Як вживати бджолиний пилок

Авторadmin

Як вживати бджолиний пилок

Зміст:

Пилок бджолиний: корисні властивості, як приймати, протипоказання

Бджолиний пилок: корисні властивості, протипоказання, як приймати

  • 1. Склад пилку
  • 2. Властивості обніжжя
  • 3. Рекомендації щодо прийому пилку
  • 4. Пилок при різних захворюваннях
  • 5. Деякі рецепти народної медицини
  • 6. Протипоказання

Бджолиний пилок, зібрана з квітів різнотрав’я, володіє унікальними властивостями для здоров’я людини. Що таке пилок, як її збирають бджоли? Що дозволяється лікувати за її допомогою, а в яких випадках вона може завдати шкоди?

Пилок також називають обніжжя. Ця назва пов’язана зі способом збору її бджолами. Задні лапки комах мають будову у вигляді кошичків, в які вони збирають нектар. Обніжжя служить для вирощування бджолиного потомства в вулику. Пилок за будовою є крихітні, неправильної форми зернятка, оброблені бджолиним секретом.

склад пилку

Для пилку характерний солодкий смак, квітковий аромат, іноді легка гірчинка. За своїм зовнішнім виглядом і складом обніжжя різниться в залежності від виду рослин, з яких вона зібрана. Пилок, зібрана з акації, має білий колір. Помаранчевим або світло-жовтим відтінком має гречана обніжжя, золотиста або зеленувата – зібрана з соняшнику, червона – з груші, жовта – з верби або яблуні, коричнева – з конюшини.

За корисними властивостями складу бджолиний пилок значно перевершує мед. Вона містить вітаміни групи В, каротиноїди, аскорбінову кислоту, токофероли, залізо, калій, бор, магній, сірку, фосфор, срібло, титан, марганець, цинк, натрій, селен. Всі ці елементи стимулюють фізіологічні процеси в організмі.

Обніжжя містить фенольні складові (флавоноїди і фенолокислоти). Вони мають сечогінні, протизапальні, протипухлинні, антиоксидантні, радіозахисними властивостями.

Білки в складі білкових з’єднань бджолиного пилку за кількістю перевищує вміст їх в молоці. До них відносять аргінін, валін, лізин, лейцин, триптофан.

Найбільш багата жирами бджолиний пилок, зібрана з кульбаб, конюшини, ліщини, гірчиці, малини, верби, яблуні. Незамінні жирні амінокислоти (лінолева, арахідонова, ліноленова) знижують рівень холестерину.

Вуглеводи в складі обніжжя в основному представлені глюкозою і фруктозою. Крім них також є сахароза, мальтоза, полісахариди і дисахариди. Харчові волокна і крохмаль роблять її корисною для шлунково-кишкового тракту.

властивості обніжжя

Корисні властивості бджолиного пилку обумовлені її складом. Вона надає благотворну дію на багато систем і органи, має лікувальну дію.

  • Активізує обмінні процеси, знижує вміст жиру в тканинах, тому рекомендується в період схуднення.
  • Здатна підтримувати серцевий м’яз.
  • Покращує еластичність судин, зміцнює їх стінки.
  • Виводить холестерин з організму.
  • Зміцнює імунітет.
  • Знижує нервову напругу, допомагає подолати неврози, депресії, покращує сон.
  • Пилок для чоловіків є природним стимулятором потенції, яким можна користуватися до старості. Також вона рекомендується для лікування простатиту.
  • Позитивно впливає на печінку.
  • Має протиракові властивості, сповільнюючи поділ патогенних клітин.
  • Підвищує гемоглобін, поліпшує склад крові.
  • Лікування захворювання нирок і сечового міхура.
  • Відновлення гормональні збої, підтримує ендокринну систему в нормі.
  • Допомагає відновити сили після фізичних і розумових навантажень.
  • Корисні властивості бджолиного пилку мають значення для жінок. Вони широко використовуються в косметології.

Рекомендації щодо прийому пилку

Застосування бджолиного пилку в якості добавки до їжі може принести профілактичну і лікувальну користь. Приймати її потрібно не частіше двох разів на день. Останній раз – приблизно за 3 години до сну. Краще це робити за півгодини до їди. Чайну ложку пилку змішують з чайною ложкою меду. Щоб вживати правильно, потрібно розсмоктувати суміш під язиком і не запивати водою.

В аптеках продаються капсули з желатину, в яких міститься обніжжя. Її висипають з капсули і також поступово розсмоктують в роті.

У добу достатньо не більше 5 г обніжжя. Перевищення цієї норми може завдати шкоди організму у вигляді гіпервітамінозу і отруєння.

Як приймати бджолиний пилок. Микола Клінецкій

Пилок при різних захворюваннях

Бджолиний пилок – це продукт, до складу якого входять мікро- і макроелементи, вітаміни, здатні лікувати різні захворювання. Але щоб була користь, потрібно знати, як приймати бджолиний пилок в конкретних випадках.

  1. Анемія. Рекомендується приймати по половині чайної ложки обніжжя тричі на день протягом місяця. Через два тижні перерви лікування повторюється.
  2. Захворювання печінки. Цілий місяць слід вживати чайну ложку пилку, змішаної з медом, раз в день.
  3. Гастрит, коліт, запор, холецистит. Чайну ложку пилку приймають тричі на день за півгодини до прийому їжі. Курс лікування триває 3 тижні.
  4. Захворювання нирок. Бджолиний пилок і мед змішуються в пропорції 1: 1. Суміш вживати тричі на добу, повільно розсмоктуючи. Продовжувати місяць.
  5. Для зміцнення організму, підняття імунітету, а також для літніх людей при появі слабоумства. По чайній ложці обніжжя приймають тричі на день протягом місяця. Після перерви в два тижні курс відновлюють.
  6. Гіпертонія. Пилок і мед змішуються в співвідношенні 1: 2. Суміш вживати по чайній ложечці тричі на добу протягом 1,5 місяців.

Деякі рецепти народної медицини

Широко поширене використання меду в народній медицині. Бджолиний пилок в поєднанні з іншими засобами здатна принести велику користь для організму.

  1. Екстракт бджолиного пилку. Чайну ложку обніжжя разом з тичинками, заливають склянкою питної води. Після чого настоюють 2 години. В отриманому складі розчиняють чайну ложечку меду. Вживати треба вранці на голодний шлунок.
  2. Суміш пилку і меду. Розтопити на водяній бані 300 г меду. Змішати його з пилком (60 г). Суміш зберігати при кімнатній температурі в посуді з темного скла. Користь він почне приносити після тижня настоювання. Перед вживанням суміш потрібно перемішати, приймається три рази на добу за 30 хвилин до їди.
  3. Захворювання травної системи. Засіб добре лікує захворювання, викликані низькою кислотністю шлункового соку. Знадобляться 20 г обніжжя, 0,5 кг меду і 75 мл соку алое. Пилок бджіл і мед змішуються в скляному посуді, розмішується дерев’яною ложкою. В отриману масу додають свіжовичавлений сік алое. Посуд з ліками потрібно закрити протертою кришкою і зберігати в холодильнику. Приймати суміш за 20 хвилин до їжі, тричі на день. Курс лікування триває місяць. Повтор лікування можливий не раніше ніж через 3 тижні.
  4. Засіб від випадіння волосся. Столову ложку пилку потрібно розтерти в порошок, залити 0,25 л трохи підігрітої води. Регулярне ополіскування волосся таким еліксиром рекомендується для жінок. Він позбавляє від лупи, стимулює ріст волосся, робить його шовковистим і блискучим.
  5. Засіб для поліпшення потенції і лікування простатиту. Змішують 25 г обніжжя, 100 г масла вершкового і 50 г меду. Отриману масу намазують на житній хліб. Щоб відчути користь лікувального бутерброда, його треба їсти двічі на день. Він не тільки лікує простатит і покращує потенцію, але і допомагає відновитися після хірургічних операцій і при зниженому імунітеті.

Пилок на бджолі

Протипоказання

Незважаючи на всю користь складу, застосування бджолиного пилку може завдати шкоди здоров’ю, якщо не дотримуватися протипоказання до вживання.

  • Алергічні реакції. Бджолиний пилок протипоказана людям, схильним до алергії на продукти бджільництва. Особливо великої шкоди може принести їм Свіжозібрані обніжжя. При появі свербежу, задишки, почервоніння очей, почастішання серцебиття, висипань на шкірі потрібно припинити вживання пилку і звернутися в лікарню. Алергія може виявлятися аж до анафілактичного шоку.
  • Порушена згортання крові. У обніжжю міститься вітамін А, який у великих кількостях може порушити згортання крові, а також завдати шкоди печінки, зруйнувавши будова її клітин.
  • При надмірному вживанні може з’явитися безсоння.
  • Важливо правильно зберігати пилок. При недотриманні норм зберігання користь обніжжя втрачається. Вона здатна викликати отруєння. Не можна зберігати її більше місяця. Шкода здоров’ю може нанести відвологлі пилок.
  • Необхідно дотримуватися норм вживання. Бджолиний пилок лікує тромбофлебіт, але в надмірній кількості може викликати кровотечі.
  • Протипоказання до вживання обніжжя мають діабетики. Вона дозволяється лише на ранніх стадіях в мінімальних кількостях. В інших випадках при діабеті прийом бджолиного пилку відноситься до протипоказань.

Склад пилку дуже різноманітний. Важливо правильно вживати такий ефективний засіб. Щоб не завдати собі шкоди, перед застосуванням потрібно перевірити організм на протипоказання до подібних методів лікування. Буде правильно починати використовувати продукт з крихітних доз, поступово збільшуючи і доводячи до норм, якщо не спостерігається алергічних реакцій.

Перед тим, як почати лікувати себе за допомогою бджолиного пилку, вживати її з метою схуднення, правильно буде порадитися з лікарем. Іноді засоби народної медицини мають дуже вираженими властивостями і можуть принести не тільки користь, але і шкоду.

Пилок бджолиний, корисні властивості і протипоказання

Бджолиний пилок на тарілці

Бджоли є джерелом різних продуктів, але одним з гранично цінних і корисних з їх числа прийнято вважати бджолиний пилок. Вона видобувається комахами з тичинок медоносів і призначена для того, щоб бджоли могли вигодовувати своє потомство. Так як це потомство потребує тільки в кращому, то і склад даного продукту є відповідним. У ньому містяться речовини, які допомагають личинці комахи швидко рости, швидше розвивати свої робочі залози, а також крила. Тому бджоли намагаються запасти якомога більше пилку, так як вона дуже важлива.

За один сезон робоча медоносних бджіл може зібрати значні 30 кілограмів пилку або більше – і це при тому, що один захід по її збору займає у робочої бджоли приблизно 3 години. Вона збирає її в особливі мішечки на задніх лапках, тому називають зібраний продукт ще й обніжжям.

Бджолярі збирають пилок за допомогою спеціальної сітки. Коли бджоли проходять через неї, то мимоволі скидають пилок зі своїх рук, і тоді її можна зібрати без особливих проблем. Якщо ж комаха доносить її до вулика, то вона просочується в сотах медом, що перетворює її в так звану пергу.

Як варто приймати бджолиний пилок

Як вживати бджолиний пилок.

Інший варіант – це пилок, яка додана в мед. Вживається максимально просто, як звичайний мед. До переваг такого підходу відноситься збільшення терміну зберігання, тому що мед дозволяє зберегти корисні властивості на більш тривалий термін.

Пам’ятайте, що не варто вживати бджолиний пилок в надмірно великих кількостях. Добова доза може варіюватися від однієї до шести чайних ложок. Дітям не варто давати більше пари.

Також бажано дотримуватися регулярність – наприклад, пропити курс пилку протягом місяця двічі в день. Рекомендується приймати її в січні, квітні та жовтні, щоб досягти найкращого ефекту. Не варто приймати пилок після 6 вечора, тому що вона володіє збудливим властивістю і може перешкодити заснути.

Приймати її найкраще, розсмоктуючи, довше тримаючи в порожнині рота і дозволяючи розчинитися в слині. Якщо в роті є маленькі ранки, то краще перетворити пилок в кашку, трохи розбавивши водою, тоді вона не буде палити.

Основні корисні властивості

У чому користь бджолиного пилку.

Через унікального поєднання вітамінів і інших активних елементів, включаючи антибактеріальні і гормональні речовини, пилок впливає на організм відразу на декількох рівнях. Якщо порівняти, наприклад, білок пилку з білком молока, то порівняння буде точно вже не на користь останнього.

Виділимо основні корисні властивості пилку, а потім окремо розглянемо деякі найбільш цікаві. Основні корисні властивості:

  • Стимулювання зростання і розвитку організму. Якщо дитина буде регулярно споживати даний продукт, то він буде розвиватися активніше, ніж його однолітки, а якщо його організм з якоїсь причини є ослабленим, то це буде компенсуватися. Тому для дітей даний продукт може бути особливо корисним.
  • Активне відновлення печінки. Хоча печінка здатна здійснювати регенерацію, саме бджолиний пилок стимулює цю регенерацію, посилюючи її в рази. Також вона допомагає відновити роботу жовчного міхура і прибрати частину проблем, які можуть виникати у різних людей щодо простати.
  • Поліпшення властивостей складу крові. Це відбувається при досить регулярному вживанні описуваного продукту.
  • Зняття напруги і збільшення працездатності. Пилок, прийнята після тривалої важкої навантаження, допомагає відмінно розслабитися і відновити роботу з новою активністю.
  • Посилення імунітету. Багато речовин, що містяться в даному продукті, відмінно зміцнюють імунітет, а також вирівнюють баланс вітамінів в організмі.
  • Боротьба з похміллям. Дана властивість не має достатньо чіткого наукового підтвердження, але в народі часто пилок застосовується саме з такою метою.
  • Поліпшення відновлення організму. Якщо людина отримала травму або переніс інфекційне захворювання, компоненти пилку допомагають швидше відновити тканини і системи організму, приводячи до швидкого приходу в норму.

Для схуднення

Бджолиний пилок допомагає схуднути.

для потенції

Також вважається, що бджолиний пилок є ефективним засобом для поліпшення потенції. Втім, це відноситься до всіх продуктів бджільництва. Пилок підвищує вироблення тестостерону , що дуже позитивно позначається на потенції, а також дозволяє впоратися з проблемами, що виникають в ліжку. Позитивно вона впливає в цьому ключі і на жінок, хоча бджолиний пилок для чоловіків буде більш ефективна.

Пилок може пошкодити алергікам.

Також є кілька категорій людей, яким варто утриматися від вживання пилку (або як мінімум від вживання без попереднього схвалення лікаря):

  • Діабетики. Проблема тут полягає в надмірно великому вмісті цукру в пилку. Тому людям, які мають будь-які характерні прояви цукрового діабету, вживання пилку може бути протипоказано.
  • Алергіки. Невеликий відсоток людей має алергію на таку ось пилок. Важливо пам’ятати, що це не має ну взагалі ніякого відношення до алергії на квіти. Люди, які мають алергію на квіти, можуть без будь-яких проблем приймати регулярно бджолиний пилок без негативних наслідків.
  • Шалені матері. Якщо вони будуть зловживати пилком, то в подальшому це може позначитися на здоров’ї дитини, викликати у нього дерматит.
  • Хворі на гемофілію або схильні до неї. Через зниження процесу згортання крові від пилку, такі люди будуть перебувати в групі вкрай підвищеного ризику.

Решті просто не варто переборщувати з вживанням пилку.

зберігання

Зберігати бджолиний пилок трохи складніше, ніж того хотілося б, тому що в свіжої пилку є чимало вологи. Якщо зберігати її в необробленому вигляді, то може почати з’являтися пліснява, а також різні бактерії. А це небажаний варіант розвитку подій.

Як зберігати пилок.

Але більш оптимальний варіант – це чинити так, як вчинили б бджоли, тобто консервувати пилок за допомогою меду. Тоді її запросто можна буде зберігати на протязі декількох років без особливої ​​втрати властивостей. Змішувати з медом її необхідно в рівних пропорціях (якщо збільшити частку пилку, то і термін її зберігання кілька зросте), а перед цим все одно варто просушити якомога ретельніше. Потім суміш варто розкласти по банках і ретельно закатати кришками. Зберігати ці банки теж рекомендується при не дуже спекотної температурі і вологості повітря до 75%.

вартість

Пилок може коштувати по-різному, розкид значень може бути дуже великий, але якщо брати усереднену вартість, то вона становить приблизно тисячу гривень за кілограм. Може здатися, що це занадто дорого, але, з огляду на цілющі властивості пилку, вона буде вигідним придбанням . До речі, коли ви купуєте мед в сотах, то там також в складі вже є пилок у вигляді перги. Так що для багатьох куди зручніше буде купувати саме стільниковий мед як більш «комплексне» рішення.

Відео. Застосування і корисні властивості квіткового пилку і перги

Чим корисна бджолиний пилок, лікувальні властивості та протипоказання продукту

Багато продуктів бджільництва використовуються людиною з незапам’ятних часів. Зокрема, мед і віск, знайомі кожному і отримали досить широке застосування. Однак не всім відомо, що існує не менше десятка аналогічних продуктів, які також знайшли своє застосування в різних галузях. Тому, сьогодні ми розповімо про те, що таке бджолиний пилок, чим вона корисна, і як її можна використовувати в повсякденному житті.

Склад бджолиного пилку

Перш ніж розбиратися як правильно приймати бджолиний пилок, потрібно трохи дізнатися про її складі. Як і інші продукти бджільництва вона багата різними вітамінами, кислотами і мікроелементами.

У бджолиному пилку міститься не менше 50 біологічно активних речовин, які забезпечують нормальний перебіг хімічних процесів в організмі людини. Так, незалежно від культури, з якої було зібрано цей матеріал, в ньому будуть міститися основні речовини, такі як:

  • мікроелементи (кальцій, калій, залізо, фосфор, мідь);
  • каротиноїди;
  • вітаміни групи В;
  • фітогормони;
  • вітаміни Е, С, Р, РР;
  • антибактеріальні речовини;
  • ферменти;
  • фенольні сполуки.

Крім корисних елементів і кислот, в пилку міститься до 30% протеїну, до 45% вуглеводів і до 10% жирів. Пилок, зібрана з різних культур, відрізняється за складом і цілющими властивостями. Наприклад, речовина із звіробою, сливи, конюшини лугової, верби і айстри має найвищий вміст білка.

Наявність величезної кількості мікроелементів і вітамінів в бджолиному пилку і обумовлює її користь для людини.

Чим корисна бджолиний пилок

Тепер давайте з’ясуємо, чому ж так корисна медова пилок.

Почнемо з надмірної ваги. Часто така проблема виникає у людей, які неправильно харчуються в зв’язку з роботою або різними життєвими проблемами. Пилок нормалізує обмін речовин і дає організму всі необхідні йому поживні речовини. Крім того, мікроелементи, що містяться в ній, наповнюють вас енергією, підвищуючи настрій і знижуючи апетит.

Імпотенція і відсутність статевого потягу – серйозна проблема, але нерідко, її можна вирішити і без походу в лікарню. Бджолиний пилок має в своєму складі необхідні жирні кислоти і вітаміни, які допомагають відновити колишню силу.

Використання бджолиного пилку для лікування простатиту досліджували багато вчених. Було доведено наступне: пилок сприяє зменшенню кількості сечовипускань у нічний час, а також зменшує дискомфорт в області простати. В університеті Уельсу методом тестування було доведено, що екстракт пилку перешкоджає звуженню простати.

Варто розуміти, що пилок не просто відтягує момент хірургічного втручання, а дійсно лікує простатит. Крім цього, ви будете впевнені в тому, що до простатиту не додасть мутації клітин, які в подальшому можуть перерости в рак.

Для жінок

Жінки, як і чоловіки, стикаються з різними проблемами, про наявність яких складно зізнатися оточуючим. Але чому ж корисна пилок бджіл для жіночого організму? По-перше, вона містить в собі велику кількість фолієвої кислоти, яка незамінна при вагітності. Вживаючи бджолиний продукт, ваш плід буде швидше розвиватися і формуватися. Ви виключіть не тільки вітамінне голодування, а й дасте дитині всі необхідні мікроелементи.

Більш того, пилок можна застосовувати і під час клімаксу. Завдяки наявності широкого спектру вітамінів, процес буде протікати менш болісно, а оскільки в цьому продукті міститься велика кількість цинку, його можна використовувати ще і для омолодження волосся і нігтів.

Для дітей

Діти далеко не завжди люблять їсти корисні фрукти і овочі. Однак бджолиний пилок можна непомітно додавати в їжу, від чого вона не втратить корисних властивостей, але допоможе дитячому організму правильно сформуватися.

Як приймати бджолиний пилок: рекомендовані дозування

Ви вже переконалися в тому, що пилок бджолина володіє великою кількістю корисних властивостей, тому тепер поговоримо про те, як її слід приймати і в яких дозах.

Лікарі рекомендують вживати пилок в чистому вигляді рано вранці, до прийому їжі: грудочки поміщають під язик і тримають там до повного розчинення. Через 30 хвилин після прийому можна сідати снідати.

Крім описаних варіантів, бджолиний пилок, як харчову добавку, можна приймати розчинену у воді або соку, проте в такому вигляді вона приносить менше користі.

Добова доза речовини дорівнює 15 г, проте з лікувальною метою дозування можна збільшувати до 25 г (максимальна добова доза для дорослої людини – 32 г).

Застосування лікувальних властивостей бджолиного пилку (рецепти)

Припустимо, ви точно знаєте, чим корисна пилок, і як її слід вживати, однак для лікування певного захворювання потрібна точне дозування і допоміжні компоненти. Саме тому ми розглянемо кілька рецептів на основі бджолиного пилку.

Бджолиний пилок, в чистому вигляді, зберігається в холодильнику. Але перед тим, як помістити продукт в холодне місце, його потрібно просушити в сушильній шафі при температурі не більше 40 ˚С, а після цього помістити в скляну банку з щільною силіконової кришкою.

У такому вигляді пилок може зберігатися близько двох років. Щоб збільшити її термін придатності, можна додати до неї мед, в пропорції 1: 2. Така суміш спокійно зберігається близько 5 років без втрати своїх якостей і вітамінного складу.

Протипоказання і шкоду бджолиного пилку

Пилок бджолиний має як корисні властивості, так і протипоказання, які варто враховувати перед прийомом продукту. Так, її не можна вживати людям, що страждають від полінозу (сезонної алергії на пилок рослин), щоб не погіршити ситуацію. У дуже рідкісних випадках виникає алергія саме на слину бджіл, а маючи таку проблему, після прийому бджолиного пилку, у вас виникне почервоніння очей, нежить або свербіж. Крім того, бджолиний пилок можна приймати при поганій згортання крові, так як в продукті міститься велика кількість вітаміну А.

На щастя, інших протипоказань немає, тому вказану речовину і отримало таке розповсюдження. Тепер ви знаєте, що собою являє бджолиний пилок і для чого вона потрібна. Використовуйте її як харчову добавку, під час хвороб і після них, або просто для зміцнення імунітету. Однак завжди слід пам’ятати про дозування, перевищивши яку ви легко можете зробити з ліки отрута.

Пилок бджолиний – корисні властивості

Хоча квітковий пилок і має чисто рослинне походження, її відносять все-таки к. Адже збирають її і приносять у вулик саме бджоли, яким вона просто необхідна для заготовки. Запаси перги дозволяють бджолам вирощувати своє потомство незалежно від пори року – пилок є основним видом корму для личинок робочих бджіл завдяки своїм складом.

Бджолиний пилок: зовнішній вигляд і хімічний склад

Всі уявляють, що таке квітковий пилок – маленькі жовті кульки, які мають властивість прилипати до рук, одягу і ворсинкам на тілі бджіл. З них-то комахи збирають лапками крупинки пилку, скачують в кульки, скріплюють нектаром і кладуть в спеціальні кошики на задніх ніжках.

Забарвлення цих кульок залежить від рослини, з якого зібрана пилок, і може бути від світло-жовтого (соняшники) до шоколадного (конюшина). Однак при будь-забарвленні користь від бджолиного пилку не змінюється – продукт залишається максимально корисним для здоров’я і є найсильнішим біостимулятором. Натуральна бджолиний пилок має приємний солодкуватий смак і медово-квітковий аромат.

Хімічний склад

Зміст цінних речовин в різних видах пилку коливається в широких межах, однак загальна картина біологічної цінності даного продукту характеризує бджолиний пилок як потужне джерело цілющих за своїми властивостями речовин:

  • Білкові речовини (25-35%), в тому числі ферменти і вільні амінокислоти;
  • Мінеральні речовини (до 7%);
  • Фенольні сполуки (до 2,5%), в тому числі флавоноїди);
  • Ліпіди (до 7%), в тому числі поліненасичені жирні кислоти, каротиноїди, стероїди;
  • Вуглеводи (до 40%);
  • Вітаміни, гормони, антибіотики, стимулятори росту та ін. Біологічно активні речовини.

Важливо! Бджолиний пилок, що має багатий збалансований хімічний склад, забезпечує організм не тільки будівельним матеріалом (протеїни), але і засобами для його засвоєння (вітаміни, ферменти, гормони), а також нормалізує і стимулює обмінні процеси.

Користь від бджолиного пилку

Будучи високопоживним кормом для личинок, бджолиний пилок забезпечує швидке зростання і гармонійний розвиток комах, які є одним з найдосконаліших видів у тваринному світі. Користь від прийому бджолиного пилку є не менш значущою і для людського тіла. Даний продукт має ряд цілющих властивостей:

  • Підтримує роботу серцевого м’яза;
  • Благотворно впливає на судини, їх міцність і еластичність;
  • Сприяє виведенню холестерину і спалюванню зайвих жирових відкладень;
  • Прискорює метаболічні процеси, нормалізує роботу печінки, нирок, сечовидільної системи;
  • Допомагає при проблемах в статевій сфері: при імпотенції, простатиті, безплідді (як чоловічому, так і жіночому);
  • Стимулює функціонування імунної системи, активно бореться з різного роду запальними процесами, пригнічує ріст ракових клітин;
  • Нормалізує функціонування ЦНС, знімає нервову напругу, допомагає боротися з неврозами і депресивними станами.

Важливо! До корисних властивостей бджолиного пилку можна віднести і її здатність швидко підвищити гемоглобін і тим самим поліпшити склад крові. Даний продукт також широко застосовується в, як засіб стимуляції метаболізму і омолодження.

Бджолиний продукт для дітей

Пилок, будучи цілющим натуральним продуктом, має особливе значення в лікуванні і профілактиці різного роду дитячих захворювань:

  • Широкий спектр мінеральних речовин і вітамінів забезпечує дитячий організм максимумом корисних для метаболізму компонентів, необхідних для росту і розвитку;
  • Бджолиний пилок є натуральним джерелом вітаміну Р (рутину), необхідного для гарного стану судин і серцевого м’яза;
  • Зміст в пилку природних антибіотиків забезпечує при регулярному прийомі максимальний захист дитячого організму, імунітет якого сформований ще не до кінця;
  • У дитини, який постійно приймає бджолиний пилок, добре сформована кісткова система, а розумовий розвиток випереджає однолітків. Такий малюк не страждає ні дистрофією, ні ожирінням;
  • Нервова система у дітей, що приймають бджолиний продукт, міцніше і стабільніше, такі діти нормально їдять і сплять, рідше перезбуджуються.

Важливо! Деякі протипоказання у препаратів пилку все ж є, а алергенні властивості, як у продукту рослинного походження, також є. До того ж дитяча доза набагато менше дорослої і може бути скоригована в залежності від індивідуальних особливостей здоров’я. Тому консультація педіатра і апитерапевта обов’язкове.

Протипоказання до прийому даного продукту

Лікування бджолиним пилком слід починати з обережністю – продукт має рослинне походження і може надати аллергенное дію. До інших станів, коли пилок протипоказана, відносяться:

  • Індивідуальна непереносимість;
  • Цукровий діабет;
  • Дитячий вік до 12 міс. (Відповідно – годуючим мамам).

Важливо! Бджолиний пилок – найсильніший біостимулятор, тому мають хронічні соматичні захворювання людям або інфекції в стадії загострення необхідно отримати консультацію лікаря. Не рекомендується приймати пилок незадовго до сну, оскільки вона робить деякий збудливу дію.

пальмова пилок

Сьогодні в магазинах бджільництва можна придбати не тільки продукти бджільництва місцевого виробництва, а й пальмову пилок в капсулах. Такий препарат виробляють тільки в південних країнах, де ростуть теплолюбні пальми. При цвітінні чоловічих дерев пальмову пилок збирають звичайним струшуванням. Виглядає вона як білий дрібнозернистий порошок.

Пальмової пилку приписують майже чудодійні властивості як засобу вирішення проблем в статевій сфері. вона:

  • підвищує якість сперматозоїдів, підсилює потенцію, покращує загальний стан здоров’я;
  • активізує роботу яєчників, підвищує загальний тонус в період вагітності, постачає тіло жінки всіма необхідними речовинами;
  • виробляє приголомшливий омолоджуючий ефект завдяки прискоренню метаболізму і насиченню клітин корисними компонентами;
  • в період клімаксу пальмова пилок допомагає організму перебудуватися і згладжує різкість переходу на новий біологічний ритм;
  • при нервових розладах і депресіях допомагає організму відновити нормальне функціонування нервової системи.

Важливо! Пальмової пилку притаманні всі властивості звичайної квіткового пилку, але підвищений вміст гормону естрогену робить її особливо ефективною при вирішенні проблем репродуктивного характеру і особливо в лікуванні безпліддя. Приймають її, як і звичайний препарат, в профілактичних або лікувальних цілях. Численні відгуки говорять про високу ефективність засобу, а додатковою перевагою є доступна ціна.

Як приймати бджолиний пилок

У більшості випадків бджолиний пилок приймають в профілактичних цілях максимум один раз на добу по чайній ложці. Сухі гранули краще змішати з медом у пропорції 1: 2. Або розжувати і потримати в роті. Запивати водою не рекомендується. Прийом проводять за 0,5 год. До прийому їжі. Курси по 15-20 діб проводять 2-3 рази на рік.

Всі продукти бджільництва більш ефективні при розсмоктуванні – так на них не впливає шлунковий сік. Це стосується абсолютно всього. Це ж правило застосовується й до пилку. Іноді причина неефективності лікування продуктами бджільництва полягає саме в їх неправильному прийомі.

Важливо! Якщо ви придбали пилок в капсулах, приймайте її в «живому» вигляді, висипавши з них. Як і після полоскань, постарайтеся деякий час нічого не їсти і не пити.

Пилок при лікуванні захворювань

Бджолиний пилок може призначатися в якості основної або додаткової терапії на різних етапах патологічних станів:

  • При гіпертонії пилок приймають у кількості 1 чайної ложки тричі на добу перед їдою, а вранці – натщесерце. Тривалість прийому – 21 добу, після чого роблять такий же перерву. Подібних курсів може бути кілька – в залежності від самопочуття;
  • При гіпотонії схема прийому бджолиного пилку така ж, як в попередньому, за винятком однієї важливої деталі – прийом проводять після прийняття їжі;
  • Дітям при анемії роблять наступний склад: 50 г меду, 10 г пилку, 100 мл свіжого молока. Всі інгредієнти розтирають і перемішують, зберігають в холодильнику. Дають дитині тричі на день перед їжею по чайній ложці;
  • При захворюваннях шлунково-кишкового тракту хронічного характеру, гастриті зі зниженою кислотністю до розтертої бджолиному пилку (10 г) додають 250 г меду, перемішують і вводять 35-37 мл соку алое. Приймають незадовго до прийому їжі (0,5 години) тричі на день по чайній ложці;
  • При нервових розладах , неврозах, неврастенії приймають по чайній ложці бджолиного пилку тричі на день незадовго (20-30 хв.) До прийому їжі. Якщо хворий має знижену масу тіла, дозу зменшують вдвічі. Для кращого розчинення і засвоєння порцію пилку попередньо розводять невеликою кількістю води і настоюють 3 години;
  • При туберкульозі бджолиний пилок приймають по схемі, вказаній в попередньому рецепті, при цьому курс лікування повинен становити не менше 1,5 міс. ;
  • При холециститі роблять відвар з суміші трав: по 15 г кмину, плодів кульбаби, ромашки, вахти трилистий, 25 г золототисячника зонтичного і 1 г звіробою. Беруть 3 ст. л. збору, заливають 0,5 л окропу і томят на малому вогні 20 хв. , Настоюють 40 хв. Випивають протягом дня, поділивши на 2 рази. Паралельно проводять прийом пилку. Відгуки про цей засіб як про дуже ефективному;
  • При захворюваннях печінки проводять прийом бджолиного пилку в такому ж режимі, як і при лікуванні туберкульозу. Після 3-тижневої перерви курс при необхідності повторюють;
  • При захворюваннях чоловічої статевої сфери (аденомі, простатиті, імпотенції, безплідді) роблять лікувальний склад: пачка вершкового масла (200 г), 100 г меду і 50 г пилку. Всі інгредієнти ретельно вимішують і використовують суміш як пасту для бутербродів двічі в день. Такий же склад рекомендується приймати при виснаженні організму або ослабленні після тривалої хвороби, операції.

Важливо! Як правильно приймати бджолиний пилок при різних захворюваннях, коректно визначити може тільки апитерапевт з урахуванням індивідуального стану здоров’я і віку пацієнта. Тому перш ніж починати лікування, необхідно пройти повне обстеження і встановити діагноз.

Заготівля і зберігання пилку

Спеціально пристосовані пилку вловлювачі дозволяють пасічникам збирати даний продукт бджільництва в будь-яку погоду. У свіжої бджолиному пилку міститься до 20% вологи, що робить негативний вплив на її збереження. борються з цією властивістю дуже просто: додають до пилку трохи своїх ферментів, утрамбовують в стільники і герметично запечатують воском. У такому вигляді продукт може зберігатися до весни, коли прийде час вирощувати перший весняний розплід.

Пасічники зібрану пилок насамперед просушують в затіненому приміщенні з хорошою вентиляцією і низькою вологістю, розсипавши на сітчастих піддонах тонким шаром. Деякі використовують для цього процесу спеціальні сушильні шафи, що значно прискорює процес. При цьому t не повинна перевищувати + 40 ° С.

Суха бджолиний пилок може зберігатися в законсервованому вигляді (з медом або цукровою пудрою в співвідношенні 1: 2) до 5 років. Однак корисні властивості будуть все одно втрачатися: через 6 міс. – 25%, через рік – до 40%.

Якщо ви купуєте пилок в аптеці, не забудьте перевірити термін придатності – чим вона свіже, тим більше буде ефект від прийому.

У домашніх умовах можна зберегти герметично упакований продукт в морозилці або просто холодильнику. Головне, щоб не було доступу світла або вологи – від цього активні речовини бджолиного пилку можуть зруйнуватися, утворивши при цьому нові, не настільки корисні речовини.

Пилок бджолиний: корисні властивості та застосування

У природі існує величезна кількість продуктів, які самі по собі є універсальними профілактичними і лікувальними засобами. До такої категорії дарів природи відносяться продукти бджільництва. І одним з найцікавіших варіантів в цій серії є пилок бджолина, корисні властивості якої просто вражають своїм різноманіттям. Що ж це за продукт такий – бджолиний пилок, – і в чому полягають її корисні властивості, спробуємо розібратися в цій статті.

Пилок бджолиний: корисні властивості та протипоказання

Щоб зрозуміти, які корисні властивості характерні для бджолиного пилку, варто спочатку розібратися, що це взагалі за продукт такий. А це не що інше, як звичайна квітковий пилок, яку збирають медоносні бджоли і приносять в свій вулик в особливих кошиках, розташованих на їх лапках. Пилок бджілки збирають з різних рослин і обробляють її своїм особливим бджолиним субстратом.

За формою пилок нагадує маленькі різнокольорові катишки розміром з вушко головку або трохи більше. Різноманітність відтінків пояснюється тим, що пилок збирається з різних рослин. За смаком продукт солодкуватий. Іноді може бути присутнім легка гірчинка. Знову ж таки, ледь вловимі відтінки смаку залежать від типу рослин, з яких зібрана пилок.

Склад бджолиного пилку

У складі пилку бджолиної міститься більше 50 різних речовин, насичують наш організм необхідною силою, здоров’ям, що дають ефективний захист від руйнівних чинників.

Варто перерахувати деякі корисні речовини, що входять до складу пилку бджолиної:

  • вітаміни групи В, С, Е, А;
  • фенокислоти і флавоніди;
  • амінокислоти;
  • полісахариди, дисахариди;
  • харчові волокна;
  • крохмаль;
  • мінеральні речовини.

По суті в складі цієї пилку міститься мало не вся корисна для людського організму частина таблиці Менделєєва. Насиченість складу залежить від місцевості, де бджоли збирають пилок, і сортів рослинності.

Медоносні комахи ретельно відбирають цей продукт. Він призначається для харчування бджолиної сім’ї. Неважко здогадатися, що бджілки, слідуючи інстинктам природи і природного чуттю, вибирають продукт, насичений користю і силою.

Ну а люди призвичаїлися співпрацювати з цими дивовижними комахами і з користю запозичують у них трохи цілющої пилку для власних потреб.

Корисні властивості бджолиного пилку

Розглянутий продукт бджільництва представлений натуральним рослинним компонентом в поєднанні з особливим бджолиним секретом. Багатий зміст вітамінів, мінералів і біоактивних речовин сприяє виникненню безлічі позитивних ефектів при вживанні бджолиного пилку в їжу.

Варто відзначити наступні властивості цього продукту:

  • знезаражувальне, протизапальну дію;
  • імуномодулюючий ефект;
  • відновлює дію;
  • протипухлинна активність;
  • омолоджуючий ефект;
  • жовчогінну дію;
  • антисклеротичну вплив на організм.

Пилок, зібрана з різних сортів лікарських трав, може застосовуватися для спрямованої терапії, а також профілактики хронічних захворювань.

Народні лікарі відзначають високу користь бджолиного пилку для чоловічого і жіночого організму. Справа в тому, що в цьому продукті міститься величезна кількість речовин, які благотворно впливають на репродуктивну систему людини.

Вживання бджолиного пилку сприяє:

  • активації репродуктивних клітин;
  • відновленню статевої функції організму;
  • створення сприятливого фону для зачаття і виношування дитини.

Чоловікам корисна бджолиний пилок в плані захисту організму від повсякденного стресу і перенапруги. Цей продукт зміцнює, відновлює сили. Бджолиний пилок корисна для захисту нервової системи, зміцнення серцевого м’яза, поліпшення роботи кровотворення.

Жінки оцінять дію цього продукту в період менструацій і при клімаксі. Регулярно вживаючи бджолиний пилок, можна надати серйозну підтримку системі кровотворення, зміцнити нервову систему і створити стійкий до стресів психологічний фон.

Бджолиний пилок нерідко дають дітям з метою підтримки і відновлення імунітету (при цьому потрібна консультація лікаря). Турботливі батьки вважають за краще зміцнювати свій і дитячий організм не тільки в сезон ГРВІ та застуд, але і завчасно. Це допомагає захиститися від вірусних і бактеріальних інфекцій майже напевно. Також бджолиний пилок є відмінним відновлює засобом, яке підтримає і допоможе організму впоратися з наслідками простудного або іншого інфекційного захворювання.

Протипоказання

Продукти бджільництва містять деякі ферменти, вироблені організмом бджіл. В цілому це вкрай корисні речовини. Однак у багатьох людей на ці харчові компоненти є алергія. Вважається, що бджолиний пилок – найменш алергенний продукт бджільництва. Однак маючи встановлену алергію на продукти бджільництва, пробувати пилок не варто. Також людям, схильним до алергічних реакцій, слід пройти консультацію з профільним фахівцем, перш ніж прийняти рішення про вжиття бджолиного пилку.

Варто зазначити, що цей продукт протипоказаний:

  • особам, які страждають на захворювання крові (погана згортання);
  • пацієнтам з важкими печінковими патологіями;
  • дітям у віці до 3 років;
  • діабетикам (з обережністю і урахуванням змісту сахарози, фруктози).

При будь-яких хронічних і гострих станах потрібна консультація фахівця на предмет допустимості застосування бджолиного пилку в харчових цілях.

Пилок бджолиний: застосування

Перелік корисних властивостей розглянутого продукту настільки великий, що передбачає великий простір областей застосування.

Але, звичайно, перш за все цікава бджолиний пилок з точки зору медицини. Адже стільки корисних компонентів і доведений терапевтичний ефект не можна ігнорувати.

Медицина

Продукт застосовують для лікування і відновлення організму у випадках гострих респіраторних інфекцій. Хороша пилок для відновлення і зміцнення імунітету. Нерідко застосовують цей продукт з метою поліпшення роботи мозку, зміцнення нервової системи і судин. Використовують корисні властивості бджолиного пилку для боротьби із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Хороший продукт для поліпшення стану при захворюваннях суглобових, кісткових тканин. Застосовують засіб для відновлення від травм і стресів. Здатний допомогти продукт в разі необхідності налагодження роботи ендокринної системи. Бджолиний пилок дають дорослим людям і дітям з ослабленим імунітетом. Це відмінний засіб для відновлення і зміцнення жіночого, чоловічого здоров’я.

Літнім людям пилок корисна для поліпшення пам’яті, запобігання розвитку склерозу, інсульту, інфаркту.

Увага! Вживати цей продукт потрібно в міру. Перевищення норми загрожує розвитком алергічної реакції, перепорушенням нервової системи.

косметологія

Застосовують бджолиний пилок і в косметології. Величезна кількість косметичних засобів сьогодні містить цей компонент. Вся справа в тому, що пилок надає буквально магічну дію на шкірні покриви. Косметичні засоби на основі бджолиного пилку розгладжують зморшки, знімають запалення, перешкоджають утворенню вугрового висипу і значно скорочують акне. Креми і маски з додаванням цього компонента успішно справляються з іншими дефектами шкіри і створюють надійний захист від старіння тканин.

Бджолиний пилок додають також в косметику для волосся. Компонент живить, відновлює і захищає волосяний стрижень. Шампуні, бальзами, маски та інші засоби для догляду за волоссям з бджолиним пилком в складі ефективні для відновлення зростання, поліпшення структури, збільшення обсягу волосся. Такі кошти формують природний блиск і приємну фактуру локонів. За допомогою масок і шампунів на основі бджолиного пилку можна позбутися зайвої жирності шкіри голови, себореї, відновити активність волосяних цибулин.

Для схуднення

Бджолиний пилок застосовують для схуднення. Незважаючи на те, що цей продукт бджільництва вважається досить поживним, його широко застосовують для зниження маси тіла. Секрету тут немає. Справа в тому, що бджолиний пилок сприяє налагодженню обміну речовин. Прискорюючи метаболізм, цей продукт сприяє м’якому і безпечного зниження ваги. А ще пилок допомагає «вигнати» зайву рідину з організму і зберегти баланс речовин, необхідних для здорового існування.

Вагітність і лактація

При вагітності і лактації цей продукт бджільництва не протипоказаний. Але потрібна консультація лікаря! Справа в тому, що бджолиний пилок сприяє збільшенню кількості молока у годуючої жінки, а також збагаченню його цінними речовинами. Вагітним жінкам цей продукт допомагає заповнити дефіцит необхідних мікроелементів і забезпечити організму потрібну підтримку. Бджолиний пилок в цьому випадку можна назвати природним вітамінним комплексом, який легко замінює аптечні препарати аналогічної спрямованості. Однак через ризики розвитку серйозної алергічної реакції такі «вітамінки» можна їсти не всім вагітним, а вже тим більше вони підійдуть не кожній мамі, що годує. Тому потрібно підходити до вибору такого профілактичного засобу з обережністю.

При заняттях спортом

Дуже корисна бджолиний пилок спортсменам! Особливо цінується продукт тими, хто захоплюється або професійно займається силовими видами спорту. Цей продукт бджільництва насичений корисними білками. А також величезна кількість вітамінів і мінералів роблять бджолиний пилок незамінним і корисним джерелом сили і здоров’я. Її дуже корисно приймати під час активних силових тренувань для нарощування м’язової маси і збереження здоров’я тканин.

Як приймати бджолиний пилок

Важливо пам’ятати, що для користі організму слід вибирати натуральну бджолиний пилок, яку бджолярі ще називають обніжжям. Продукт повинен бути герметично упакований і зберігатися в сухому, захищеному від світла місці.

Термін придатності бджолиного пилку – 18 місяців з моменту збору. По закінченні цього часу продукт втрачає потрібні якості і стає висококалорійної марною сумішшю.

Вживати обніжжя можна в сухому вигляді, розсмоктуючи під язиком, або упереміш з медом.

Норма вживання в добу:

  • доросла людина – до 10 грамів в день;
  • діти від 3 років – 4-5 грамів в день;
  • підлітки (від 13 років) – 7-9 грамів в день.

Норму слід розділити на 2-4 прийому і вживати малими порціями.

Не рекомендується приймати пилок перед сном, так як продукт надає збудливу дію на нервову систему.

Профілактичний курс прийому пилку бджолиної – 30 днів з перервою між курсами 3 місяці.

Бджолиний пилок ? корисні властивості, як приймати? Відгуки про використання

У народній медицині багато коштів з продуктів бджільництва, в тому числі і пилок бджолиний, корисні властивості, як приймати та відгуки, про її застосуванні сьогодні будуть розглянуті в нашому матеріалі, а також ви дізнаєтеся як правильно зберігати бджолиний пилок в домашніх умовах і які вона має протипоказання до застосування.

Склад і походження

Бджолиний пилок складається з пилку рослин, зібраної робочими бджолами. Вони переносять пилок у вулик у «кошику», поглибленнях на ніжках, формуючи її, в так звані, обніжжя, тобто грудочки. Колір обніжжя може відрізнятися, залежно від виду рослини, з якого взята пилок: найчастіше жовтий, це різних відтінків, помаранчевий, шоколадний, зеленуватий, блакитний.

Дію бджолиного пилку, як ліки і косметичного засобу, було відомо ще в стародавньому Єгипті та Римі. Це справжнє джерело всіляких корисних речовин, необхідних для здорової життєдіяльності організму. Її склад настільки складний, що і на сьогоднішній день вченим не вдається відтворити синтетичний аналог цього дива природи!

Рекомендуємо: Як робиться маска-ботокс для омолодження особи з крохмалю?

Це скарбниця вітамінів, мінералів і ферментів з успіхом перевершить якістю і складом будь-який, самий дорогий комплекс полівітамінів, які лежать на полицях аптек. Пилок містить набір з 22 амінокислот, що особливо важливо для спортсменів, студентів, літніх людей, людей , що ведуть активний спосіб життя.

Вживання пилку підвищує імунітет, живить, заспокоює, збуджує апетит, регулює обмін речовин, призводить до зниження ваги, збільшує кількість еритроцитів і підвищує рівень заліза в сироватці крові, усуває або зменшує шкідливий вплив ряду хімічних факторів.

Хімічний склад пилку

Вітаміни: А, В1, В2, В3, В6, В12, С, РР, Е, D, F, H.
Макроелементи: P, S, Cl, K, Ca, Na.
Мікроелементи: Mg, Fe, Cu, Zn, Co, Mo, Se, Cr, Ni, Si
Ферменти: інвертази, каталази, пепсин, трипсин, ліпаза, лактаза, та інші.

Основний склад:

  • Білки 24%;
  • Вуглеводи 27%;
  • Жир 4,8%;
  • Фосфор 0,53%;
  • Калій 0,58%;
  • Кальцій 0,225%;
  • Магній 0,148%;
  • Натрію 0,044%;
  • Піридоксин, Пантотенова кислота, Фолієва кислота та інші.

Пилок бджолиний корисні властивості і протипоказання

Чим корисна пилок та як її вживати?

Пилок бджолиний має корисні властивості так і протипоказання, без сумніву, вона є дуже цінним поживним продуктом. Дослідження, проведені в останні роки, підтверджують позитивний вплив пилку на здоров’я людини.

Бджолиний пилок особливо корисна при проблеми з фертильністю — стимулює овуляцію.

Особливо гарні результати виходять шляхом часткової заміни в раціоні тваринного білка на білок, отриманий з бджолиного пилку. Він відіграє велику роль у нейрогормональної регуляції статі, поліпшення сперматогенезу у чоловіків і у жінок овогенеза, запобігає викидні.

Пилок корисна для спортсменів, щоб підвищити силу і витривалість. Британські дослідники з’ясували, що спортсмени, які регулярно споживають пилок, підвищили продуктивність на 40-50%. Ця речовина володіє здатністю впливати на ріст м’язів, тобто, діяти як природний анаболічні стероїди, він поліпшити потік енергії, підвищує поріг втоми.

Пилок рекомендована для людей з проблемою ваги (надлишковий або недостатній вагу).

Пилок відрізняється низьким вмістом калорій. Вона має 15% лецитину, який стимулює «вимивання» жиру з організму. Також містить природний фенілаланін, який регулює центр голоду в головному мозку і знижує апетит. Для осіб з недостатньою вагою, пальця працює як раз навпаки.

Пилок знижує рівень «поганого» холестерину LDL і підвищує «хороший» холестерин HDL. Це запобігає розвитку захворювань серця і кровоносних судин.

Рекомендуємо:Найкращі рецепти антицелюлітних скрабів з кави і не тільки.

Пилок допомагає контролювати симптоми акне. У цьому випадку рекомендується, як внутрішнє, так і зовнішнє застосування. Діє як потужний антибіотик, відновлюючи красу шкіри і, в той же час, запобігає появі ознак старіння.

Пилок дає омолоджуючий ефект. Дослідження російських професорів М.Маньковського та Д. Чеботарьова показали, що бджолиний пилок робить істотний вплив на оновлення клітин. Вона може зменшити ознаки старіння, перешкоджати появі зморшок, пігментних плям, поліпшити кровообіг в капілярах.

Пилок стимулює інтелектуальні функції: позитивно впливає на пам’ять, увагу та концентрацію. Тому відмінно підходить для студентів і школярів.

Пилок допомагає людям, що страждають від депресії або алкогольної залежності. Зменшує нервозність, дратівливість, зміцнює нервову систему, ті, хто отримує антидепресанти можуть зменшити дозу, приймаючи бджолиний пилок.

Пилок допомагає регулювати травну систему. Ідеально підходить для осіб, які страждають від діареї, а також при стійких запорах. За допомогою властивостей детоксикації, відновлює печінку. Пилок має сильну антибактеріальну та протигрибкову властивостями, тим самим, значно сприяє відновленню балансу у всьому шлунково-кишковому тракті. Пилок бджолиний має такі корисні властивості і застосування її людиною допомагає впоратися і запобігти багато захворювань.

Пилок діє як антигістамінний препарат, що допомагає впоратися з алергією.

Пилок корисна при анемії. Збільшує кількість червоних кров’яних клітин і рівень заліза в сироватці крові.

Шкідлива бджолиний пилок?

Одним з ризиків під час вживання бджолиного пилку, є анафілаксія. Потенційна небезпека анафілактичного шоку ускладнюється тим, що часто пилок використовують для лікування алергії.

Важка алергічна реакція може розвинутися, як побічний ефект на тривале вживання пилку.

Незважаючи на величезну кількість корисних властивостей, не можна забувати про те, що цей продукт корисний тільки в помірних кількостях і заборонений для людей з індивідуальною непереносимістю компонентів.

Тому перед початком прийому речовини, краще проконсультуватися з фахівцем і зробити тест на толерантність. Чужорідний білок може викликати у людини з підвищеною білкової чутливістю висип і свербіж.

Вживання пилку може бути шкідливим для немовлят, так що в період лактації варто утриматися від прийому бджолиного пилку. Також, зловживання продуктом може призвести до дисбалансу вітамінів і мінералів в організмі.

Рекомендується обмежувати використання пилку для осіб з діагнозом діабет або ожиріння, оскільки речовина має велику кількість глюкози й фруктози.

Пацієнти з алергією на пилок, або укуси бджіл можуть піддаватися особливому ризику.

Застосування — як правильно приймати й для чого?

Такий продукт як пилок бджолиний з її корисними властивостями потрібно знати як приймати, відгуки тих, хто її використовував у різних цілях дуже вражають.

Способів як вживати пилок бджолиний багато. Найбільш популярним є змішування подрібненої пилку з медом, але можна поєднувати її з соками, молоком, сиром або варенням. Свіжа бджолиний пилок, одержувана з вулика, містить відносно велику кількість води і піддається сушці або заморожування, щоб зберегти свої унікальні властивості.

Рекомендуємо: Поради від Олени Малишевої як позбутися паразитів в організмі швидко і на довго!

В якості лікувального, рекомендована доза препарату для дорослих 20-40 г пилку на день. Якщо вважати, що чайна ложка відповідає 7,5 г пилку, то максимальна добова доза становить 3-5 чайних ложок цього продукту для дорослих і 1-2 чайній ложки для дітей.

Пилок зазвичай приймають 2 — 3 рази в день перед їжею. Тривалість курсу становить 1-3 місяці, при цьому лікування можна повторювати 2-4 рази протягом року. Краще всього провести курс на зламі зими і весни, літа й осені.

Для підвищення засвоюваності організмом, зерна пилку подрібнюють в порошок або обробляють гарячою водою. У водному середовищі пилкові зерна набухають, і після 2-3 годин лопаються, випускаючи корисні речовини у воду. Для цієї мети використовують також молоко, соки фруктові та овочеві. Мелену пилок можна змішувати з різними продуктами в пропорції від 1:1 до 1:4. Приймає суміш, в кількості 1 столової ложки 3 рази на день.
З метою профілактики застосовують по 10-15 г пилку на день. У рамках нормальної дієти, рекомендується прийом 5-10 г пилку на день.

Тепер ми розібралися чим корисна пилок та як її вживати.

Використання в косметології

Бджолиний пилок таїть в собі справжнє багатство корисних властивостей. Останнім часом бджолиний пилок став предметом інтересу не тільки медицини, натуропатії, а також… косметології.

Після тривалих досліджень, багато виробників косметичних препаратів випускають на ринок косметику на основі екстракту бджолиного пилку, які володіють винятковою ефективністю і м’якою дією.

Рекомендуємо: Все про роздільне харчування, що можна поєднувати, а що ні?

Екстракти пилку містять дивно рясний складу, зокрема: нуклеотиди (ДНК, РНК), біофлавоноїди, білки, амінокислоти, вітаміни, ?-каротин, рослинні ферменти, фітостерини, мікро — і макроелементи, а також чинники зростання.

Такий багатий склад призводить до того, що вони представляють собою унікальний біологічний комплекс, необхідний для правильного протікання ключових реакцій життєдіяльності шкіри.

Проведені наукові дослідження підтвердили чудові властивості і користь екстрактів пилку в процесах оновлення клітин і тканин. Ці дослідження показали, що екстракти пилку: підвищує вміст нуклеотидів (ДНК, РНК), нормалізують аеробне окислення. Надають захисну і протизапальну дію, а також посилює поділ клітин і вироблення колагену. Така косметика покращують кровопостачання і зміцнює капіляри, повертаючи шкірі її природний баланс, а також підвищують здатність до збереження природного рівня вологості. Стимулюють і регулюють обмін речовин, утворення нових клітин і регенерацію епідермісу.

Як зберігати бджолиний пилок в домашніх умовах?

З-за своєї високої гігроскопічності бджолиний пилок може вбирати в себе вологу, що не сприяє тривалому зберіганню. Зважаючи на це зберігати бджолиний пилок в домашніх умовах просто і важко одночасно. Досвідчені пасічники радять зберігати цей продукт бджільництва в щільно закритій тарі. Є кілька варіантів зберігання бджолиного пилку в домашніх умовах:

Запам’ятайте! Ні в якому разі не заморожуйте бджолиний пилок! Після заморозки вона втратить свої корисні властивості і її застосування буде надалі абсолютно марним.

Відгуки та рецепти застосування бджолиного пилку

Якщо Ви вже випробували бджолиний пилок, просимо Вас поділитися своїм досвідом, рецептами і написати відгук нижче у формі коментарів.

Заздалегідь дякуємо Вас!

Про автора

admin administrator