Як правильно поливати заміокулькас

Авторadmin

Як правильно поливати заміокулькас

Як правильно поливати заміокулькас: як часто та якою водою

Заміокулькас, або “доларове дерево”, є одним з найпопулярніших сукулентів серед квітникарів. Його незвичайна форма і яскраве листя роблять його чудовою прикрасою для будь-якого інтер’єру. Однак, як і будь-яка рослина, заміокулькас потребує правильного догляду, включно з регулярним поливом. Розповімо про те, як часто, якою водою і як правильно поливати заміокулькас, щоб він радував вас своїм здоров’ям і красою, інформує Ukr.Media.

Заміокулькас є сукулентом, тобто рослиною, здатною запасати воду у своєму листі та стеблах. Саме тому заміокулькас належить до категорії рослин, які не потребують частого поливу. Занадто частий полив може призвести до гниття коренів і загибелі рослини.

Тепер давайте розберемося, як часто потрібно поливати заміокулькас. Зазвичай цього достатньо робити раз на 7-10 днів у теплу пору року і раз на 2-3 тижні в холодну. Однак, все залежить від умов, в яких ви вирощуєте рослину. Якщо заміокулькас перебуває на сонячному місці і повітря в приміщенні сухе, то він може вимагати більш частого поливу. Важливо стежити за станом ґрунту і не допускати його пересихання або перезволоження.

Тепер перейдемо до питання про те, якою водою поливати заміокулькас. Найкраще використовувати відстояну воду кімнатної температури. Холодна вода може викликати стрес у рослини, а гаряча — пошкодити коріння. Також не рекомендується використовувати воду з-під крана, оскільки вона може містити хлор та інші хімічні речовини, які можуть негативно вплинути на заміокулькас.

Нарешті, давайте поговоримо про те, як правильно поливати заміокулькас. Важливо пам’ятати, що сукуленти не люблять надмірної вологи, тому під час поливу потрібно переконатися, що вода не затримується в піддоні або горщику. Найкраще поливати заміокулькас з піддону, заливаючи воду в нього на 10-15 хвилин, а потім злити залишки.

Заміокулькас (Zamioculcas): догляд, фото, види

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 08 серпня 2023 Опубліковано: 17 лютого 2019 Перша редакція: 17 січня 2012 🕒 5 хвилин 👀 112042 рази 💬 15 коментарів

  • Ботанічний опис
  • Стисло про вирощування
  • Фото заміокулькаса
  • Догляд за заміокулькасом у домашніх умовах
    • Освітлення
    • Температура
    • Полив заміокулькаса
    • Обприскування
    • Цвітіння
    • Підживлення
    • Підпирання
    • Пересадка заміокулькаса
    • Розмноження заміокулькаса
    • Заміокулькас замієлистий / Zamioculcas zamiifolia
    • Коментарі

    Ботанічний опис

    Заміокулькас (лат. Zamioculcas) мешкає в тропічних зонах Африки, належить до родини Ароїдні і налічує 1-4 види (залежно від джерела). Назва походить від подібності листя заміокулькаса з листям замії, що росте на Американському континенті.

    Заміокулькас – трав’яниста рослина, невисока. Кореневище – бульба, коріння м’ясисте і товсте. Рахіс, товстий і соковитий, потрібен рослині, щоб запасати воду. Пір’ячко щільне, шкірясте на дотик. Листок може виростати в довжину до 1 м. При тривалій засусі заміокулькас скидає листя з верхньої частини листка, що дозволяє рослині зменшити випаровування вологи, а знизу черешок призначений для збереження води для рослини. Також волога зберігається в підземній бульбі.

    Якщо заміокулькас добре розростеться, то може зацвісти і в кімнатних умовах. З основи листя виростає товстий і короткий квітконіс, на якому тримається світло-кремовий качан – суцвіття.

    Стисло про вирощування

    • Цвітіння: вирощується як декоративно-листяна рослина.
    • Освітлення: яскраве сонячне світло.
    • Температура: навесні й улітку – 22-25 ºC, узимку – близько 16 ºC.
    • Полив: навесні й улітку – у міру висихання верхнього шару ґрунту в горщику, із пізньої осені до весни поливати рослину потрібно рідше. При прохолодній зимівлі субстрат зволожують лише після його повного висихання.
    • Вологість повітря: звичайна для житлових приміщень, але в спеку бажано обприскувати листя рослини теплою водою.
    • Підживлення: із середини весни до початку осені двічі на місяць добривами для кактусів і сукулентів. В інші пори року підживлення не вносять.
    • Період спокою: із кінця осені до початку весни.
    • Пересадка: навесні або влітку один раз на 2-4 роки в міру необхідності.
    • Субстрат: по дві частини городньої, садової та лісової землі змішують із п’ятьма частинами піску. Бажано додати в ґрунт трохи деревного вугілля.
    • Розмноження: поділом кореневища, листовими живцями.
    • Шкідники: попелиця та щитівки.
    • Хвороби: у результаті порушення умов утримання й неправильного догляду можуть виникати гниль стебел і коренів, темні плями на листі, занадто витягнуті стебла, опадання листя.

    Фото заміокулькаса

    Догляд за заміокулькасом у домашніх умовах

    Освітлення

    Оскільки домашній заміокулькас чудово зносить сонячні промені, оптимальним місцем для нього є південні вікна, хоча влітку при нестачі свіжого повітря опівдні рослині бажано створювати розсіяне світло. Непогано росте на світлих східних і західних вікнах. Щойно куплену рослину до прямих променів привчають не поспішаючи, щоб на листках не з’явились опіки. Так само роблять і після тривалої похмурої погоди.

    Температура

    У весняно-осінній період температуру повітря слід тримати близько 22-25 °C. Взимку температуру знижують до 16 °C. Приміщення з заміокулькасом потрібно час від часу провітрювати.

    Полив заміокулькаса

    Навесні, влітку і восени поливають заміокулькас в домашніх умовах після висихання верхньої половини ґрунту в горщику. З кінця осені і взимку поливають рідше, а інтервали між поливаннями збільшують. Так само поливають і при затяжній похмурій погоді. Якщо температура нижча за рекомендовану, то поливають після повного висихання субстрату. У тривалу засуху верхня частина листя рослини може засохнути. Вода має бути м’якою, перед поливанням їй потрібно дати постояти хоча б добу. Протягом усього року вода в горщику не повинна застоюватися.

    Обприскування

    Рослина нормально зносить сухе повітря, тому обприскування не обов’язкове. Але в літню спеку можна іноді протирати листя вологою тканиною і навіть обприскувати.

    Цвітіння

    Якщо рослина заміокулькас добре розвинулася, він може зацвісти – суцвіття у вигляді качана, вкрите зеленуватим верхівковим листком, кріпиться на короткому квітконосі.

    Підживлення

    Із середини весни до початку осені кімнатний заміокулькас слід підживлювати добривами для сукулентів або кактусів двічі на місяць. В інший час, якщо погода похмура – не підживлюють.

    Підпирання

    Коли рослина підростає, велике листя потрібно підпирати опорою з кільцями. В іншому випадку листя може завалюватися.

    Пересадка заміокулькаса

    Пересаджувати рослину бажано влітку або навесні раз на 2-4 роки. При рідкісних пересадках можна сповільнити ріст рослини. Пересаджувати краще у високі глиняні горщики. Якщо горщик буде зашироким, то попервах розвиватиметься коріння, а не надземна частина. До того ж є ймовірність, що рослину буде залито. Пересаджують заміокулькас в домашніх умовах у гумусний субстрат: городня, садова, лісова земля і пісок (2:2:2:5). Не зайвим буде додати деревного вугілля, але зовсім небагато. Дренаж повинен бути гарним – займати не менше однієї чверті висоти горщика.

    Розмноження заміокулькаса

    Можна розмножувати квітку заміокулькас розподілом і укоріненням листових пластинок або листочків. Листові пластинки добре вкорінюються в теплиці з субстратом із піску і торфу, якщо температура перевищує 20 °C. В опалого листя біля основи можуть утворитися бульби, які використовують для розмноження – з них починають рости коріння і бруньки. Перший пагін може вирости через 6 місяців.

    Хвороби і шкідники заміокулькаса

    Листя заміокулькаса відмирає. Від механічних ушкоджень листя може загинути.

    Заміокулькас витягується. Рослина витягується, якщо їй недостатньо світла.

    Заміокулькас обсипається. Нижнє листя може опадати – це нормально.

    Плями на листі заміокулькаса. На листі заміокулькаса можуть з’явитися темні плями – це може бути викликано низкою причин: надлишковий полив, холодне повітря, протяги.

    Заміокулькас гниє. Стебло і корені можуть почати гнити, якщо температура низька, а вода з горщика відходить погано.

    Шкідники заміокулькаса. Заміокулькас не дуже вразливий для шкідників, але може потерпіти від попелиці і щитівки.

    Види

    Заміокулькас замієлистий / Zamioculcas zamiifolia

    Ще одна назва виду – заміокулькас Лоддігеза (Zamioculcas loddigesii). У природі вид живе в Східній Африці. Кореневище виражено бульбою, від якої в заміокулькаса росте листя (до 60 см завдовжки). Листя розділяється на листочки-пір’їнки в кількості 4-6 пар. Під час тривалої засухи заміокулькас може скинути з верхньої частини листа листочки, щоб зменшити випаровуваність.

Про автора

admin administrator