Як очистити гарбуз від мякоті для виробу

Авторadmin

Як очистити гарбуз від мякоті для виробу

Правила очищення гарбуза

Багато господинь задаються питанням: чи потрібно очищення гарбуза перед її вживанням. Тут все залежить від страви. Якщо плід запікатиметься або гаситися, необхідності в очищенні немає. Після термічної обробки шкірка з легкістю відокремиться ножем. Якщо ж гарбуз буде використовуватися інакше, її можна очистити декількома способами.

Правила очищення гарбуза

підготовка плодів

Як будь-який інший овоч, гарбуз спочатку очищають від листя, налиплого землі і іншого сміття. Потім її промивають під проточною водою. Оглядають плід на предмет вогнищ гниття, які потрібно буде видалити ножем. Обсушують рушником або паперовими серветками.

Залежно від розміру гарбуз розрізають по-різному:

  • при обробленні дрібних плодів важливо враховувати розмір овоча. Якщо плід невеликий, досить буде розрізати його на 2 половинки, не зачепивши плодоніжки;
  • якщо ж осіння красуня вражає масою і обсягом і впоратися нелегко, то гострим ножем необхідно відрізати верхівку і денце. Після цього розрізати плід на часточки, як кавун.

Очищення гарбуза зсередини

Наступний етап – видалення гарбузової м`якоті з насінням. Цей момент не менш важливий, тому що приготувати смачну страву, не вичистивши овоч зсередини, неможливо. Після того, як плід буде підготовлений і розрізаний на половинки, потрібно обробити серцевину.

Для цього можна скористатися столовою ложкою. Акуратно вичищаємо нитки м`якоті разом з насінням. Деякі господині проводять цю процедуру рукою. Спробуйте, можливо, Вам цей спосіб буде зручніше.

Насіння не обов`язково викидати, незалежно від сорту. Можна промити їх в ситі, просушити і вжити в їжу. Вони є джерелом цінних вітамінів, цинку та ін. Корисних речовин.

Очищення від шкірки

Переходимо до очищення сонячного плода від твердої шкірки. Чим менше часу лежав плід, тим тонше і м`якше його шкірка.

Якщо при натисканні на бік овоча залишається легка вм`ятина, значить, проблем з очищенням не буде. Якщо ж відчувається, що шкірка тверда, жорстка, значить, така гарбуз вже досить довго пролежала, але це не означає, що вона зіпсувалася і її не можна вживати в їжу.

Гарбуз з тонкою шкіркою

Тонку шкірку легко очистити

Якщо Вам пощастило і дістався сорт плоду з тонкою шкіркою, то половинку можна буде легко обробити, не розрізаючи на шматочки, використовуючи Овочечистка. Для зручності половинку можна розділити на часточки і зрізати скоринку короткими рухами зверху вниз. При цьому обов`язково притримуйте плід рукою.

Гарбуз з жорсткою шкіркою

Якщо попався овоч з твердою кіркою, не біда. Є кілька способів, як почистити гарбуз від жорсткої шкірки. Найпопулярнішими методами є:

  • за допомогою мікрохвильової печі. У вибраній чистої і обсушене гарбузі зробити неглибокі надрізи ножем в кірці. Помістити овоч в мікрохвильовку. Для кращого ефекту її можна загорнути попередньо в харчову плівку або покласти в пакет. Якщо плід великий, краще його розрізати на частини. На максимальній потужності потрібно прогріти овоч 2-3 хвилини. Потім можна легко зчистити шкірку ножем;
  • в духовці. Застелити деко фольгою або пергаментом, при необхідності овоч розрізати, укласти зрізом вниз і помістити в духову шафу. Для дрібного плода буде достатньо 10 хвилин при температурі 200 ° C. Якщо овоч більший, то для розм`якшення шкірки необхідно потримати його там 15-20 хвилин. Головне – не перетримати, інакше отримаєте блюдо із запеченої гарбуза. Коли плід охолоне, можна легко зрізати размягченную шкірку ножем.

Інший спосіб очищення

Відомий ще один спосіб для розм`якшення кірки – замочування продукту в воді. Необхідно взяти культуру і помістити її на кілька годин у воду кімнатної температури. Після таких маніпуляцій можна буде легко видалити гарбузову шкірку. Але існує думка, що при замочуванні м`якоть втрачає свою ароматність.

Якщо Ваш продукт покупної, велика ймовірність, що впоратися з ним зможе звичайна овощечистка. Якщо інструмент гострий і з хорошою ручкою, процес не займе у Вас більше 5 хвилин:

  • розріжте гарбуз і очистіть порожнину;
  • поставте половину плода на зріз;
  • шкірку знімайте зверху вниз.

Щоб не мучитися з очищенням шкірки, з`ясуйте для початку, до якого виду належить Ваша гарбуз. Підібравши правильний варіант видалення шкірки овоча, Ви зробите все якісно і швидко.

Зберігання очищеної гарбуза

Якщо Ви не витратили відразу весь плід, можна залишилися, неочищені, шматочки покласти в холодильник. М`якоть з насінням використовувати не потрібно. За рахунок цього можна продовжити час їх застосування в їжу. Термін зберігання овоча при такому способі – кілька днів.

Якщо ж залишилася вже половинка гарбуза без шкірки, її можна покласти в прохолодне місце, але в плівку загортати або класти в пакет не потрібно, тому що через це може завестися цвіль.

При такому способі зберігання краю овоча можуть втратити вологу і стати млявими, але це не страшно. Цей дефект легко виправляється за допомогою того ж ножа.

Зберігати очищену гарбуз можна і в замороженому стані. Для цього достатньо звернути шматочки овоча в плівку або покласти в пакет.

Щоб зробити якесь блюдо, шматочки не потрібно розморожувати, досить вийняти їх з морозилки і відразу приступати до процесу готування. Це дуже зручно, особливо коли час на приготування частування обмежена.

Як швидко очистити гарбузове насіння: від шкірки, від м’якоті, як чистять на виробництві

Швидко очистити гарбузове насіння від шкірки багатьом здається нездійсненним завданням. Просто їсти їх або використовувати в якості добавки люди часто не хочуть через трудомісткого процесу по зняттю товстої оболонки з ядер. В деяких кулінарних і лікарських рецептурах вони присутні в якості додаткового інгредієнта, і люди відправляються в магазин за покупкою. Але якщо дізнатися прості секрети, ставлення до процедури може кардинально змінитися.

Чому гарбузове насіння погано чистяться

Очистити від шкірки гарбузове насіння в деяких випадках не представляється можливим або процес віднімає величезну кількість часу. Люди припиняють подальші дії.

Це пов’язано з помилками, які здійснюють господині:

Важливо! Є велика ймовірність, що у запревшего продукту ядра теж вражені плесневелыми грибками. Такі гарбузове насіння не чистяться, вони не тільки будуть мати виражений присмак гіркоти, але й небезпечні для здоров’я.

Краще самостійно заготовляти продукт, щоб не зіткнутися з проблемами.

Підготовка насіння гарбуза до очищення

Вибирати краще повністю дозрілу крупносеменную гарбуз. Далі можна вибрати 2 способу оброблення.

Для наступного етапу необхідно прибрати спочатку великі фрагменти м’якоті.

Як очистити гарбузове насіння від м’якоті

Це самий відповідальний момент. Від нього залежить не тільки швидкість переробки, але і якість очищених зерен.

Щоб очистити насіння гарбуза від м’якоті, потрібно виконати наступні дії:

  • помістити в друшляк підготовлену суміш;
  • промити великою кількістю теплої води.

Перевірити якість виконаної роботи легко. Провести сухою рукою з гарбузовим насінням. Якщо вони прилипають, повторити процедуру.

Для сушіння досить розкласти лист, вистелений пергаментним папером. Його поміщають на сонячних променях, прикривши марлевим відрізу від комах. Можна поставити у відкритий духову шафу, розігрітий не більше ніж до 60 градусів. При цьому насіння постійно помішують для рівномірної обробки.

Як легко почистити гарбузове насіння

Вибір способу залежатиме від якості і необхідної кількості продукту.

Найпопулярніші варіанти чищення гарбузового насіння:

Чистити гарбузове насіння в домашніх умовах у великих кількостях теж не складе праці. Для цього є також 2 популярних способу:

Ці способи допомагають швидко почистити від шкірки гарбузове насіння, але все ж деякий шлюб залишиться. Виправити вручну.

Як чистять гарбузове насіння на виробництві

Для підготовки гарбузового насіння до подальшого використання підприємствами або на продаж в магазинах потрібні спеціальні установки. Процес також розділений на етапи, а продуктивність досягає до 250 кг за короткий проміжок часу – всього за 1 годину.

Щоб очистити гарбузове насіння від лушпиння, їх попередньо просушують і калібрують. Тільки потім вони потрапляють в семеносушильную машину, де знімається лушпиння. Апарат теж не справляється з усім продуктом, залишається недоруш (вибракування).

Повністю очистити від лушпиння гарбузове насіння виходить з допомогою циклону, віялки і процес завершує вібруючий стіл.

Висновок

Швидко очистити гарбузове насіння від шкірки не так складно, якщо правильно вибрати сорт овочу і провести необхідні підготовчі дії. Але варто знати, що зараз можна вирощувати той сорт овочу, у якого зерна не покриті захисною оболонкою, що спрощує попередній процес. Досить просто ретельно промити від м’якоті, просушити і при бажанні обсмажити.

Інструкція, як очистити гарбузове насіння в домашніх умовах: як зібрати насіння гарбуза і почистити їх від м’якоті і лушпиння

Насіння слід збирати з доспілих ще до заморозків і закладених на зберігання плодів. Зрізану гарбуз близько місяця потримайте в теплому приміщенні. Але не чекайте занадто довго, тому що насіння можуть прорости всередині плоду. В першу чергу це стосується ранніх сортів, а ось зимові гарбуза здатні пролежати в сховище кілька місяців.

Розріжте гарбуз, але не по центру плода, а трохи збоку, щоб не пошкодити насіння. Вийміть насіння, очистіть їх від м’якоті і промийте в прохолодній воді.

Виберіть кращі екземпляри (великі, повні, без дефектів і механічних пошкоджень), просушіть їх в теплому і сухому приміщенні.

Гарбузове насіння зберігає схожість близько 7 років

Після збору насіння гарбуза з її м’якоті можна приготувати ніжний суп-пюре з беконом, заготовки на зиму і інші смачні страви.

Насіння гарбуза потрібно не тільки вчасно зібрати, але і правильно зберегти у відповідних умовах. Від зовнішніх впливів зерна захищає тверда і міцна шкірка. Однак вона може стати проникною при підвищеній вологості.

Занадто тепле місце для зберігання насіння гарбуза призведе до втрати їх схожості ще до початку посіву. При різких перепадах температури насіння також пошкоджуються. Тому не залишайте їх надовго на ділянці або в холодному і сирому приміщенні.

Гарбузове насіння найкраще зберігати в сухих пакетах з натуральних матеріалів, не рекомендується використовувати поліетилен, оскільки на ньому утворюється конденсат

Оптимальні умови для зберігання насіння гарбуза – сухе і темне місце з температурою повітря до 16 ° С і помірною вологістю. Щоб насіння “дихали”, їх слід покласти в тканинні або паперові мішечки.

Не можна зберігати насіння в ванній або на кухні, оскільки в цих приміщеннях для них занадто волого. Насіння можна залишити до весни, наприклад, в підвалі, на стелажах в коморі або на нижній полиці шафи в кімнаті.

Інгредієнти:

  • Насіння гарбузове – 1 Стакан
  • Часниковий порошок – 0,5 Чайних ложки
  • Сіль – 0,5 Чайних ложки
  • Кайенскийперець мелений – 0,25 Чайних ложки
  • Олія – ​​2 Ст. ложки

Як приготувати “Гарбузове насіння”

Насіння я беру свіжі. Тому спочатку треба їх дістати з гарбуза.

Тепер їх треба очистити від волокон м’якоті і залишити висушують.

Зберіть насіння в миску, полийте олією і додайте всі спеції. Перемішайте дуже ретельно. Духовку нагрійте до 180 градусів.

Запікайте насіння хвилин 15-20, іноді перевертаючи їх лопаткою. Подавайте холодними як закуску.

методи сушіння

Не завжди є можливість виростити гарбуз і займатися обробкою насіння вручну. Тому розглянемо варіант покупки вже готових.

Як правильно вибрати:

  • по запаху – якщо відчуваєте будь-якої специфічно запах, то ймовірно, їх ядра чимось вражені, на смак вони будуть гіркими;
  • за зовнішнім виглядом – насіння повинні бути ретельно вимиті, якщо вони прилипають, значить погано промиті;
  • за якістю шкірки – якщо шкірка смаженого насіння м’яка, вони були приготовлені з порушеннями технологічного процесу.

Багато хто віддає перевагу самостійно отримувати насіння з гарбуза, щоб уникнути продукту поганої якості.

Як зібрати насіння гарбуза:

  • розрізають гарбуз навпіл;
  • виймають руками все насіння і видаляють з них всю м’якоть;
  • промивають їх у друшляку кілька разів;
  • коли вся волога стече, промокають їх серветкою.

Найкраще сушити насіння на вулиці під впливом сонця – так вони збережуть всю свою користь. Але буває, що такої можливості немає або вони потрібні якомога швидше і в більших обсягах. Розглянемо можливі способи сушіння, крім відкритого повітря і сонця.

На сковороді

Насіння просто підсушити на сковороді:

  • ставлять сковорідку на середній вогонь;
  • добре розігрівають її і зменшують вогонь;
  • висипають сухі і чисті насіння;
  • обсмажують їх, постійно помішуючи (не більше 10 хвилин);
  • готовий продукт залишають охолонути.

При виборі цього способу продукт повинен бути повністю сухим.

  • викладають на скляне блюдо з СВЧ;
  • висушують на середньої потужності 3 хвилини;
  • відкривають дверцята і перемішують їх;
  • включають середню потужність і залишають ще на 3 хвилини;
  • знову перемішують і повторюють попередній пункт;
  • виймають скляне блюдо і залишають остигати.

В духовці

Перш ніж висушити гарбузове насіння в духовці, їх обов’язково промивають у воді, щоб позбутися від м’якоті. Потім їх просушують серветкою і залишають остаточно висихати кілька годин (краще всього на ніч).

Продукт можна відправляти в духовку і не переживати, що до кінця якась частина не просохне:

  • розігрівають духовку до 180 ° С;
  • вистилають лист пергаменту на деко;
  • викладають насіння в один шар так, щоб вони не лягали один на одного;
  • поміщають деко в розігріту духовку;
  • витягують його рівно через 5 хвилин і ретельно перемішують;
  • ставлять назад в духовку ще на 7 хвилин;
  • виймають деко і залишають остигати.

Якщо гарбузове насіння сильно відсиріли, досить також розігріти духовку до 180 ° С, розкласти пергамент на деко, рівним шаром розподілити продукт і відправити в духовку на 7 хвилин. Через пори шкірки волога піде, а ядерця просохнуть.

Насіння кладуть на решітку кожного рівня сушарки рівним шаром. Температуру ставлять на 70 ° С. Щоб вони просохли однаково, необхідно періодично переставляти решітки місцями.

В аерогрилі

Потужність обдування ставлять на максимум, температуру нагрівання – на 70 ° С. Час сушіння в аерогрилі становить 40 хвилин. Кришку пристрою залишають відчиненими для кращої вентиляції – тоді вологому повітрю буде, куди йти.

Чи потрібно мити очищені гарбузове насіння

Очищати їх від шкірки просто. Правильно висушенниесемена легко втрачають свою оболонку. Досить взяти насіння між великим і вказівним пальцем і злегка натиснути – шкірка відразу розкриється на дві половинки.

Свіжі і вологі насіння очистити нелегко. Пам’ятайте, що у висушеному вигляді вони зберігаються набагато довше. Якщо очищаєте насіння від шкірки сирими, з’їдайте їх відразу. В іншому випадку вони запліснявіють, втратять свої корисні властивості, прогіркнуть.

І тим не менше багато хто любить гризти нежарение гарбузове насіння. Дістати ядерце з сирого насіння можна таким способом:

  • гарбуз розрізають і витягують насіння;
  • звільняють насіння від м’якоті, миють водою в друшляку;
  • промокають серветкою, розкладають на деко;
  • трохи підсушують їх від вологи;
  • качалкою злегка прокочують продукт;
  • кладуть в каструлю, заливають окропом (1: 2).
  • варять 30 хвилин на слабкому вогні.

Шкірочка підніметься на поверхню, а ядра залишаться внизу. Шкірку залишиться акуратно видалити ложкою, а воду з насінням вилити в друшляк.

Коли гарбузове насіння правильно висушені, місце зберігання підібрано грамотно, можна приступати до їх вживання. Існує безліч рецептів з додаванням очищених смажених гарбузового насіння – буде потрібно не одна жменю.

Можливо, це буде урбеч (паста з горіхів і насіння) або гранола (запечена суміш з горіхів, насіння, сухофруктів). У будь-якому випадку, кожна господиня повинна знати, які існують способи очищення.

Найпростіший і ефективний спосіб очищення смажених гарбузового насіння в великій кількості – за допомогою домашнього блендера:

  • в каструлю наливають воду (1 л на 0,5 кг гарбузового насіння), доводять до кипіння;
  • висипають насіння і варять їх на повільному вогні під закритою кришкою півгодини;
  • видаляють всю спливла лушпиння ложкою, зливають воду з насінням в друшляк;
  • промивають насіння від залишків лушпиння;
  • просушують насіння.

Є сорти гарбуза, насіння в яких не мають шкірки. Тоді чистити насіння не доведеться, можна відразу насолоджуватися смаком і отримувати користь.

У масштабних умовах застосовують спеціальне обладнання для очищення насіння від шкірки. Це велика центрифуга, в яку потрапляють чисті і промиті насіння гарбуза. Вони піддаються впливу відцентрової сили, вдаряються об стінки ємності.

Шкірка пошкоджується, а ядра залишаються цілими. Як тільки лушпиння починає відходити, включається вібрація. Шкарлупки піднімаються вгору і потрапляють у сміття.

Потім очищені насіння ще раз проходять перший етап – центрифугу. Після насіння промивають, висушують. Перед фасуванням на виробництві насіння перебирають вручну, щоб перевірити на відсутність сміття.

Після самостійного висушування насіння і очищення їх небажано знову зволожувати їх, оскільки після доведеться знову вдаватися до висушування. Тоді корисних властивостей стане набагато менше. Крім того, при митті висушені очищені насіння раскрошатся.

Однак якщо ви придбали гарбузове насіння в магазині, а впевненості в їх якості немає, можете поставити насіння на 1-2 хвилини в мікрохвильову піч.

Зберігання очищених гарбузового насіння

Після сушіння обраним способом необхідно визначити місце і умови зберігання. Місце зберігання повинно бути темним і сухим. Насіння кладуть у тканинний мішечок і підвішують його, щоб вони провітрювалися. Можна також помістити в скляну банку, керамічну ємність або картонну коробку.

Є кілька важливих правил зберігання гарбузового насіння:

  • якщо їх багато, то розділіть їх на кілька частин;
  • кисню в приміщенні для зберігання повинно бути досить, а от висока вологість тільки зашкодить;
  • в місці зберігання не повинно бути високої температури;
  • висушений і обсмажений продукт небажано залишати на зберігання надовго.

Добавить комментарий Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator