Як проявляється недокрів’я

Авторadmin

Як проявляється недокрів’я

Анемія або недокрів'я — це патологічний стан, який виникає внаслідок зменшення кількості еритроцитів (червоних кров'яних тілець) та зниження рівня гемоглобіну в крові. Людину з недокрів'ям легко впізнати по блідому обличчю та фізичній слабкості.

До найпоширеніших проявів анемії належать: блідість, загальна слабкість, головний біль, запаморочення, задишка, шум у вухах, сухість шкіри, потяг до вживання неїстівних предметів й декілька інших.

Симптоми анемії – роздратованість, порушення концентрації та уваги; – запаморочення, головні болі, шум у вухах, блимання «мушок» перед очима; – прискорене серцебиття при невеликих фізичних навантаженнях, інколи й у стані спокою.

Причини анемії На думку експертів ВООЗ, основними причинами анемії є харчування та інфекції. Найбільш поширеним фактором розвитку захворювання служить дефіцит заліза. Це викликано одноманітною дієтою, багатою речовинами, що перешкоджають всмоктуванню заліза з харчових продуктів у шлунково-кишковому тракті.

Анемія (малокрів'я, недокрів'я) – зменшення кількості еритроцитів і зниження вмісту гемоглобіну в одиниці об'єму крові, внаслідок чого порушується надходження кисню з легенів до всіх органів і виникає кисневе голодування тканин. Анемія часто проявляється при хронічних хворобах.

Анемія може стати причиною величезної кількості проблем: від втоми та випадання волосся до серцевої недостатності та навіть онкологічних захворювань у довгостроковій перспективі. За оцінками ВООЗ, у світі на різні види анемії страждають понад півтора мільярда людей, що становить чверть всього населення Землі.





Недокрів’я (грец. Αναιμία, анемія) — анемічний синдром, являє собою сукупність хворобливих станів, маніфестує зниженням кількості еритроцитів та / або гемоглобіну (Hb) в крові.Термін «недокрів’я» зараз вживається нечасто: йому на зміну прийшов термін «анемія», …

Про автора

admin administrator