Якщо курка сіла на яйця

Авторadmin

Якщо курка сіла на яйця

Зміст:

Курка сіла на яйця взимку

Щоб отримати здорових курчат, які при правильному догляді перетворяться на прекрасних курів, слід передбачити багато моментів. В першу чергу, важливо пам’ятати, що для посадки кращим періодом є весна, так як у молодого виводка буде достатньо теплого часу, щоб вирости і зміцніти до зими. Літо і осінь – це не найкращий період для виведення курчат, рекомендується штучно остужати бажання насідок на висиджування.

Не кожна особина здатна висидіти весь період. Тому також не менш важливо вибрати відповідну насідку, щоб вона повною мірою впоралася зі своїм завданням. У домашніх умовах це зробити нескладно.

Курка висиджує яйця

Важливо! В першу чергу, про готовність скаже її специфічна поведінка: вона постійно квохче, довго затримується в гнізді зі знесеними яйцями, курочка починає вищипувати пух і пір’я для облаштування гніздечка, перестає нестися і уникає півня.

Також можна дізнатися насідку щодо зовнішніх змін. Як прикмету готовності можна сприйняти втрату апетиту і ваги. Також у насідок починає зменшуватися гребінок у розмірах, і він стає світлішим.

Якщо не вдається визначити насідку за зовнішніми ознаками, то можна спробувати іншим способом. Спочатку слід організувати гніздо, поклавши туди кілька яєць-обманок. Курка, яка готова до насиджування, сама сяде на гніздо і буде довгий час там залишатися. Якщо у неї не пропаде бажання за тиждень, то можна підкладати хороші яйця для висиджування.

Гніздо з яйцями-обманками

Навіщо варто посадити насильно

Можна почекати природного бажання стати насідкою і привести потомство. Але тут багато труднощів, оскільки квохтати курка може почати тільки до середини або кінця літа, поки назбирає в гнізді належну кількість яєць для висаджування. Виростити таких курчат трохи складніше.

Квохтати може почати будь-яка представниця курника. Але якщо птах худий і слабкий, він може не впоратися з поставленим завданням. Досвідчені господарі рекомендують самостійно вибирати насідку, найкраще брати досвідчену птицю, яка вже справлялася з подібним завданням.

Також слід гарненько підготувати птицю для виконання відповідальної місії: приблизно за пару тижнів почати її активно годувати, щоб вона більше накопичила жирів і поживних речовин.

Важливо! Перед тим, як посадити курку насильно, слід врахувати, що їй потрібно комфортне місце для висиджування пташенят. Гніздо має перебувати в укромному темному місці, віддаленому куточку курника. Наприклад, це може бути ящик із соломою або кошик, в якому птаха ніхто не турбуватиме.

Також перевагою носильної посадки є можливість контролювати число яєць у кладці, а також їх якість. Адже кури можуть дуже довго збирати собі в гніздо яйця, і з них не вилупляться пташенята. При самостійному осіданні обраної птиці можна потай від неї додати яєць і вибрати для кладки найкращі і свіжі.

Як посадити курку в домашніх умовах

Щоб посадити птицю в домашніх умовах, слід передбачити певні моменти. Важливо правильно вибрати особину для ролі насідки. Також потрібно знати, як посадити курку на яйця правильно. Існує кілька легких способів, як змусити курку сісти на яйця, але спочатку займаються організацією умов для цього.

Підготовка місця

В першу чергу, займаються створенням гнізда. Його слід розташувати в тихому спокійному місці, щоб ніхто не заважав і не злякав майбутню мамашу.

При цьому гніздо не повинно бути занадто великим. Найкращими габаритами вважаються параметри 55х35 см. Якщо буде багато вільного простору, частина кладки може викотитися.

Гніздо своїми руками

Іноді використовують звичайні картонні коробки або дерев’яні ящики, наповнені соломою. Надалі насідка сама зробить все для свого комфорту, для цього вона використовує свої ж пір’я і пух.

Важливо! Щоб кури одночасно сіли на яйця, слід забезпечити між гніздами достатній простір, адже між ними можуть виникнути конфлікти. Насідки можуть поплутати свої кладки або взагалі вступити в бій один з одним. Природно, це не піде на користь.

Як насильно посадити птаха

Іноді можна вдатися до штучного вибору насідки і посадки її на яйця силою.

Є два найбільш поширених способи, як змусити курку сісти на яйця в домашніх умовах:

  1. Можна спробувати прискорити розвиток природного бажання курки. Для цього в підготовлене гніздо укладають муляжі яєць і спостерігають, як курка поводитиметься. Поступово вона почне все частіше вирушати на гніздо. Через деякий час, коли вона стане проводити практично весь час на кладці, можна прибрати муляжі і покласти справжні яйця.
  2. Також можна самостійно вибрати птицю на роль насідки. У гніздо, яке розміщене у віддаленому тихому місці, поміщаються обманки. Вибрану курку саджають на них і закривають приміщення, щоб вона не могла піти. Це допоможе розгуляти материнський інстинкт. Як показує практика, через 1-3 дні вона починає квохтати і сама вже не захоче покинути гніздо. Якщо цього не сталося, птицю замінюють.

Тепер зрозуміло, як посадити насильно курку в домашніх умовах на яйця. Це допоможе контролювати процес появи курчат.

Підкладання яєць

Щоб отримати потрібну кількість курчат, важливо правильно підкласти яйця, а тим більше їх вибрати. Для інкубації використовують виключно свіжі яйця, які були знесені не раніше 5 днів до підкладки. Шкаралупа має бути чистою, товстою і без тріщин.

Підкладання яєць під курку

Важливо! Найкраще використовувати середніх розмірів яйця, оскільки у маленьких найчастіше ембріон не повноцінний, а у великих – їх може бути два.

Скільки яєць вибрати для посадки курки, визначається за габаритами самої насідки. Вони повинні в гнізді лежати одним шаром, а тіло насідки має закрити їх собою повністю. Якщо курочка відносно великого розміру, то можна покласти близько 13-15 штук.

Можна підкладати яйця двома способами. Можна різко підняти курку і покласти в гніздо замість обманок потрібне число яєць. Про хорошу насідку скаже її реакція – вона миттєво стане підпихати яйця під себе дзьобом.

Можна підкласти яйця ззаду, щоб птах не зрозумів і не відмовився від висиджування. Пересадити з гнізда на гніздо рідко виходить, краще не ризикувати, а яйця просто підкладати.

Всі яйця слід укладати відразу. Не допускається приносити їх через деякий час після розміщення інших. Після появи перших курчат насідка покине своє гніздо, і інші просто не встигнуть вилупитися.

На замітку. Як показує практика, курів можна успішно використовувати для висиджування пташенят не тільки своїх, але й інших порід та інших видів птахів.

Що робити після того, як курка сіла на кладку

Для отримання хорошого виводка здорових курчат, посадити курку – це не єдине поставлене завдання. Важливо забезпечити правильний відхід. Коли курка сіла на яйця, що робити далі, повинен знати кожен господар. Правда, починати процедури по догляду слід через кілька днів після посадки. Цей час не варто птаху турбувати, щоб не злякати.

Коли курка сіла на яйця не варто її турбувати

Тепер варто розглянути основні рекомендації.

Загальні умови

У приміщенні, де буде знаходитися гніздо з птахом, повинна бути тиша, хоча б відносна. Для благополучного висиджування потрібно забезпечити постійний напівтемряву, спокій і тишу.

Температурний режим

Оптимальний температурний режим – це також запорука успішного результату. За можливості слід забезпечити температуру + 10- + 15 градусів при вологості повітря 75%. Якщо не виходить створити такі умови, то слід постаратися наблизитися до них.

Прогулянки

Насідка повинна приділяти максимум своєї уваги гнізду, але це не означає, що вона повинна проводити свій час, сидячи в нім. Як мінімум два рази на добу курка повинна залишати гніздо, щоб поїсти, попити і погуляти. Якщо птах відмовляється самостійно залишати гніздо, слід насильно винести його на вулицю і дати подихати повітрям.

Курці обов’язково потрібні прогулянки

Щоб яйця в гнізді не остигали, їх накривають тканиною. Гуляти птаху на свіжому повітрі належить близько 15-20 хвилин. Якщо курка не йде сама в гніздо, то її назад слід садити насильно.

Періодичне прибирання

Поки птах займається своїми справами, наприклад, їсть або гуляє, слід допомогти їй у наведенні порядку. Кардинально щось змінювати не варто, просто прибираються бруд і продукти життєдіяльності насідки.

Важливо! Також слід оглянути кладку. Якщо є тіснілі або розчавлені яйця, то їх просто прибирають.

Харчування

Протягом усього періоду висиджування має бути організовано повноцінне харчування. Найкраще, щоб корм розміщувався не надто далеко від гнізда. У такому випадку насідка не турбуватиметься про свою кладку.

Харчування має бути повноцінним, щоб в організм надходили всі необхідні речовини. У ньому повинні бути присутні спеціальний комбікорм, подрібнена вітамінна трава і порізані коренеплоди. Природно, недалеко від кладки повинна розташовуватися вода.

Курка потребує повноцінного харчування

Ванни

Птах, як і людина, любить гігієну. Тому важливо забезпечити всі умови для подібних процедур. Найкраще недалеко від гнізда розташувати ящик із золою. Птах просто обожнює купатися в золі. Таким чином, вона очищає свої пір’я від бруду і паразитів. Двічі на тиждень птах повинен проводити подібні процедури.

Загальні рекомендації

Курчата повинні вивестися з яєць через 21 день. Дуже добре, якщо є овоскоп, який допоможе стежити за станом зародків. У процесі можна побачити патології і просто видалити браковані з кладки. Якщо курка сіла на яйця, що робити далі зрозуміло. Це допоможе організувати курці комфортні умови.

Курчата повинні вивестися з яєць через 21 день

Часто поставлені запитання

Є деякі власники, які хочуть уникнути потомства, особливо, якщо квохтання припадає на серпень або вересень. Тому слід також знати, що зробити, щоб курка не сідала висиджувати яйця в невідповідний період.

Що робити, щоб курка не сідала на гніздо

Існує багато народних способів, які допоможуть відповісти на питання, як зробити так, щоб курка не сідала на яйця. Найпростішим є переміщення квохчущої курки в порожню клітку окремо від усіх. Її забезпечують харчуванням, питтям та іншими благами. Через кілька днів після того, як вона не зможе сісти на гніздо, насідка втрачає інстинкт і повертається до нормального стану.

На замітку! З давніх часів використовувався спосіб охолодження температури тіла. У період квохтання піднімається температура тіла, яка допомагає в підігріві гнізда. Якщо птаха занурити в таз з холодною водою або окатити її з відра, то вийде збити температуру до потрібної.

Шокотерапія, щоб курки не змогли сісти на яйця

Такий метод існує, але користуватися ним небезпечно, можна вбити птицю, якщо неправильно провести процедуру. Використовують її в крайніх випадках. Для проведення потрібен трансформатор, можна використовувати зарядний пристрій для автомобільних акумуляторів. На кінцях його повинні бути пластини або затиснуті. Один – закріплюється на гребені, а другий – поміщається в рот або прив’язується до лапи. Потім вмикається на 30 секунд напруга не більше 12 В. У птаха на деякий час можуть пропасти серцебиття і дихання. Чому пробувати відучити таким способом небезпечно, не варто пояснювати, адже під загрозою життя курочки.

Як виходить, можна легко змусити насильно вивести курчат і отримати при цьому хороший приплід. Існує чимало способів, розроблених і перевірених бувалими птахівниками, які допоможуть отримати красивих здорових пташенят, пробудивши інстинкти насідки і материнські почуття. Скориставшись запропонованими загальними рекомендаціями, дуже легко отримати потомство, яке стане гідним продовженням наявних у господарстві птахів.

щорічно дві-три курочки з домашнього стада не залишають знесені яйця, а залишаються сидіти в гнізді, висиджуючи пташенят.

У 8 з 10 випадків це відбувається з настанням тепла, і лише в рідкісних випадках восени або взимку.

Причини пробудження материнського інстинкту

У інкубаторських птахів інстинкти притупляються. Але буває, що курка сідає на яйця і висиджує пташенят.

Відбувається це у весняно-літній період. Гіпофіз птаха виробляє гормон, що підштовхує пернату до виведення потомства.

Навіщо зганяти насідку?

Існує два варіанти. Спокійним птахам прийнято залишати яйця.

Однак 9 з 10 сучасних заводчиків роблять вибір на користь інкубаторів, зганяючи птахів з насиджених місць.

  • Вирощуючи курчат, курка перестає нестися, присвячуючи тривалий період материнським обов’язкам. Пташеня може ходити за матір’ю кілька тижнів, знижуючи продуктивність фермерського господарства.
  • Квочка здатна вивести п’ятнадцять курчат, інкубатор – щомісяця близько сотні. Другий варіант вигідніший фермерам, які пройшли державну реєстрацію, – вони зацікавлені в масовому виведенні пташенят.
  • Додаткові витрати – ще одна причина відучення курей від насиджування. Насідку пересаджують в окреме приміщення, щоб захистити курчат від нападу дорослих птахів.
  • Висиджуючи пташенят, несушка може випадково розчавити яйце, зменшивши поголів’я молодняка.
  • Птахи не завжди здатні висидіти весь період, це призводить до збитків.

Через мінуси натурального виведення пташенят заводчики розглядають методи відучення курки від насиджування.

Відсаджування

– найбільш гуманний спосіб відучити курку висиджувати яйця.

Відсаджування насідок з курника

  1. Квохчущу курочку відсаджують у клітку розміром 70х70х70 см
  2. У світлий час клітку ставлять у двір. Альтернатива двору – світле, вільне приміщення.
  3. Світлову протяжність дня насідки збільшують на кілька годин.
  4. Вночі курочка залишають із сородичами, але не випускають, просто поміщають клітку в курник. Відсаджування триває три доби.
  5. Через три дні до курочки підсаджують півня.
  6. Вночі півень з куркою переносяться в загальне приміщення.

Дотримання представленої схеми допомагає повернути курку до нормального режиму.

Увага: птиця буде нести яйця після повернення в курник при збільшенні кількості добової норми корму.

Народні методи

  • обприскування холодною водою;
  • темрява;
  • голод;
  • тарілка з водою.

Ефективність методів доведена багаторічним досвідом.

Холодна вода

Коли клуша проявляє агресію, квохчет, присідає на яйця, заводчики обприскують курку холодною водою або, як варіант, занурюють у таз.

Тримати курочку у воді потрібно близько п’яти хвилин. Саме стільки часу потрібно, щоб тіло насідки охолодилося. Зниження температури тіла, а не стрес, як прийнято вважати, відучує птицю присідати на яйця.

Повторювати цю процедуру слід щоразу, коли пернате присідає на яйця. Це дозволить виробити організму здатність охолоджувати тіло несушки кожен раз, коли вона буде сідати в гніздо.

Увага: обливати птаха холодною водою слід виключно в теплу погоду, інакше курку легко застудити.

Темрява

Птаха садять у затемнену кімнату, сарай, чулан, підвал.

Заводчики з невеликим господарством поміщають несучку під ящик, коробку, кошик, поклавши зверху вантаж. Тримають птаха в темряві два-три дні.

Важливо! Годують курку у великому приміщенні. Якщо ж вона сидить під коробкою, то можна не годувати пернате до повернення в курник.

Голодна дієта

. Три доби птицю тримають в окремому приміщенні і не дають корм. Коли насідка перестає квохтати, її переводять у загальний курник.

Важливо! Вибираючи голодну дієту як покарання, необхідно врахувати: голодування виснажує організм птиці, а значить, яйценоскість курки ненадовго знизиться. Але з поверненням до звичайного годування розмір яйцекладки збільшиться.

Тарілка з водою

Якщо господар не встигає вчасно помітити ознаки готовності до виведення потомства, допоможе тарілка з холодною водою. Коли курка сіла в гніздо, її зганяють, а замість яєць ставлять тарілку з водою.

Перший час птах буде перебувати в гнізді, полоща лапи, але потім, заспокоївшись, покине курник.

Важливо! Тарілка з водою допомагає відвадити птицю від гнізда ненадовго: через деякий час несушка знову буде сідати на яйця.

Шокова терапія

Коли відсаджування та народні засоби не допомагають, професійний фермер використовує шокову терапію. Стрес дозволяє відучити курочку надовго залишатися в гнізді і присідати на яйця.

Клітина

Фахівці з розведення птахів рекомендують вибирати перепелину клітку з сітчастим дном. Піддон необхідно вийняти, залишивши тільки годівницю і поїлку.

На тиждень клітку підвішують у курнику, дозволяючи курці бачити сусідів. Неможливість спілкуватися з іншими птахами з’явиться для особини серйозним стресом, надовго відучить присідати на яйця.

Через сім днів птаха випускають. Якщо курочка знову присідає на яйця, процедуру з кліткою повторюють.

Увага: підвищити яйценоскість курки можна, збільшивши добову норму корму, як і при відсаджуванні.

Електричний струм

Для проведення процедури знадобиться знижувальний трансформатор і два затиснута.

Для більшої ефективності затискачі розподіляють так, щоб курку пробило по всьому тілу. З цією метою перша прищіпка кріпиться на гребінь птиці, а друга – на ногу.

Коли затиснуті закріплені, подається заряд з напругою в дванадцять вольт. Процедура триває тридцять секунд.

Після шокової терапії птицю випускають. Через тридцять хвилин вплив струмом повторюють.

У мозок надходить повідомлення про небезпеку, що виникає при насиджуванні яєць, завдяки чому спрацьовує інстинкт самозбереження, і птах надовго відмовляється від виведення потомства.

Важливо! Процедура може спричинити смерть птаха. Тому застосування даного методу допустиме лише в разі неефективності всіх інших.

Ув’язнення

Коли курка починає присідати на яйця, квохтати, проявляти агресію – саме час провести профілактичні дії, не даючи птаху звикнути до насиджування. А який спосіб вибрати, кожен заводчик вирішує сам.

Живемо ми в Бурятії. Літо у нас тепле і сонячне, а зима холодна, морози іноді до мінус 45 °. Живність тому тримаємо в утеплених сараях, а тепер ось уже другий рік поспіль молодняк не купуємо на фабриці, курчат виводять у нас насідки. А почалося все з того, що одна з молодих курей торішнього виводка сіла на гніздо в середині жовтня, та в такому місці, що виявив я її насилу і випадково, коли в кладці було вже більше десятка яєць. Знайомі говорили, що в цей холодний час та в нашому різкоконтинентальному кліматі нічого з яєць не вийде.

Спробував зігнати насідку з насидженого місця, але вона наполегливо давала зрозуміти, що поступатися не збирається. Вирішив залишити все як є. Єдине, що зробив, так це утеплив гніздо соломою і прибрав яйця без зародків. Впритул до гнізда поставив чашку з водою і годівницю з зерном. Також підгодовував її мішанкою з відрубів і овочів, стежив, щоб постійно була свіжа вода.

За три тижні, я примітив, насідка рази чотири сходила з гнізда буквально на лічені хвилини, щоб оговтатися та поклювати камінці з іншими птахами. У сараї температура на рівні підлоги вище плюс 5 ° не піднімалася, зате не було протягів.
Яке було моє здивування, коли 5 листопада на світ з’явилося три курча, інші яйця виявилися порожніми (може, позначилася холодна пора або з інших причин).

Такий ось подарунок, всупереч усім прогнозам, піднесла нам курочка. Як тільки курчата обсохли, я пересадив їх у картонну коробку, першу добу вони провели в будинку біля пічки. Наступного дня поселив насідку з курчатами

Кури клюють яйця: які причини і що робити?

Іноді птахівники з жахом зауважують, що яйця в курнику биті або з’їдені. Особливо дивує така ситуація, якщо нікого, крім курей, там немає, ніхто туди не ходив. Зазвичай подібне трапляється в зимовий час, коли птахи не можуть багато гуляти на вулиці і клювати землю для отримання вітамінів. Позбутися проблеми просто, якщо правильно визначити причину її виникнення.

  • Причини
  • Як вирішити проблему?
  • Як відучити курей клювати свої яйця: 7 рад, які вирішать проблему
  • Причини розклеву власного продукту птицями
  • Породи курей, схильні до агресії
  • Методи вирішення проблеми
  • Дебікування птахів
  • Ефективний спосіб відучити курей клювати яйця
  • Правильний раціон курей
  • Аптечні препарати
  • Народні методи
  • Правила освітлення
  • Вигульний вміст і розміри вольєра
  • Якщо клює лише одна курка, як її обчислити і відучити
  • Ув’язнення

Причини

Деякі недосвідчені птахівники вважають, що кури клюють свої яйця тому, що вони смачні. Після того як птах раз спробував таку їжу, він не може зупинитися, і подає поганий приклад іншим насідкам. Господарі вважають, що непридатність потрібно просто пустити на м’ясо. Така версія має право на існування. Правда, причини цієї поведінки зазвичай криються в іншому.

  • Брак кальцію в організмі. Якщо курка їсть тільки шкаралупу, а вміст їй нецікавий – причина саме така. Ще одним симптомом можна вважати тонку і м’яку яєчну шкаралупку.
  • Брак білка. Зазвичай поїдання яєць відбувається взимку. У теплий час дефіциту немає тому, що курка може спокійно поїдати хробаків та інших комах із землі. Рослинний корм не має потрібної кількості протеїнів, і птах намагається компенсувати це шляхом поїдання вмісту яйця. Сама шкаралупа при цьому її не цікавить.
  • Брак вітаміну D. З такої причини кури з’їдають яйця взимку, коли їм не вистачає сонячних променів. З характерних симптомів важливо відзначити м’яку і витончену шкаралупу на яйцях, позу пінгвіна у птиці, м’якість кігтів і дзьоба, опухлі суглоби. При такому дефіциті кури починають дивно ходити, як би накульгуючи.
  • Птаху мало місця в гнізді. При неправильному облаштуванні або занадто яскравому освітленні птахи можуть відчувати стрес або затоптувати яйця. У такому випадку вони здатні випадково розбитися, а потім курка із задоволенням розклевує шкаралупу і поїдає вміст. Інший варіант – гнізд занадто мало або вони неправильно розташовані. У цій ситуації під час очікування своєї черги курка може не витримати і знестися прямо на пол. Яйця тріскаються в результаті постійного руху птахів.
  • Молода недосвідчена несушка. Перший поміт може привести курку в замішання. Вона перевертає і розклевує яйця через незнання. Якщо поруч є дорослі несушки, то молоді будуть просто копіювати їхні дії і нічого поганого не станеться.
  • Малоактивний спосіб життя. Якщо курка не може розім’ятися і вклювати ґрунт, то вона починає схильовувати яйця. Зазвичай проблема такого роду виникає під час холодів. Сильні морози і відсутність трави шкодять несучкам.

Як вирішити проблему?

Після визначення точної причини розкліву потрібно боротися з проблемою правильним методом. Перше, що варто зробити, – це перемістити курку в ізольоване місце на карантин. Такі заходи потрібні, щоб інші птахи не почали брати приклад. Повернути особину в загальний курник можна тільки в тому випадку, якщо вдалося відучити її розклевувати яйця. Якщо звичка залишається навіть після корекції раціону та інших заходів, то краще пустити курку на м’ясо.

Трапляється, що птах знищує яйця через банальну нестачу поживних речовин. У шкаралупі знаходиться багато вітаміну D і кальцію, яких може бути недостатньо в кормі. Додайте в їжу птахи крейди, черепашник, мармуровий пил.

Достатньо якогось одного з цих компонентів.

Збільшити коштує і кількість білка в раціоні. Курка потребує 18-19 г протеїну рослинного і тваринного походження на добу. Можна прорахувати недолік і додати потрібні продукти. Джерела рослинного білка і дози для курей:

  • можна давати по 10 г риби;
  • м’ясокостне або м’ясне борошно з розрахунку 8-9 г на одну птицю;
  • комахи, хробаки та опариші, які вважаються природним кормом для курів.
  • молоко і молочні продукти – замість звичайної води.

Рослинні білки курка отримує з листів білокачанної капусти, зелені бобових культур, макуха. Суміші зерен збагачуються за допомогою метіоніну з розрахунку 2 г на 10 кг корму.

Тваринні жири (бараній, свинячий, говяжий) і риб’ячий жир з високим вмістом вітаміну D варто додавати з обережністю. Проконсультуйтеся з ветеринаром, щоб не викликати гіпервітамінозу.

У деяких випадках, коли корекція раціону не допомагає, курам призначають спеціальні вітамінні комплекси.

Взимку, коли настають холоди, варто перевести всіх курей на відварену картоплю з тертими коренеплодами. Вранці давайте птахам мокрий корм, а ввечері сухий або комбікорм. Режим харчування теж має велике значення. Активних несучок вигодовують 2 рази на день комбікормом або зерном. Мішанками потрібно годувати курей частіше, хоча б 3-4 рази на добу.

У літній час у птахів є можливість отримувати всі корисні вітаміни і мікроелементи у самої природи. Обов’язково вигулюйте несучок на пасовищі з травою. Вплив сонячних променів гарантує вироблення потрібної кількості вітаміну D. Активні прогулянки стануть хорошою профілактикою ожиріння.

Розклів може бути результатом неправильних умов утримання птахів. Перевірте освітлення в курнику. Якщо світло занадто яскраве, то птахи починають поводитися неадекватно і неспокійно, проявляти канібалізм. Вибирайте люмінесцентні лампи, на 6 м2 достатньо одного світильника на 60 Вт. Розміщуйте освітлення на висоті 2 метрів від підлоги.

Світловий режим потрібно дотримуватися дуже строго, коригуючи його залежно від пори року.

Будь-які порушення або перебої будуть негативно відбиватися на поведінці всіх птахів. Біологічні процеси в організмі в зимовий час сповільнюються. Необхідно за допомогою штучного освітлення продовжити світловий день до 12 годин, щоб скоригувати цей ефект. Робити це потрібно з середини листопада, відразу після ліньки.

Тривалість світлового дня для несушки повинна досягати 14 годин. Важливо дотримуватися інтенсивності світлового потоку в межах 10-20 Лм. Темний час доби теж дуже важливо для курок. Саме в цей період відбувається кальцієвий обмін, оновлюється кісткова тканина і відновлюється функція імунної системи. Пам’ятайте, що цілодобово освітлювати курник не можна, інакше птахи почнуть не тільки клювати яйця, але і вмирати.

Якщо несучкам мало місця в гнізді, потрібно або розширити курник, або пересадити частину стада в інше приміщення. За нормами на 1 м2 може розташовуватися не більше 4-5 птахів. Завантаженість самих насестів безпосередньо залежить від призначення курей. Для яєчних потрібно виділити близько 18-19 см на особину. Кури для м’яса потребують 20-25 см.

Розсипати корм для курей прямо на підлогу курника не можна. Така необачна дія призводить до недоїдання, і стає причиною все того ж розклювання яєць. Годівниці та поїлки повинні мати правильний розмір. Довжину потрібно розраховувати виходячи з віку курей:

Як відучити курей клювати свої яйця: 7 рад, які вирішать проблему

Часто в особистих підсобних господарствах виникає ситуація, коли господар в гнізді виявляє замість знесених яєць тільки мокрі плями: кури розклевують яйця, поїдаючи шкаралупу і вміст.

Для того щоб мати можливість запобігти такій поведінці несучок, необхідно точно встановити причину, з якої це відбувається, і вибрати відповідний метод боротьби з подібною поведінкою курок.

Причини розклеву власного продукту птицями

Така «неправильна» поведінка курей може бути викликана низкою причин:

  1. Незбалансоване харчування. Частіше це відбувається в зимовий період, коли птиця потребує відшкодування енерговитрат на обігрів і заповненні мінералів і вітамінів. При нестачі в організмі вітаміну D і кальцію кури починають самостійно шукати їх, а найдоступнішим є шкаралупа яєць, що лежать у гнізді.
  2. Раптова зміна раціону.
  3. Згодовування яєчної шкаралупи від використаних яєць у вигляді мінеральної підживлення.
  4. Порушення температурного і світлового режиму. Це може спровокувати не тільки розклів яєць, а й канібалізм.
  5. Наявність пухоїдів і пероїдів.
  6. Перевищення щільності вмісту птиці.
  7. Перша кладка у несушки. Часто кури, які тільки почали нести яйця, не розуміють, що це таке, і намагаються клюнути незнайомий предмет.

Визначивши причину, через яку кури стали поїдати яйця, потрібно негайно вживати заходів, інакше вміст курей перетвориться на щоденну гру під назвою «Хто перший встиг».

Породи курей, схильні до агресії

Крім перерахованих вище причин, кури можуть клювати власні яйця і просто тому, що відносяться до агресивної породи.

Найбільш агресивними фахівці вважають такі породи, як:

Агресивні птахи не тільки погано уживаються з представниками інших порід, але і проявляють агресію до власних яйць.

Цікаво! Птахівники-аматори помітили, що до розклевої яєць більш схильні представники порід зі світлим оперенням, а також кури яєчного напрямку. М’ясні породи набагато рідше псують власні яйця.

Методи вирішення проблеми

Для припинення розкліву необхідно провести в місцях утримання птиці ревізію умов утримання і поліпшити харчування:

  1. Ввести в раціон курок додатково продукти з високим вмістом білка. Це – сир, обрат, рибне і м’ясокістне борошно, картопля. Слід потроху додавати в раціон несучок ці продукти або перейти на спеціалізовані корми з вмістом вітамінно-мінерального комплексу.
  2. Шкаралупу від використовуваних яєць перемелювати або толочь перед тим, як вводити до складу вологих мішанок. Потрібно, щоб птах не розрізняв запах шкаралупи і не почав вважати кормом власні яйця.
  3. Молодок містити в період початку яйцекладки з більш досвідченими і дорослими курками. Молодки повторюватимуть дії сусідок.
  4. Збільшити кількість гніздів у курнику і помістити їх у неосвітленому кутку. Неяскраве освітлення буде перешкоджати проявам цікавості, а додаткові місця дозволять уникнути нудності несучок в одному гнізді, при якому можливе випадкове пошкодження яєць. Підстилку в гніздах слід регулярно міняти і стежити за її чистотою.
  5. Зменшити освітленість курника. Яскраве світло викликає у птахів, що знаходяться в замкнутому приміщенні, підвищену агресивність, і вони цілком можуть клювати з цієї причини яйця і більш слабких особин.

Щоб кури не клювали власні яйця, необхідно дотримуватися норм утримання поголів’я на наявній площі, годувати птицю збалансованим кормом, нормувати світловий день.

Дебікування птахів

Для запобігання розкліву в умовах великого виробництва часто застосовується метод дебікування, коли птахам підрізають дзьби.

Це найпростіший, але водночас і найбільш негуманний метод – при підрізанні дзьоба птах відчуває стрес і больові відчуття. Після проведення цієї операції вживання твердої їжі доставляє курці біль, тому вона перестає клювати тверді предмети.

Ефективний спосіб відучити курей клювати яйця

Для відучення поголів’я від поганої звички можна використовувати наступний прийом – підкласти в гнізда муляжі яєць, виконані з дерева або сформовані з гіпсової суміші.

Випробувавши дзьоб на фортецю, курка назавжди втрачає інтерес до розклеву, якщо при цьому харчується збалансовано, має достатньо місця для вигулу і нормоване освітлення курника.

Правильний раціон курей

Запорукою успішного вмісту курок та отримання товарної продукції є правильне повноцінне харчування. Годування має відбуватися в певний час, норми видачі корму на голову суворо дотримуватися і корм повинен бути якісним.

Зверніть увагу на недоліки в раціоні

Якщо господар курника воліє самостійно складати раціон, то в ньому обов’язково повинні бути присутніми: кисломолочні продукти, білок рослинний і тваринний, злаки, вітамінні та мінеральні комплекси, черепашник, мілин, м’ясні субпродукти, риба і морепродукти, овочі, зелень.

Важливо! М’ясні та рибні складові обов’язково потрібно піддавати термічній обробці.

Аптечні препарати

Для запобігання розкліву і псування яєць ветеринарні лікарі рекомендують застосування різних добавок, що містять біологічно активні речовини, мінерали та вітаміни.

Особливою популярністю користуються такі добавки для курок, які добре зарекомендували себе:

Тим, хто застосовує ці добавки вперше, необхідно ретельно вивчити інструкцію щодо застосування і дотримуватися рекомендованих дозувань.

Народні методи

Щоб відучити курей розклевувати яйця, можна скористатися методом, здавна застосовуваним куроводами:

  1. Яйце проколюється з обох кінців товстою голкою і вміст видувається дочиста.
  2. Всередину неушкодженої оболонки закачується за допомогою шприца невелика кількість гірчиці або червоного гострого перцю, змішаного з водою до стану кашиці.
  3. Отвір затискається пальцями, шкаралупа струшується, щоб їдкий вміст рівномірно розподілився по внутрішній поверхні.

Варто такі несмачні «подарунки» кілька днів поспіль підкласти в гніздо, як поголів’я курей стане обходити яєчну шкаралупу стороною.

Закачайте всередину яйця за допомогою шприца невелику кількість гірчиці або червоного гострого перцю

Правила освітлення

Освітлення в курнику не повинно бути занадто яскравим і агресивним, найкраще для цієї мети підійдуть плафони з спрямованими вниз відбивачами світла, що дозволяють залишити напівосвітленими гнізда і насести.

Максимально повинна бути освітлена зона годування і зольні ванни. Тривалість світлового дня для курей становить 12 годин.

Вигульний вміст і розміри вольєра

Вигул для птахів, що містяться в невеликих господарствах, має величезне значення.

Для відволікання уваги птахів від яєць, необхідна наявність вигульного дворика, що дає можливість курам копатися в землі, свіжій зелені з корінням, гілочках. Розміри вольєра повинні дозволяти курячому стаду вільно розгулювати, не збиваючись в купу і не тісня один одного.

Збирайте яйця кілька разів за день

Крім того, кури можуть витягувати з землі масу корисних для свого організму речовин. Поїдання дрібних камінців і піску дозволяє правильно функціонувати травній системі.

Профілактика розклювань яєць

Для того щоб уникнути розкліву яєць курами, варто вдатися до профілактичних заходів, оскільки попередити розвиток звички набагато простіше, ніж боротися потім з її наслідками:

  • Збір яйця виробляти кілька разів за день, особливо якщо птах не має вигулу.
  • Організувати прогулянковий дворик з метою відволікання уваги курей від гніздів з їх вмістом.
  • Підтримувати порядок у гніздах, вчасно змінювати вміст.
  • Скласти збалансований раціон і неухильно його дотримуватися.
  • Дотримуватися світлового режиму та режиму годування.

При дотриманні цих правил яйце в гніздах залишиться неушкодженим.

Якщо клює лише одна курка, як її обчислити і відучити

Вирахувати особину, яка поїдає яйця, можна тільки уважно поспостерігавши за птахом.

Зазвичай «сліди злочину» залишаються на голові і шийному оперенні – курка буде перемазана засохлим яєчним жовтком.

Можна посилити ефект і підкласти в гніздо яйце, підфарбоване харчовим барвником через прокол за допомогою шприца.

Визначивши винуватицю, потрібно відсадити її в окреме приміщення на пару тижнів. Зазвичай цього часу вистачає на позбавлення від поганої звички.

У літній період можна занурити несучку, що поїдає яйця, в ємність з водою. Враження від купання відвернуть її увагу від яєць. Якщо вжиті заходи і поради не допомогли, то краще відправити її на забій.

Ув’язнення

Розкльов і поїдання курами яєць є наслідком неправильного годування і вмісту поголів’я. Таких наслідків можна уникнути, якщо годувати птицю збалансованим кормом, дотримуватися умов утримання, підтримувати чистоту і порядок у курнику.

Про автора

admin administrator