Жовта плямистість на малині

Авторadmin

Жовта плямистість на малині

Чому жовтіє листя малини

Малину вирощують з задоволенням багато садівників і городників. Якогось особливого догляду ця ягідна культура не вимагає. Однак дуже часто багато хто стикається з такою проблемою: жовтіє листя малини.

Чому бажають листя і як боротися з цим

Існує безліч причин, через які це може відбуватися на вашій присадибній ділянці. Деякі з них легко можна усунути, але є й ті, які можуть викликати повну втрату врожаю.

Серед нешкідливих причин побажання листя на малині знаходяться: нестача мінеральних добрив, зокрема азоту, марганцю та магнію; густі насадження і брак світла. Для вирішення цих проблем необхідно вчасно вносити різні добрива під кущі малини, регулярно проводити обрізку, видаляти старі і висохлі втечі, регулярно поливати рослини.

На малині можуть розвиватися різні хвороби, які теж викликають побажання листя. Найнебезпечнішою з них є кореневий рак малини. Він є бактеріальним захворюванням, яке проникає в кореневу систему рослини. Особливий розвиток кореневої рак отримує при нестачі вологи. Кущі малини, уражені цією хворобою, перестають рости, листя жовтіє. З часом усі рослини гинуть. Боротися з кореневим раком марно, йому можна тільки запобігти. Зокрема ранньою весною обробити ґрунт розчином мідного купоросу або марганцівкою. Якщо ж хвороба все ж з ‘явилася на вашому городі, то необхідно повністю видалити малину і не садити її приблизно 10 років.

Поява жовтого листя на малині може бути також пов ‘язана з такими хворобами, як пурпурова плямистість, іржею або мозаїкою.

Пурпурова плямистість проявляється на листях у весняний період. Надалі вони стають пурпуровими і поступово відсихають. Такі плями часто покривають черешки листя, нижню і середню частини стебля. Це грибкове захворювання, передається від рослини до рослини суперечками. Для боротьби з цією хворобою навесні до розпускання нирок кущі обприскують розчином нітрафену або бордоською рідиною. Також бордоську рідину застосовують і після збору врожаю. Крім цього видаляють уражені рослини, згрібають і знищують листя.

Іржа на малині пошкоджує переважно листя, яке стає жовтим. При розвитку хвороби вона може вражати і стеблі рослин. У травні на малині з ‘являються випуклі жовті плями, з нижнього боку листя утворюються іржаві подушечки, на яких і утворюються суперечки. Вони заново заражають молоді кущі малини іржею. Для обробки рослин застосовуються ті ж самі препарати, що і при пурпуровій плямистості. Ґрунт під кущами регулярно рихлять і посипають органічними добривами, наприклад гноєм або перегноєм.

Мозаїка – це вірусне захворювання. При ньому на листях утворюються різнокольорові плями, вони стають бугорчатими і груборасеченими. Ягоди на таких кущах практично не дозрівають. Оскільки мозаїка переноситься комахами-шкідниками, тому, перш за все, необхідно боротися саме з ними. Малину до цвітіння і після збирання врожаю обприскують розчином карбофосу. Серед народних коштів використовують настій гіркої полині або тютюнового пилу.

В основному всі захворювання на малині заносяться на присадибну ділянку разом з посадковим матеріалом. Тому необхідно правильно і якісно відбирати саджанці для посадки. Перед цим обов ‘язково опустіть їх у глиняну базіку для загоєння кореневої системи.

Малина дуже погано росте поруч з картоплею, помідорами і баклажанами. Саме від цих овочевих культур вона заражається вертицилезним в ‘яданням, яке також проявляється побажанням листя.

Безліч хвороб малини можна запобігти, якщо вести правильний догляд за рослинами.

Шкідники і хвороби малини

Малина – ягіда невибаглива, однак вимагає до себе невеликої, але постійної уваги, а також регулярної профілактики найрізноманітніших хвороб, багато з яких можуть бути викликані різними паразитами – шкідниками малини.

Кожному садівникові необхідно знати, які ж бувають хвороби рослин малини, і які симптоми їх визначають, і знати опис симптомів хвороби, і видів шкідників, щоб знати як з ними боротися.

Хвороби малини та боротьба з ними

Антракноз малини – опис хвороби, лікування

Антракноз малини фото

Одна з найпоширеніших хвороб кущів малини, яку можна практично однозначно визначити по утворившихся на листі малини плям.

Уражена тканина листя малини швидко засихає і навіть випадає.

Стебла малини також страждають від цього захворювання – вони покриваються великими білими плямами, які з часом зливаються в одну велику виразку, кора стебел малини починає ділянками відшаровуватися.

Таким же чином уражаються і пагони, нирки і кисті ягід малини.

Хвороба іржа малини – як боротися?

Іржа малини фото

Теж вельми поширене грибкове захворювання, яке проявляється навесні, у вигляді помаранчевих плям.

До літа такі ж опуклі плями з’являються і на внутрішній стороні листка, які в наслідку темніють або ж навіть чорніють.

Якщо зараження сильне, то рослина починає втрачати листя, сповільнюється його зростання.

Опис септоріозу малини – заходи боротьби

Септоріоз малини фото

Біла плямистість – грибкове захворювання, при якому на листках малини з’являються численні плями округлої форми, спочатку блідо-коричневі, з часом біліли в центрі, з червоною або коричневою облямівкою.

Уражена тканина листя малини так само руйнується і незабаром випадає.

На стеблах також з’являються дрібні цятки, які розташовуються в середині і нижньої частини пагонів у нирок.

Під плямами тканина розривається, утворюючи помітні оку тріщини, також лущиться кора стебел малини.

У період дозрівання плодів малини дана хвороба досягає свого апогею.

Стебловий бактеріальний рак малини – опис хвороби

Стебловий бактеріальний рак малини фото

Ця хвороба стебел малини може проявлятися у вигляді пухлин витягнутої, гребневидної форми, на однорічних плодоносних пагонах малини.

Над пухлинами тканина рослини пошкоджується і розривається.

Шкідливі пухлини дуже швидко розростаються по всьому побіжу на відстань 10-20 сантиметрів.

З’являються пухлини м’якими, білого кольору, пізніше вони тверднуть, набувають коричневого кольору і руйнуються.

При цьому бактеріальному захворюванні уражаються в першу чергу нижня частина стебла малини і середина.

Кореневий бактеріальний рак малини – опис, лікування

Кореневий бактеріальний рак малини фото

При цьому виді бактеріальної хвороби малини уражаються, перш за все, кореневища рослини, підстави пагонів, а також самі корені малини.

На хворих частинах рослини стрімко розвивається пухлина, що збільшується в розмірах, починаючи з горошини і до 4-5 сантиметрів, і навіть більше.

Існує ще чимала кількість різних хвороб малини, тому кожному садівникові необхідно вивчити основні симптоми таких захворювань і постійно доглядати за своїм малинником.

Пурпурова плямистість листя малини – опис

Пурпурова плямистість листя малини фото

Дидімелла – фіолетово-бурі або червонувато-лілові плями розпливчатої форми утворюються на молодих однорічних пагонах біля місць прикріплення листочків малини в другій половині літа.

Згодом вони темніють і збільшуються, а крона починає лущитися і тріскатися.

При сильному ураженні пагони і бруньки можуть загинути.

Рекомендується стебла вирізати садовими ножицями або сікатором, а після того, як урожай буде зібраний, обприскати малинник одновідсотковою бордоською рідиною.

У профілактичних цілях виникнення дідімелли, необхідно зробити хімічну обробку пагонів.

Навесні до цвітіння малини обробіть пагони розчином топазу, рубігана або беномілу.

Хвороба малини хлороз – лікування

Хлороз малини фото

Вірусне захворювання плодового напівчагарника малини.

При зараженні хлорозом, листя деформуються і жовтіють. Пагони, які плодоносять, уповільнюють своє зростання, листя на них стають маленькими і ягоди не придатними для вживання.

Вертіциллезне в’янення – опис хвороби малини

Вертіциллезне в’янення малини фото

Грибкове ураження чагарнику. Зараження відбувається з грунту, яке поширюється на кореневище, кору і судини.

Листя малини жовтіють і в’янути, верхівка в’яне, пагони починають повільно рости і стебла відмирають.

При такому захворюванні необхідно видалити малину разом з кореневою системою.

Боротьба зі шкідниками малини навесні і восени

Довгоносик на малині – опис шкідника

Малиново-суничний довгоносик – невеликий жук найбільше вражає ранні сорти малини.

Він харчується молодими рослинами, виїдаючи дірки в листовій пластинці.

Павутинний кліщ на малині – як боротися зі шкідником?

Павутинний кліщ фото

Шкідник покриває павутиною нижню частину листочка і витягує з нього всі соки, в результаті чого листя жовтіє і обсипаються.

Шкідник на малині – стеблеві мухи, як боротися?

Стеблеві мухи фото

Набіги цих шкідників зазвичай починаються в травні. Мухи відкладають яйця найчастіше на верхівках молодих малини пагонів.

Протягом наступного тижня формуються личинки. Незабаром мухи прогризають пагони від верхівки до самого заснування.

Малина дуже страждає, верхівка рослини швидко чорніє, загниває і врешті-решт відмирає.

Методи боротьби з стебловими мухами на малині: необхідно регулярно проводити профілактику, яка полягає в щоденному уважному огляді молодих пагонів рослини.

Якщо ви виявили малинову стеблову муху, вам необхідно зрізати уражене місце, трохи нижче локалізації шкідників рослини.

Зрізані уражені мухами верхівки необхідно негайно відправити у вогнище.

Щоб знищити малинових шкідників хімічним шляхом, необхідно обприскувати кущі малини розчином (15 мл на 10 л води) препарату «Актеллік», причому таке обприскування можливо лише до цвітіння малини.

Жук на малині – як виглядає, як обробляти?

Жук на малині фото

Ще один поширений вид шкідників малини. Самки малинового жука відкладають свої яйця у самого заснування зав’язі квітки рослини, в ягодах малини ви можете з легкістю виявити зародилися личинки малинового жука.

Для захисту бутонів малини від самок малинового жука слід в період цвітіння рослини накривати малинник капронової мережею.

У разі виявлення личинок малинового жука під час збору врожаю, просто зберіть шкідників і знищіть їх.

Шкідник міль на малині – опис

Міль на малині фото

Ще одним поширеним шкідником малини є малинова брунькова міль.

З’являється вона зазвичай ранньою весною. Якщо ви помітили, як після досить інтенсивного росту пагонів малини вони раптом зовсім перестали рости – ваша малина пошкоджена малиновою міллю.

Розламати один з таких уражених пагонів, ви виявите всередині гусеницю.

Хвороби і шкідники малини: Відео

Таким чином, щоб уникнути поразки ваших рослин, досить періодично проводити боротьбу з шкідниками малини, який складається з ретельного огляду стебел і пагонів рослин, а виявивши перші симптоми хвороб малини, проводити профілактику.

Схожі записи:

Про автора

admin administrator