Як відновити СНІЛС у Самарі

Авторadmin

Як відновити СНІЛС у Самарі

Як відновити СНІЛС що робити якщо втратив СНІЛС

На сьогоднішній день у кожної дорослої людини є СНІЛС. В український реєстр Пенсійного Фонду вносяться і новонароджені діти. У свідоцтві міститися дані про людину, такі як Прізвище, Ім’я, По батькові, дата і місце народження і страхової номер. СНІЛС зеленого кольору і прямокутної форми, документ є ламінованим і має розмір четвертої частини від листа A4. Дуже часто громадяни втрачають дане свідоцтво і виникає питання: як же відновити СНІЛС.

Важливі моменти, які стосуються СНІЛС

  • Для чого потрібно свідоцтво пенсійного страхування? Що робити якщо втратив СНІЛС? Як його відновлювати? У наш час СНІЛС необхідний скрізь. Його вимагають в банках при оформленні кредиту або іпотеки, роботодавці просять його для оформлення на роботу або ж, навпаки, для того щоб громадянин був зареєстрований як безробітний він теж повинен надати СНІЛС і таких ситуацій дуже багато. Виникає питання для чого ж все-таки в перерахованих вище випадках потрібен СНІЛС? Все дуже просто: ця пластикова картка підтверджує, що людина зареєстрована в системі пенсійного страхування. яке є обов’язковим. Після отримання громадянином СНІЛС, тобто після відкриття іменного рахунку, починається перерахування на страхову й накопичувальну частину пенсії на даний рахунок, оплачує це роботодавець. Крім усього, в пенсійному фонді зберігається інформація про трудовий стаж, яка буде використана при розрахунку пенсії.
  • Через якийсь час потрібно міняти СНІЛС? Це питання хвилює багатьох людей, вони бояться прострочити документ і думають, що він буде недійсним. СНІЛС не потрібно переробляти, даний документ не має термінів, винятком є ​​помилки, неточності або помилки на ньому.
  • При виявленні помилок на СНІЛС, як же його замінити? Що робити якщо в свідоцтві невірно написана Прізвище, Ім’я, По батькові або інша важлива інформація? Якщо сталася якась помилка в написанні, необхідно звернутися в український Пенсійний Фонд і заново заповнити анкету і форму АДВ-2 – для заміни документа.

Де і як отримують СНІЛС?

український Пенсійний Фонд відкриває застрахованій особі рахунок і видає свідоцтво, яке підтверджує реєстрацію в ньому. Відповідно, для того, щоб отримати пенсійне свідоцтво, потрібно звертатися в одне з відділень ПФР із заповненою формою АДВ-1. Рекомендується звернутися до відділення за місцем реєстрації. СНІЛС оформляється безкоштовно і виготовляється близько двох тижнів, а якщо свідоцтво перевипускається після втрати, то протягом одного місяця.

Як відновити СНІЛС громадянину, який працює?

Страховий номер особового індивідуального рахунку створюється тільки один раз. Відповідно, якщо свідоцтво втрачено, то буде виданий дублікат свідоцтва, новий номер присвоєно не буде. Федеральний Закон номер двадцять сім в в повному обсязі відповідає на поставлене вище питання. У п’ятому пункті сьомої статті говориться, що працівник, який втратив свідоцтво, повинен звернутися протягом одного місяця до свого роботодавця із заявою про відновлення документа.

Роботодавець самостійно звертається до Пенсійного Фонду та надаємо туди копію свідоцтва, яке було втрачено. Копії зберігаються в особистих справах працівників. Також слід надати копію паспорта та заповнену особисто співробітником заяву АДВ-3. Заява може бути заповнено і особисто роботодавцем, потрібно тільки підпис співробітника.

Буває, що і копії свідоцтва губляться з особистих справ співробітником, в це випадку можна просто вказати в заяві номер СНІЛС. Якщо цього зробити теж не представляється можливості, то у роботодавця є можливість подати запит до Пенсійного ФондУкаіни або написати туди ж заяву про нібито первинної видачі свідоцтва. У відповідь прийде відмова, а в формулюванні буде вказано номер вже випущеного свідоцтва. Після цього, можна буде подавати заяву на випуск дубліката та вписувати впізнаний номер. Дублікат буде виданий громадянину протягом одного місяця.

Як відновити СНІЛС, який був втрачений, безробітному, дитині або індивідуальному підприємцю?

Якщо потрібно отримати дублікат свідоцтва на дитину, індивідуального підприємця або ж безробітному громадянину, то в територіальне відділення пенсійного страхування необхідно будить звернутися особисто, для заповнення заяви про відновлення СНІЛС і протягом одного місяця необхідно також особисто його забрати.

При втраті страхового свідоцтва на дитину до чотирнадцяти років, необхідно надати до Пенсійного Фонду паспорт одного з батьків, свідоцтво про народження дитини, номер або копію втраченого свідоцтва. В даному случає заяву заповнюється батьками. а якщо вік дитини старше чотирнадцяти років, то заява повинна бути заповнене їм і обов’язково потрібно надати його паспорт і номер загубленого свідоцтва.

Спірні питання

Багато людей часто стикаються з ситуацією, коли працевлаштування відбувається вперше, однак, документ втрачено. Хто ж в такій ситуації повинен займатися відновленням документа? З одного боку, цим повинен займатися страхувальник, він же повинен платити пенсійні внески. Однак роботодавець не зможе фізично надати до Пенсійного Фонду ніяких відомостей про своє працівника, так як загублений документ був до працевлаштування. Відповідно в цій ситуації громадянину слід самостійно звернутися до Пенсійного ФондУкаіни із заявою на отримання дубліката СНІЛС, після чого отриманий дублікат пред’явити начальнику.

Схожі статті

Як відновлювати СНІЛС? Які потрібні документи для СНІЛС

Під час роботи кожній людині йде трудовий стаж. Це достовірний факт. За весь цей час роботодавець зобов’язаний вносити за вас певні страхові поповнення. З них згодом буде складатися розмір вашої пенсії. Всі дані про трудову діяльність будь-якої людини йдуть до Пенсійного фонду Російської Федерації і є конфіденційною інформацією. Тому, щоб не було проблем у старості, кожному громадянину приписується власний особовий рахунок

  • Що таке СНІЛС?
  • Необхідність СНІЛС
  • Отримання зазначеного свідоцтва
  • СНІЛС для військовослужбовців
  • Які потрібні документи для СНІЛС?
  • Рада
  • Зміна даних в СНІЛС
  • Термін дії СНІЛС
  • Як відновити СНІЛС при втраті
  • Підсумок

з індивідуальним номером і видається спеціальне свідоцтво. Воно ж і містить всю основну інформацію про людину. Про це далі докладніше.

Відповідь на дане питання досить простий. СНІЛС розшифровується як страховий номер індивідуального особового рахунку. Відповідно, даний документ закріплюється за кожною людиною, зареєстрованим у Фонді. Зовнішній його вигляд представлений пластиковою карткою в зеленувато-салатовой колірній гамі і розміром в одну четверту частину стандартного альбомного листа.

Необхідність СНІЛС

Цей документ є важливим. Отримання СНІЛС необхідно в першу чергу для того, щоб у майбутньому ваша пенсія була правильно розрахована і виплачувалася в рамках Законодавства РФ. На індивідуальний рахунок заноситься вся інформація, що стосується внесків, які сплачуються роботодавцем. Це є значущим фактом. Крім того, СНІЛС враховує стаж роботи, і це впливає на перерахунок пенсійних виплат. У даному документі міститься вся інформація про людину, і цей номер фігурує у всіх відомствах РФ, починаючи з поліклінік і закінчуючи проїздом у громадському транспорті. На даному рахунку накопичуються відомості про виплати самої людини, якщо він вирішив добровільно вносити кошти в рахунок своєї майбутньої пенсії. Таким чином, в даний час страхове свідоцтво СНІЛС потрібно повсюдно. Навіть новонароджених дітей не приймають на прийом в поліклініці, якщо батьки не оформили відповідні документи. Також вам можуть відмовити в отриманні кредиту або влаштуванні на бажану роботу, якщо у вас немає на руках СНІЛС. Це пов’язано з тим, що державним органам необхідно точно знати, що ви пенсійно застраховані.

Отримання зазначеного свідоцтва

СНІЛС повинен видаватися всім громадянам, які зареєстровані в Єдиній системі Пенсійного фонду Російської Федерації. Це можуть бути безробітні, новонароджені, військовозобов’язані. Протягом усього життя за людиною закріплений свій номер, тому заміна СНІЛС не потрібна. Для отримання страхового свідоцтва людині необхідно прийти у відділ Пенсійного фонду за місцем проживання за пропискою. Таким чином даний документ отримують молоді батьки на своїх новонароджених дітей, а також непрацюючі громадяни, які самостійно виробляють поповнення своїх майбутніх пенсій. Люди, які офіційно працевлаштовані, зобов’язані отримати СНІЛС через роботодавця. Це важливо в даному випадку. Для цього при влаштуванні на роботу необхідно заповнити відповідну анкету для застрахованої особи. Вона містить певні відомості про індивідуальні даних громадянина:

  • фамілія;
  • ім’я;
  • отчество;
  • дата народження;
  • фактична адреса проживання.

Також тут же необхідно вказувати свої паспортні дані та номери контактних телефонів. Після того як трудовий договір був прийнятий до дії, і людина отримала офіційне працевлаштування, протягом двох тижнів роботодавець віддає цю анкету до Пенсійного фонду, де вже протягом 21 дня проводяться всі дії по відкриттю особового рахунку та надання страхового свідоцтва.

СНІЛС для військовослужбовців

У цьому плані є також чимало цікавого. На військовослужбовців зазвичай не оформляють страхове свідоцтво, так як їх пенсії розраховуються і нараховуються по іншим системам, і цим займається Міністерство Оборони РФ. Однак є ряд випадків, при яких отримання СНІЛС було б вигідно військовим. Наприклад, якщо військовослужбовець займається ще будь-якою діяльністю крім того, що служить Батьківщині, то СНІЛС враховує всі права людини на дозволені виплати. Це є важливим. Крім цього, військовослужбовцю дозволено оформити звичайну трудову пенсію, незалежно від певних виплат. Крім усього іншого, зазначене свідоцтво дозволяє користуватися рядом послуг, які надає держава.

Які потрібні документи для СНІЛС?

Це важливо знати. Головним, що необхідно мати при оформленні свідоцтва, є документ, що засвідчує вашу особу. Тобто в даному випадку потрібно наявність паспорта. Але існує і ряд винятків, коли свідоцтво може бути видано при пред’явленні військового квитка, прав або тимчасового посвідчення особи. Якщо ви оформляєте СНІЛС своїй дитині, якій ще немає чотирнадцяти років, необхідно віддати ксерокопію свідоцтва про її народження. Також в цьому випадку потрібно надати паспортні дані одного з батьків. Крім цього, необхідно заповнити анкету АДВ-1 і розписатися в ній законному представнику дитини. Для індивідуальних підприємців документи для СНІЛС потрібні стандартні, як і для всіх категорій громадян.

Рада

Пенсійний фонд розглядає і оформляє всі матеріали протягом двох-трьох тижнів з моменту подачі заяви. Тому при самостійному зверненні до органу потрібно враховувати саме це час оформлення. Максимальним терміном видачі пенсійного страхового документа вважається до півтора місяців для працевлаштованих громадян. Це пов’язано з тим, що потрібні додаткові 2 тижні на передачу анкет роботодавцем до Фонду і ще одна для здійснення роздачі вже готових свідоцтв.

Зміна даних в СНІЛС

Протягом усього життя у кожної людини відбувається ряд подій. У зв’язку з ними може виникнути необхідність поміняти СНІЛС. Це може бути зміна прізвища або адреси проживання. Багатьох цікавить питання про те, що слід робити в даній ситуації і як відновлювати СНІЛС, якщо людина працевлаштований. У цьому випадку роботодавець протягом двох тижнів з моменту подачі нових відомостей зобов’язаний надати їх до Пенсійного фонду і отримати в подальшому змінене свідоцтво. При цьому старий документ прикріплюється до заяви від громадянина і натомість видається новий. У тому випадку, якщо свідоцтво оформлялося самостійно, слід також звернутися у відділ Пенсійного фонду за місцем проживання та подати заяву. Після прийняття необхідних матеріалів змінюються необхідні персональні дані, а потім видається нове свідоцтво із збереженням старого індивідуального рахунку.

Термін дії СНІЛС

Дане свідоцтво зберігається протягом усього життя конкретної особистості.

Як відновити СНІЛС при втраті

Розглянемо цей пункт докладніше. В даний час почастішали крадіжки, або просто через неуважність люди стали втрачати свої документи. Тому в зазначеному випадку головним для багатьох громадян стає питання про те, як відновлювати СНІЛС. За поясненнями працівників Управління Пенсійного фонду, при втраті слід дотримуватися наступних рекомендацій:

  • В першу чергу якомога раніше з моменту виявлення втрати СНІЛС слід звернутися у відділ Пенсійного фонду РФ за місцем фактичного проживання громадянина з заповненою заявою, щоб йому видали дублюючий документ страхового свідоцтва.
  • Крім цього, як відновлювати СНІЛС, повинні знати всі керівники організацій, тобто ваші безпосередні роботодавці. Таким чином, можна до них звернутися з заявою про те, щоб відновити страхове свідоцтво. Причому ви можете зробити це, навіть якщо спочатку реєстрували СНІЛС самостійно.
  • Всі заяви з проханнями про відновлення втраченого свідоцтва або про заміну персональних даних (ім’я, прізвище) розглядаються тільки за наявності документів, що засвідчують особу і громадянську приналежність до Російської Федерації.

Після подачі заяви працівники Пенсійного фонду ретельно розглядають і розбирають отримані матеріали. Потім після закінчення трьох тижнів вони видають нове змінене страхове свідоцтво, однак при цьому номер особового рахунку залишається колишнім і незмінним.

Підсумок

Ознайомившись з вищесказаним, кожен може дізнатися про те, що собою являє зазначене свідоцтво, що необхідно для його отримання і як відновлювати СНІЛС у разі його втрати.

Як відновити СНІЛС

Страховий номер індивідуального особового рахунку (СНІЛС) в ПФР в даний час належить отримувати з самого народження. Цей документ відіграє велику роль не тільки при нарахуванні пенсійних виплат в обов’язковий фонд пенсійного страхування, але і при отриманні безкоштовних медикаментів, путівок в оздоровчі санаторії, а також лікування в стаціонарах і клініках на всій території Російської Федерації. У цій статті ми розповімо, як чинити у випадку втрати СНІЛС, в які інстанції звертатися і які документи для цього обов’язково потрібні.

Давайте дізнаємося, що ж робити, якщо цей важливий документ належав неповнолітній особі (до виконання 14 років) і його втратили? Звичайно ж, замовляти дублікат. Займатися цим доведеться батькам або опікунам дитини, тому він в силу своїх років ще не має права підпису. Звертатися з проханням про видачу дубліката СНІЛС потрібно туди ж, де його отримували, тобто в найближчий до місця проживання ПФР. Для того щоб отримати дублікат, знадобляться наступні документи:

  • Паспорт одного з батьків;
  • Свідоцтво про народження власника загубленого СНІЛС;
  • Ксерокопія загубленого документа або просто номер (бажано).

У пенсійному фонді вам доведеться заповнити заяву за встановленою формою АДВ-3 (заява про видачу дубліката), яке також можна заповнити і вдома. При заповненні бланка не допускаються помилки і виправлення. Літери повинні бути написані друкованим стилем. Заява заповнюється від руки чорною гелевою ручкою. Можливо заповнення заяви на комп’ютері в електронному вигляді.

Бланк заяви на отримання дубліката СНІЛС тут.

Приклад заяви на отримання дубліката СНІЛС у нас.

У разі якщо власником загубленого документа є дитина, якій вже є 14 або більше років, в ПФР звертатися йому потрібно буде особисто. З собою приготуйте паспорт, ксерокопію загубленого СНІЛС і заповнену заяву за формою АДВ-3.

Повнолітнім і працюючим громадянам отримати дублікат допоможе сам роботодавець. Для цього працівнику потрібно не пізніше одного місяця з дня втрати документа звернутися в бухгалтерію або відділ кадрів із заявою про відновлення СНІЛС. Ті в свою чергу пишуть заяву про видачу дубліката в пенсійний фонд. До нього додаються ксерокопія паспорта працівника і копія загубленого документа. У заяві співробітнику слід особисто розписатися. Якщо працівник влаштувався до роботодавця після того, як втратив документ про страховий номері, то звертатися за його відновленням доведеться йому самому.

Для непрацюючих громадян, а також індивідуальних підприємців процедура відновлення СНІЛС така ж, як і у дітей, яким вже є 14 років. Тобто їм варто особисто звернутися в ПФР за місцем проживання з паспортом і ксерокопією загубленого документа і заповнити таку ж заяву (форма АДВ-3).

У всіх випадках процедура відновлення СНІЛС практично однакова. Після здачі документів в ПФР доведеться ще раз туди повернутися в призначений співробітником фонду час для отримання дубліката. Зазвичай процес вимагає не більше одного місяця.

Про автора

admin administrator