Чи можна посадити цибулини тюльпанів після вигонки

Авторadmin

Чи можна посадити цибулини тюльпанів після вигонки

Зміст:

Життя після вигонки: що робити з тюльпанами крокусами та іншими цибулинними рослинами які відцвіли

Знавці вигонки тюльпанів стверджують, що якщо ви вирощуєте сорти з короткими квітконосами, то чекати повного всихання листя необов’язково — достатньо зрізати їх з цибулини разом з квітконосом і припинити полив. А ось тюльпани високорослих сортів повинні зав’янути природним шляхом: саме в цьому випадку вони добре цвітуть і утворюють велику заміну цибулину.

Після видалення листя рекомендується почекати ще близько трьох тижнів і тільки потім викопувати цибулини з землі: за цей час рослина встигне сформувати повноцінну заміну цибулину.

Далі зібраний матеріал потрібно помістити в сухе приміщення і зберігати там, поступово знижуючи температуру повітря: протягом двох тижнів вона повинна бути не вище 24°С, весь наступний місяць — близько 17-20°С, а далі аж до наступної висадки в ґрунт (у відповідності зі строками висадки) — приблизно 14-15°С. Зберігати цибулини потрібно при температурі близько 17°С і вологості повітря 70-80%, в сітчастому ящику, періодично провітрюючи його.

Що робити з цибулинами гіацинтів після вигонки

Після закінчення висихання листя цибулини потрібно витягнути з ґрунту, очистити від коренів і просушити при температурі близько 20°С в сухому і добре провітрюваному приміщенні, уникаючи попадання на них прямого сонячного світла.

Потім гіацинти протягом двох місяців зберігають в аналогічних умовах, але вже при температурі 25-26°С, а після знижують її до 17°С і залишають цибулини ще на місяць. Безпосередньо перед висадкою в ґрунт температуру зберігання рекомендують знизити до 5°С.

Вважається, що гіацинти — досить міцні рослини, що дозволяє квітникарям повторно використовувати їх торішні цибулини для вигонки.

Що робити з цибулинами нарцисів після вигонки

Фахівці стверджують, що нарцисам для відновлення сил після вигонки потрібно набагато менше часу, ніж іншим цибулинним рослинам — тому висадити у відкритий ґрунт після вигонки можна вже в травні, попередньо зрізавши зів’яле листя разом з квітконосом і трохи підсушивши цибулини при температурі 18-22°С в добре провітрюваному приміщенні, ізолювавши від прямих сонячних променів.

Але разом з тим, будьте готові до того, що листя у нових нарцисів з’являться не одразу, а повторну вигонку цих цибулин доцільніше буде провести через кілька років, в залежності від того, скільки часу рослині знадобиться для відновлення.

Що робити з цибулинами крокусів після вигонки

Якщо ви початківець і тільки освоюєте процес вигонки, то вам варто зупинити свій вибір на крокусах: саме їх простіше всього вирощувати.

А після вигонки з крокусами поводяться так само, як і з нарцисами: вже по весні їх висаджують у відкритий ґрунт, провівши попередню підготовку.

Деякі фахівці впевнені в тому, що відцвілі цибулини крокусів і зовсім можна посадити у відкритий ґрунт без підготовки, прямо разом з грудкою землі, в якій вони росли в горщику, тобто, по суті, провести їх перевалку.

А ось повторну вигонку можна провести вже через рік, але присвятити весняним, а не зимових свят і бути готовим до того, що торішнє пишне цвітіння нові крокуси навряд чи повторять.

Вигонка цибулинних квітів до свят

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 19 червня 2022 Опубліковано: 19 лютого 2019 Перша редакція: 19 листопада 2015 🕒 12 хвилин 👀 55812 разів 💬 5 коментарів

  • Які квіти саджають на вигонку
  • Вигонка тюльпанів на 8 березня
    • Цибулини тюльпанів для вигонки
    • Коли саджати тюльпани на вигонку
    • Вигонка тюльпанів у домашніх умовах
    • Вигонка гіацинтів до 8 березня
    • Вигонка гіацинтів у домашніх умовах
    • Вигонка крокусів до 8 березня
    • Вигонка крокусів у домашніх умовах
    • Як саджати нарциси на вигонку
    • Вигонка нарцисів у домашніх умовах
    • Коли саджати лілії на вигонку
    • Вигонка лілій у домашніх умовах

    У той час, коли дні стають дедалі коротшими, а ночі довшими, коли все навколо непоказне, сумне й понуре, дуже хочеться прискорити прихід весни, нехай навіть для жителів однієї окремо взятої квартири.

    Що дає нам відчуття пробудження природи і надію на те, що теплі дні ось-ось настануть? Звичайно, весняні квіти. І якщо про прихід весни у січні можна тільки мріяти, то вирощувати у своїх оселях весняні квіти серед зими людство вже навчилося.

    Які квіти саджають на вигонку

    Квіти продають у магазинах цілий рік, але виростити самостійно на своєму підвіконні весняну квітку – незрівнянне задоволення. Найчастіше серед зими вирощують цибулинні рослини з коротким періодом від пробудження до цвітіння. До таких рослин належать дрібноквіткові нарциси (цикламеноподібний, кальцелюбний, тріандусовий, бульбокодіум), гіацинти, деякі сорти лілій і тюльпанів (тюльпани Кауфмана, Грейга) і дрібноцибулинні, що зацвітають у відкритому ґрунті напровесні – крокуси, мускарі, сцили, хіонодокси, пушкінії. Технологія вигонки цибулинних зовсім не складна, і якщо засвоїти її правила, можна всю зиму прикрашати свій будинок весняними квітами. Вигонка цибулинних здійснюється за одними і тими самими правилами для всіх представників, однак у кожної цибулинної культури свої терміни і свої умови для вигонки, які ми зараз розглянемо докладніше.

    Вигонка тюльпанів на 8 березня

    Цибулини тюльпанів для вигонки

    Тюльпани легко піддаються вигонці, і найголовніша умова для успішного вирощування цих квітів серед зими – добре організоване штучне освітлення. Але спочатку потрібно визначити, які цибулини годяться для вигонки, а які ні. Для вирощування тюльпанів у домашніх умовах узимку потрібні цибулини екстра діаметром 12/12 + (що означає 40 мм і більше в окружності), першого або другого розбору (від 30 до 40 мм в окружності) – що більша цибулина, то більшою буде і квітка. Але розмір – це ще не все. Важлива також вага цибулини, оскільки важча цибулина – ознака того, що в ній вже закладена квіткова брунька. Трапляється, що дрібні цибулини важчі за великі, які просто перегодовані азотом. Для вигонки не годяться цибулини, вага яких менше 25 г.

    Коли саджати тюльпани на вигонку

    За термінами цвітіння вигонка буває рання (вигонка тюльпанів до Нового року і до православного Різдва), середня (цвітіння триває протягом січня) і пізня (цвітіння з лютого по березень, а іноді й по квітень). Для того, щоб виростити тюльпани до конкретного терміну, слід знати, коли потрібно починати вигонку. Рання вигонка цибулин тюльпана вимагає посадки в кінці літа або на початку осені, а вигонка на 8 березня, як і середня вигонка, вимагає посадки цибулин протягом жовтня-листопада. Для ранньої вигонки підходять такі сорти тюльпанів: Епрікот Бьюті, Брілліант Стар, Діксіс Фейворіт, Крістмас Марвел, Люстіге Битве. Для середньої: Скарборо, Конфукс, Апельдорн і Оксфорд. Для пізньої вигонки, приуроченої до міжнародного жіночого дня, підходять сорти: Парад, Дипломат, Вівекс, Лондон, Кіс Неліс і Ерік Хофс’є.

    Вигонка тюльпанів у домашніх умовах

    Отже, ми з’ясували, що вигонка тюльпанів до 8 березня вимагає посадки цибулин наприкінці жовтня або на початку листопада. Перед посадкою очистіть цибулини від покривних лусок, щоб оглянути їх на предмет ураження хворобою, а також щоб прискорити їхнє укорінення. Обробіть цибулини дезінфікуючим розчином марганцівки яскраво-рожевого кольору.

    Оптимальним субстратом для вигонки тюльпанів є суміш з однієї частини річкового піску, однієї частини компосту або перепрілого гною і двох частин садової землі з додаванням деякої кількості деревної золи. Заповніть цим субстратом посудину для вигонки на дві третини і злегка його ущільніть, потім розкладіть по поверхні цибулини тюльпанів на відстані 1 см одна від одної і злегка втисніть їхні денця в ґрунт. Засипте посудини доверху таким самим субстратом або чистим піском і рясно полийте двопроцентним розчином кальцієвої селітри. Якщо ґрунт від рідини осяде і верхівки цибулинок оголяться, додайте ще піску або субстрату, щоб над цибулинами був невеликий шар ґрунту – 1-2 см, після чого помістіть посудину в темне місце з температурою 5-9 ºC при вологості повітря близько 75 %. Не допускайте пересихання субстрату, поливайте його, якщо це необхідно, щодня. Як тільки з’являться паростки, температуру утримання потрібно знизити до 2 ºC. Приблизно за три тижні до наміченої дати внесіть посудину в приміщення з напівтемрявою і температурою близько 13 ºC, а за чотири дні помістіть пророслі цибулини у світле приміщення з температурою 16-18 ºC. Тепер настав час використовувати додаткове підсвічування, щоб збільшити світловий день для зростаючих тюльпанів до необхідних 10 годин. Якщо день буде коротшим, тюльпани почнуть хворобливо витягуватися. Коли бутони набудуть характерного для сорту кольору, температуру необхідно знизити на пару градусів – це зробить цвітіння більш тривалим і яскравим. Догляд за квітучими тюльпанами полягає в регулярному поливі рослин і періодичних підживленнях кальцієвою селітрою.

    Вигонка тюльпанів у теплиці практикується в основному для отримання великої кількості квітів на продаж.

    Вигонка гіацинтів

    Вигонка гіацинтів до 8 березня

    Якщо ви щасливий власник цибулин гіацинта, зберігайте їх до посадки в сухому, темному місці при температурі 17-18 ºC. Майте на увазі, що вигонка на 8 березня займає від трьох до чотирьох місяців, а готуватися до цього таїнства потрібно з літа: в червні або липні цибулини гіацинтів викопують після повного засихання листя. Для вигонки потрібні щільні, неушкоджені цибулини діаметром не менше 5 см. Якщо у вас таких немає, не пізно буде придбати їх у вересні у квітковому магазині. Щоб гіацинт зацвів на початку березня, висаджувати його слід у перших числах листопада. За два тижні до посадки цибулини дезінфікують протягом півгодини в розчині марганцівки середньої міцності або у Фітоспорині. Потім цибулини укладають на піддон денцями вниз, наливають води до висоти 2 см, розводять у ній коренеутворювач і прибирають піддон із розчином та цибулинами в овочевий відділ холодильника – за два тижні у холодному середовищі у цибулин починається відростання коренів.

    Вигонка гіацинтів у домашніх умовах

    Виберіть горщик заввишки щонайменше 15 см, а ширина горщика залежить від того, скільки цибулин ви збираєтеся в нього помістити. Покладіть на дно дренажний шар із керамзиту, гальки, черепків або піску, потім насипте шар родючої суміші з торфу, листової землі і річкового піску в рівних пропорціях. Розмістіть у горщику цибулини гіацинта на відстані 2,5 см одна від одної і додайте ще стільки ґрунту, щоб після його ущільнення цибулини гіацинта виступали з нього на третину. Зволожте ґрунт через піддон, накрийте горщик чорним папером або плівкою і тримайте в приміщенні з температурою близько 10-12 ºC. Після появи паростків замініть аркуш ковпаком із темного паперу. Коли квітконос досягне висоти 3-4 см, ковпак можна буде зняти, а горщик переставити в світле місце з температурою на кілька градусів вищою. Оптимальна температура для розвитку квітки – 16-18 ºC, але тримайте рослину якнайдалі від опалювальних приладів, прямих сонячних променів і протягів. Весь цей час стежте за тим, щоб ґрунт у горщику не пересихав. Полив найкраще здійснювати, як і колись – у піддон, додаючи в свіжу воду трохи Епіну, Корневіну або Гетероауксину. Добре вкинути у горщик трохи снігу. Якщо у приміщенні світла недостатньо, організуйте для гіацинтів додаткове освітлення.

    Виростити гіацинт можна і простішим способом, яким вирощують навесні на підвіконнях зелену цибулю. Знайдіть прозору вузьку посудину, налийте туди води, розчиніть в ній таблетку активованого вугілля, щоб вода не псувалася, помістіть зверху на шийку коло картону з вирізаною серединою: сенс у тому, щоб цибулина гіацинта не торкалася води, у воді повинні перебувати тільки відрослі корінці цибулинки. Цю конструкцію в листопаді поміщаємо в холодильник і чекаємо появи паростка, час від часу підливаючи воду в посудину. Коли паросток витягнеться до 5 см, поміщаємо посудину на прохолодне підвіконня і продовжуємо вирощування у тих умовах, які були описані вище.

    Вигонка крокусів

    Вигонка крокусів до 8 березня

    Вигонка цибулинних у домашніх умовах передбачає використання для цієї процедури великого посадкового матеріалу, в якому вже закладена квіткова брунька. Що стосується конкретно крокусів, то вибирати для вигонки слід великоквіткові сорти рослини, оскільки ботанічні сорти виглядатимуть занадто немічно. Найкраще в цій якості зарекомендували себе голландські гібриди весняного цвітіння: Жанна Д’Арк, Страйпед Бьюті, Гранд Ліла, Піквік та ін. Для створення гарного букета в одну посудину саджають кілька цибулин однакового розміру. Якщо у вашому саду ростуть свої крокуси, викопайте їх до початку вересня. І крокуси з саду, і куплені в магазині цибулини крокусів у цю пору року мають маленькі паростки, але це не означає, що вони готові до вигонки. Вигонка крокусів до 8 березня починається з підготовки цибулин: перед посадкою потримайте їх у холодильнику або на прохолодній лоджії, помістивши в паперовий пакет. Залежно від того, який сорт ви будете вирощувати, посадка здійснюється із середини жовтня до середини листопада.

    Вигонка крокусів у домашніх умовах

    • висота паростків мусить бути не менше 5 см, причому це стосується найслабших із сходів;
    • готовність сходів до вигонки визначається їхньою щільністю – сходи на дотик не повинні здаватися порожніми;
    • корінці мають виглядати із дренажних отворів горщика.

    Якщо ці ознаки наявні, можна переносити мисочку з підвалу у світле приміщення з температурою близько 15 ºC, але не вище, тому що крокуси швидко відцвітуть. Як тільки паростки побачать світло, крокус почне розвиватися не по днях, а по годинах. Для того, щоб цвітіння не минуло занадто стрімко, виставляйте горщик із квітами на ніч у неопалюване приміщення з температурою, близькою до 0 ºC. При дотриманні цього ритуалу ваш крокус цвістиме близько трьох тижнів.

    Вигонка нарцисів

    Як саджати нарциси на вигонку

    Цибулини нарциса можна підготувати до цвітіння протягом двох місяців. Посадковий матеріал, якщо ви не вирощуєте нарциси у своєму саду, можна придбати у квіткових магазинах напередодні посадки – великі цибулини, спеціально підготовлені для вигонки. Крім уже зазначених видів, найбільше підходять для вирощування в домашніх умовах нарциси тацетоподібні – Гераніум Вайт, Лоренс Костер, Скарлет Джем. Цибулини для вигонки повинні бути одновершинні, здорові, вагою понад 60 г і мати не менше 4 см у діаметрі. До початку процесу вигонки цибулини зберігають при температурі 17 ºC. Перед посадкою їх тримають близько півгодини в розчині марганцівки середньої міцності. Можна вчинити з цибулинами нарцисів так само, як і з цибулинами гіацинтів: до посадки в ґрунт покласти їх у піддон із розчином коренеутворювача і тримати в овочевому відсіку холодильника, щоб у цибулинок відросли корінці, а можна відразу висаджувати в горщик із субстратом.

    Вигонка нарцисів у домашніх умовах

    Вигонка до Нового року або до 8 березня відрізняється тільки строком посадки цибулин, а принцип і порядок залишаються незмінними. Посудина для вирощування нарцисів повинна бути заввишки щонайменше 10 см і мати дренажні отвори. Помістіть у горщик шар дренажу. В якості ґрунту можна використовувати городню землю з тирсою, пісок або нейтральний торф. Цибулини розташовують у горщику щільно, в субстрат заглиблюють тільки їхню нижню частину – приблизно третину. Вигонка в теплицях – заняття для професіоналів, досвідчені ж любителі радять помістити посудину з цибулинами нарциса в поліетиленовий пакет і, щільно його не зав’язуючи, тримати при температурі 5-9 ºC і при високій вологості повітря 3-3,5 місяці. Протягом цього часу слід регулярно оглядати посадку, поливаючи цибулини не менше двох разів на тиждень. Після того, як сходи підростуть до 10 см заввишки, посудину переносять у приміщення з температурою близько 17 ºC і вологістю повітря близько 50 %, а коли з’являться квітки, продовжити термін їхнього цвітіння можна, помістивши горщик у більш прохолодні умови – приблизно 11-12 ºC. Зниженням і підвищенням температури утримання можна регулювати тривалість цвітіння будь-яких цибулинних рослин.

    Вигонка лілій

    Коли саджати лілії на вигонку

    Для вигонки в домашніх умовах підходять низькорослі сорти лілії золотистої, довгоквіткової, японської, тигрової, тайванської, філіппінської, білосніжної, регале і т.д. Як і у випадках з іншими цибулинними, посадковий матеріал має бути бездоганним: великі, щільні, здорові цибулини, оброблені перед посадкою протягом півгодини розчином марганцівки середньої міцності. Ще однією умовою є вік – цибулини не повинні бути молодші трьох років. У середньому часовий проміжок від посадки цибулини в ґрунт до початку цвітіння триває 3-4 місяці, а якщо точніше, то для азійських гібридів це 55-70 днів, для східних і трубчастих 3-4,5 місяці, для довгоквіткової лілії – 6-8 місяців із моменту появи паростків, а цвітіння тигрової лілії починається після появи сходів лише за 1,5-2,5 місяці. Для ранньої вигонки цибулини висаджують у ґрунт у жовтні-листопаді, для пізньої – в лютому або березні.

    Вигонка лілій у домашніх умовах

    Посудина для лілій повинна бути глибокою і широкою – не менше ніж 15 см у діаметрі. На дно горщика поміщають дренажний шар, потім кілька сантиметрів субстрату, що складається з рівних частин дернової, перегнійної, листової землі і піску, на шар субстрату поміщають цибулину, яку засипають таким самим субстратом, заклавши її на глибину 5 см. Після посадки цибулину поливають, на поверхню субстрату укладають шар вологого сфагнуму і поміщають горщик у світле місце з температурним режимом 8-10 ºC – найбільше для цього підходить підвіконня в неопалюваному приміщенні. Догляд за посадкою полягає в періодичному зволоженні ґрунту. З моменту появи паростка температуру поступово підвищують, довівши її в підсумку до 20-25 ºC. Освітлення теж має бути максимальним, проте без прямих сонячних променів. Полив поступово стає частішим, а потім і ряснішим, листя, що розвинулися, потрібно обприскувати. Температура води для поливання й обприскування лілії має бути не нижчою за кімнатну. Після появи листя лілію потрібно кожні десять днів підживлювати по черзі мінеральними й органічними добривами слабкої консистенції. Коли цвітіння підійде до кінця, обприскування листя і підживлення припиняють, а полив поступово зменшують до повного припинення.

    Вигонка дрібноцибулькових квітів у домашніх умовах

    Усі ранньовесняні дрібноцибулинні рослини – мускарі, хіонодокси, проліски, пушкінії, ірідодіктуми, рябчики та ін. – легко піддаються вигонці в домашніх умовах. Вигонка квітів здійснюється за загальним для всіх цибулинних принципом: посадка цибулин у вересні-листопаді, зберігання в прохолодних умовах, переміщення в тепло в січні або лютому, коли з’являться білі паростки, а земляна грудка буде вся обплетена корінням. Після поміщення в тепле приміщення кілька днів рослини тримають у затінку, поки паростки не стануть зеленими, потім освітлення має стати максимальним, але потрапляння на рослини сонячних променів виключається. Хоч би в який ґрунт ви посадили цибулини, насипте поверх нього шар піску завтовшки у 2 см. Оскільки у більшості цибулинних рослин терміни вигонки приблизно однакові, можна в одну посудину посадити цибулини різних кольорів і отримати в результаті строкатий весняний букет. Прекрасною композицією будуть вирощені в одному горщику нарциси та тюльпани, жовті тюльпани та мускарі, жовті крокуси та червоні тюльпани, нарциси та гіацинти. Такий букет прикрасить будь-який будинок і стане вишуканим подарунком для кожного, хто вміє цінувати прекрасне.

    Після того, як вирощені в домашніх умовах цибулинні відцвітуть, тримайте їх у прохолодному приміщенні доти, доки не настане пора висадити цибулини у відкритий ґрунт.

    Вигонка тюльпанів

    Одними з найбільш популярних та декоративних садових квітів є тюльпани. Вони легкі у вирощуванні та не вимагають особливої ​​агротехніки, легко розмножуються. Ця рослина має безліч сортів, що дає можливість вибрати сорти з різними забарвленнями та формами бутонів.

    В даний час можна не тільки вирощувати різні декоративні квіти цього виду, але і змусити їх цвісти в потрібний для садівника час. Такий процес називається вигонкою, і він застосовується до невеликої групи культур, зокрема, до тюльпанів. Це забезпечується завдяки імітації зміни сезонів за допомогою регулювання температурного режиму, освітлення, особливостей поливу тощо. В результаті можна простимулювати тюльпан для цвітіння у потрібний час.

    Товари з цієї статті

    Вигонка тюльпанів: які сорти рекомендується для цього використовувати

    Гарні бутони різних забарвлень – не рідкість у весняний період. Вигонка тюльпанів застосовується не для всіх різновидів. Найкраще для цих цілей звернути увагу на:

    • Ранні сорти простих та махрових тюльпанів.

    Такий вибір обумовлений тим, що ці різновиди відрізняються невибагливістю, стійкістю, а також мають міцні квітконоси. Варто відзначити, що перераховані вище квіти мають гарні забарвлення та келихоподібну форму бутонів, стійкість до поширених захворювань та комах-шкідників.

    Найбільш поширеними варіантами є:

    • Purple flag – квітка, яка відноситься до класу Тріумф. У період цвітіння квітконоси можуть досягати у висоту до 70 см. Цей сорт привертає до себе увагу завдяки насиченому бузковому та ліловому забарвленню.

    • Flaming flag – рослина, яка також відноситься до класу Тріумф. Стебла цих кольорів можуть досягати у висоту 50 см. Бутони відрізняються компактними розмірами та особливим двоколірним забарвленням, традиційно, це поєднання фіолетового та білого відтінку.

    • Blue Diamond – це ранній сорт, який привертає увагу завдяки махровості квіток. Рослини мають досить компактні розміри – їхнє стебло досягає у висоту всього 35 см. Квіти відрізняються благородним відтінком, який називається аметист. Завдяки такому забарвленню ця рослина стане гідним доповненням будь-якої колекції чи букету.

    • Agrass White – рослини з класу Тріумф, стебло якого може досягати у висоту до 40-50 см. Відрізняється білим забарвленням бутонів, які мають величезний попит завдяки чистоті кольору та відсутності домішок інших відтінків.

    • Apeldoorn – рослина, яка відноситься до дарвінових гібридів. Воно виростає середнім за висотою – близько 60 см. Головною його перевагою є стійке та довге цвітіння. Бутони довго тішать око навіть при зрізі і тривалий час є окрасою будь-якого букета. Квіти відрізняються келихоподібною формою. Забарвлення переважає у вишнево-червоних відтінках.

    Як виростити цибулини тюльпанів для вигонки: основні моменти

    Насамперед рекомендується правильно вибрати посадковий матеріал для цього процесу. Найкращим варіантом є цибулини, які мають маркування 10/11, а також екстра, тобто 12, 12+. Якщо використовувати фракції менших розмірів, то результат може вийти з браком, тобто рослина буде слабкою і цвітіння буде не тривалим, бутон непривабливим.

    Деякі садівники визначають силу та потенціал цибулин залежно від їхньої ваги. Чим більша маса посадкового матеріалу, тим більший шанс того, що квіткова брунька закладена і не має дефектів, що гарантує в майбутньому красиве та тривале цвітіння. При зважуванні оптимальним показником є ​​25 г. У деяких випадках, наприклад, якщо використовуються посадочний матеріал Дарвінівських гібридів, вага повинна становити близько 30 грам.

    Якщо ви хочете отримати власні якісні цибулини для подальшої вигонки рекомендується дотримуватися наступних рекомендацій:

    • Щоб посадковий матеріал був більшим і мав хороший потенціал, рекомендується створити оптимальні умови для росту рослин.

    • Другим важливим кроком є ​​видалення квітів у момент, коли починають дозрівати тичинки. Цей процес також називається декапітацією.

    • Після того, як урожай зібраний, його потрібно зберігати за умови дотримання температурного режиму +20 градусів Цельсія протягом місяця. Після закінчення цього часу температуру знижують на три градуси. На початку осені зібраний матеріал ставлять на нижню полицю холодильника, щоб розпочався процес стратифікації.

    Хіти продажу в магазині

Про автора

admin administrator