Як налагодити травлення у кози

Авторadmin

Як налагодити травлення у кози

Лікувати здуття козенятам можна настоєм кропової води, діарея добре піддається лікуванню настоєм стручків сухої акації чи настоєм ягід черемхи, які варто заготовити ще з літа. Козенятам і дорослим козам при накопиченні газів роблю клізми з настоєм ромашки (столова ложка на стакан води).

За добу козі згодовують до 2 кг грубого корму. Ідеальним з погляду харчової цінності вважається лучне, бобово-злакове, злакове сіно, заготовлене у фазі бутонізації квітів.

Кращим соковитим кормом для кози в літній період є зелена трава, в стійловий період – кормовий буряк, картопля, капуста, різні відходи від овочів. Коренеплоди дають тваринам у сирому вигляді, по 2-4 кг на добу, подрібненими.

Після окоту козі дають воду, бобове або будь-яке інше доброякісне сіно, невелику кількість рубаних коренеплодів.

Самостійно силою витягувати послід у жодному разі не можна, існує велика ймовірність обірвати лише видиму його частину, а залишки можуть спричинити запалення матки. Доїння слід починати якомога раніше після окоту, оскільки посилюється скорочення стінок матки і послід виходить швидше.





Пронос (або діарея) — це рідкий кал, що виникає при розладі травлення. Нормою у кози вважаються добре випорожнення оформлені, за формою …

Про автора

admin administrator