Коричневе листя у яблуні у червні що робити

Авторadmin

Коричневе листя у яблуні у червні що робити

Плоди будуть розміром з диню: чим підгодувати яблуню для гарного врожаю

Розповідаємо, чим удобрювати яблуні та груші влітку, і що потрібно обов’язково встигнути зробити в червні з деревами.

Що потрібно робити з яблунями в червні – корисні поради / depositphotos.com

У червні яблука і груші ростуть, набирають вагу, їм потрібно багато поживних речовин. Садівники рекомендують, перш за все, провести в червні ручне нормування врожаю, прорідивши надлишки зав’язей. Також у садовому календарі червень – це час для проріджування та видалення старих гілок та бруньок.

Що потрібно робити з яблунями в червні – поради садівника

Якщо на гілці зав’язалося занадто багато плодів, їх потрібно прорідити, зриваючи найдрібніші і залишаючи, бажано, центральні. Занадто багато – це коли на 50 см гілки налічується з два десятка плодів. Повинно залишитися по одному плоду на суцвіття, відстань між ними становитиме близько 10 см, тобто на 50 см гілки залишаємо не більш як 5-6 плодів.

При більшій кількості плоди будуть тільки відбирати одне в одного поживні речовини.

Саме в червні їх необхідно прибрати, щоб:

  • майбутній урожай був високої якості;
  • плоди отримали максимального забарвлення;
  • поживні речовини йшли на закладку плодової бруньки майбутнього року.

Також в червні рекомендується проводити обрізку яблунь.

Комплексне добриво для яблунь після цвітіння

Садівники рекомендують: підгодівля яблуні після цвітіння проводиться розчином карбоміду. Для цього потрібно розчинити 40-50 г у відрі води і вилити рідину навколо стовбура в прикореневе коло. Підживлення молодих яблунь, як і більш старих, проводиться за принципом – чим більше років дереву, тим вище повинна бути концентрація розчину. Також рекомендується облити цим розчином стовбур, це погубить шкідників.

Далі необхідно провести підгодівлю калієм і фосфором, на 1 яблуню потрібно:

  • 10 л води;
  • 10 г азотного амонію;
  • 10 г хлориду натрію;
  • 30 г суперфосфату.

Самий крайній термін підгодівлі дерев азотом – до липня, оскільки він викликає швидке зростання молодих пагонів. Вони не встигнуть зміцніти і не будуть морозостійкими, тому після липня удобрювати дерева азотом не можна.

Крім того, в червні слід обробити дерева проти шкідників, наприклад, карбофосом, а також обприскати проти хвороб і парші.

Щоб було зручно поливати і підгодовувати, садівники радять прокопати навколо дерева, на відстані 50-60 см від стовбура, ровчик глибиною 20-30 см і шириною з лопату.

Також дерева необхідно поливати. Дорослій яблуні і груші треба 7-10 відер води на 1 кв. м пристовбурного кола.

Коричневі листя на яблуні в чому причини і як боротися

Зміна забарвлення окремих листочків на яблуні має стривожити господарів. Коричневий колір може бути ознакою браку корисних речовин, зараження грибком або шкідниками. Боротися з цими проблемами можна по-різному, важливо правильно діагностувати причину зміни забарвлення листя.

Коричневі листя яблуні як результат зараження грибковою інфекцією

Найсерйознішою причиною того, що листя на яблуні стають мляво коричневими, – захворювання парша. Її викликає грибок, який вражає не тільки листя, але і квіти з плодоніжками. Хворобу можна діагностувати на ранньому етапі, коли зелень покривається бурим нальотом. Наступна стадія – всихання зі зміною забарвлення. Фінал – відмирання листа.

Увага! Плоди зараженого паршею дерева покриваються дрібними плямами і тріщинами. Крім втрати товарного вигляду погіршується і смак таких яблучок.

Боротьба з паршею – це комплекс з профілактики та ліквідації перших ознак захворювання:

  1. Навесні, до розпускання бруньок, обприскати гілки, стовбур і прилеглу землю розчином мідного або залізного купоросу, нитрафеном або препаратом Топаз (розчиняти по інструкції). У разі, якщо ви запізнилися з цим обприскуванням, підійде бордоская суміш: чим більше розвинені нирки, тим менша концентрація цього кошти потрібна.

Увага! Стійкі до парші наступні сорти: Джонатан, Пепин шафранний, Суворовець, Антонівка, Уелс.

Мідяниця і брак мінералів як причини коричневого листя на яблуні

Причиною потемніння листа може стати те, що на дереві оселилася яблунева Мідяниця (друге ім’я – листоблішка). Цього дрібного шкідника відразу і не примітиш: він зливається з яскравою зеленню завдяки своєму зелено-жовтого кольору. Листоблішка вражає нирки і листя. Згодом останні покриваються коричневими плямами. Мідяниця швидко і масово розмножується, тому при виявленні такої проблеми необхідно терміново діяти:

  • обприскати дерево 0,3% -ним розчином Карбофоса під час розпускання бруньок;
  • Окур яблуню тютюновим димом.

Наприклад, 100 г сірчанокислого калію розчиніть в 1 відрі теплої води. Також підійде деревна зола (300 г на 1 відро). Її додатково необхідно прокип’ятити, відстояти і процідити. Перед розпиленням додайте в розчин 10 г рідкого мила.

У попереджувальних цілях потрібно своєчасно проводити проріджування крони. Це забезпечить гарне провітрювання дерева. До інших заходів профілактики відносять неглибоке перекопування грунту у дерева, а також прибирання, зачепив в грунт і знищення опалого листя. Особливо це стосується тих примірників, які підозріло змінили колір раніше терміну. Такий захід допомагає винищити спори грибка, зимуючі на листках.

Восени і навесні також бажано провести додаткову дезінфекцію. Для цього розчиніть 600 г сечовини в відрі води і обробіть ствол і гілки. При гарному догляді за деревом листя на ньому будуть радувати око зеленню.

Схожі статті

Про автора

admin administrator