Як вирівняти ділянку самому

Авторadmin

Як вирівняти ділянку самому

Як виміряти і вирівняти дачну ділянку своїми руками – надійні способи

Ви нарешті стали щасливим володарем дачної ділянки! І тут відразу виникає перше питання: “А що з ним робити далі?” “. Робіт вас чекає чимало, причому найрізноманітніших. Однак майже всі дачники стикаються з необхідністю виміряти ділянку і вирівняти її.

  • Як виміряти площу ділянки самостійно: різні способи і пристосування
  • В яких одиницях вимірюють площу ділянки
  • Кроки
  • Землемірний циркуль
  • Рулетка
  • Як виміряти ділянку неправильної форми
  • Навіщо вирівнювати ділянку
  • Як вирівняти ділянку своїми руками
  • Етапи вирівнювання
  • 1. Підготовка
  • 2. Створення рівного рельєфу
  • 3. Кінцеве вирівнювання поверхні
  • 4. Утрамбування ділянки

Потреба виміряти ділянку зазвичай виникає у дачників на етапі планування. Щоб правильно розмістити на території будови, сад, квітник, город та інші об’єкти, потрібно мати план. А починається складання плану з визначення розмірів ділянки.

Як виміряти площу ділянки самостійно: різні способи і пристосування

Як виміряти ділянку без допомоги фахівців і що для цього потрібно?

В яких одиницях вимірюють площу ділянки

Найчастіше площу невеликої дачної ділянки обчислюють в сотках, великої – в гектарах (га), при цьому вимір зазвичай проводиться в метрах. Як перевести одні одиниці в інші? Доведеться згадати курс шкільної математики.

Що таке 1 сотка? Це територія, що дорівнює 100 кв. м. У радянські часи дачні ділянки найчастіше мали площу 4-6 соток (400-600 кв. м).

Що таке гектар? Гектар – це Більша одиниця вимірювання, і дорівнює вона 10 000 кв.м. В одному гектарі 100 соток. Отже, якщо площа вашої ділянки 0,5 га, то це означає, що вона дорівнює 50 соткам.

Таким чином, виміряючи довжину і ширину вашого наділу і помноживши одне на інше, ви отримаєте площу ділянки в квадратних метрах, яку можна легко перевести в сотки або гектари:

100 кв.м = 1 сотка = 0,01 га

1000 кв.м = 10 соток = 0,1 га

10 000 кв.м = 100 соток = 1 га тощо.

Ви навіть можете перевести квадратні метри на сотки без запам’ятовування таблиці. Для цього потрібно кількість отриманих квадратних метрів розділити на 100 – вийде кількість соток: 500 кв.м/100 = 5 соток.

Виміряти ділянку можна різними способами. Розкажемо про найпоширеніших.

Кроки

Дізнатися площу ділянки можна навіть за відсутності будь-яких пристосувань. Допоможуть вам у цьому власні кроки. Тут можливі два варіанти:

  1. Вимірюйте довжину ділянки своїми звичайними кроками. Потім вимірюйте довжину кроку за допомогою рулетки і помножте її на кількість пройдених кроків. У вас вийде довжина ділянки в метрах. Наприклад, 100 кроків в 0,7 м (довжина кроку) = 70 м. Потім те ж саме виконайте з шириною. Після цього залишиться перемножити довжину і ширину.
  2. Постарайтеся зробити крок так, щоб довжина вашого кроку дорівнювала метру. Навчіться ходити саме такими кроками, а потім пройдіть по ділянці, вимірюючи її довжину і ширину. Помножте одну цифру на іншу – у вас вийде площа в квадратних метрах.

Вимірювання ділянки кроками – найпростіший, але при цьому найбільш неточний спосіб. Він покаже лише приблизну площу ділянки. Якщо вам потрібні більш точні дані, використовуйте інші варіанти.

Землемірний циркуль

Землемірний циркуль використовували ще в дореволюційній Росії, і називали його тоді землемерна саджанка. Тепер цей інструмент для вимірювання площі в народі іменують по-різному: крокуючий трикутник, шагомер або «» коза «». Зробити його можна з будь-яких дерев’яних матеріалів: річок, палиць і навіть гілок.

Збиваєте дві палиці у верхній точці. Потім берете третю (вона буде виконувати роль поперечини) і прибиваєте до неї з’єднані палиці таким чином, щоб між ними утворилася відстань рівно в 2 м. На поперечині робите позначку посередині – вона знадобиться, якщо під час вимірювання (зазвичай це трапляється в кінці) довжина «» кроку «» буде менше 2 м.

Візьміть землемерний циркуль, станьте в будь-який кут ділянки і пройдіть його по довжині, а потім по ширині. Кількість отриманих “кроків” “помножте на 2 – отримайте довжину і ширину ділянки в метрах. А далі все, як і в попередньому варіанті: перемножуєте довжину і ширину, отримуєте площу, переводите її в сотки.

Рулетка

Використання рулетки – найточніший з усіх доступних звичайним дачникам (неспеціалістам) способів вимірювання площі ділянки. Знаходьте початкову точку (кут ділянки) і міряєте від неї довжину, а потім ширину.

Найзручніше для цієї мети користуватися спеціальною геодезичною рулеткою. На відміну від звичайної, у неї є ряд переваг:

  • довжина геодезичної рулетки більше, ніж звичайної, і може дорівнювати 30, 50 і навіть 100 м;
  • інструмент оснащений м’якою стрічкою, тому вимір зручно вести навіть поодинці;
  • на кінці рулетки у більшості моделей знаходиться невелике кільце, з його допомогою рулетку зачіпляють за вбитий в землю колечок, щоб намітити початок відліку;
  • у комплекті з багатьма рулетками, призначеними для роботи на відкритій місцевості, йде гострий колинок, який можна встромити в землю в початковій точці.

Крім того, коштує така рулетка ненабагато дорожче звичайної. Вона стане хорошим придбанням і ще не раз зможе допомогти вам на дачній ділянці.

Як виміряти ділянку неправильної форми

Обчислити площу ділянки прямокутної або квадратної форми не складе труднощів. А як виміряти ділянку неправильної форми? Це складніше, але також можна зробити самостійно.

Багато хто ще зі шкільного курсу математики пам’ятають, що найпростіше обчислюється площа таких фігур, як прямокутник і трикутник. Щоб виміряти площу ділянки складної форми, спробуйте розділити її на прямокутники та трикутники. Потім вирахуйте площу кожної з фігур і складіть отримані значення – це і буде загальна площа всієї ділянки.

На практиці це відбувається наступним чином:

  1. Виміряйте всі сторони вашої ділянки.
  2. На аркуші в клітину намалюйте ділянку в зменшеному вигляді з дотриманням масштабу.
  3. Розбийте всю територію на прямокутники і трикутники.
  4. Обчисліть площу кожної фігури за формулами з підручника геометрії.
  5. Складіть їх і поділіть отримане число на 100. У вас вийде площа ділянки в сотках.

Навіщо вирівнювати ділянку

Земельна ділянка рідко буває ідеальною. Одна з частих проблем – складний рельєф. У цьому випадку виникає необхідність вирівняти ділянку. Навіщо це потрібно?

  • Город. На ділянці з ухилом відбувається нерівномірний розподіл вологи. Овочі, що ростуть нагорі, майже не отримують вологи, тому що вода під час поливу відразу стікає вниз. Зате на грядках, розташованих внизу, вологи занадто багато.
  • Доріжки. Складний рельєф робить проблематичним облаштування доріжок, оскільки для більшості покриттів переважно рівна підстава.
  • Споруди. Ідеальний фундамент (а від нього залежить надійність споруди) набагато простіше звести на рівній поверхні.

Як вирівняти ділянку своїми руками

На великій площі вирівнювання ділянки краще виробляти за допомогою техніки: мотоблока, культиватора, трактора або бульдозера. А ось вирівняти ділянку площею 4-6 соток можна своїми руками, без застосування спеціальної техніки, хоча доведеться витратити час і сили.

Для роботи вам знадобляться:

  • лопата,
  • граблі,
  • тачка,
  • дерев’яні колиці, довгий шнур і рулетка,
  • рівень,
  • ручний каток.

Етапи вирівнювання

Зупинимося на основних етапах роботи з вирівнювання дачної ділянки своїми руками.

1. Підготовка

Перед початком основних робіт слід провести повне прибирання території.

  • винесіть з ділянки все сміття;
  • вилучіть непотрібну рослинність: коріння великих рослин, засохлі та хворі дерева, старі кущі тощо, скосите бур’ян;
  • викорчуйте пні;
  • ліквідуйте всі споруди, які вам не потрібні.

Для зручності розділіть усю територію на квадрати 1,5 ^ 1,5 м або 2 ^ 2 м. Для цього вам знадобляться колиці і шнур. Вбийте колиці в землю на відстані 1,5 або 2 м один від одного. Натягніть на них шнур так, щоб він знаходився строго горизонтально. Під час натягування перевіряйте положення мотузки за допомогою будівельного рівня. Саме шнур стане орієнтиром, який допоможе вам зробити ділянку абсолютно рівною.

2. Створення рівного рельєфу

За допомогою лопати зніміть височини і засипте вийнятою землею ями. Під час роботи постійно орієнтуйтеся на зроблену розмітку.

Якщо нерівності зовсім невеликі, то просто перекопайте ділянку, намагаючись рівномірно розподілити ґрунт по території.

Якщо ви рівняєте територію для городу, то акуратно зніміть верхній – родючий – шар землі на глибину близько 30 см, вивезіть його до меж ділянки, а після закінчення робіт поверніть на місце.

3. Кінцеве вирівнювання поверхні

Коли вся територія таким чином буде вирівняна, зніміть розмітку. На цьому етапі ваша мета – остаточно розрівняти землю. Для цього підійдуть граблі або ручний культиватор. Пройдіться інструментом по всій ділянці, прибираючи коріння.

4. Утрамбування ділянки

Останній етап робіт при вирівнюванні ділянки – ущільнення ґрунту. Візьміть каток (його можна зробити самостійно з бочки і труб різного діаметру) або прив’яжіть до взуття дошки і пройдіть по всій території, утрамбовуючи землю. Потім пролийте її ретельно водою і залиште на 2-3 тижні. За цей час земля осяде, і можна буде її використовувати.

При будівництві будинку вирівнювання території краще робити восени, а до робіт приступати тільки навесні наступного року.

Деякі дачники воліють не вирівнювати ділянку, а використовувати нерівності для надання їй неповторності.

Дізнаємося як вирівнюють земельну ділянку: способи і тонкощі

Як часто, отримавши у власність жадану ділянку землі, господар з подивом виявляє, що без підготовки на ній ні побудувати, ні виростити нічого не вийде. А все тому, що рельєф місцевості далекий від досконалості. Нерідко така ситуація складається із землею, що виділяється містом або державою в користування жителю. Таким чином чиновники і зобов’язання перед народом начебто виконують, і в витрату особливу себе не вводять, позбавляючись від дільниць на незручність. І ось новоспечений землевласник починає цікавитися тим, як вирівнюють земельну ділянку, щоб підготувати її до подальшого використання. Давайте в цьому і розберемося.

Як вирівнюють земельну ділянку?

Існують два принципово різних способи вирівнювання рельєфу місцевості. Перший – зрівняти всі височини і низини на ділянці в один рівень, найчастіше за допомогою грейдера. Другий полягає у використанні привізного ґрунту. У обох варіантів є свої переваги, але і недоліки є. Наприклад, просте розрівнювання дешевше, але воно не вбереже від ґрунтових вод, якщо їх рівень на цій місцевості досить високий або сама ділянка знаходиться в низині. Завезення земляної суміші позбавить від цієї проблеми, але він зазвичай обходиться в круглу суму.

Як правильно вирівняти ділянку: крок за кроком

Отже, перед вами простягається простір, який належить облагородити і підготувати для будівництва або розбивки саду. Якщо на ньому є пні, непотрібні дерева або кущі, каміння та інше сміття, то все це необхідно видалити. Після чорнового прибирання з’являється можливість визначити рівень і напрямок стоку підземних вод і виявити кут нахилу рельєфу. Тепер можна приймати рішення, яким способом ви будете рівняти грунт: чи варто завозити землю або можна обійтися орендою грейдера. У першому випадку важливо визначитися зі складом: чорнозем, торфогрунт, торфо-піщана суміш підійдуть для закладки саду, городу. Під будівництво краще рівняти ділянку керамзитом, піском або щебенем.

Вирівняти землю на ділянці самостійно

Даний спосіб дозволить заощадити певні кошти. Не будемо зараз говорити про те, як вирівнюють земельну ділянку професійні будівельники. Важливо побачити процес з точки зору пересічної людини, яка не має особливих знань та інструментів. Безперечно, найпростіше вивести правильний рівень за допомогою спеціального обладнання, що використовується геодезистами, але не факт, що можна знайти таке у своїх знайомих. Тому багатьом буде цікаво дізнатися, як вирівнюють земельну ділянку винахідливі господарі за допомогою ємності з водою. Для цього способу знадобляться каструля, кілька довгих брусків і деяка кількість цеглин. На око визначається верхня точка ділянки, від неї в бік пониження потрібно покласти дошку довжиною 2-3 метри, на яку встановити посуд з водою. Вона відіграє роль гідрорівня (якщо у вас є такий інструмент, то краще, звичайно, використовувати його). Орієнтуючись на ватерлінію, необхідно підняти другий кінець дошки до одного рівня з першим і підставити під нього цеглу. Поруч з ними вбийте кіл з позначкою правильної висоти підйому. Далі дошка переноситься або встановлюється наступна – і так до переможного кінця. Колишки стануть орієнтирами при завезенні ґрунту, за позначками на них можна буде судити, чи достатньо землі привезено на ділянку.

Про автора

admin administrator