоліки ординару, візьмемо, наприклад, матчі Ліги чемпіонів 9 – 10 березня. Випробувати власні сили можна в букмекера Favbet – він пропонує широкий вибір можливих підсумків спортивних подій.

Одразу ж вдалим прикладом є матч Ювентуса й Порту. Чемпіон Італії поступився в першій грі аутсайдеру з рахунком 1:2, а отже в матчі-відповіді спробує відквитати гандикап.

Favbet пропонує на перемогу “старої сеньйори” коефіцієнт 1,47. Очевидно, що коли ви хочете підняти “легкі гроші”, то й вкластися доведеться відповідно. Тому цей варіант не надто вдалий, якщо ваш банк 50 – 100 гривень. Натомість якщо ви готові ризикнути бодай тисячею гривень, щоб у підсумку повернути ці гроші та ще й заробити 470 гривень зверху – ідея непогана.

Ще кращий варіант – прохід Ювентуса в наступний раунд. На такий підсумок букмекер пропонує коефіцієнт 1,56. Також можна поставити на те, що Ювентус проб’є тотал 1,5 – коефіцієнт 1,53.


Прогнози на матч Ювентус – Порту / Скриншот з сайту Favbet

Та не зациклюватимемось на одному матчі. 10 березня матч-відповідь зіграють Ліверпуль і РБ Лейпциг. Мерсисайдці після цілої серії невдач будуть у не дуже доброму гуморі, тож цілком можуть “накидати” німцям.

На перемогу Ліверпуля букмекер пропонує коефіцієнт 2,40, а це вже виглядає доволі “апетитно”.

Утім, щоб отримати з цього хороший виграш, потрібно й непогано розщедритися. Так з 1 тисячі гривень ставки ви матимете 1 тисячу 400 гривень чистого прибутку, а якщо ставка лише на 100 гривень, то й дохід відповідний – чисті 140 гривень.

Прогнози на матч Ліверпуль – РБ Лейпциг / Скриншот з сайту Favbet

Переваги й недоліки ординара

Серед основних переваг – більша впевненість у вдалому підсумку. Адже ваша ставка залежить лише від одного результату. Крім того, обрати подію для ординара завжди простіше, адже у вас йде час на аналіз лише однієї події.

Проте, є і певний недолік – неможливість надприбутку. З ординара в кращому випадку ви зможете помножити свій банк у 2 – 3 рази. Можна, звісно, помножити банк і в 10 разів, але для цього потрібно бути внуком Ванги, щоб передбачити дуже малоймовірний підсумок, наприклад, точний результат футбольного матчу.

Експрес

Якщо ви поповнили власний рахунок на 200 гривень і збираєтесь на цьому підзаробити кілька тисяч, то експрес точно для вас. Але попереджаємо: імовірність не така вже й велика, як може здатися.

Для експресу ви можете обрати одразу декілька подій і передбачити підсумок у кожній з них – від 2 і більше. Можна й 10 – 15. Втім, для перемоги потрібно спрогнозувати всі без виключення. Навіть 1 невдалий прогноз при 19 вдалих означає програш.

Повернемося до Ліги чемпіонів і букмекера Favbet. Спробуємо зробити найбанальніший прогноз – вгадати переможців усіх чотирьох матчів 9 – 10 березня:

  • Ювентус – Порту: перемога Ювентуса (коефіцієнт 1,47)
  • Боруссія Дортмунд – Севілья: перемога Боруссії (коефіцієнт 2,27)
  • ПСЖ – Барселона: для перестраховки фора ПСЖ – 0 (коефіцієнт 1,72)
  • Ліверпуль – РБ Лейпциг: перемога Ліверпуля (коефіцієнт 2,40)

При, здавалося б, не таких вже й великих коефіцієнтах у підсумку отримуємо загальний на 13,77. При ставці в 100 гривень можемо отримати понад 1 тисячу чистого доходу.

Якщо ризикнути й таки поставити, що ПСЖ вдруге переможе Барселону – втомлену після важкого матчу з Севільєю в кубку й Осасуною в чемпіонаті – то можемо замахнутися на загальний коефіцієнт у 17,70.

Експрес на 4 матчі ЛЧ / Скриншот з сайту Favbet

Можна не обмежуватися визначенням переможця матчу – благо Favbet дає, куди розгулятися. Тут тобі й ставки на кількість голів, час першого голу, результати в різні тайми матчу тощо. Є й спеціальні ставки, де можна передбачити, наприклад, що одна з команд виграє бодай один з таймів чи здобуде вольову перемогу.

Спеціальні ставки / Скриншот з сайту Favbet

Переваги й недоліки експресу

Безсумнівно, найбільша перевага – це можливість при вдалому збігу обставин швидко заробити великі гроші. Можливість “набити” зручний коефіцієнт завжди приваблює.

Утім, це відчутно знижує можливість перемоги. Адже навіть за теорією ймовірності кожен наступний прогноз після першого удвічі зменшує шанс на перемогу.

Так що ж обрати?

Люди, які серйозно займаються спортивними прогнозами, переважно користуються ординарами. Тут більша ймовірність перемоги й можна розраховувати свій банк на кілька ординарів у день.

Утім, якщо для вас спортивні прогнози – це більше розвага або ж ви маєте надію з мінімального банку одного разу “підняти куш”, тоді вам більше підійде експрес. Утім, тут теж не варто сильно захоплюватися й набивати їх до 6 чи більше підсумків в одному.

При вдалому аналізі лінії спортивних подій чи впевненості в результаті 2 – 4 матчів можна спокійно вдаватися до невеликих експресів. Легкий приклад Ліги чемпіонів показав, що в такий спосіб доволі просто можна зібрати вдалий коефіцієнт.

Про автора

admin administrator