Які тварини у ставку

Авторadmin

Які тварини у ставку

Вбивство кота збурило суспільство у Туреччині: як покарали винного

У Туреччині після вбивства кота Ероса відбулися масові протести, а винуватець злочину отримав рекордний для республіки тюремний термін за смерть тварини. Як пишуть турецькі ЗМІ, у справу навіть втрутився президент країни Реджеп Тайїп Ердоган.

Як пише турецька газета Hurriyet, вбивство сталося 1 січня в одному із житлових комплексів у стамбульському районі Башакшехір. Ерос був бездомним котом, якого мешканці вважали спільним та підгодовували. Мешканців багатоповерхового будинку вразила новина про вбивство кота – чоловік забив його до смерті біля ліфта, все, що сталося, потрапило на відео. Незабаром стала відома й особистість зловмисника. Ним виявився мешканець цього ж будинку Ібрагім Келоглан.

Люди у Стамбулі вийшли на протест проти рішення суду щодо чоловіка, який вбив кота

Любов до кішок є важливою частиною самоідентифікації для турків, і особливо жителів Стамбула. Запис із камер відеоспостереження швидко поширився в інтернеті. Пролунала різка реакція – зоозахисники вимагали покарання для живодера, і Келоглан був затриманий, а справу розглянув суд.

У суді Келоглан розповів, що вбив Ероса, піддавшись «хвилинному нападу гніву». Він не пояснив, чим був викликаний цей спалах гніву. Він запевнив суддів, що прийшовши до тями, дуже засмучувався через те, що здійснив. Щоб загладити свою провину, він годував бездомних тварин і зробив щедру пожертву котячому притулку.

За даними ЗМІ, спочатку суд визнав його винним і засудив до 1,5 року в’язниці, але Келоглан незабаром опинився на волі – за поведінку термін замінили на умовний. Сусіди чоловіка, дізнавшись про це, влаштували акції протесту, до них приєдналися небайдужі громадяни та зоозахисники. Майже вся країна обговорювала справу Ероса – навіть Реджеп Ердоган у розмові з міністром юстиції поставив питання без відповіді: «Як таке взагалі можливо?». Після громадського резонансу справу Келоглан знову повернули до суду, де чоловіка повторно засудили, але вже до 2,5 року в’язниці, що є рекордним покаранням за вбивство тварини.

Раніше стало відомо, що український військовий Владислав Журавель приручив кажана й тепер опікується ним. Про це військовий розповідає у своєму блозі у X (twitter).

Журавель розповів, що кажан з’явився у нього абсолютно випадково: «Йду вночі в туалет і раптово ультразвук б’є в мої пошкоджені барабанні перетинки. Паніка і розуміння що кажан. Повезло обом: він живий і цілий, а я із сухими штанями (реально, як в якомусь фільмі жахів). Лишу собі до весни». Військовий оприлюднив безліч відео, на яких він годує, гладить кажана, та робить йому «СПА-процедури»: розчісує кажана зубною щіткою.

16 винаходів, ідеї яких люди запозичили у тварин

Люди століттями спостерігають за чудесами природи і черпають ідеї для власних винаходів. Так навіть з’явилася окрема наука — біоніка, і її підрозділ — біоміметика, в основі якої лежить принцип запозичення у тварин ідей і основних елементів для нових технологій.

Social.org.ua підготував для вас добірку цікавих винаходів людства, прообразом яких стали тварини.

Світловідбиваюча розмітка, висувні леза і кішки

Кішка стала справжньою музою для англійця Персі Шоу. Як-то раз він звернув увагу на те, як автомобільні фари відображаються в котячих очах, тоді він і придумав перші дорожні відбивачі, які зараз можна зустріти всюди.

Вчений Бернар Куртуа терпів невдачі у виділенні речовини з водоростей, поки кішка не розбила колби. Вміст перемішалося, пішла реакція, її результатом стали коричневі кристали. Їх згодом назвали йодом.

А як вправно кішка звертається зі своїми кігтями! Вона може випустити і повернути в м’які «піхви», залишити гострими або «пом’якшити», щоб не завдати шкоди нікому. Чи Не це надихнуло творців складаних ножів?

Світло і біолюмінесценції

Задовго до винаходу людиною свічок і нічних вогнів багато тварин і навіть деякі види грибів використовували биолюминесценцию. І поки одні вчені намагаються знайти можливість її застосування у сучасному світі, інші сфокусувалися на світляків і вже досягли успіхів.

Їм вдалося відтворити світло, яке випромінюють органи світіння цих диво-комах. Отриманий світлодіод на 55 % яскравіше оригіналу.

Звукоізоляція та сови

Як приємно іноді посидіти в тиші, і добре, що існують звуконепроникні приміщення, а ми дякуємо за це повинні сказати совам. Правда, вони використовують цю особливість в менш мирних цілях. Сови повинні бути абсолютно безшумними, щоб безперешкодно чатувати на свою жертву.

У цьому їм допомагає конструкція пір’я. Волокна і крихітні поділу ізолюють потік повітря від крил, що запобігає будь-які гучні звуки, у тому числі і ляскання пір’я. Єдиний звук, який можна буде почути — це писк жертви.

Клонування і морські зірки

У питанні клонування справжнім експертом є морська зірка, а не овечка Доллі. Коли люди ще й подумати не могли про можливість такого процесу, зірка відтворювалася самостійно і без особливих зусиль.

Більш того, морська зірка, що створює клонів, здоровіше і живе набагато довше зірки, яка відтворюється статевим шляхом, а їх клони не схильні до процесу старіння. Хто знає, може, коли-небудь ці морські зірки подарують нам секрет вічної молодості.

Гідролокатор, кити і дельфіни

Гідролокатори були подаровані природою китами і дельфінами, завдяки чому вони орієнтуються під водою, знаходять відмінності між об’єктами з відстані 15 метрів, шукають їжу і навіть друзів. Тому люди не могли пройти повз цього «пристрою».

Підводні човни, кораблі та інші морські судна оснащені такими ж гідролокаторами для навігації, відстеження цілей та запобігання зіткненню з перешкодами. Звукові хвилі відскакують від твердих об’єктів і повертаються до гідролокатором, який і повідомляє інформацію про оточуючих предметах.

Павутина, броня і клейкий бинт

Спостерігаючи за павуками, люди ще в давнину навчилися плести мережі. А сучасного світу вони подарували спеціальний еластичний бинт, який легко і нетравматичне відокремлюється від рани, і надихнули на створення кевлара, який у поєднанні з бронежилетами може створити бездоганну захист.

А все тому, що павутина, яку створюють павуки, неймовірно міцна, еластична і легка. Не дарма ж навіть сама Людина-павук морочився її удосконаленням.

Про автора

admin administrator