Як поводитися після уколу гіалуронової кислоти в коліно

Авторadmin

Як поводитися після уколу гіалуронової кислоти в коліно

Зміст:

Уколи гіалуронової кислоти при хворобах суглобів

Гіалуронова кислота, що має також назву гіалуронана або гіалуронат, відноситься до полісахаридів і продукується людським організмом. Елемент міститься майже у всіх клітинах тіла, але найбільшу концентрацію має в наступних частинах:

  • Хрящова тканина. Кістки і хрящі людини містять гіалуронову кислоту, особливо багато її в гиалиновом хрящі, який розташовується на кінцях кісток в суглобових зчленуваннях і захищає їх від тертя. Гіалуронат підтримує зволоженість, пружність і цілісність хряща.
  • Синовіальна рідина. Суглоб покритий синовіальної оболонкою, що синтезує синовіальнурідину. Ця речовина, яке виконує мастило і амортизацію при русі, транспортування корисних елементів і обмін речовин. Гіалуронова кислота – головний компонент синовіальної рідини.

Як допомагають уколи гіалуронової кислоти для суглобів

Гіалуронова кислота в суглобової порожнини виконує наступні завдання:

  • Надає в’язкість і пружність синовіальної рідини;
  • Утримує вологу в хрящової тканини;
  • Доставляє живильні речовини до частин суглоба;
  • Створює захисну плівку, що запобігає руйнування хрящів;
  • Забезпечує мастило і амортизацію суглоба при русі.

Показання та протипоказання до застосування гіалуронової кислоти для суглобів

Гіалуронат зупиняє дегенеративні процеси, що ефективно при таких захворюваннях:

  • Артроз колінного, тазостегнового, ліктьового і інших суглобів;
  • Дистрофія хрящової тканини;
  • Відновлення після хірургічних втручань, наприклад, артроскопії;
  • Відновлення після травм, наприклад, розривів меніска.

Препарати гіалуронової кислоти для суглобів

Гіалуронат випускається у формі таблеток, капсул, мазей, ін’єкцій. Однак таблетки, капсули і мазі недостатньо ефективні і використовуються скоріше для профілактики. При пероральному прийомі частина речовини зруйнує шлунковий сік, а при втиранні мазі в суглоб основна частина препарату вбереться в шкіру, не досягнувши глибини. Найбільш ефективні ін’єкції гіалуронової кислоти для суглобів, оскільки вони мають пряму дію і потрапляють безпосередньо до уражених тканин.

Уколи гиалуроната набагато ефективніше таблеток і мазей, так як потрапляють відразу в порожнину суглоба і починають діяти. Такі ін’єкції ще називаються «рідким протезом», тому що заповнюють дефіцит синовіальної рідини і повертають роботу кінцівок.

Існують різні препарати для ін’єкцій, але найчастіше лікарі призначають такі:

На ринку представлені і інші бренди, однак саме ці довели свою ефективність і хорошу переносимість за роки лікарської практики. Головні характеристики ін’єкції, такі як зміст гіалуронана, кількість уколів на курс лікування, ціна представлені в таблиці:

характеристикаХіалубріксФерматронГіалуромОстенілСинокром
ФерматронФерматрон ПлюсОстенілОстеніл МініОстеніл ПлюсСинокромСинокром Форте
Об `єм2 мл2 мл2 мл2 мл1 мл2 мл2 мл2 мл2 мл
Зміст активної речовини (гіалуронана)1,5% (30 мг)1% (20 мг)1,5% (30 мг)1,5% (30 мг)1% (20 мг)1% (10 мг)2% (40 мг)1% (20 мг)2% (40 мг)
кількість ін’єкцій33-5333-51-313-53
тривалість ефекту6 і більше місяців6 і більше місяців6 місяців6 і більше місяців6 і більше місяців
ВиробникFidia Farmaceutici spa, ІталіяHyaltech Ltd, ВеликобританіяRompharm Company, РумуніяTRB Chemedica, Швейцарія-НімеччинаCroma-Valeant Pharmaceuticals, Німеччина
Ціна, руб4950-6000 руб4000-50005000-70004500-60003000-40002000-35006500-85003000-45004500-6500

Рекомендуємо для лікування суглобів препарат Хіалубрікс. Він має краще співвідношення ціна / якість / результат серед конкурентів:

  • Оптимальна молекулярна маса – зміст гиалуроната точно вивірене для швидкого вбудовування в життєдіяльність організму, з одного боку, і збереження довгого ефекту, з іншого.
  • Європейська якість – компанія Fidia Farmaceutici існує з 1946 року і є піонером розробок препаратів гіалуронової кислоти, які представлені більш, ніж в 100 країнах.
  • Клінічні випробування – одні з небагатьох гіалуронових ін’єкцій в суглоби, що пройшли дослідження. Результати показують, що після курсу лікування істотно знижується індекс болю, зникає необхідність прийому нестероїдних протизапальних засобів, збільшується обсяг рухів.

Процедура введення препаратів

Перше, що потрібно пам’ятати, – введення гіалуронана повинен робити тільки лікар. Техніка ін’єкцій в суглобову порожнину відрізняється від ін’єкцій в м’яз, однак якщо укол виконується фахівцем, то процедура переноситься легко і безболісно.

Процентний вміст гіалуронової кислоти в препараті і необхідну кількість уколів визначає лікар. Це залежить від ступеня ураження, цілей лікування, симптомів.

Процес лікування відбувається наступним чином:

  1. Лікар розпаковує стерильний препарат, в медичних рукавичках обробляє місце введення спиртових розчином.
  2. Вводить ліки за допомогою тонкої голки всередину по техніці внутрішньосуглобових уколів.
  3. При необхідності перед ін’єкцією спочатку ставиться знеболююче.
  4. Під час і відразу після уколу може відчуватися дискомфорт, пов’язаний з розподілом препарату по суглобу.
  5. Побічні ефекти в більшості випадків відсутні. Іноді можуть виникати місцеві реакції: почервоніння, набряк, жар. В такому випадку слід прикласти до місця введення лід на 10-15 хвилин.
  6. Повторну ін’єкцію ставлять через 1 тиждень. Можна лікувати одночасно кілька суглобів.

ін’єкції Ферматрона

При діагностуванні артрозу можуть бути призначені ін’єкції Ферматрона в колінний суглоб. При суглобовому артрозі відбуваються такі процеси:

  • хрящова структура тканини поступово деформується;
  • через тертя сухих поверхонь присутні безперервні больові відчуття;
  • часто виникають запалення колінної області.

Артроз призводить до деформації суглобових кісток. Консервативна методика лікування артрозу полягає в усуненні запалення пошкодженого суглоба. Курс медикаментозних препаратів з протизапальним ефектом усуває біль і запалення лише на якийсь період.

Більш тривалого ефекту від лікування можна добитися, якщо призначаються хондопротектори (препарати, що відновлюють структуру хрящової тканини).

Сучасне лікування засноване на ін’єкційної методикою, препарати вводяться до ушкодженого колінного суглобу. Препарат Ферматрон відноситься до групи імплантів, здатних замінити відсутню синовіальнурідину.

Введення Ферматрона в колінний суглоб виконується один раз за тиждень. Тривалість лікування включає від 3 до 5 уколів. Після проходження повного курсу результат зберігається тривалий час (від півроку до року).

Після першого уколу помітно поліпшується стан (коліно легше рухається, зникають болі).

Ферматрон призначається при нестабільності суглоба різного характеру, але найбільш ефективно препарат діє при артрозі.

дія Ферматрона

Активним компонентом Ферматрона є гіалуронат натрію, який розчинений стерильною водою. Речовина, будучи своєрідним протезом, здатне замінити природну синовіальнурідину, і заповнити її недолік для пошкодженого коліна.

Препарат впливає на суглоб наступним чином:

  • значно покращує якість природної синовіальної рідини, і одночасно заповнює її втрати;
  • усуває больові відчуття;
  • здатний зняти запалення;
  • призупиняє дегенеративні процес пошкодженого коліна.

Ін’єкції Ферматрона показані після важких ушкоджень колінного суглоба, що супроводжуються частковою або повною блокадою коліна. До протипоказань відносяться такі моменти, як чутливість до активних компонентів, захворювання і пошкодження шкірного покриву на пошкодженій ділянці, запалення суглобової області (перед уколами потрібно усунути), при виношуванні дитини, і подальшому грудному годуванні.

Назва препаратів для відновлення суглоба

Гіалураль

Концентрована гіалуронова кислота являє собою рідку форму, що знаходиться в шприці. Концентрація препарату різна. Вибір залежить від рекомендації лікаря.

Призначають дані ліки при порушенні синовиального балансу. В середньому ціна на даний засіб становить 5000 гривень.

Адант

Гиалурона в поєднанні з натрієвої сіллю є хондропротектором і призначається для рідкого протезування суглобів. Знеболюючий і відновлювальний ефект ліки дозволяє використовувати його в особливо гострі моменти перебігу захворювання.

Препарат гарний ще й тим, що не має протипоказань, окрім індивідуальної реакції. Ціна його коливається від 2000 до 3000 гривень.

Гіастат

Являє собою гель-гідратанти в скляному шприці. Застосовується для лікування артрозу на ранній стадії розвитку. Профілактичне і відновлює дію ліки забезпечує швидке відновлення хряща і зняття больового синдрому. Містить гіалуронову кислоту.

Ціна препарату в середньому – 2300 гривень.

Дьюралан

Насичена гіалуронова кислота. Застосовується при артрозах. Одна доза в шприці коштує понад 15000 гривень.

Але її перевага перед іншими препаратами в тому, що вона вводиться одноразово і може відразу вирішити проблему з нестачею синовіальної рідини надовго.

Суплазін

Препарат, призначений для рідкого протезування при артрозі колінного, плечового і тазостегнового суглоба. Являє собою шприц, наповнений рідиною, підготовлений для введення. Містить суміш гиалурона і фосфату.

Вводиться в підігрітому до комфортної температури вигляді. Одна упаковка коштує 2300 гривень.

Гіалюкс

Спеціалізований препарат для введення в суглоб при захворюваннях, що супроводжуються руйнуванням хряща. Рідина в шприці досить густа, з її допомогою здійснюється знеболювання і захист суглоба від тертя.

Середня вартість по України – 4000 гривень.

Остеніл

При остеопорозах призначають уколи з гіалуроновою кислотою в колінний суглоб. Ціна препарату варіюється в залежності від об’єму рідини в шприці.

Ліки застосовується в тих випадках, коли слід швидко відновити хрящ. Лікування проводиться протягом декількох днів.

Синокром

Гіалуронат натрію – є основним наповнювачем суглобової сумки. Препарат призначається фахівцем при будь-яких болях в суглобах, обмеження в рухливості і запальному процесі, викликаному частковим руйнуванням хряща. Саме для зняття запалення і мастила гіалуронова кислота вводиться в суглоб.

Ціна ліків залежить від кількості рідини в шприці. В середньому вона становить 4000-4500 гривень за упаковку.

Способи і частота введення гіалуронової кислоти при лікуванні суглобів

Гіалуронана при лікуванні випускається у формі розчину, що реалізується за допомогою одноразового шприца. Лікар-артрології або ревматолог ставить укол в продезинфікованому приміщенні – в процедурному кабінеті. Препарат вводиться в суглоб. В окремих випадках допускається введення гіалуронату натрію в кілька суглобів відразу. Це дозволено за відсутності будь-яких обмежень, зроблених лікарем.

Ін’єкції з гіалуроновою кислотою робити забороняється, якщо запалення в суглобі протікає паралельно з накопиченням суглобового випоту. У такій ситуації потрібно придушити запальний процес з тим, щоб кількість синовіальної рідини досягло нормального межі. Тільки після цього можливе призначення лікування за допомогою гиалуроната.

Під час звичайної схеми лікування ставлять один укол гіалуронової кислоти в колінний суглоб в тиждень. Курсовий прийом може складатися з 3-5 ін’єкцій, їх кількість залежить від тяжкості захворювання. Тривалість перерви між курсами для кожного препарату відрізняється. Повторний курс ферматрона, наприклад, можливий вже через місяць, а лікування іншими препаратами вимагає припинення процедур від 6 місяців до півроку.

Живокост для кісток і суглобів: склад, користь і шкода

Одним з найбільш важкодоступних є тазостегновий суглоб. Справа в тому, що він розташований під значним шаром м’язової тканини, підшкірної клітковини і шкіри. Якщо існує необхідність такого виду лікування тазостегнового суглоба, то процедура здійснюється під рентген-контролем.

Можливі побічні ефекти від ін’єкцій:

  • почервоніння, несуттєва припухлість і біль на місці уколу;
  • свербіж або печіння після ін’єкції;
  • гемартроз (крововилив в порожнину суглоба);
  • болю в навколосуглобових тканинах;
  • синяк після уколу.

Позбутися від цих побічних ефектів досить просто. Потрібно всього лише прикласти холод до місця введення ліків: зробити прохолодний компрес або використовувати лід. Якщо у хворого з’явилася алергія, застосування препарату припиняють.

Лікування повинно проводитися соттветствующім чином. Уколи може ставити тільки лікар, а сама процедура повинна проводитися в асептичному процедурному кабінеті. Це необхідно для того, щоб виключити появу гною в суглобі через занесеної туди інфекції.

Якщо весь курс лікування буде проведений за всіма правилами, пацієнт забуде про болях надовго і зможе перестати вживати знеболювальні та протизапальні препарати.

Терапевтичний вплив гіалуронової кислоти

Як гіалуронова кислота впливає на хворі суглоби? Раніше ця речовина розглядалося виключно як замінник синовіальної рідини, тобто своєрідним протезом.

Сьогодні після тривалих досліджень вчені встановили, що вплив препаратів з кислотою володіє позитивним ефектом. Свого піку компонент досяг через кілька місяців. А розсмоктування речовини в порожнині суглоба здійснюється протягом 28 діб. Так як не можна уявити протез, який працює самостійно без усунення зчленування, вчені дізналися, що функціональність даної речовини значно ширше.

Доктора призначають ін’єкції з речовиною в таких ситуаціях:

  • Якщо пошкоджені або травмовані хрящі.
  • При артрозі, остеоартрозі, гонартрозе.
  • Застосовують для того, щоб прискорити реабілітацію після отриманих травм.
  • Якщо хворого після травми турбують болі в суглобах.

Для профілактики застосовуються інші способи залучення компонента:

  • Коли потрібно, щоб рідина стала більш вузький.
  • Для зняття запального процесу.
  • Для додаткового живлення всіх хрящів.

Під час лікування препаратами з кислотою можна спостерігати наступні результати:

  • Поліпшуються обмінні процеси всередині суглобів.
  • Формується зашита оболонка на хрящі, яка оберігає суглоб від травм, відновлює ковзання поверхонь суглобів.
  • Відновлюється амортизація суглобів, об’єм рухів, їх працездатність.
  • Підсилює еластичність і пружність хряща.

Препарати з кислотою припиняють руйнування, які можуть виникати в зчленуваннях, відсувають ризик ендопротезування. Крім цього, речовина володіє протизапальними властивостями, у хворого може зменшиться потреба до вживання знеболюючих препаратів, оскільки болю значно зменшуються.

Натуральна кислота може бути наступних видів:

  • Низкомолекулярной . Речовина виступає в якості протизапального препарату. Застосовується під час лікування різних хвороб шкіри.
  • Середньомолекулярні . Використовується для того, щоб зупинити розмноження і міграцію клітин. Внаслідок чого можна побороти артрит і хвороби очей.
  • Високомолекулярної . Речовина здатна зв’язувати вологу, через що епідерміс стає пружним, стійким до несприятливих факторів. Даний тип застосовується під час виготовлення ін’єкцій в сфері косметології.

Також виділяють такі типи кислот, які отримують штучним шляхом:

  • Тваринного походження. Колись давно ця речовина була досить затребуване. Але зараз його майже перестали випускати. Отримували компонент за рахунок ферментації деяких тканин тваринного походження. Однак фракції кошти стрімко розпадалися і перетворювалися в низькомолекулярні. Результат від уколів з такою речовиною був короткий, а тому через нього часто виникали дермальниє вузли. Також в деяких ситуаціях спостерігалася алергія і запалення.
  • За рахунок біотехнологічного синтезу. Компонент сьогодні отримують завдяки спеціально вирощеним стрептококів. Речовина кілька разів очищають, висушують, перевіряють бактеріологами, тестують в клініках. Воно максимально схоже з амінокислоту, яка утворюється в організмі людини, і майже не володіє якимись негативними факторами.

Коли потрібні ін’єкції для коліна?

Внутрішньосуглобової укол гіалуронової кислоти забезпечує ряд ефектів:

  1. Покращує місцевий метаболізм і кровообіг в тканинах.
  2. Підвищує їх еластичність і пружність.
  3. Уповільнює розвиток захворювання.

Ін’єкції не викликають системної впливу на організм, працюючи виключно в тканинах ураженого суглоба. Їх застосування виправдане, якщо відсутній ефект від консервативних методів лікування.

Методика введення гіалуронової кислоти в колінний суглоб ефективна в наступних випадках:

  • артроз коліна;
  • постартроскопіческая реабілітація;
  • посттравматичний відновлення.

Яке домашнє лікування меніска колінного суглоба запобігає операцію?

Препарат збільшує обсяг синовіальній рідині, завдяки чому знижується тертя, поліпшується трофіка і регенерація хряща, усуваються симптоми запалення. В результаті досягається помітне ослаблення ознак артрозу.

Протипоказання і побічні ефекти

Гіалуронова кислота, при правильному введенні в суглоб, практично не викликає побічних ефектів, так як вона є природним речовиною для організму. Якщо уникнути небажаного впливу не вдалося, хвилюватися не потрібно – серйозної шкоди від препарату не буде.

Побічні ефекти лікування колінного суглоба гіалуроновою кислотою можуть бути наступними:

  • гематома в місці ін’єкції;
  • незначне крововилив в колінний суглоб;
  • алергічна реакція у вигляді свербежу та печіння (в цьому випадку препарат відміняють).

На практиці подібні явища після застосування гіалуронової кислоти для лікування колінного суглоба зазвичай розвиваються при самостійному введенні ін’єкцій. Робити це строго заборонено, так як процедура вимагає певних навичок і медичної кваліфікації.

Протипоказання до застосування уколів гіалуронової кислоти в коліно наступні:

  1. Набряклість в передбачуваному місці ін’єкції, застійні явища в тканинах.
  2. Місцеве запалення і пошкодження шкірних покривів.
  3. Алергія на білок курячого яйця.
  4. Діти до 18 років.
  5. Вагітність, лактація.

Заборонено вводити ін’єкції в тканини, судини і капсулу суглоба. Це правило зайвий раз підкреслює, що самолікування даними способом невиправдано.

Про турмалінових наколінниках читайте тут.

Специфіка проведення уколів

Найчастіше від нестачі синовіальної рідини страждає коліно. Щоб не нашкодити організму, слід звертатися за лікуванням до фахівця, оскільки введення ліків в область між кістками вимагає обережності і певного досвіду.

Ін’єкція проводиться з дотриманням наступних правил:

  1. Береться проба рідини з суглоба, щоб визначити, наскільки серйозна проблема.
  2. Робиться перевірка реакції на препарат, який належить ввести в суглоб.
  3. Найчастіше перед постановкою уколу використовуються прилади для визначення місця, куди вводиться голка, щоб її потрапляння було точним, і спеціальний розчин заповнив порожнечу між кістками.
  4. При підвищеній чутливості пацієнта до ін’єкцій лікар використовує додаткову анестезію.
  5. Гіалуронова кислота вводиться в суглоби, препарати підбираються з урахуванням виявленої проблеми.
  6. Після уколу необхідно дати пацієнту деякий час спокою, щоб суглоб перебував в нерухомому стані.

Фахівці обов’язково попереджають про те, що ліки діють не миттєво. Препарат засвоюється організмом і починає діяти через кілька годин.

Різновиди препаратів з гіалуроновою кислотою

Виділяють кілька видів препаратів, в основі яких присутня гіалуронова кислота. Будь-який тип має власний головним призначенням і може широко використовуватися в косметології або медицині.

Крему, мазі

Наноситься подібні препарати легко, вони навіть не змиваються. При регулярному використанні можна отримати відмінні результати.

Гелі для уколів

У багатьох салонах краси використовуються ін’єкції на основі даної речовини. Вони вважаються дуже популярними, можуть конкурувати навіть з ботекса.

Форми гіалуронової кислоти

Існує кілька видів лікування гиалурона суглобів. Це можуть бути таблетки, призначені фахівцем для прийому всередину, ампули з ліками для ін’єкцій або зовнішній засіб – мазь, крем.

У першому випадку вплив на організм буде мінімальним. Шлунковий сік частково руйнує цілющу речовину, тому таблетовану форму лікарських препаратів з гіалуроновою кислотою призначають в окремих випадках.

Якщо лікар рекомендує використовувати засіб для аплікацій та змащування, значить проблема з суглобом не настільки серйозна. Найчастіше дію такого препарату профілактичне або знеболююче, оскільки засіб не досягне необхідної глибини. Шкіра вбере основну частину кислоти, так як гиалурона є потужним зволожувачем.

Що стосується ін’єкцій, цей спосіб можна вважати найбільш ефективним. Він не випадково названий «рідким протезуванням», оскільки доповнює нестачу хрящової мастила. При сильних болях і різке загострення артрозу уколи для введення в суглоб допомагають у багато разів швидше, ніж гіалуронова кислота в таблетках.

Для чого потрібні ін’єкції

Така речовина, як гіалуронана (гиалурона), входить до складу синовіальної рідини, яка виконує функцію змащення хрящів. Гіалуронова кислота має відновлюють властивостями.

  • Якщо в суглобової сумці не вистачає мастила, відбувається тертя, внаслідок чого хрящ починає руйнуватися. При введенні гіалуронової кислоти, рідина в суглобі стає густішою і обволікає кісткові поверхні, за рахунок чого зменшується тертя.
  • Так зване «рідке протезування» дозволяє збільшити гнучкість і рухливість, зняти болі, викликані тертям, зменшити запалення.
  • Завдяки ін’єкцій запускається процес регенерації клітин, відновлюється хрящ.
  • Отримуючи гіалуронову кислоту ззовні, організм починає виробляти її в більшій мірі.

Коли ін’єкції необхідні

Укол гіалуронової кислоти робиться в таких випадках:

  • при артрозі коліна;
  • при болях в області тазостегнового, плечового і гомілковостопного суглоба;
  • в разі болю при терті кісток;
  • при травмах;
  • в якості заміни оперативного втручання.

Побічні ефекти

Можливий побічний ефект від введення гиалурона в суглоб:

  • алергічна реакція, свербіж, почервоніння шкіри;
  • набряклість, набрякання в місці уколу;
  • біль, роздратування;
  • гематоми.

Препарат необхідно вводити безпосередньо між кістками, тому укол може робити тільки фахівець.

Як поводитися після уколу гіалуронової кислоти в коліно

Внутрішньосуглобові блокади, або ін’єкції – найбільш дієвий метод зняття больових відчуттів у суглобах. Хвороба, яка викликає ці болі, називається артроз. Блокади можна колоти в плечовий, ліктьовий, тазостегновий суглоби. Але найчастіше при артрозі болять коліна, тому внутрішньосуглобові ін’єкції в колінний суглоб користуються найбільшим попитом. Такий укол в коліно знеболює майже миттєво. Раніше в основі ін’єкцій у колінний суглоб, як і в інші, були гормональні препарати. Гормони відмінно знімали біль, але на цьому їхня дія закінчувалася. Пізніше, з розвитком медицини, препарати стали набувати лікувального характеру. В них з’явився лікувальний компонент – гіалуронова кислота.

ОК Центр у Харкові пропонує більше: не просто сумнівний розчин, що містить гіалуронову кислоту в невеликих кількостях, а безпосередньо справжню гіалуронову кислоту внутрішньосуглобово.

Ін’єкції гіалуронової кислоти в колінний суглоб

Якщо хто-небудь і чув про гіалуронову кислоту, скоріше за все, це було в контексті косметології. Саме в косметології вона використовується найбільш широко і вже досить давно. Гіалуронова кислота відмінно прибирає зморшки. А її ін’єкції ще відомі як уколи краси. А все тому, що її основні властивості такі: зволожувати, стимулювати вироблення в клітинах еластину, який відповідає за пружність, активізувати регенерацію клітин. Після процедури шкіра стає зволоженою, пружною, зморшки зникають. Але, насправді, всередині наших суглобів відбуваються ті ж процеси, що і на шкірі. Еластин з віком зменшується у всіх тканинах організму. Поступово суглоби висихають, стають більш ламкими і менш рухливими. Звідси артроз і біль. Внутрішньосуглобові ін’єкції гіалуронової кислоти активізують утворення в них еластину, який зволожує кісткову тканину і повертає їй пружність. Суглоб знову починає функціонувати. Таким чином, крім того, що укол в колінний суглоб гіалуронової кислоти відмінно знеболює, він має величезний лікувальний ефект.

Внутрішньосуглобові ін’єкції в колінний суглоб гіалуронової кислоти здатні усунути біль не одноразово, а назавжди. Ін’єкції гіалуронової кислоти в колінні суглоби повернуть їм колишню молодість. Ви не тільки забудете, що таке біль у колінах, а й знову не будете відчувати втоми і напруги при ходьбі, а можливо, навіть, знову почнете займатися спортом.

В ОК Центр у Харкові вилікувати артроз можна недорого, при цьому ви отримаєте приголомшливий результат. Ціна на гіалуронові ін’єкції в колінний суглоб та інші внутрішньосуглобові блокади вказана в цьому розділі. А наші телефон та адреса – у відповідному розділі контакти.

Внутрісуглобні ін’єкції в колінний суглоб: препарати, уколи і ціни

Залежно від поставленої мети, для уколів в колінний суглоб використовуються різні групи медикаментів. Процедура ставить перед собою наступні завдання:

  • зняття запалення;
  • зменшення больових відчуттів, відновлення рухливості;
  • прискорення відновлення хрящів;
  • захист суглоба;

Тому використовуються різні препарати, ціни на них варіюються досить сильно. Їх застосовують перорально, парентерально і як внутрісуглобні ін’єкції в колінний суглоб. Останній спосіб досить болючий, що має на увазі використання знеболюючих засобів.

гіалуронат

Гіалурноновая кислота за своїми властивостями схожа з синовіальною рідиною, при її введенні заповнюється дефіцит суглобової мастила, це зменшує тертя суглобових поверхонь. Такий захід дозволяє запобігти подальшим дегенеративні зміни в тканини суглоба. Так само введення препаратів гіалуронової кислоти допоможе відновити в’язкість суглобової рідини при її порушенні.

Факт! Препарати гіалуронової кислоти отримали назву «Рідкий протез».

Показаннями до застосування є наступні симптоми і стану:

  • сильні що не проходять болі в коліні;
  • при неможливості лікування іншими засобами;
  • як альтернатива при неможливості встановити протез.

Вартість препаратів орієнтовно становить від 5000 до 7000 гривень.

Стероїдні протизапальні засоби

Препарати на основі кортикостероїдів прописуються лікарем для зняття запалення суглоба. Знімають біль, відновлюють рухливість, проте не сприяють відновленню суглоба і можуть використовуватися тільки як симптоматичне лікування.

Ін’єкційний метод дозволяє багаторазово прискорити засвоєння активної речовини, мінімізувати побічні ефекти. Гормональні препарати комбінують з лідокаїном для зняття больового синдрому. Кортикостероїди діляться на кілька груп:

  1. Препарати на натуральній основі – до них відноситься Гидрокортизон, Альдостерон.
  2. Синтетичні глюкокортикоїди – отримані хімічним шляхом, надають той же вплив, що і натуральні препарати. Представниками цієї групи ліків є Преднізолон, Синалар, Дексаметазон.

Можливим побічним ефектом буде загострення захворювання в першу добу після внутрішньосуглобової ін’єкції. Ймовірно виникнення набряків, які самостійно проходять через кілька годин. Може розвинутися м’язова слабкість кінцівки.

Як робиться укол в коліно.

Курс ін’єкцій не призначається при грибкових, вірусних і бактеріальних інфекціях, а також в періоди загострення хронічних захворювань. Препарати цієї групи відносно дешево коштують: ціна за ампулу починається від 50 гривень.

Важливо! Кошти на основі глюкокортикоїдів протипоказані при вагітності, а також у віці до 10 років.

хондропротектори

Препарати цієї групи перешкоджають руйнуванню хрящової тканини, запускають процеси регенерації і вироблення синовіальної рідини. Ін’єкції в колінний суглоб допомагають забезпечити високу концентрацію діючих речовин. Препарати виготовляються як на синтетичної, так і натуральній основі.

Як проявляється запалення колінного суглоба?

Потрібно курс від п’яти і більше ін’єкцій для досягнення зримого результату. Ефективні хондропротектори на ранніх стадіях захворювання, при настанні незворотних змін в тканини коліна медикаменти вводяться для зменшення больових відчуттів і уповільнення процесу. Ціна препаратів починається від 1500 гривень за ампулу.

Препарат не застосовується при наступних станах та захворюваннях:

  • вагітності;
  • грудному вигодовуванні;
  • індивідуальної непереносимості препарату або його компонентів.

При лікуванні потрібно уникати навантаження на хворий суглоб, більше часу проводити сидячи або лежачи. Дозволяються прогулянки на свіжому повітрі, не більше 40 хвилин в день.

Нестероїдні протизапальні препарати

Показаннями до застосування нестероїдних протизапальних засобів служать нестерпні болі в коліні в період загострення хвороби. Дані медикаменти блокують біль на довгий час, запобігаючи її виникнення в подальшому. Внутрішньосуглобово вводять препарати ряду Ібупрофену.

Протипоказанням до препарату є:

  • індивідуальна непереносимість;
  • алергічна астма;
  • порушення згортання крові.

Вартість за ампулу не перевищує 100 гривень, кошти даної групи використовуються при лікуванні артритів і артрозу як допоміжні.

Техніка виконання ін’єкцій

При виконанні ін’єкцій необхідно ретельно дотримуватися техніки введення. Укол виконується медперсоналом в лікувальному закладі.

Важливо! Ні в якому разі не можна самостійно виконувати укол в колінний суглоб!

Для того, щоб ввести ін’єкцію, лікар вводить лідокаїн у міру просування голки. Голка потрапляє у внутрішньосуглобову щілину, куди вводиться 2-5 мл чинного препарату. В сучасних умовах маніпуляції здійснюються за допомогою УЗД для контролю положення голки в суглобі.

Потім коліно фіксується, накладається туга пов’язка. Курс проходить під пильним наглядом лікарів. Техніка виконання внутрішньосуглобових ін’єкцій передбачає паузи від семи до десяти днів, протягом яких ведеться контроль стану пацієнта, наявності або відсутності поліпшення. При необхідності лікування коректується.

Що робити, якщо вилетіла колінної чашечки?

При введенні кортикостероїдної групи оптимальна пауза становить 10-14 днів, при ін’єкціях гіалурновой кислоти – від семи днів.

Больові відчуття виникають не під час ін’єкції, а через кілька годин після введення препарату.

Гіалуронова кислота

Під час введення гіалуронової кислоти в колінний суглоб, виявляється прямий вплив на хрящову тканину, виключається її знос. Саме через нестачу гіалуронової кислоти суглобової структури, хрящова тканина починає стиратися.

Коли уколи гіалуронової кислоти в колінний суглоб призначаються на початковій стадії захворювання, то можна уникнути різних запальних процесів, які виникають під час посттравматичного періоду.

Суглоб може поступово руйнуватися при нестачі синовіальної рідини. Гіалуронова кислота, введена в колінний суглоб, починає виконувати роль мастильного матеріалу, одночасно запобігаючи деформацію хрящових тканин.

Недолік синовіальної рідини може бути спровокований наступними причинами:

  • надмірною вагою, при якому коліно починає відчувати підвищений навантаження;
  • однією з причин виступає спадковий фактор;
  • підвищені фізичні навантаження на суглобову область (спортивні тренування, або важка фізична робота);
  • похилий вік.

Перераховані фактори призводять до пересихання сполучних тканин, і подальшої деформації суглоба. Ін’єкції гіалуронової кислоти в колінний суглоб також призначаються при різних формах артриту. Часто прописують курс уколів під час реабілітаційного періоду після хірургічного втручання методом артроскопії, або ж при отриманні травм коліна різного характеру.

Що являє собою укол, який замінює природне змащення суглоба?

Основний ефект при лікувальної методикою за допомогою ін’єкції гіалуронової кислоти в колінний суглоб, полягає в підтримці необхідної кількості рідини для змащення хрящових тканин. Оскільки може утворитися нових пошкоджень колінної області.

Ін’єкції робляться прямо в пошкоджене місце (суглоб). Тривалість лікування становить 14 днів, під час яких вводиться від 4 до 5 ін’єкцій. Вторинні процедури призначаються через річна перерва.

Виробляються уколи з наступних компонентів:

  • з тканинних тварин елементів;
  • синтезований протектор з мікроорганізмів.

При введенні ін’єкцій практично виключені алергічні реакції.

Вплив Гиалуроновой кислоти

Практично відразу після уколів гіалуронової кислоти до ушкодженому суглобу, заповнюється рівень речовини (наближається до природної позначці), що покриває хрящову тканину. Після проходження лікування, під час навантажень, і будь-який рухової активності меніски спокійно виконують свої амортизуючі функції. Зникає дискомфорт при ходьбі, що виникає через недостатню кількість мастила суглоба.

Уколи дають наступний результат:

  1. з’являються можливості для повного відновлення пошкодженого коліна;
  2. усувається сухе тертя суглобових поверхонь;
  3. практично виключається виникнення запальних процесів коліна.

Якщо коліно вже запалилося, то ін’єкції виконуються після зняття симптомів запалення, і приносять наступний результат:

  1. швидше відновлюються пошкоджені тканини;
  2. природною змазкою заповнюються тріщини хрящової тканини;
  3. організм починає виробляти природну Гіалуронову кислоту;
  4. навіть при незначній схильності до запальних процесів, після ін’єкцій значно зменшується можливість прояву небажаних ефектів після операції або лікування травми.

Для ін’єкцій використовують такі препарати, як РусВік, Суплазін, Гіалюкс.

Процес виконання процедури

Процедура полягає у введенні уколу до ушкодженого колінного суглобу, і складається з наступних моментів:

  1. роздруковується стерильна упаковка з уже заповненою шприцом;
  2. шприц з кислотою витягується з упаковки;
  3. дотримуючись інструкції, лікар знімає ковпачок і надягає спеціальну трубочку (канюлю), призначену для введення ліків;
  4. зі шприца спочатку випускається повітря, потім лікарський препарат вводиться до ушкодженому суглобу.

Під час введення ін’єкцій необхідно дотримуватися таких правил:

  • процедура виконується при стерильних умовах;
  • якщо прописано проведення 5 ін’єкцій, після яких не настає заявленого результату, лікування уколами призупиняється, і прописується інша методика;
  • трапляється, що після уколів рівень синовіальної рідини не приходить до норми. При таких ситуаціях проводять пункцію;
  • процедури повинна виконуватися акуратно, щоб виключити потрапляння лікарського засобу на очі.

Лікар під час введення уколу повинен виключити травми і пошкодження судин.

Протипоказання і можливі наслідки

Гіалуронова кислота практично не дає алергічних реакцій, і уколи добре переносяться. Але, є деякі протипоказання:

  • перші дні реабілітаційного періоду;
  • підвищена сприйнятливість до компонентів препарату;
  • гострий запальний процес пошкодженої ділянки.

Що стосується небажаних ефектів після проходження курсу ін’єкцій, то вони можуть бути наступного характеру:

  • можливі больові відчуття і невелика набряклість. Лікарі попереджають, що після уколу бажано утриматися від навантажень на коліно;
  • кровотеча виникає, якщо приймаються інші препарати, що розріджують кров. Тому про це необхідно попереджати лікаря.

Якщо на пошкодженому коліні виявлено інфекцію, то ін’єкції не виконуються.

Ефективні ін’єкції в порожнину колінного суглоба

Ін’єкції безпосередньо в область суглоба проводяться давно. Зарекомендували себе як ефективний, досконалий спосіб лікування, здатний повернути людині здоров’я.

коли застосовуються

Суглоб не є відокремленим органом. Складається з кісток, окістя, хряща, сухожиль, фасцій, м’яких тканин. Патологічний стан одного з утворень несприятливо позначається на функції всього суглоба. Призводить до розвитку ускладнень. Тому ін’єкції в колінний суглоб не обмежуються уколами в межсуставних капсулу. У випадках необхідності робляться в м’які тканини і теносіновіальние порожнини.

Прикладом є блокада – обколювання хворого місця 2% розчином новокаїну або лідокаїну. Проколи також робляться для видалення випоту, промивання порожнин колінного суглоба, з діагностичною і лікувальною метою.

показання

За свідченнями в медичній практиці ін’єкції лікарських препаратів в колінний суглоб зустрічаються досить часто. Виконуються лікарями ортопедами або ревматологами в наступних випадках:

  • в якості екстреної допомоги при гострих болях;
  • для промивання суглобів;
  • з профілактичною метою, запобігаючи загострення хвороби;
  • при остеоартрозі;
  • при ревматоїдному і остеоартриті;
  • при пошкодженнях хряща;
  • при подагрі, навколосуглобових бурситах, тендинітах, синовите.

Внутрісуглобні ін’єкції проводяться в комплексі з іншими методами лікування, не підміняючи і не виключаючи різні види терапії.

Протипоказання

Протипоказання для стероїдної терапії:

  • нестабільна стенокардія;
  • гіпертонічна хвороба;
  • недостатність кровообігу;
  • цукровий діабет інсулінозалежний;
  • запальні інфекції шкіри в місці ін’єкції;
  • енцефалопатія склеротична 3 стадії.

Гіалуронова кислота для колінного суглоба є природним компонентом і добре переноситься хворими. Але нечисленні обмеження до неї все ж існують. До них відносяться алергія на препарат, лихоманка, аутоімунні захворювання, гнійники на шкірі.

види препаратів

Лікування проводиться в основному двома видами препаратів: кортикостероїдними гормонами і гіалуроновою кислотою. Набагато рідше використовуються радіоактивні колоїди.

Гормони ефективні при купировании запальних процесів. Швидко пригнічують біль, знімають набряки. Але вони не впливають на причину хвороби. Швидше надають тимчасове симптоматичне вплив. Для ін’єкцій в суглоби частіше використовуються кортикостероїди: гідрокортизон, кеналог, флостерон, метилпреднізолон, цілестон і інші препарати цієї групи. В один і той же суглоб ін’єкції робляться не частіше одного разу на два тижні. На курс досить 3 – 4 процедури.

Гіалуронова кислота необхідна для відновлення структури хряща. При введенні в порожнину суглоба збільшує ступінь в’язкості внутрішньосуглобової рідини, тим самим запобігає пошкодженню хрящової тканини. Препарати гіалуронової кислоти з низьким і високим молекулярною вагою особливо ефективні при остеоартрозі. На курс лікування показані три внутрісуглобні процедури з інтервалом в один тиждень. У України використовуються переважно імпортні препарати – Остеніл, Сінвіск, Дьюралан, Ферматрон.

Як робляться уколи

Для внутрішньосуглобових ін’єкцій коліна використовується голка 21 калібру з довжиною ін’єкційного циліндра 35 – 38 мм. Необхідні стерильні рукавички і одноразові шприци. Шкіра в місці проколу обробляється медичним спиртом або іодоновідоном.

Якщо є випіт, його краще перед лікуванням видалити, а суглоб санувати антисептиком. Лікування буде більш ефективним, а терміни одужання скоротяться. Внутрісуглобні уколи одними клініцистами проводяться під місцевим знеболенням. Інші не бачать в ньому необхідності. Процедура не дуже болюча, цілком терпима і займає мінімум часу.

переваги методу

  • знижується ризик побічних явищ;
  • ліки надходить безпосередньо до хворого місця в повному обсязі;
  • швидке вплив на патологічний осередок;
  • знижуються дози застосування інших ліків;
  • практична відсутність побічних ефектів.

Ускладнення при уколах в суглоби нечисленні. Зводяться до невеликого відсотку алергічних реакцій, тимчасового загострення поточного захворювання. У рідкісних випадках виникає інфікування суглоба.

Скільки коштує

При лікуванні внутрішньосуглобових ін’єкціями доводиться платити за медикаменти, одноразові інструменти, лікування. Ціна на препарати гіалуронової кислоти висока. Один укол перевищує 3 000 гривень.

Альтернативою дорогим препаратам гіалуронової кислоти є вітчизняне засіб Гіастат. Його вартість на 30% нижче за зарубіжні аналоги. Ціни на кортикостероїдні препарати відносно низькі – від декількох десятків до сотень гривень. Останнім часом з відомих причин вартість імпортних ліків різко зросла. Але в України достатньо не менш ефективних недорогих вітчизняних кортикостероїдів. Одним з них є суспензія гідрокортизону в упаковці по 10 ампул ціною в межах 200 гривень.

Здорові суглоби – це прогулянки, подорожі, улюблені види спорту. Повернути повноцінне активне життя можна. І допоможуть у цьому внутрісуглобні ін’єкції.

  • дія ліків
  • ефективність препарату
  • Показання та протипоказання
  • Інструкція по застосуванню
  • Відгуки та ціни
  • аналоги

Хвороби суглобів стають все більш актуальними і поширеними, вражаючи навіть досить молодих людей. На щастя, розроблено чимало препаратів, що дозволяють з такими захворюваннями досить успішно справлятися. Одне з таких засобів – це «Ферматрон Плюс». Інструкція по застосуванню даного засобу, а також відгуки про нього представлені нижче.

дія препарату

Як діє цей засіб? Його основна активна речовина – це гіалуронат натрію, розчинений у стерильній воді. У заводських умовах ця речовина виходить за допомогою бактерій Streptococcus equi. Ця речовина є як би штучним протезом (в деяких варіантах назви препарату якраз присутня це слово), який заміняє натуральну природну синовіальнурідину. А ця рідина розташовується між суглобами, зменшує тертя між ними, а також живить хрящ. Тому без неї ніяк не обійтися. Але в деяких випадках кількість її знижується, або ж нормальна в’язкість погіршується, що призводить до відхилень і порушень в роботі суглоба і хряща.

При застосуванні препарату не тільки збільшується кількість синовіальної рідини, і поліпшуються її якості (хоча це найбільш важливо), але і купірується больовий синдром, що супроводжує багато суглобові захворювання. Крім того, прийом кошти допоможе зняти запалення і уповільнити дегенеративні процеси, що відбуваються в хрящової і суглобової тканинах.

Ефективність та безпечність

Наскільки безпечний препарат? Дослідження показали, що практично повністю безпечний. Так, активна речовина синтезується за участю бактерій, але потім воно ретельно очищається. Але важливо враховувати і той момент, що введення будь-яких біологічних компонентів і речовин може спровокувати реакцію імунної системи. Іншими словами, гіалуронат натрію може бути сприйнятий організмом як чужорідне тіло. Хоча таке трапляється рідко, але важливі контроль і оцінка стану і особливостей пацієнта з боку лікаря.

Що стосується ефективності, то вона досить висока, так як активна речовина володіє високою сумісністю з тканинами організму, а також майже повністю відповідає природному натуральному Гіалуронат натрію, який синтезується в організмі людини. Варто відзначити, що після застосування даний компонент може зберігатися і діяти протягом півроку (в залежності від введеної дози і кількості ін’єкцій, а також від тяжкості захворювання).

Показання, протипоказання і побічні ефекти

В яких випадках показаний препарат? Компоненти кошти покращують рухливість суглобів при дегенеративних змінах синовиального суглоба, що виникають, наприклад, при остеоартрозі різного ступеня тяжкості. Показаний прийом і після серйозних травм і пошкоджень, які теж привели до порушень рухливості.

Є деякі протипоказання:

  • дитячий вік;
  • підвищена чутливість до основного компоненту кошти;
  • шкірні захворювання в передбачуваному місці ін’єкції;
  • пошкодження шкірних покривів (садна, відкриті рани) в зоні ураження;
  • запальні захворювання суглобів або кісток (в цьому випадку запалення перед ін’єкцією необхідно купірувати);
  • дані про безпеку використання коштів в період вагітності і грудного вигодовування відсутні, так що на даних етапах застосування не рекомендовано.

Побічні ефекти незначні і виникають не дуже часто, але вони можливі:

  • в місці ін’єкції може виникнути припухлість;
  • зона впливу після уколу може хворіти, але цей біль незабаром пройде;
  • при наявності запалення в області впливу воно може посилитися або загостритися;
  • може початися запалення (іноді воно пов’язане саме з введенням препарату).

Відгуки та ціни

Ціна препарату «Ферматрон Плюс» досить велика і складає приблизно 5000 гривень за одну дозу. Так, це немало, але хворі на остеоартроз знають, як важко жити з таким захворюванням і готові заплатити будь-які гроші за порятунок від болю і інших неприємностей.

Відгуки про даний засобі в більшості своїй позитивні. А якщо і зустрічаються негативні, то найчастіше неефективність препарату пов’язана з недотриманням правил застосування або з некомпетентністю лікаря. Отже, пропонуємо вам вивчити деякі думки людей, які зазнали на собі дію цих ліків.

Олена пише: «Моїй мамі більше 70 років і вона страждає від артрозу обох колінних суглобів. Постійно п’є таблетки, проходить процедури. І ось, лікар призначив 5 ін’єкцій «Ферматрона» в одне коліно. Дивно, але болю відступили, рухливість покращилася. Вирішили пройти ще курс (вже для іншого коліна), ефект теж не залишився непоміченим ».

Думка Галини: «Я давно вболіваю деформуючим артрозом. До цього лікарі призначали мені інші препарати, ефект був, але не тривалий і не такий, який очікувався. А ось вже після першої ін’єкції «Ферматрона» стало краще. А через два дні буквально літала і бігала по сходах. Такого точно не очікувала. Дуже рада, що засіб так ідеально мені підійшло. Коштує воно дорого, але ціна цілком виправдана якістю ».

І ще один відгук від Лілії: «У мене артроз колінного суглоба другого ступеня. Призначили «Ферматрон». Купила його, почала робити ін’єкції. І буквально після другої процедури відчула зміни: болі пройшли, залишилося лише кілька розпирання суглоба. Спробувала спуститися по сходах (до цього робила це боком і дуже повільно) і здивувалася. Все вийшло. Буду сподіватися і на подальші поліпшення ».

Складну внутрішню будову суглоба

Як зрозуміло з назви статті, внутрішньосуглобові ін’єкції проводяться в порожнину суглоба. Суглоб – це, можна сказати, відокремлений і закритий механізм зі своїм пристроєм.

Суглоб має складну будову, що складається з рухомі частин, закритих не тільки м’язами, але і спеціальної щільною оболонкою (суглобової сумкою). Суглобова сумка має кишені і завороту, що огинають зв’язки і меніски. Меніски стабілізують суглоб додатково і забезпечують максимальне прилягання один до одного всіх частин суглоба.

Приклад будови колінного суглоба

Межсуставних щілину дуже мала і заповнена синовіальною рідиною (приблизно від 2,5 до 4 мл). Вся ця конструкція знаходиться під певним власним тиском. Природа не терпить пустот, крім того, зайвий простір тільки зменшить стабільність суглоба.

триамцинолон

Відноситься до сильних синтетичним кортикостероїдів. При внутрішньосуглобове введення діє протягом декількох тижнів. Ліки зазвичай колють 1-2 рази на місяць. Найчастіше зняти біль і запалення допомагає всього одна ін’єкція. В аптеці триамцинолон продається під торговими назвами Кеналог, Трікорт, Кеналог-40 і т. Д.

Перед введенням все стероїдні препарати розводять місцевими анестетиками (Лідокаїн, Бупівакаїн, Новокаїн). Це потрібно, щоб зробити ін’єкцію менш болючою. При попаданні в тканини анестетики надають швидке знеболюючу дію, тим самим моментально покращуючи самопочуття пацієнта. Людині стає легше практично відразу ж після уколу.

Вчені провели дослідження і з’ясували, що периартикулярное введення Тріамцинолону набагато ефективніше внутрішньосуглобових ін’єкцій.

бетаметазон

За силою в кілька разів перевершує Гидрокортизон. Препарати, що містять бетаметазон, надають пролонговану дію (до 4-х тижнів). Щоб домогтися вираженого протизапального ефекту, їх досить вводити 2-3 рази на місяць (в той час як гідрокортизон колють кілька разів на тиждень).

Ліки, що містять бетаметазон в якості діючої речовини:

  • дипроспан;
  • Лоракорт;
  • Флостерон;
  • Бетаспан;
  • Целестон.

Бетаметазонсодержащіе препарати зазвичай коштують дорожче гідрокортізонсодержащіх. Їх ціна залежить від виробника і об’єму ампули або флакона. Наприклад, вартість американського Дипроспану набагато вище, ніж українського Бетаспана.

Всі кортикостероїди надають тільки симптоматичне дію. Вони знімають запалення, але не відновлюють пошкоджені хрящі, а при тривалому застосуванні вони шкодять суглобам. Доведено, що прийом препарату здатні порушувати нормальний метаболізм хрящової тканини. Їх часте внутрішньосуглобове введення може посилювати протягом деформуючого артрозу.

гіалуронат натрію

Сьогодні в аптеці можна знайти безліч препаратів, що містять гіалуронову кислоту. Всі вони мають змащувальні і амортизаційними властивостями, забезпечують м’яке і безболісне рух суглобів. Їх вводять виключно в суглобову порожнину. Препарати цієї групи називають рідкими протезами синовіальної рідини.

На відміну від хондропротекторов, гіалуронатсодержащіе кошти слабо впливають на суглобові хрящі. Однак вони відновлюють природний склад і вязкоеластіческіе властивості синовіальної рідини, перешкоджаючи їх руйнування. Ці ліки діють повільно, але мають потужну структурно-модифікуючий дію. Після їх введення самопочуття людини покращується на кілька місяців.

Остеніл

Препарат німецької фірми Хемедіка, що містить гіалуронову кислоту. Випускається в шприцах об’ємом 2 мл, що містять по 20 або 40 мг діючої речовини. Ліки вводиться одноразово. У важких випадках пацієнту роблять 2-3 ін’єкції з інтервалом в 14 днів.

Синокром Форте

Ще один німецький препарат на основі гіалуронату натрію. Виробляється компанією Крома Фарма. Випускається у вигляді 2% розчину в шприцах об’ємом 2 і 4 мл. Курс лікування Сінокромом зазвичай складається з 3-х ін’єкцій. Уколи роблять з інтервалом в один тиждень.

Ферматрон

Випускається у вигляді 1% розчину в шприцах об’ємом 1 мл. Виробник препарату – компанія Хейелтек, Великобританія. Ферматрон вводиться в синовіальну порожнину з інтервалом в 1 тиждень. На курс лікування потрібно 5 ін’єкцій.

алфлутоп

Єдиний хондропротектор, який можна використовувати для внутрішньосуглобових ін’єкцій в колінний суглоб. Виробник препарату – румунська фірма BIOTEHNOS. На сьогоднішний день ліки не має повноцінних аналогів.

Алфлутоп має протизапальну і регенеруючу дію. Він впливає на обмінні процеси в суглобових хрящах, стимулюючи їх відновлення. Завдяки цьому він ефективний в лікуванні деформуючого остеоартрозу та деяких хронічних артритів. Препарат не можна використовувати для купірування гострого запалення.

При ураженні великих суглобів Алфлутоп вводять в синовіальну порожнину в кількості 1-2 мл. Курс лікування зазвичай складається з п’яти уколів, виконаних з інтервалом в 3 дня. У деяких випадках лікарі комбінують внутрішньосуглобове введення препарату з його внутрім’язовими ін’єкціями.

Всі інші існуючі хондропротектори випускаються у вигляді мазей, гелів, таблеток і розчинів для внутрішньом’язового введення. На думку більшості лікарів, найбільш дієвими є останні. Деякі клінічні дослідження виявили високу ефективність одночасного застосування таблетованих та ін’єкційних форм хондропротекторов.

ін’єкції Ферматрона

При діагностуванні артрозу можуть бути призначені ін’єкції Ферматрона в колінний суглоб. При суглобовому артрозі відбуваються такі процеси:

  • хрящова структура тканини поступово деформується;
  • через тертя сухих поверхонь присутні безперервні больові відчуття;
  • часто виникають запалення колінної області.

Артроз призводить до деформації суглобових кісток. Консервативна методика лікування артрозу полягає в усуненні запалення пошкодженого суглоба. Курс медикаментозних препаратів з протизапальним ефектом усуває біль і запалення лише на якийсь період.

Більш тривалого ефекту від лікування можна добитися, якщо призначаються хондопротектори (препарати, що відновлюють структуру хрящової тканини).

Сучасне лікування засноване на ін’єкційної методикою, препарати вводяться до ушкодженого колінного суглобу. Препарат Ферматрон відноситься до групи імплантів, здатних замінити відсутню синовіальнурідину.

Введення Ферматрона в колінний суглоб виконується один раз за тиждень. Тривалість лікування включає від 3 до 5 уколів. Після проходження повного курсу результат зберігається тривалий час (від півроку до року).

Після першого уколу помітно поліпшується стан (коліно легше рухається, зникають болі).

Ферматрон призначається при нестабільності суглоба різного характеру, але найбільш ефективно препарат діє при артрозі.

дія Ферматрона

Активним компонентом Ферматрона є гіалуронат натрію, який розчинений стерильною водою. Речовина, будучи своєрідним протезом, здатне замінити природну синовіальнурідину, і заповнити її недолік для пошкодженого коліна.

Препарат впливає на суглоб наступним чином:

  • значно покращує якість природної синовіальної рідини, і одночасно заповнює її втрати;
  • усуває больові відчуття;
  • здатний зняти запалення;
  • призупиняє дегенеративні процес пошкодженого коліна.

Ін’єкції Ферматрона показані після важких ушкоджень колінного суглоба, що супроводжуються частковою або повною блокадою коліна. До протипоказань відносяться такі моменти, як чутливість до активних компонентів, захворювання і пошкодження шкірного покриву на пошкодженій ділянці, запалення суглобової області (перед уколами потрібно усунути), при виношуванні дитини, і подальшому грудному годуванні.

Про автора

admin administrator